Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Е, с  четене тук се появи при мен някакъв интерес, но какво става след Киномания? Този филм не го виждам по кината, а и вероятно и с останалите ще е така. Остава  вариантът на черно из мрежите. Някак си безсмислено.

 

Упс, сори, чак сега виждам този въпрос. Ами, след "Киномания" и няколко прожекции в арените, "Roger Waters The Wall" се разпространява на DVD/Blu-ray, като всички останали филмови издания след съответната премиера по кината...

Връзка към коментар
 
Стивън Спилбърг показва симптоми, че е близо до някои душевни прагове, след които е по-добре да ограничи публичните си изяви, за да не разруши цял живот градена репутация (ref. Жерар Депардьо "За коняка и водката"). Направил е прилично информативен филм за един от знаковите епизоди на Студената война. Залавянето жив на пилота на U2 Франсис Гари Пауърс и размяната му за заловения в Ню Йорк съветски шпионин Рудолф Абел. Във филма се отнася с подчертано уважение към американската конституция, американските бойци на тихия фронт, съветските бойци на тихия фронт, но ... непредизвикано и абсолютно ненужно за посланието на филма се подиграва с ГеДеРе-то. Полицейска държава с карикатурни министри, която разстрелва на място опитващите се да прескочат стената завалии, но не може и не иска да въдвори какъвто и да било ред на своя територия и оставя из Източен Берлин да върлуват хашлашки улични банди с ножове. Хулиганите се крият зад прав ъгъл на Стената (да, точно около Стената с главно С се крият и пушат; екипът сценаристи, сред които - и братя Коен, е отказал да съобрази, че Стената не е минавала никъде между гара Фридрихщрасе и съветското посолство на Унтер ден Линден) и нападат цивилни минувачи, по стечение на обстоятелствата - амарикански застрахователни юрист-консулти, за да им гепят палтата. Които палта даже не им отиват на модните вкусове - кожени якета и брилянтинени суинг-прически като на West(!)side Story. В края на филма се твърди, че руснаците никога не са признали, че Рудолф Афел е шпионирал за тях. Само дето съветските пощи не са разбрали.
 
200px-1990_CPA_6265.jpg
 
 
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Ха-ха, явно Спилбърг е срещнал трудности с разчитане архивите на ЩАЗИ. Иначе ще го гледам този филм най-малкото, за да видя перипетиите на останалите без палта колеги-юрисконсулти по берлинските улици... :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Mediterranea. Дай на народа безплатно кино и ще се наблъска в салона, без даже да провери за какво иде реч. А реч иде за едни от най-непопулярните в Европа герои на нашето време. Неканените мигранти от задсахарска Африка. Които освен че са черни, мързеливи, миризливи, некадърни и неблагодарни, даже нямат благовиден предлог да искат убежище. Защото в Буркина Фасо няма война. Може да има световен рекорд по честота на превратите, но то не е същото. С две думи - нито темата, нито идеята, нито героите - не предполагат популярност сред средностатистическата българска публика. Обаче я печелят. Не видях никой да напуска залата, нито чух някой да мърмори/ругае като светнаха лампите. А зрителката зад мене даже ахкаше от болка и при най-лекото ударче с юмруче. Като че ли никога не виждала юмручен бой в американски филм. Ще рече - филмът е бил качествен. Лично аз съм лесен за спечелване от добър филм на африканска тема. И радарите ми хващат когато нещо такова се появи на екран, даже и за единствена прожекция. След толкова години живот сред африканци, включително мигранти, включително нелегални (да, много от тях се оглеждат за по-добър живот към Южна Африка, а не към Европа), не мога да генерализирам нито че ги обичам, нито че ги мразя, но мога да твърдя, че нямам тесногръди предубеждения. И че познавам много страни на културата им. И бих хванал филма (или книгата), ако се опитва да ме поднася. Този - не се опитва. Главните герои - и усмихнатият работливец Авая, и намръщеният мърморко Абас - са напълно правдоподобни африканци от плът и кръв. И ситуациите, в които са поставят волно или неволно, и реакциите и поведението им са ултра реалистични. И макар че държанието им на моменти се покрива 1:1 с най-паникьорските очаквания на домакините по неволя (че ще крадат, ще мързелуват денем вместо да берат портокали, а вечер ще палят коли и ще громят магазини), в крайна сметка печелят симпатиите и пътят им за приемане и интегриране не бива затворен. Ако поискат да продължат по него. Което също е реалистичен (субективно-хепи)енд, а не розова мечта на автора (Йонас Карпиняно - дебютант в пълнометражното кино). Защото има значение и кои точно са им домакините - италианците. А у тях, също както и у Гърците, собствената емиграцията се е вкоренила дълбоко в народната душевност. И разбират. За разлика от някои други народи. 
 

