Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Странно. За мен най-добрата негова роля е именно във "Вълкът от Уолстрийт"...

 

За мен "Вълкът от Уолстрийт" е един от най-добрите филми на всички времена и тотален шедьовър на Скорсезе. Отвсякъде за Оскар - режисура, сценарий, главни мъжка / женска роли, второстепенни роли... Просто е много политически НЕкоректен, затова и не ги получи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Странно. За мен най-добрата негова роля е именно във "Вълкът от Уолстрийт"...

Ооо, аз не казвам, че филма е лош, а че за Лео това е май най-мъжката роля, която е имал. Поне от филмите, които аз съм гледала с него.

Връзка към мнение

За мен "Вълкът от Уолстрийт" е един от най-добрите филми на всички времена и тотален шедьовър на Скорсезе. Отвсякъде за Оскар - режисура, сценарий, главни мъжка / женска роли, второстепенни роли... Просто е много политически НЕкоректен, затова и не ги получи.

 

Присъединявам се. Освен това беше роля, в която ди Каприо идеално се вписва - това са неговите роли. Е, и в Гилбърт Грейп много му отиваше ролята :biggrin:

 

"Завръщането" ми беше един от най-скучните и предсказуеми филми и ще е смешно ако получи Оскар, ако ще и да е само и само да му го дадат. Тая мечка го дра, изнасилва, корми, яде, дъвка, премаза, с кон падна в пропастта, по бързеи и водопади се носи, а той оживява ли, оживява. Несериозна работа. Никаква игра.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

 

Несериозна работа. Никаква игра.

 

Първото изречение е сякаш отговор на второто изречение, казано точно за тази роля. Невероятна игра на Лео! Гледай очите му, жестовете, изражението. Наистина, не е сериозно да наречеш всичко това "никаква игра", но разбира се, всеки има право на собствено мнение...

 

С другото, като цяло съм напълно съгласен...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм леко фен на Леонардо и даже с пристрастията си с чисто сърце мога да кажа, че играта на Том Харди във филма "The Revenant" ми хареса повече. За мен най-силната игра на ДиKаприо  беше в The Aviator, а най-любим филм с участието на Лео за мен определено е Body of Lies ( фен съм на Ридли Скот ) .

@ Asterisk ако търсиш филм със символизъм и поука - мисля, че Марсианецът определено носеше много по-силно послание от The Revenant. Ако не си го гледала - пробвай го :) Аз на шега си мисля, че Марсианецът е продължението на Good Will Hunting :)

Spotlight се оказа много хубаво филмче, както и The big short и двата са по истински истории.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук е обяснението (жалко, че няма превод).

 

Лео не ми е любим -  от „Плажът” , явно е бил доста убедителен. Интересът се появи от неговата седмица по btv cinema

 

Направи ми впечатление как пали огъня с кремъка – като здрав и  енергичен войник.

 

 

@ Asterisk ако търсиш филм със символизъм и поука - мисля, че Марсианецът определено носеше много по-силно послание от The Revenant. Ако не си го гледала - пробвай го :) Аз на шега си мисля, че Марсианецът е продължението на Good Will Hunting :)

Spotlight се оказа много хубаво филмче, както и The big short и двата са по истински истории.

 

:) ОК    При филмите ми е интересно какво послание  целят да предадат и най-вече как ни влияят.

Редактирано от Asterisk
Връзка към мнение

Първото изречение е сякаш отговор на второто изречение, казано точно за тази роля. Невероятна игра на Лео! Гледай очите му, жестовете, изражението. Наистина, не е сериозно да наречеш всичко това "никаква игра", но разбира се, всеки има право на собствено мнение...

 

С другото, като цяло съм напълно съгласен...

 

Отдавна не сме в ерата на нямото кино, за да бъде жестомимичната игра достатъчна за добро изпълнение. Тя съставлява много важна част от изпълнението, без нея не може, но сама по себе си тя не е достатъчна. Ако разчита само на погледа си, за да спечели Оскар, Роуан Аткинсън отдавна го е изпреварил, и то не в актьорското си амплоа, а дори в това на почитател на бързи коли, та дори и само когато коментира постижението си.  :lol:

 

Не го харесвам, но въпреки това според мен неговата игра във "Вълкът от Уолстрийт" беше брилянтна и класи над тази в "Завръщането". Гласът, интонацията - това натежава много. В "Завръщането" те отсъстват. Филм, който не може да излезе от рамката на американското клише.

 

И все пак, няма хубави и лоши филми, а филми, които се харесват на едни хора, и филми, които се харесват на други хора. :)

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Завръщането, както всеки друг филм с Лонардо Дикаприо е силно впечатляващ. Не знам заради високите очаквания или нещо друго, но за мен този филм не е най силния на актьора. И с две ръце се съгласявам, че Том Харди прави по впечатляващо представяне, особено силен момент в края на филма, в смъртна битка заявявайки на Глас "Наслаждавай се на отмъщението, но това няма да върне сина ти", което до голяма степен обезсмисля самото отмъщение. А дали ще го убият индианците или самия Глас, няма кой знае какво значение за героя Фитцджералд.

