Прескочи до съдържание

С обществен транспорт до летище София


Препоръчани мнения

Мирослав Василев

По-добре си вземете метрото в посока метростанция Витоша и се прехвърлете на Сердика, много по-бързо ще стигнете и не е много трудно с багажа, защото има асансьори/ескалатори.

Връзка към мнение
преди 48 минути , Светославов каза:

Ако до тук съм разбрал добре , от жп гара с мотрисата с надпис Летище(през Надежда, Обеля и Люлин), без смяна на Сердика има много голяма вероятност да стигнем до Т2.

Правилно си разбрал. Проблемът е, че така ще пътувате поне около 20 минути повече, отколкото ако тръгнете в обратна посока и смените. Предимствата са, че няма смяна с багажи и всички влакове от тази станция и посока стигат до летището.

Връзка към мнение
Светославов

А, нито багажът би ни затруднил, нито бързаме. Напротив, гледаме да се пошляем няколко часа.

Akair, чак пък одисея...:) Гледам и други магеланци са ползвали този вариант. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма да се налага да сменяте. Аз живея на две спирки с метрото от Централна гара и днес точно така си завъртяхме наобратно врътката от Терминал 2 през Люлин, Обеля и Надежда до Хан Кубрат. Със смяна е по-бързо, но шуреят ми пристигна от Щатите със синтезатор и електрическа китара в добавка към куфара. Така че няколкото минути в повече си струват удобството да не мъкнете багажа между двете Сердики.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, master_of_germs каза:

Няма да се налага да сменяте. Аз живея на две спирки с метрото от Централна гара и днес точно така си завъртяхме наобратно врътката от Терминал 2 през Люлин, Обеля и Надежда до Хан Кубрат. Със смяна е по-бързо, но шуреят ми пристигна от Щатите със синтезатор и електрическа китара в добавка към куфара. Така че няколкото минути в повече си струват удобството да не мъкнете багажа между двете Сердики.

Потвърждавам схемата през Обеля.

Има шатъл между Т1 и Т2 мисля до 19,15. Градските автобуси са до по-късно, някъде до към 23 ч.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
"За времето от 19:00 ч. до 07:00 ч., безплатен транспорт между Терминал 1 и Терминал 2 може да бъде заявен на място на гише “Информация” или на следните телефонни номера:

(+359 2) 937 22 11/ 12/ 13
 
"
Това е от сайта на Метро София, има ли нещо вярно, че се пристига на Т1 в 20.20 и ще се прави опит за хващане на автобус в 22.00 от автогарата. Та да тича към метрото. Дайте идеи за придвижване от Т1 до метрото на Т2. Има ли смисъл от тичането или да се хване такси. Таксито ме притеснява, че щерката е една добричка и качествено могат да я "одерат" без да реагира въобще.
Връзка към мнение
преди 19 минути , EliDion каза:
че се пристига на Т1 в 20.20 и ще се прави опит за хващане на автобус в 22.00 от автогарата. Та да тича към метрото. Дайте идеи за придвижване от Т1 до метрото на Т2. Има ли смисъл от тичането или да се хване такси. Таксито ме притеснява, че щерката е една добричка и качествено могат да я "одерат" без да реагира въобще.

Зависи с колко багаж е. Ако е само с ръчен или не е нещо трудно за пренасяне, по-добре да си хване автобус до Орлов мост и там вече да се прикачи на метро (а може и на друг автобус в посока към гарата). Толкова късно няма задръствания и няма да има проблеми да стигне навреме. Според мене упражнението в метрото от/до терминал 2 си струва само през деня, когато ги има безплатните автобусчета и има повече трафик в града. Иначе не пести време.

 

Връзка към мнение
преди 45 минути , EliDion каза:
"За времето от 19:00 ч. до 07:00 ч., безплатен транспорт между Терминал 1 и Терминал 2 може да бъде заявен на място на гише “Информация” или на следните телефонни номера:

(+359 2) 937 22 11/ 12/ 13
 
 

Аз съм заявявал на гишето преди 1 година, но ми обясниха, че няма такъв след 18:30, явно сега е станало  19:00, та не се осланяй много на написаното.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много вероятно е такситата да откажат краткия курс до Т2. И аз съм за автобус.  До ЦГ се стига за около 50 мин.  със смяна на автобус ,  ако разбира се не се чака много на спирката.   В краен случай  с такси за 20 минути - около 15/17 лв. е нормалната цена на нощна тарифа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скоро не съм била на Т1, но до преди година отпред винаги имаше таксита от OK Supertrans. Никога не съм имала оплакване от тях, работят почтено, но е важно да си отваря очите за фирмата, защото често има и "копърки" които са много добри имитации на официалните таксита, само цената е различна. А ако ще бърза да хване автобус от автогарата, таксито си е много добър вариант.

