Прескочи до съдържание

С обществен транспорт до летище София


Препоръчани мнения

преди 5 минути , MARTiNSHO каза:

Ама, че врътки... а аз все си мисля, че е по-лесно просто бусчето, което вози T1 до Т2 и обратно да е с по-адекватно работно време.

.... и на интервал не половин час, а 15мин. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То според мен проблемът е не толкова интервалът... нито адекватна пътека има, нито транспорт. Сега правят някаква гига врътка, дето я разбрали, я не разбрали хората за нея. Тамън научиха за бусчето... ми да фанат да го оправят. С тва работно време до 7 вечерта са ми като канцелариите по университетите с работно време от 10 и 15 до 10 и 30... Вярно, че пак е нещо, но наистина не ми се вижда най-оптималния вариант.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 34 минути , MARTiNSHO каза:

То според мен проблемът е не толкова интервалът... нито адекватна пътека има, нито транспорт. Сега правят някаква гига врътка, дето я разбрали, я не разбрали хората за нея. Тамън научиха за бусчето... ми да фанат да го оправят. С тва работно време до 7 вечерта са ми като канцелариите по университетите с работно време от 10 и 15 до 10 и 30... Вярно, че пак е нещо, но наистина не ми се вижда най-оптималния вариант.

Градският транспорт е на общината, а шатъла на летището! Ти да не мислиш, че те си говорят! Много ще ми е интересно ще се сети ли някой да напасва разписанието на градския транспорт и шатъла или ще тръгват по едно и също време?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Наясно съм, само изразявам мнение. Ясно, че в идеалния случай ще имаме пасаж от метрото към T1, бусче T1-T2-T1 почти денонощно + рейсове и т.н. ама...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Topfly каза:

Градският транспорт е на общината, а шатъла на летището! Ти да не мислиш, че те си говорят! Много ще ми е интересно ще се сети ли някой да напасва разписанието на градския транспорт и шатъла или ще тръгват по едно и също време?

Така ще го напаснат,че харчи 1:1от претоварване и вместо два курса е направи 10 .:lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
преди 6 часа, Topfly каза:

Градският транспорт е на общината, а шатъла на летището! Ти да не мислиш, че те си говорят! Много ще ми е интересно ще се сети ли някой да напасва разписанието на градския транспорт и шатъла или ще тръгват по едно и също време?

Няма как да напаснат разписанието съвсем, защото едното е на 11/22 минути, а другото - на 30.

Връзка към мнение
преди 1 час, adreno каза:

Няма как да напаснат разписанието съвсем, защото едното е на 11/22 минути, а другото - на 30.

Не си прав. На всеки 5 часа и половина ще се засичат ;) ако е на 11 минути рейса и на всеки 2 часа и 45 минути ако е на 22 :). Ако смятам вярно, де.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да си споделя и моя опит. Уж съм през няколко месеца на летището, шатъла съм го виждала само един път за последните година и половина , две. Последния път, преди два месеца  , реших да стигна да Т1 с метрото и после с автобус  84. Естествено прегледах разписанието на автобуса , но какво стана всъщност. На Т2  рейса спря  съвсем в началото на терминала , близо до изхода на метрото , свали хората , затвори вратите и директно си замина пред погледите на всички чакащи хора на спирката.  Е след още  10-12 мин дойде втори автобус  и отново отвори врати в началото на терминала , вече бяхме подготвени , та всички чакащи дружно се затичахме към автобуса . Оказа се , че напълнихме  целия рейс и всички бяхме за  Т1.

Идеята ми е , че при ползване на градския транспорт към летището явно трябва да се предвиди повече време за предвижване, без значение по разписание как го дават. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Шътълът си спазва разписанието, аз го ползвам редовно, само веднъж го изпуснахме и решихме да ходим пеша до метрото, но е далече

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , bad kid каза:

Шътълът си спазва разписанието, аз го ползвам редовно, само веднъж го изпуснахме и решихме да ходим пеша до метрото, но е далече

Сигурно е така, явно аз  все съм била там в не подходящото време.

Връзка към мнение
преди 3 часа, bad kid каза:

Шътълът си спазва разписанието,

А какво беше то?  На 15та минута от часа от Т2 към Т1 , на 45та минута от Т1 към Т2 или не съм прав?

Връзка към мнение
преди 22 часа, Topfly каза:

Градският транспорт е на общината, а шатъла на летището! Ти да не мислиш, че те си говорят!

Аз пък си мисля, че е напълно възможно летището да е лобирало за новата линия. Сигурно много хора са им писали за проблема, който с помощта на общината е  решен по формулата " и вълкът сит и агнето цяло" . На практика транспортът е осигурен без разходи (инвестиции) от страна на порта. Сега (най-вероятно) може да очакваме смяната на автобуса с бус. Интересно, ако транспортната схемата 84/184  беше пусната едновремено   с отварянето на Т2 , дали изобщо щяхме да видим безплатен шатъл?

