Прескочи до съдържание

Отново летище Пловдив


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Фил каза:

Жалко 🙄 , чайниците май не бяха лош вариант ...

 

Не е сигурно, че бяха и добър.

 

Преди 1 час, tch каза:

За какво им е на подобна голяма компания да се занимават с фиктивни търгове? Сега имат финансови проблеми и един от основателите на компанията почина.

 

За какво ѝ е на подобна компания да купува 10% от Deutsche Bank?

А за какво ѝ е няколко години по-късно да продава тоя актив?

Дето има една приказка, кучето преди да се захване с по-голям кокал, проверява дали ще му излезе през г@за. А те...

 

И началникът им не просто загина. Той загина при подозрителни обстоятелства

PIMK не ги зная какво ще направят, ако вземат летището. Дано не се окажат толкова незаинтересовани, колкото ги мислим тук. Според мен би трябвало да са наясно, че летището е със сериозен потенциал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък мисля, че ПИМК са възможно най-добрият вариант. Това е фирма, разрастваща се в различни форми на транспорт. Единствената, която си купи чисто нов локомотив от Сименс, а не баракуди на по 40 години. 

Връзка към мнение
преди 1 час, Ilian359 каза:

Аз пък мисля, че ПИМК са възможно най-добрият вариант. Това е фирма, разрастваща се в различни форми на транспорт. Единствената, която си купи чисто нов локомотив от Сименс, а не баракуди на по 40 години. 

Всички-всички, до сега нямат никакъв опит с летища и според мен ще го развиват само като карго. То и с заложения размер на инвестициите - 65млн. евро за 35 години друго не може да се направи, де. Ще удължат малко пистата и ще сковат едно хале за каргото.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 20.07.2018 г. в 13:19, tch каза:

Всички-всички, до сега нямат никакъв опит с летища и според мен ще го развиват само като карго. То и с заложения размер на инвестициите - 65млн. евро за 35 години друго не може да се направи, де. Ще удължат малко пистата и ще сковат едно хале за каргото.

Няма страшно! Тия, дето сега искат да го вземат, имат "голям" опит и ей сега ще го "оправят" окончателно!

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , tch каза:

На мен ми намирисва на първата фалирала голяма община 🤑

На мен пък ми намирисва на баталясно летище.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

На мен пък ми намирисва на баталясно летище.

Е, това се подразбира, ама това е последицата. Нали общината ще покрива загубите. А те ще са с милиони.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Нещо не мога да намеря информация за градски транспорт от летище Крумово до центъра.Колко ще излезе с такси?Казаха ми около 20лв,възможно ли е?Има ли вариант с такси до някъде и от там с удобен за центъра автобус?

Кацам вечерта към 21:00 от Бергамо.Ще  съм благодарна ако препоръчате надеждна такси компания.🙂

Връзка към мнение
преди 43 минути , iMari каза:

Нещо не мога да намеря информация за градски транспорт от летище Крумово до центъра.Колко ще излезе с такси?Казаха ми около 20лв,възможно ли е?Има ли вариант с такси до някъде и от там с удобен за центъра автобус?

Кацам вечерта към 21:00 от Бергамо.Ще  съм благодарна ако препоръчате надеждна такси компания.🙂

От Централна гара Пловдив до летището с такси са точно 12.00 лева. Информация от месец май. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Guinness каза:

От Централна гара Пловдив до летището с такси са точно 12.00 лева. Информация от месец май. 

То хубаво, ама, на летището ще има ли таксита?Че ние, последно, лани, като долетяхме от нейде, нямаше кьораво такси, та звъннахме на децата да дойдат да ни приберат.

@iMariМари, ако има таксита, горе-долу, толкова ще ти излезе до центъра.

Но не мога да кажа в момента как е на летището с такситата, не сме летяли скоро.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От летището трябва да се повика по телефона такси,и може да излезе двойна цената.Ако се съберете и с други хора,ще се поделят разходите.След няколко дни ще излитам от там и ще повървя 3 км. от гарата в Крумово .

Връзка към мнение

Аз пак да потретя за трансфера, който наистина скоро не съм проверявала, но лесно може да се врътне поне един телефон да се пита има ли го още, choice rent се казва фирмата, караха преди години на 10лв между летището и адрес в Пловдив. Стоеше човек с табела до изхода. Ползвам ги все още 'редовно' от Пловдив до летище София... Последно преди седмица, звъннах на този телефон: + 359 8 7878 5665 (от сайта им)

Редактирано от searus
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

Нещо не мога да намеря информация за градски транспорт от летище Крумово до центъра.Колко ще излезе с такси?Казаха ми около 20лв,възможно ли е?Има ли вариант с такси до някъде и от там с удобен за центъра автобус?

Кацам вечерта към 21:00 от Бергамо.Ще  съм благодарна ако препоръчате надеждна такси компания.🙂

Тази пролет пристигане със същия полет и придвижване до Пловдив - 30 кинта твърда цена, без включен апарат. Бакшишът благосклонно ми обясни, че когото и от колегите му да бях избрал (имаше поне 10 коли пред терминала), щях да получа същото.