Правилният телефон, изписан на такситата е 02 9732121

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, EliDion каза:
"За времето от 19:00 ч. до 07:00 ч., безплатен транспорт между Терминал 1 и Терминал 2 може да бъде заявен на място на гише “Информация” или на следните телефонни номера:

(+359 2) 937 22 11/ 12/ 13
 
"
Това е от сайта на Метро София, има ли нещо вярно, че се пристига на Т1 в 20.20 и ще се прави опит за хващане на автобус в 22.00 от автогарата. Та да тича към метрото. Дайте идеи за придвижване от Т1 до метрото на Т2. Има ли смисъл от тичането или да се хване такси. Таксито ме притеснява, че щерката е една добричка и качествено могат да я "одерат" без да реагира въобще.

На двата терминала, вътре в залата на пристигащите, има офис на таксиметрова фирма, в който даваш заявка за такси. Дават бележка с номера на таксито. Цената е нормална, няма да я одерат. Ползвам ги винаги, когато метрото не се движи.

От Т2 до автогарата с метро е около 55-60 минути по дългия маршрут, без прехвърляне на Сердика. С багаж това е по-удобен вариант, според мен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мен понякога ме зарибяват,на пристигащи в Т1 ,шофьори на бусчета до автогарата за 6 лева,но не съм ги ползвал.Веднъж едно момиче,дето седеше до мен ,на връщане от Германия,ме помоли да си поделим такси до автогарата,но аз пътувам само с влак от Искърско шосе.

Може да се тръгне пеш по един пряк път от Т1 ,покрай един денонощен магазин и до спирка ресторант Александрия на автобус 84,за 5 минути.Оттам до Т2 ,и после с метрото.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към мнение
преди 12 часа, EliDion каза:

, че щерката е една добричка

 

преди 8 часа, dimitrov6 каза:

Може да се тръгне пеш по един пряк път от Т1 ,покрай един денонощен магазин и до спирка ресторант Александрия на автобус 84,

@dimitrov6 , ако имаше дъщеря, едва ли щеше да предложиш такъв вариант.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

 

@dimitrov6 , ако имаше дъщеря, едва ли щеше да предложиш такъв вариант.

Аз разбрах,че пристига в 20:20,а тогава е още светло.По този пряк път зад сградата на Bulgaria air вървят стюардесите и пилотите на Wizz ,до може би техен паркинг.Тук дори има идея за тичане до метрото,което е по мой вкус.Аз съм тичал от Т1 до Искърско шосе 2,5 километра за 20 минути ,да хвана последния влак.

Най-вероятно тя ще избере такси до автогарата.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към мнение

Явно в последно време не се изразявам ясно, как ще ”тича” с все багаж. Имах предвид шатъл до Т2, ако има такъв и от там с метрото. При изяснилата се ситуация, ще вземе такси, за автобуса в 22, иначе ще трябва да хване фликсбус и да я прибера от Гюргево в 5 сутринта. Като сума ще излезе същото, но ще ми спести митници посред нощ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
5 minutes ago, EliDion said:

ще ми спести митници посред нощ

Граничната проверка не е нещо крайно неприятно - един граничен полицай се качва и преглежда паспортите и лк...

Връзка към мнение
преди 2 часа, EliDion каза:

. При изяснилата се ситуация, ще вземе такси, 

 

преди 12 часа, dimitrov6 каза:

шофьори на бусчета до автогарата за 6 лева,но не съм ги ползвал

Това е регламентирана услуга на принципа на споделеното пътуване. Качват примерно 4 човека за общо 24 лева, което е повече от такси, но за отделния пътник е сигурно пътуване  за 6 лева. Фирмата има  офиси и на двата терминала. Не е за подценяване тази услуга.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес сутринта в рейса с който отивах към офиса имаше разлепени рекламки за използване на следното приложение https://tickey.me/ . Билетите закупени през него важали за автобусните линии отиващи от/до летището 84, 184 и 384. Звучи добре, особено ако ти трябва едно билетче преди да напуснеш града. Заплащането става с кр. карта или Pay Pal след регистрация. 

