Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

"Малкият принц"-щерката ме заведе,реших,че ще е поредната блудкава анимация.Огромна грешка-чудесно направен филм-намигане,човешки,прекрасен...за децата в нас и за невидимите неща.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Спасяването на Редник Райън беше чиста политика. Доста досаден , и клиширано патриотичен. Така и не схванах отде дойдоха тия награди.

Поне нямаше за сценарий де.

 

Страхотно са снимани самото слизане на плажа при десанта и битката след това. Една от най-добре заснетите битки, които съм виждал на филм. Ужаса и страха на войниците преди да слязат от лодките. Куршумите под водата... Един как влачеше другар, по едно време се оказа, че влачи само половин тяло. Звука също е страхотен, включително и липсата на такъв, когато героя на Том Ханкс временно оглуша от взрива на мина. На мен даже не ми изглежда и прекалено политически насочен като някои други филми, които не искам да назовавам...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

"Малкият принц"-щерката ме заведе,реших,че ще е поредната блудкава анимация.Огромна грешка-чудесно направен филм-намигане,човешки,прекрасен...за децата в нас и за невидимите неща.

И аз съм решила да ходим. Имаше  коментар във Фб от М. Алгафари - бил многопластов и въздействал, дори човек да не улови всичко, а и книжката чак сега ми привлече вниманието, така че ще мога да сравнявам :)

Връзка към коментар

 

Конституция на Междузвездните войни, член 1:

  • ал.1 Междузвездните войни са Дарт Вейдър
  • ал.2 Дарт Вейдър е Междузвездните войни
  • ал.3 Дарт Вейдър е един, незаменим и ненаподобяем
  • ал.4 Нямай друг Дарт освен Дарт Вейдър

 

Ох, Домосед, истински ме развесели! Чак не се сдържах да изкоментирам. Имам си мнение относно печалбарството на Дисни, но някои неща са свещени! Сай-фай библията не може да се копира, клонира и дописва. Това си е моето светоусещане на хард-кор фен, редил се на безброй опашки пред кината, когато кината не бяха в моловете! 

Поне за мен, за да има някакъв смисъл продължението /освен финансов :) / трябваше да се заложи на съвсем нов и различен сюжет и герои, които не са пародия на дядовците си. Иначе е тръпка да видиш "Вечния сокол" в полет и началото... ееех, началото! :)

Връзка към коментар

Странно, ама като фен на Междузведни войни, на който дори телефонът звъни, вибрира и събужда с мелодии от Междузвездни войни, останах разочарован от Междузведни войни VII :mad: .

 

Внукът на Дарт Вейдър е пълна пародия като персонаж - не знам дали това е поради актьора, който изпълнява ролята, или поради самия замисъл на този персонаж, или пък и двете! Братовчедката му (явно ще разкрият това в някой от следващите епизоди) става, ама са и дали мъжка роля, в което няма лошо, но ми се губи малко смисълът от такива персонажи - приведствам еманципацията, ама да не се преиграва.

 

Айде, дано другите, предстоящи епизоди, са по-смислени. ВВ-8 ме изкефи много ;)

Редактирано от Yavor
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Снощи заведох малкия, на него му хареса, но на мен не... едно време какви междузвездни войни имаше, а за огледалата да не говорим. :lol: Лафовете, които преди 35 години взривяваха претъпканите салони, не могат да намерят отклик в празна зала с 20 човека, от които половината (т.е. родителите) са завели децата си в опит да си върнат 2 часа от детството.

 

Друидчето е готино, но нито сюжетът задържа вниманието, нито актьорите, особено Фин. Явно всичко е за пари, а отвореният край предполага, че ще има още една серия.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И аз ГО гледах, хареса ми! Има връщане към едновремешните Междузвездни войни, а не бозите от предните три епизода. Като се появи Хан Соли ми ибиха сълзи от умиление :blush:  И на домочадието му хареса. На 3D също е допълнително гъдел. И си набелязах и следващ "искам да гледам" - Марсианецът с Мат Деймън. :)

 

Yavor WTF? Мъжка роля, еманципация? <_<

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Странно, ама като фен на Междузведни войни, на който дори телефонът звъни, вибрира и събужда с мелодии от Междузвездни войни, останах разочарован от Междузведни войни VII :mad: .

 

 

Претоплена манджа! :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Bridge Of Spies

миии, толкова много харесвам и Спилбърг и Коенови, донякъде и Ханкс

толкова праволинеен и предсказуем филм как можаха да направят, не знам

Бад,този филм не Ели по действителен случай и това да им е вързало ръцете? Не съм го гледала, де, беше в списъка за гледане.