Филма, с Лео Дикаприо който не ми омръзва да гледам е Генезис (Inception). 

Връзка към мнение

Не мога да се сетя за слаб филм с Лео.Друг е въпроса,че повечето са на Скорсезе.От"...... Гилбърт Грейп"(наистина ,много му отива ролята :) ) до сега  няма лошо изпълнена роля.А превъплащенията му са разнообразни.Според мен, трябваше да вземе Оскар още с Авиатора.И аз много харесвам Генезис и още чакам продължение.

Ако не грабне Оскара и тази година,най-накрая може да му дадат за цялостно творчество. :)

След Beautiful(от който се съвземах няколко дни и безсънни нощи) си обещах,че филми на Иняриту няма да гледам.Затова още немога да се накарам да гледам Завръщането,много мътен и кървав ми се вижда.

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение

... си обещах,че филми на Иняриту няма да гледам.Затова още немога да се накарам да гледам Завръщането,много мътен и кървав ми се вижда.

 

Точно моите чувства! Не изпитвам никакво желание да гледам филми на Иняриту, особено след Birdman, който направо намаразих. Но пък, ако ще му дадат оскара за The Revenant, не може да не съм го гледал. Правило. Също - филми със Леонардо Дикаприо принципно не се изпускат (bankable actor). Та - поех дълбоко въздух и го изгледах. В салона бяха надули климатика на около 0 градуса Целзий. Безплатен 4D ефект да влезеш под кожата на героя. По-точно - да ти се прииска да влезеш в кожата на току що умрял кон с рейтинг на комфортно преспиване минус 5 градуса и екстремно - минус 15. Съгласен съм, че ще е тъпо от всичките му внимателно подбирани роли да му дадат оскара точно за пъшкане, грухтене и опровергаване на законите на физиката, географията, анатомията, физиологията и метереологията. По-добре да му дадат за Дякон Левски

 

http://www.nenovinite.com/ne/kultura/8061/

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

https://www.youtube.com/watch?v=jLuxQhdUqLY

Разказва за "лова на вещици" в самото начало на Студената война, сред холивудските сценаристи с комунистически убеждения.Тръмбо е вкаран в затвора за две години,а името му е сложено в черния списък.Въпреки трудностите, през които той и семейството му минават,пишейки под псевдоними успява да спечели два "Оскара" и да се измъкне от клеймото "предател".

 

Предполагам,че филма би се харесал или на убедени комунисти или на филмови дейци.Ако не беше по дейсвителен случай,не бих повярвала на историята.Просто тя е романтична лайт версия на това,което се е случвало по нашите географски ширини в подобни ситуации.Както казва колега на  Тръмбо"Говориш като комунист,а живееш като богаташ".

 

Пп:Таткото на Малкълм и Хелън Мирън играят страхотно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На следващото СП по футбол ще заложа на Холандия!

То се е видяло, че светът вече не е същият :biggrin:

Не е, само си е сменил дрехите :)

 

Още малко:

 

If I stay/Ако остана

 

Представя животът на едно семейство музиканти, странностите им, изборите им, но на преден план изпъкват перфектните взаимоотношения. Акцентът е върху „светът” на голямата им дъщеря, която е обсебена от виолончелото си, за разлика от по-дивашко настроените ύ, но вече укротени родители.  Всички загиват в катастрофа, без нея. Но докато тя е в безсъзнание обикаля като дух сред всички в болницата, докато намери сили да се свести. Нещо, което според едната сестра зависи от нея… Помага ύ приятелят ύ  музикант.

Депресивен, тъжен.

 

Доста по приемлив като за поредна житейска драма се оказа

 

The Beaver / Бобъра (2011)

https://www.youtube.com/watch?v=2RMig3XyOgo

 

С Мел Гибсън и Джоди Фостър, под нейна режисура. Отново семейна драма, но този път акцентът е върху депресията на таткото и невъзможността за справяне с  нея. Докато не му хрумва да се „сприятели” с една играчка бобър, която да го представя и защитава навсякъде. Два-три пъти в началото се споменава за наследената  му компания, която не му е била цел, т.е. намеква се, че основната дейност, с която се занимава не му е много присърце. Следва проследяване на взаимоотношенията им и личните им проблеми, в които може би се очаква и зрителят да се припознае. Към края бобърът се превръща в зъл и лош егоист и бива изгонен, болезнено. 

Не особено весел, но доста по-мек начин за представяне на такъв проблем.

И двата филма за мен са поучителни, с директни послания.

Третият в тази поредица беше „Мостът на шпионите”. Този ми се стори още по-директен, надявам се и достоверен. Това, което ми направи впечатление бяха някои реплики като:

„Ще получи опитен защитник и с Божията воля ще бъде осъден”, само че под „Божията воля” се имаше предвид целта на американката правосъдна система.