А как ще се проверява от контролиращите органи не знам. Ако някой вече го е ползвал може да сподели. 

 

ПС. Сега виждам, че може да се ползва във Варна, Т1 и Т2 в Бургас и за някой метростанции в Сф, освен споменатите вече рейсове. 

 

Редактирано от Polina
Връзка към мнение
На 7.11.2017 г. в 15:10, iliana_t каза:

Важното, което трябва да се знае за него е, че минава първо през Терминал 1 и после отива на Терминал 2 и се връща към центъра. 

С този автобус 184 може ли да се предвижиш между терминалите и къде му е спирката. 

Връзка към мнение
преди 14 минути , EliDion каза:

С този автобус 184 може ли да се предвижиш между терминалите и къде му е спирката. 

https://schedules.sofiatraffic.bg/autobus/184

 

Можеш да се придвижиш м/у терминалите с посока от Т1 към Т2.

Идвайки от център, отива първо до Т1, спира точно м/у Пристигащи и Заминаващи.

После има 2 междинни спирки до една бизнес сграда на ъгъла на едно малко кръстовище и сградата на РВД, след което спира на Т2. После пак се връща до малкото кръстовище, където продължава за центъра.

 

Да се има предвид, че поради ремонтни дейности в центъра, има леко изменение на първа/последна спирка на 84/184.

Горе в линка са посочени промените.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , EliDion каза:

С този автобус 184 може ли да се предвижиш между терминалите и къде му е спирката. 

С този автобус може да се иде от Т1 до Т2.Аз миналия път писах някакви идиотски предложения за 84 ,от спирка Александрия.Не бях пътувал много време с рейс.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , EliDion каза:

С този автобус 184 може ли да се предвижиш между терминалите и къде му е спирката. 

 Пътува от Терминал 1 /една спирка между излитащи и кацащи/ към Терминал 2 /там има две спирки/.

Редактирано от Таньо
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Как стои въпросът с превоза на багаж в градския транспорт на София към днешна дата? През февруари се обсъждаше отпадането на таксуването с отделен билет на големи куфари. Някой знае ли дали е гласувана  такава промяна?

Връзка към мнение

Чл.12. Пътник с редовен превозен документ има право да превозва в превозните средства на обществения градски транспорт: 1. безплатно до 2 броя ръчен багаж, вкл. музикални инструменти, като сбора от трите измерения за всеки от тях не надвишава 140 см. Багажът на пътника не трябва да представлява опасност за другите пътници, да не пречи на видимоста на водача на превозното средство и да не представлява заплаха за сигурността и безопасността на движение. 2. багаж с по-големи размери от посочените в т. 1 се таксува за всеки багаж поотделно с:

 

http://sofiacouncil.bg/inc/print.html?page=ordinance&id=144&print=yes

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 10.07.2018 г. в 10:27, Polina каза:

Днес сутринта в рейса с който отивах към офиса имаше разлепени рекламки за използване на следното приложение https://tickey.me/ . Билетите закупени през него важали за автобусните линии отиващи от/до летището 84, 184 и 384. Звучи добре, особено ако ти трябва едно билетче преди да напуснеш града. Заплащането става с кр. карта или Pay Pal след регистрация. 

А как ще се проверява от контролиращите органи не знам. Ако някой вече го е ползвал може да сподели. 

 

ПС. Сега виждам, че може да се ползва във Варна, Т1 и Т2 в Бургас и за някой метростанции в Сф, освен споменатите вече рейсове. 

 

също така от тук - https://sofia.mpass.bg/bg човек може да си купи през телефона дневна /4 лв./ и нощна карта за цялата градска мрежа на София, като вариантите за плащане са чрез банкова карта или чрез мобилен оператор /като си въведе човек номера/, до няколко секунди се появява QR код, с който се отварят турникетите на метрото, или в автобус, трамвай и тролей се показва на контрольор, ако мине такъв

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.