Иначе, стар уорс епизод 7 за 3 път. Последните три филма ,които гледах на кино, са си все Стар уорс. Гледахме и го на Д - бокс клатещи седалки, а последния път и дублиран /дублиран НЕ струва/. Факт е,че всеки изминал път виждам логика в нелогични и лошо скалъпени /при първото впечатление/ нишки. Та, намерих смисъл и обяснение за неубедителната игра на Рен /просто не е довършил обучението си, несигурен е още в уменията си и за това е такъв слабак/, черния бъдещ Хан соло ми е симпатичен, ма дамата дваж повече и ... да, мога да отида да гледам филма и 4 път, при проявяването на Хан соло чувствата ми бяха точно като на самурайка. .. Иначе,млад приятел и почитател на филма ,като го обсъждахме, сподели огромно разочарование , като опорните му точки бяха точно свързани с нехващането на сюжетните нишки от едно гледане . А рекорда ми за гледане на Стар уорс е цели 5 пъти Завръщането на джедаите, та мегдан има. Факт е,че 3 седмици след началото на прожекциите залите са пълни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бад,този филм не Ели по действителен случай и това да им е вързало ръцете? 

 

по действителен е, но все пак можеха да разкажат историята по по-интригуващ начин

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Yavor WTF? Мъжка роля, еманципация? <_<

Ето какво казва режисьорът J.J. Abrams за женските персонажи (подчертаването в червено в двата цитата е мое), което ми е странно (източник на цитата The Guardian) и което ме кара да мисля, че новите женските персонажи/роли са нещо объркани, с изключение на Maz Kanata и принцеса Лея.

 

J. J. Abrams stated: "From the beginning of discussions [with writer Lawrence Kasdan], the notion of a woman at the center of the story was always something that was compelling and exciting to me. And not just at the centre. We knew that, in addition to Leia who was a critical piece of this puzzle, we wanted to have other women – not necessarily human, but female – characters in the story."

 

И един цитат за еманципацията (източник  The Daily Beast), за който no comment ;) ...

Ridley is the discovery poised to break out with her turn as Rey, who she described as an “important role” she hopes will set an example for other women. “I hope Rey will be something of a girl power figure,” said Ridley. “She will have some impact in a girl power-y way. She’s brave and she’s vulnerable and she’s so nuanced... She doesn’t have to be one thing to embody a woman in a film. It just so happens she’s a woman but she transcends gender. She’s going to speak to men and women.”

Връзка към коментар

Нищо от прочетеното и подчертаното не предизвика у мен асоциация с "еманципация", мъжка роля играна от жена, преиграване и т.н. Този филм по принцип е отвъд понятия като пол, раса, планетна принадлежност и андроидизъм (не намирам дума, описваща някой според степента му на роботство).

Ама нека не чепкаме в тази посока, аз не споря с теб, даже се извинявам че изкоментирах, темата е за споделяне на лично усещане за филми - на теб така ти е дошло, така си го почувствал. Няма грешно и вярно.

Аз си ги имам всичките филми  на СВ и си ги пускам от време на време (както и Индито Жоунс и други култови неща), не съм броила колко пъти. И преди да ми кажете, че на кино е друго - иам си домашно кино на тавана - прожектор, съраунд, екран и т.н. Наскоро прожектора беше ъпгрейднат до 3Д ама не намирам подходящи очила да му се не види, ама ще, ще...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Годината започва с много тъп бългасрки филм, а това не е добра поличба!

Виктория

Опитвам се да си прехвърля в главата целите 155 минути от този филм, за да се сетя нещо, за което да го похваля, но не се получава. Автор-режисьорката Майя Виткова намерила финансиране и разказала възможно най-протяжно личната си драма, че майка ѝ не я искала, но тя все пак се родила, с което опропастила плановете ѝ да избягат на запад. И години по-късно, чак като умряла бабата, която пък не била обръщала достатъчно внимание на майката като дете, се посближили. Предполагам, за да привлече публика, в историята е вкаран и Тодор Живков така, че драмата освен лична да стане и политическа:

- Бабата е върла комунистка, поддържа режима и 10.11.1989, а още повече - 26.08.1990 (подпалването на парийния дом), я съсипват

- Майката мрази (по-точната дума е "хейти") бабата и покрай нея и комунизма и иска да избяга. След като свършва комунизмът изпада в самосъжеление и освен всички около себе и комунизма, почва да хейти и посткомунизма. Единственото, което обича, е да се разхожда гола в банята. И да духа на дъщеря си свещите за рожден.

- Виктория не познава баба си, няма причини да обича майка си, а обича кръстника си Тодор Живков, който я разглезва дотолкова, че си позволява да строява съученици и учители да и ръкпляската в коридора на училището. Съответно - 10 ноември не ѝ се отразява добре. За да ѝ е още по-гадно, авторката я е лишила от пъп. А за да е още по-гадно на публиката е избрала за ролята ѝ фъфлеща племенница. Думата "мамо" в трейлъра е единственото, което ѝ се разбира.

Успокоителната новина е, че други реплики във филма почти не се чуват. Бабата е няма по сценарий, а майката, бащата, любовникът-доносник, съседката и куцият връстник на Виктория са темерути. Майа Виткова строго се придържа към режисьорската школа да се предават и емоционалните послания на филма, и сюжетните обрати, с протяжни многозначителни погледи между героите и между героите и камерата.  Единственият, който се изявява с добре изпипана говоряща роля е Георги Спасов като имитатор на Тодор Живков. Но Виткова не прощава и на него, като след всяка сцена с негово участие пуска документални кадри с истинския Тодор Живков, за да направим разликата.
Останалите до 155 трицифрен брой извънсюжетни минути са запълнени с нерелевантни документални кадри (мяркат се Едвард Герек и аятолах Хомейни), анахронизми (президент Роналд Рейгън 1979-та и опашки за хляб в София 1994-та), фантазии и фетиши - изтичаща през различни телесни отвори кръв; леещо се, включително и от облаците прясно мляко и венециански гондоли.