https://www.youtube.com/watch?v=qaALVBbde_A

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Youth

 

04-youth.w529.h352.jpg

 

Домоседа вече е писал за него по-горе.  Мноооого добър! :) :) :)

 

Филма е изключителен, Харви Кайтел, който по принцип ми е един от най-любимите актьори, съвсем леко не си е на нивото в този филм в сравнение с Майкъл Кейн, примерно, но това може би, защото много харесвам други филми, в които Кайтел е изумителен. Срам и позор, не съм гледал нищо друго на режисьора Паоло Сорентино, ще трябва да наваксвам...

Връзка към коментар

Домоседа вече е писал за него по-горе.  

 

Ааа, нямаме ги такива.

 

Домоседа само дава тон за дискусия, но всеки участва в нея със собственото си мнение.

 

Хайде сега, някой друг по желание да каже първи нещо за "Стив Джобс" на Дани Бойл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

+1 за Youth .

Още един филм на Сорентино,който харесвам:http://www.imdb.com/title/tt0398883/

 

Днес гледах Irrational Man

Колкото и да го плюе критиката,на мен ми хареса.Пак засяга темата за престъпление и наказание,но леко и ненатрапчиво.Напомни ми за  "Чужденеца" на Камю,без да има  претенции за дълбочина.Сюжета разказва ,как отчаяните интелектуалци могат да бъдат доста опасни,а придържането към "посредствените" морални норми на средната класа е за препоръчване.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ааа, нямаме ги такива.

 

Домоседа само дава тон за дискусия, но всеки участва в нея със собственото си мнение.

 

Хайде сега, някой друг по желание да каже първи нещо за "Стив Джобс" на Дани Бойл.

 

Ми аз си казах, бе - страхотен е филмът!  Поклон до земята на Майкъл Кейн и Харви Кайтел! :) :) :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ми аз си казах, бе - страхотен е филмът!  Поклон до земята на Майкъл Кейн и Харви Кайтел! :) :) :)

 

...и още - много ми хареса масажистката, която никога нямаше какво да каже, но можеше да общува с докосване... :yes:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

the-intern.png?w=780

 

Обратно в играта (The Intern)

 

Ами... не е от филмите, които ще запомня... въпреки високия рейтинг в IMDB (Rotten Tomatoes са по-близо до истината).  Доста предсказуем.  Остави ми блудкав вкус в устата... :huh:

Връзка към коментар

Най-после уцелихме (с кръщелника, 16) правилния филм! Помните ли кой натопи заека Роджър, а? Филип Пьоти успява да сбъдне мечтата си, без да го натопят. Робърт Земекис току се спотайва по няколко години, като да се е пенсионирал, току излезе на светло с някое шедьовърче. От което свят да ти се завие! На тоя филм всичко му е хубаво - и случката, и сценария по нея, и режисурата, и актьорското присъствие, и декорите, и стероефектите (превод за по-младите: 3D ефектите), и свалянето на шапка към чистосърдечната ненаплашена от тероризъм свобода на 70-те, към Париж на шансоните, към Ню Йорк на двете кули, едва новородени. Горещо препоръчвам!

 

https://www.youtube.com/watch?v=MI-T7UNr1D4

 

Но внимавайте, ако имате и най-малкия страх от височини. Аз се разминах само с изпотени длани (през целия филм!). Хем знаех какво точно ще стане накрая, защото освен трейлъра съм гледал и документалния филм. Но може и по-зле  -_-

Изключителен филм. Снощи го гледах и много ми хареса. Гледката от кулата е невероятна и си заслужава да бъде видяна. Аз пък се замислих за едни руснаци, които катерят сгради без никаква екипировка и си дадох сметка, че не са единствените луди. :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

the-intern.png?w=780

 

Обратно в играта (The Intern)

 

Ами... не е от филмите, които ще запомня... въпреки високия рейтинг в IMDB (Rotten Tomatoes са по-близо до истината).  Доста предсказуем.  Остави ми блудкав вкус в устата... :huh:

И на мен ми се стори интересен от трейлъра... Робърт Де Ниро май не е интърн (ако правилно съм разбрала).

 

Иначе наскоро гледах What to expect when expecting - за тези, които чакат деца, или се опитват или имат деца, или просто им е интересна темата. Много е забавен и ми хареса, че са се опитали да представят как протичат бременностите и раждането. Фокусират се върху 4 жени, обобщено е много да, но в общо линии май така се случва и в живота. Аз се припознах в една от тях :).