Другата, която много ми допадна, беше нещо такова:

 „Ако има увреда, значи има конспирация”

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Заслужава да се помисли и върху следното: героят на Лео  -  Глас, решава да се спаси от една от многото бури, скривайки се в търбуха на пребития кон, изкормен от него преди това. И  ляга вътре, докато е топъл още, гол.

Синът ми спомена за подобна сцена в някоя от сериите на Междузвездни войни. Там Анакин се скрил в разпран корем на някакво извънземно животно от някаква бяла планета, но бил облечен. Защо една и съща като идея сцена присъства в два толкова различни филми (Star wars така и не съм гледала)...

 

така го виждам, може да има още или нещо различно

Синът ти е абсолютно прав, но не е Анакин, а Люк Скайуокър на ледената планета Хот в епизода Империята отвръща на удара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То ако става въпрос и Bear Grylls го е показвал това в Man vs Wild :) Там беше с камила ако не се лъжа.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Беър Грилс предполагам  го е показал най-точно. Няма логика Лео-Глас  да  се съблича преди да се скрие в коня при тоя студ. Мисля, че целта е друга.

Връзка към мнение

Аве, Цезаре!

 

С голямо нетърпение го чаках този филм, но съм по-скоро разочаован, сигурно заради нетърпението и заради трейлъра, който ми даде очаквания, че комедиите на Коен са се върнали малко към олд скул висотите. Филма е пълен с всякакви чешити, от главния герой, до епизодичните роли с по 2-3 реплики, всеки е колоритен сам по себе си - 10/10 за създадените образи. Някой от сцените бяха гениални, имаше си и типичното чувство за хумор, както и намеци към предишните им филми - веднага забелязах, че шрифта на филмовата компания е същият като на Hudsucker Proxy. Но сюжетните линии ми дойдоха малко накъсани, повечето останаха без някво заключение и въобще, динамиката във филма ми липсваше. 

 

Последната им перфектна комедия на коеновци, която съм гледал е "О, братко къде си", а това е от 2000-ната година. Имах малко надежди за Цезар, особено след като знам, че от доста години се пече, но явно ще чакам следващия...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Седем дни в Хавана


https://www.youtube.com/watch?v=mk8M5wIgqE8


 


От седем части - дните от седмицата (всяка на различен режисьор), но  свързани, без да се усеща разлика.


Понеделник. Американско момче на разходка, като за начало с такси. Не случва на кубинка за компания, докато не се оказва с една руса висока кака на път към хотела. Добре, че вътре  я спряха за проверка та да му обяснят, че дамата е мъж… „Конфликтът” беше разрешен успешно с шапката му, предоставена отзивчиво.


Вторник. Костурица в действие – алкохол, награди и сръбски нрави.


Сряда. Любов и музика – талантлива девойка, изправена пред избора да замине с обещаващият обещания продуцент или да остане с приятеля си кубинец, обичащ по мачовски…  Остана с приятеля си.


Ден  четвъртък. Един очаква среща  и докато чака въпросната високопоставена личност наблюдава: зоопарк с вход досущ като нашенския, жени, които винаги се оказват заети, клоуни и ТВ пропаганди относно вредата на империализма.


Ден петък. Ритуал, който ми се струва осъвременен. Или за това как непознаването и неприемането на различното, заедно с неприемането на индивидуалността, може да бъде подложено на контрол чрез  внушение и сплашване. Представлява ритуал под родителски надзор, целящ връщането на дъщеря им към нормалното, тъй като я бяха хванали с приятелката ѝ.


Ден събота. Ден за сладки, торти и обичайното ежедневие на оправна кубинка, психолог и участник в ТВ  рубрика от типа на „как да бъдем щастливи в тежкия ни делник”.  Заработва пари от печенето на торти  по време на еднодневен отпуск. И докато Куба поставя рекорд по добив на кокоши яйца (съобщено в медиите), на нея ѝ се налага да сформира армия яйцесъбирачи, защото яйцата са кът.  Дъщерята „отлетя” по вода, така че и зрителят да се зарадва след целия този фалшив, но здрав бетон и въпреки ревът на майка ѝ.


Ден неделя. Една „луда” баба, досущ нашенска, решава, че всички са ѝ длъжни да ѝ изпълнят желанието, а то е да се построи голяма ниша за статуята на Девата, а стаята да е в жълто (желанието е вследствие на видение). И всички безропотно я слушат. Е, събра ги – целта беше да организира  купон, по кубински, за да се забавляват.


 


Краят е оставен на въображението на зрителя и не ми се видя  особено оптимистичен. Увлекателен заради гледните точки, не усетих въобще скука.


Всъщност филмът е от 2012, не знам защо сега се пуска.


 109 мин, някъде  е споменат  130.


Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.