Връзка към мнение
преди 46 минути , epetkov каза:

Аз пък си мисля, че е напълно възможно летището да е лобирало за новата линия. Сигурно много хора са им писали за проблема, който с помощта на общината е  решен по формулата " и вълкът сит и агнето цяло" . На практика транспортът е осигурен без разходи (инвестиции) от страна на порта. Сега (най-вероятно) може да очакваме смяната на автобуса с бус. Интересно, ако транспортната схемата 84/184  беше пусната едновремено   с отварянето на Т2 , дали изобщо щяхме да видим безплатен шатъл?

Това е предложение на Спаси София и те са лобирали пред общината. Летище София няма нищо общо с предложението цък

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Topfly каза:

Това е предложение на Спаси София и те са лобирали пред общината. Летище София няма нищо общо с предложението цък

Съгласен съм с теб. Не оспорвам инициативата на Спаси София,  но  правя разлика между предложение и лобиране респективно саботиране.

Връзка към мнение

Може ли да сестигне с метрото от центролна гара до терминал 2 за полет в 6.25 сутринта и има ли друга алтернатива за градски транспорт. Гледах някакви пазписания и преди 6.20 метро не видях. Май ще трябва да се ходи с колата до Сф.

 

Връзка към мнение

Такси до Орлов мост и от там 84, той тръгва в 4 и 30 сутринта (може и някоя автобусна линия от гарата да тръгва по-рано, но не знам дали има такава)

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Иван Попов

Според мен не може

нито с автобус, нито с метро.Виж автобус 84 ама най-вероятно пак  не става.То 84 не е от централна гара

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , EliDion каза:

Май ще трябва да се ходи с колата до Сф.

 

 Каква е логиката да се игнорира таксито като алтернатива на градския транспорт за сметка на пътуване от Русе до София с кола? Със сигурност не можем да говорим за финанси, а за....??

Връзка към мнение

Нищо не игнорирам на този етап. Просто проверявам какви са вариантите. Незнам колко ще излезе с такси. Чакам да видя и дали ще пуснат автобус, който ще пристигне в СФ по-рано от 4.00 часа. (казаха, че вероятно ще има, но....). Имам и вариант да летя и от Букурещ, който може да се окаже по-удобен, макар и с по-скъп самолетен билет, по финансово изгоден като цяло.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, EliDion каза:
преди 2 часа, EliDion каза:

Имам и вариант да летя и от Букурещ, който може да се окаже по-удобен, макар и с по-скъп самолетен билет, по финансово изгоден като цяло.

 

Именно това имах предвид в твоя тема, кокато преди време писах, че летището на Русе се намира в Букурещ. :)

преди 2 часа, EliDion каза:

 

 

Редактирано от epetkov
Двойно цитиране
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, бих бил благодарен, ако някой сподели мнение как най-удобно да стигна от Централна (авто)гара до Т1 утре сутрин?

 

Не знам дали метро до Т2 + shuttle или градски транспорт ще е по-добър вариант от метро до Орлов мост + автобус (184?) до Т1 директно.

 

Пътувам само с ръчен багаж, така че по-важно за мен е времетраенето.

 

Поздрави

Редактирано от Станислав
Връзка към мнение

Според мен  метро до Т2, там спирката на шатъла и спирката на автобуса са една до друга, което дойде първо до Т1. Обаче аз като пътувах така беше само един автобус,  сега са 2 и не знам ходят ли и двата до Т1.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Станислав каза:

Здравейте, бих бил благодарен, ако някой сподели мнение как най-удобно да стигна от Централна (авто)гара до Т1 утре сутрин?

 

Не знам дали метро до Т2 + shuttle или градски транспорт ще е по-добър вариант от метро до Орлов мост + автобус (184?) до Т1 директно.

 

Пътувам само с ръчен багаж, така че по-важно за мен е времетраенето.

 

Поздрави

От централна гара до гара Искър с влак е 15 минути, но влаковете са горе долу на 30 минути.

Най-добре ще е вероятно метрото и 184.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Централна гара с метро до Т2 е около час. Потърсете други варианти!

 

В зависимост от часа на тръгване, може да вземете влак до сп. Искърско шосе (10-15 минути) и от там с метрото до Т2 (5-10 минути). Проблемът е, че влаковете са много нередовни. От ЦГ преди обяд тръгват само в 7:00; 7:25; 8:35; 9:00; 10:55.

 

Друг вариант е автобус 213 или 305 до х-л Плиска и от там 184. Може и 404 до Дружба (под моста за летището) и от там 184. Като цяло трафикът последните дни е слаб и пътуването с автобус до Т1 ще е под час.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.