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

StarWars VII

 

Премиерно в зала Цар Силата се разбуди. И мен разбуди, понеже отдавна не бях ходил на кино в полунощ :) Много стрелба, много нещо. Лукас държи и ниво и интерес - 10те зали на Околовръстното бяха пълни. Дори и 3D-то ми понесе добре като за пълнометражен филм. Няма да умувам повече. Enjoy the force (dark or not) :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз пък очаквам с нетърпение осмия филм на Тарантино - The Hateful Eight със Самюъл Джаксън, Кърт Ръсел, Майкъл Мадсън и Тим Рот:

 

Да и аз! Така де и ние, че са ми обещали компания за филма . ^_^

Връзка към коментар

the-intern.png?w=780

 

Обратно в играта (The Intern)

 

Ами... не е от филмите, които ще запомня... въпреки високия рейтинг в IMDB (Rotten Tomatoes са по-близо до истината).  Доста предсказуем.  Остави ми блудкав вкус в устата... :huh:

 

и аз снощи го загледах...блудкав е доста

 

(препоръчвам да се ориентирате от рейтинга на metacritic, който е на базата оценки на критици, IMDB също го публикуват след оценката на потребителите на сайта)

Връзка към коментар

За „Стив Джобс” мога така да се включа:   страхотен и сериозен.  От една страна описва корпоративните интереси на група хора, от друга - навлиза в много сериозни теми.

За първото, чудя се, дали  не са видели в него един надежден млад талант.  „Непокорен” – намек за необходимо лидерско качество, защото именно тази непокорност и увереността му му помагат да води. И безкрайната му отдаденост на това, което прави, до обсебване. Лидер, обучен по лидерски, директно на терен, пък каквото стане. Лидерът явно е успешен от тази гледна точка. Дали обаче е щастлив – през цялото време се намеква, че не е. Описват го като човек с множество лични  проблеми, които компенсира с работохолизмът си.

Майката и дъщеря му – не знам реалистично ли е представено всичко или е гледната точка на режисьорът, но е тема, вечно актуална.  Може би специалистите в тази област си имат своите професионални обяснения, при това от отдавна, но какво от това, проблемът е актуален  и до днес. Остава въпросът защо майката на дъщеря му не успява да се отдели и да осигури  необходимото за нормалното им съществуване? Вторият въпрос, защо самият Джобс не успява да балансира? Възможно ли  е да е бил толкова ”рядък диамант”, че целият му живот от един момент нататък, да е бил целенасочено манипулиран с цел управление на някаква сума пари? Когато опознаеш един човек, знаеш как ще реагира и можеш да го управляваш, ако си добър в това. Можеш да управляваш и маса хора (напр. брейн сторминг, реклами и кой знае какво…).

Не разбирам единствено вярната му в продължение на години помощничка, толкова всеотдайност само за едно материално възнаграждение…?

За бъдещи IT маниаци – вдъхновяващ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Браво на Сорентино! Европейското кино е все още живо. Отдавна не съм гледал толкова ефирна лента. Прекрасна операторска работа. Особено съм впечатлен от близките и средните статични кадри. Интересно дали Youth ще участва в официалната програма или ще бъде евентуално номиниран единствено в категория "чуждестранен филм" на предстоящите награди Оскар...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Браво на Сорентино! Европейското кино е все още живо. Отдавна не съм гледал толкова ефирна лента. Прекрасна операторска работа. Особено съм впечатлен от близките и средните статични кадри. Интересно дали Youth ще участва в официалната програма или ще бъде евентуално номиниран единствено в категория "чуждестранен филм" на предстоящите награди Оскар...

Странното е,че при номинациите за "Златен Глобус" Youth присъства само?! в категорията"Най-добра поддържаща актриса" за Джейн Фонда.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въобще номинациите за "Златен глобус" са доста разочароващи тази година.В любимата ми категорияBEST MOTION PICTURE – MUSICAL OR COMEDY са попаднали неясно как филми като

и
И двата са под нивото на тинейджърска комедия.Не можеш да се хванеш нито за сюжет ,нито за актьорска игра,не се издържат до края.
Отгоре на всичко в Spy България е представена в доста лоша светлина.Историята се върти около дъщеря на български бос,опитваща се да продаде ядрената бомба оставена като завещание от баща и. :huh:
В "Тотал щета" девойка- кариеристка се състезава с пияната версия на себе си с колко мъже може да преспи,докато не открива, че е влюбена в скучноват, но алтруистично настроен лекар.
 
А филмите в тази категория,обикновено,са с оригинален сюжет,остроумни реплики и готин актьорски състав. :)
Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.