Излишно е да споменавам, че част от паричките отиват където трябва, за да остане летището все така откъснато от града - без автобусна и железопътна връзка.

  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Goal & Boss каза:

Тази пролет пристигане със същия полет и придвижване до Пловдив - 30 кинта твърда цена, без включен апарат. Бакшишът благосклонно ми обясни, че когото и от колегите му да бях избрал (имаше поне 10 коли пред терминала), щях да получа същото.

Излишно е да споменавам, че част от паричките отиват където трябва, за да остане летището все така откъснато от града - без автобусна и железопътна връзка.

30 кинта си е чист обир. През февруари кацнах около 22.00 ч. и имаше няколко таксита. Питах един - каза 30 лева. Казах му, че няма шанс и той реши да ми да ми направи промоция само за мен на цена от 20.00 лева. 😄 При условие, че летях за 1 евро сърце не ми даваше да дам толкова пари за такси. Накрая звъннах на един приятел и дойде да ме вземе. През май месец спрях едно такси и го питах колко пари ще струва от летището до Централна гара и той ми каза между 10-12 лева. Тъй като не беше за мен, а за моя приятелка от чужбина, която няма български номер, трябваше да се обадя на фирмата и да помоля за една кола директно да отиде на летището. Нямаше проблем. Взеха моята приятелка и я закараха за 12 лева. 

Редактирано от Guinness
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз също съм летяла февруари тази година до и от Пловдив, такситата, които можете да хванете от летището към Пловдив, бяха с твърда тарифа 20 лв. (Най - добре преди да се качите, се пазарете и при курс 30 лв., потърсете друга оферта). За обрания път към летището по телефона си извикахме кола от популярна пловдивска таксиметрова компания, казаха ни, че цената е около 12-15 лв максимум, в крайна сметка излезе 12лв. Но трябва да се звънне доста по-рано (поне един час преди часа ви на тръгване от Пловдив към летището, за да "накарат" в крайна сметка някой да се навие да ви вземе, защото ако полетът ви е късно и след него няма други, таксито няма клиенти, с които да се върне обратно, а е доста далечко от града и директно ще ви откажат (при нас така се получи - от две места отказаха, накрая този, който ни закара, ни обясни, че не е разбрал, че ще кара до летището, иначе щял да откаже заявката). Градски транспорт няма и май няма и да има, въпреки инфото из нета, че имало маршрутки и планове за автобусна линия....

Редактирано от obsession
  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение

Аз живея на права линия (успоредно) на подобно разстояние от Пловдив, каквото е летището и давам по 10 лв за такси, често ползеам. Не вземат пари за това, че идват да те взимат извън града. Просто звъннете на 0326665 или 0329199 или 0326155 и поръчайте кола, ще дойде за 15 мин. И ще си платите реалната цена по реална тарифа. Какви са тези 30 лв., добре ли са тези бакшиши. Голяма безумност! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , luba_rizova каза:

Какви са тези 30 лв., добре ли са тези бакшиши.

"Копърки" 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , luba_rizova каза:

Какви са тези 30 лв., добре ли са тези бакшиши. Голяма безумност! 

Толкова платих до софийското летище...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мога да потвърдя информацията за безумно скъпия таксиметров трансфер от летище Крумово до Пловдив. Ние пътувахме с кола, но докато чакахме да ни вземат, от любопитство попитах и разбрах, че карат за 25 лв. до центъра. Може би с пазарлък свалят цената, но доколко не мога да кажа. Иначе чакащи коли има, но си е грехота да дадеш толкова пари за това разстояние.

Връзка към мнение
преди 15 часа, iMari каза:

Нещо не мога да намеря информация за градски транспорт от летище Крумово до центъра.Колко ще излезе с такси?Казаха ми около 20лв,възможно ли е?Има ли вариант с такси до някъде и от там с удобен за центъра автобус?

Кацам вечерта към 21:00 от Бергамо.Ще  съм благодарна ако препоръчате надеждна такси компания.🙂

Номерата на 2-те фирми за таксита, които ползвам са 0326665 и 0329199.

Друг вариант е помощ от магеланец 🙂 @Пътувко, вече се възползва 🙂 Стига да съм свободен няма проблем да помогна 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абсолютно подкрепям написаното от luba_rizova. Ние често летим от/до Пловдив (от Пловдив сме) и се придвижваме с такси за 12-13 лв. Не ми се е случвало от читавите таксиметрови фирми да ми откажат, даже питат колко човека с колко багаж, за да знаят за колата, която да ни вземе. Обикновено на връщане звъня за такси докато си чакаме багажа, понеже им отнема около 20 минути да дойдат. Последния път се наложи да ни чака, защото бил на летището - тъкмо оставил клиент. Обикновено ползваме същите таксита, написани от luba_rizova

И lamerz1912 е писал същите телефони на същите таксита. Звънете и поръчвайте.

Редактирано от jul
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви за отговорите!:smile:

Звъннах на Еко такси,диспечерката попита по радиостанцията,колко ще бъде курса на нощна тарифа летище - център,отговориха и около 15лв.Каза,че отдавна няма практика да таксуват допълнително за извънградско,каквото показва апарата,това плащаш и че може да ми прати кола до 5мин след обаждане.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.