Прескочи до съдържание

С обществен транспорт до летище София


Препоръчани мнения

Здравейте, знам, че има кой да помогне., така че - Метрото от ЖП Гарата до Т2 трябва ли да се сменя на Сердика. Сайта на Метрото е толкова "прекрасен", че нищо не разбрах.

Връзка към мнение
преди 2 минути , EliDion каза:

Здравейте, знам, че има кой да помогне., така че - Метрото от ЖП Гарата до Т2 трябва ли да се сменя на Сердика. Сайта на Метрото е толкова "прекрасен", че нищо не разбрах.

Да. Трябва да смените на Сердика и да се качите на влакче, което е до Летището, че има и такива до Бизнес парка.

Връзка към мнение

Мерси Мери, а има ли табели или кого да попитаме, за да не се обърка влакчето. Пътували сме само с Парижкото метро.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение
преди 7 минути , EliDion каза:

Мерси Мери, а има ли табели или кого да попитаме, за да не се обърка влакчето. Пътували сме само с Парижкото метро.

Пише го отпред на влака, съобщават и във влака направлението, а когато наближи да се разделят линиите също съобщават.

Пише направлението и на таблото, където е показано времето на пристигане.

Няма да се объркате.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , EliDion каза:

Мерси Мери, а има ли табели или кого да попитаме, за да не се обърка влакчето. Пътували сме само с Парижкото метро.

Аз като пътувах април месец нямаше табели, ама на мотрисата беше изписано, че отива до летището. Запасете с малко повече време, защото като се прави смяната на Сердика винаги съм изпускал влака и се чака следващия

Връзка към мнение

Благодаря много. Да разбирам ли, че е една линия на един перон. Слизаш от едната и чакаш другата мотриса или се излиза и се отива на друг перон.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение

Ако питаш за смяната на Сердика-слизаш от влакчето и следваш табелите до другата линия-върви се между 3-5 минути-стълби ескалатор, тунели....След това чакаш влакчето за летището. На един перон са вече влаковете за летището, бизнес парка , Обеля, като влаковете за летището  и бизнес парка са от една  и съща страна и минават едно след друго. На метростанция Младост 1 влаковете се разделят (дотогава маршрута е един и същ) , задължително съобщават във влакчето до къде се движи и да смениш , ако се налага. След метростанция Младост 1, ако сте в правилния влак, следващата метростанция се казва Младост 3. Ако чуете Александър Малинов-слизате веднага (има време) и чакате следващото влакче на същия перон :) .

Връзка към мнение

Още по-лесно и по-дълго /с около 20 мин./ е на Централна гара да хванете метрото не в посока центъра, а в посока Надежда. След като направите една обиколка на Надежда, Обеля и Люлин ще се озовете на станция Сердика без да е необходимо да правите смени. Само трябва да погледнете дали влакът е до Летище София или до Бизнес парк.

По този начин няма да е необходимо да правите никакви смени от гарата до летището. Особено ако сте с багаж може да е по-удобно.

 

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Това ми изглежда като "панорамна обиколка" на София, но отдолу :lol: . Между автобуса и самолета има 5 часа, макар да е в събота, все ще стигне навреме.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение

Когато полетът ми не е ранен винаги така се придвижвам до летището. Изобщо не е трудно.
От Централна гара се качваш на метро линия 2 посока Витоша. Следващата метростанция е Лъвов мост и след това - Сердика, където слизаш. Следваш табелите и се качваш на метрото посока Летище София и след около 20 минути си на терминал 2. Табели има много, на всяко влакче си има надпис, огромен, няма как да го объркаш.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако излитате от Т1 и пътувате с метрото до Т2, имайте предвид великото задръстване на автомобили, което се образува в часовете след 17 ч. в отсечката между Т2 и Т1. Понеже живея до метростанция, в работното време на шатъла, винаги се придвижвам с метро. Но, сега има някакъв ремонт или не знам какво на отсечката, и е по-добре с такси или пеша придвижване до Т1. В края на м. октомври, пристигайки на Т2 в 18 ч., чакам шатъл или автобус 84 /който също отива на Т1/ , близо 30 мин. няма никакъв транспорт. Дойде автобус 84, тръгна и след 100 м. спря, огромно задръстване,  всички стоят на място и не мърдат, в далечината се вижда светофара на кръстовището за Т1, който пуска по 3 коли. Някои започнаха да слизат, за да вървят пеша. Аз отидох при шофьора да си говорим, да минава по-бързо времето, обаче гледам вече е 19 ч., ние сме мръднали 10 м. от завоя на Т2,  полета е в 20 ч. , не знам на летището какви опашки ме чакат, шофьорът каза, че всеки ден е така по това време и в момента закъснява от разписанието си с 1.40 мин. Обясни ми откъде да мина по някаква пряка пътечка към Т1 и така, за пръв път стигнах на Т1 пеша ....на косъм:)

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 29.10.2017 г. в 14:54, hristov.hb каза:

Още по-лесно и по-дълго /с около 20 мин./ е на Централна гара да хванете метрото не в посока центъра, а в посока Надежда. След като направите една обиколка на Надежда, Обеля и Люлин ще се озовете на станция Сердика без да е необходимо да правите смени. Само трябва да погледнете дали влакът е до Летище София или до Бизнес парк.