 

Приятно гледане!

 

https://www.youtube.com/watch?v=X5COmugOeRc

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

ОО, домо, много се радвам да прочета това ревю :)  Лятото се слушах на големи драми на режисьорката, че филма й бил недооценен от бг журито и не я пратили за Оскар, а толкова много го харесвали в чужбинското, значи. Да си кажа, дори само като слушах воплите й дни наред, писанията и т.н. ми се прищя филма да не става. Честно. Въпреки това, щях да се напъна да ида да го гледам, все пак искам да подкрепям българското кино, както мога. Но, тенкс ту ю, ще подмина. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ОО, домо, много се радвам да прочета това ревю :)  Лятото се слушах на големи драми на режисьорката, че филма й бил недооценен от бг журито и не я пратили за Оскар, а толкова много го харесвали в чужбинското, значи. Да си кажа, дори само като слушах воплите й дни наред, писанията и т.н. ми се прищя филма да не става. Честно. Въпреки това, щях да се напъна да ида да го гледам, все пак искам да подкрепям българското кино, както мога. Но, тенкс ту ю, ще подмина. :)

 

Точно прочетох в едно нейно интервю: "Този филм за първи път се занимава с темата за прехода с чувство за хумор" 

Ако това, което виждаме на екрана, според нея представлява хумор, то нямаме нужда от повече дискусии около филма  :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А рекорда ми за гледане на Стар уорс е цели 5 пъти Завръщането на джедаите, та мегдан има. 

 

Хаха, Люба, напомни ми за МОЯ рекорд - Империята отвръща на удара - броях до 40 пъти, после спрях да броя! :) :) Колко пъти сме бягали от училище, ехеее! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хаха, Люба, напомни ми за МОЯ рекорд - Империята отвръща на удара - броях до 40 пъти, после спрях да броя! :) :) Колко пъти сме бягали от училище, ехеее!

 

Еее,сега,в моя защита ще кажа,че на кино по това време нямаше как да ходя сама, тъй като бях не голяма и батко ме водеше, а и баща ми и без това ме подиграваше,че бг кинематографията я издържа той. И тук не влизат пътите от излъчванията при повторното пускане на 4-6 серия с нови ефекти. Онзи ден четох Лукас, той каза,че филма е ретро и не са се допитали до него за направата му /което аз не знаех/.
Връзка към коментар

Годината започва с много тъп бългасрки филм, а това не е добра поличба!

Виктория

 

Я! И на мен годината ми започна с „Виктория“. На Кнут Хамсун. Книгата.

Да не би викторианската епоха да е решила да намине? :)

 

...Тая Майя Виткова да не е рода на кандидат-президента? Или на доктор Мими? Или и на двамата? :O

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много морал:

 

“А защо хората трябва да гледат Виктория?
Аз ще ти отговоря на въпроса по обратния път. От първата прожекция на филма на “Сънданс”, до сега, има един въпрос, който е задаван винаги и той е: “Какво искате публиката да направи когато види този филм?” Моят отговор е – искам да се обадят на майките си. Нищо повече. Ако могат…”

(от това интервю:    http://12mag.net/people/maya-vitkova/

 

…уби любопитството.

 

Има и още:

 

 Как ще обясниш на публиката на Криско, например, какво ще ги докосне във филма ти?
За да слушаш Криско трябва да имаш уши, а за да имаш уши някой трябва да те е създал. И този филм се занимава с това, кой те е създал преди да слушаш Криско. Как идваш на този свят и как почваш да живееш. В този смисъл, Криско и този филм не са в конфликт. И Криско е роден от майка, не е роден от динозавър! И ако си роден от майка, този филм е за теб.

 

И тук логиката ме води някъде в еволюционната верига, където е възникнал въпросът за кокошката и яйцето.

 

Но има и надежда  :)

 

Ако сега при теб дойдат извънземни как ще им обясниш коя си и какво правиш?

Ама те са тук, защо да им обяснявам, те знаят…

 

Трейлърът сега видях, усещането е като в „Урок”. Да си ги гледат сами.

Връзка към коментар

Точно прочетох в едно нейно интервю: "Този филм за първи път се занимава с темата за прехода с чувство за хумор" 

Ако това, което виждаме на екрана, според нея представлява хумор, то нямаме нужда от повече дискусии около филма  :)

 

В разстояние на 24 часа, прочитам второ негативно ревю за този филм. Резултат? Записвам го в "to-do list". Другото негативно ревю акцентираше основно върху мрачното изражение на героинята...

Връзка към коментар

То в целия филм няма едно ведро изражение. Е, може би на тийнейджърката при срещата с баба си има малко по-благ вид, но въпреки всичко филма си е хейтърски.

Не мисля, че поколението ни е чак толкова отрицателно. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.