По този начин няма да е необходимо да правите никакви смени от гарата до летището. Особено ако сте с багаж може да е по-удобно.

 

Подкрепям. С багаж винаги пътувам така. По този по-удобен маршрут се пътува 60 мин. Не се сменя, ако на мотрисата пише Летище.

На Т2 се чака до 15-20 мин за автобус до Т1.

Общо 1 ч 40 мин максимум от гарата до входа на Т1. Хубавото на метрото е, че с точност до 5 мин може да си сметнеш времето за път.

Връзка към мнение
На 11/2/2017 в 21:52, Емика каза:

имайте предвид великото задръстване на автомобили, което се образува в часовете след 17 ч. в отсечката между Т2 и Т1. :)

А сега си представете какво им е на хората, които работят на летището и всеки ден трябва да изживеят този ужас, докато се опитват да се приберат у дома! :lol:

Това задръстване е почти целодневно, затова си предвиждайте повече време, ако се налага да пътувате м/у терминалите.

Искрено се надявам, че строежът на новото шосе от/до Т2 ще облекчи точно тази отсечка до бизнес център Астрал / р-нт Александрия. Уж ремонта трябва да завърши до Декември, но да видим...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В крайна сметка, как е най-бързия начин да се стигне до Т1 - от Бул. България? Питам, защото трябва да предам указания на познати, а аз лично, освен с кола, не съм ходила до там по друг начин последните години.

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение

По-тъп от софийското метро е само софийския транспорт...Уникални тупани са го строили, а също такива са му направили и информационните табели, достъпа  и чекирането...

  • Браво 1
Връзка към мнение

От Булевард България да стигнат с нещо до Орлов мост. Автобус 184 ходи само до Т1. С дугите 84-ки - да слязат на р-т Александрия и да походят 5-6 минути пеша.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рейс, който стига до Орлов мост и от там с 84 или 184 :scratchhead:

 

Kъде по-точно на бул. България, за да може да се ориентираме от коя спирка те интересува. От бегъл поглед, който хвърлих в сайта на Градска мобилност, видях, че рейс 204 и 304 минават по бул. България и спират на Орлов мост, от където може да се направи връзката с 84 и 184. Метро не виждам смисъл да се ползва предвид многото прекачвания, които трябва да се направят и при положение, че ще са с багаж хората. По-добре според мен само рейсове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вероятно някъде от Била ще се тръгва. Да му мислят как да стигнат до Орлов мост, за мен по-важно беше да ги упътя от там нататък. Да си призная, този автобус 184 изобщо не знаех, че съществува :blush: благодаря за информацията!

Връзка към мнение
преди 6 минути , Lyubina каза:

Да си призная, този автобус 184 изобщо не знаех, че съществува :blush:

Важното, което трябва да се знае за него е, че минава първо през Терминал 1 и после отива на Терминал 2 и се връща към центъра. А 84 е обратното, след като мине първо през Т2, после отива на Т1 и там идва неприятния момент с голямото чакане в час пик.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Какво се случва с нощния транспорт в София? Мога ли по някакъв начин утре вечер в 12:30 да се придвижа от летището Т1 до Джеймс Баучер или да заложа на такси?

Връзка към мнение
11 minutes ago, Алекс said:

Какво се случва с нощния транспорт в София? Мога ли по някакъв начин утре вечер в 12:30 да се придвижа от летището Т1 до Джеймс Баучер или да заложа на такси?

Здравей @Алекс , нощният транспорт тръгна, но няма линия до Летището, така ме трябва да заложиш на такси.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Светославов
На 11/2/2017 в 22:13, Дани Магелани каза:

Подкрепям. С багаж винаги пътувам така. По този по-удобен маршрут се пътува 60 мин. Не се сменя, ако на мотрисата пише Летище.

На Т2 се чака до 15-20 мин за автобус до Т1.

Общо 1 ч 40 мин максимум от гарата до входа на Т1. Хубавото на метрото е, че с точност до 5 мин може да си сметнеш времето за път.

И за мен малко пояснение, ако може.

Утре ще летим от Т1. Ако вземем М2 от жп гара и ако е вярна схемата на метрото в гуглето, двете направления(крайни точки) които се изписват на мотрисите биха били Витоша и Летище. Ако до тук съм разбрал добре :) , от жп гара с мотрисата с надпис Летище(през Надежда, Обеля и Люлин), без смяна на Сердика има много голяма вероятност да стигнем до Т2.

Би ни устроило, че имаме малко багажец и гледаме да минимизираме прехвърлянията. 

И второ - чух по  медия ЕЖК, че шатъла между Т2 и Т1 е до 18ч, моля тук за достоверна инфо.

Благодаря. 

Връзка към мнение

Това ще си е одисея с метрото през целия град... Проверете дали все пак няма да се наложи да се прехвърлите на друго влакче на крайната станция (Обеля)

На сайта на летището си има информация за междутерминалния транспорт: https://www.sofia-airport.bg/пътници/от-и-до-летището/междутерминален

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.