Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Би могло да се напише доста добър психоанализ по този филм. Но мисля, че не е нужно. То просто се усеща (надявам се ако не на съзнателно ниво, на подсъзнателно).

На кратко, вместо анонс, има варианти като:

Филм за пичове и мацки

или

Пошлостта на новото време, в което живеем

или

Хубавата жена - Х версия

 

Всъщност е за всички онези любители на откровеното голо кино, с фокус зад кулисите

 

А като спойлер, бих предложила друго заглавие***

Спойлер

Академия за к***и

***Внимание, спойлерът съдържа подводни камъни!

Връзка към коментар

От каталога с филми на авиокомпания EL AL си избрах един американски за трудни тинейджъри, раснещи в Лос Анжелис в средата на 90-те. Най-малкият не харесва живот с големия си брат и се вдъхновява от компанията на пушещи трева скейтъри, слушащи легендарна унгарска рок балада от края на 60-те, покрита измежду много други и от немски Скорпиони през 90-те. Тоест - докато онея си скейтят, зрителите я слушаме. Казва се mid90s, което е тематично подходящо, предвид историческата периодизация на развлекателната система в самолета към същата технологична епоха. Или във всеки случай не по-късна от early00s.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, домосед каза:

От каталога с филми на авиокомпания EL AL си избрах един американски за трудни тинейджъри, раснещи в Лос Анжелис в средата на 90-те. Най-малкият не харесва живот с големия си брат и се вдъхновява от компанията на пушещи трева скейтъри, слушащи легендарна унгарска рок балада от края на 60-те, покрита измежду много други и от немски Скорпиони през 90-те. Тоест - докато онея си скейтят, зрителите я слушаме. Казва се mid90s, което е тематично подходящо, предвид историческата периодизация на развлекателната система в самолета към същата технологична епоха. Или във всеки случай не по-късна от early00s.

 

 

 

Доста се чудихме дали да го гледаме, най-вече защото по описание и трейлър доста прилича на Kids - наистина ли е подобен, или все пак има разлика?

Връзка към коментар
преди 4 часа, Hadzhitodorovi каза:

наистина ли е подобен,

Ни най-малко! 

Освен че карат скейтове и казват лоши думички, които в самолетната версия са заглушени. Тоя филм е безобиден. Темата е за израстване, семейство и приятелство. С референции към избрания период.

По естетика и послание е по-близък до Дисни, отколкото до Kids - един от най-великите филм на самите 90-те, и то - на целите, а не само на средата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На първи юни се случи да гледам филм за едни деца, на които наистина няма да им навреди някой да ги отнеме от техните и да ги отвлече в Норвегия. Каквато партенка върви от няколко месеца по социалните мрежи в България. Но тези са ливанци. И никаква Норвегия не идва да ги спаси. Нито Швеция, за която са чували, че е добро място за сбъдване на мечти. Защото са родени от бедняци, които нямат никаква възможност да им осигурят прилично, камо ли - щастливо детство. Нито дори имат идея за какво точно ги раждат, освен че така били възпитани, че се правело. И евентуално биха взели по няколко пилета в замяна на момиче, когато едва навършило 11 години, го дадат за съпруга на някой бакалин. Докато на 12-годишния Зейн не му писва и завежда гражданско дело срещу тях, че са го родили и продължават да забременяват безразсъдно. „Капернаум“ е много добър филм на Надин Ладаки. И с другата сюжетна линия с нелегалната емигрантка от Етиопия. Сцената в която Зейн сервира на бебето Йонас единственото, което намира в хладилника, - лед - в чиния с лъжица няма равна. Нито усмивката му. Но за нея доста ще почакате!

 

 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Индийски филм, в който се разправя за терористи; не всички от героите оцеляват; полицаите не са  хладнокръвни и точни в стрелабата супер герои, а тресящи се от шубе народни такива; подобно и за терористите, но с по-добро оръжие; детето на избрания за централен женски образ е заченато преди брака; личната драма на бебетата, тръгнали по прекия път към осиротяване не е захаросан, а съвсем леко поръсен с диетичен подсладител; произношението на руски е ужасно и по индийски, и по британски стандарт и ... няма нито една масова танцова сцена с клатене на ключици, възможен ли е?

Не! Филмът е австралийски 🤨

Любим персонаж: главният готвач, който се родее с Антъни Хопкинс в ролята на британски иконом от залеза на британската империя и Никита Михалков в ролята на руски цар батюшка от апогея на руската.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Още един филм за терористи. Ама - забавни. Които печелят сърцата на заложничките си. А мястото на действието оставя името си на психологически синдром. Не е най-вълнуващият филм в каталога, но не можех да пропусна Итън Хоук и Марк Стронг с дълги рокаджийски шевелюри и Нуми Рапас с очила, големи, колкото маска за гмуркане, да карат коли на мускули марка мустанг и да си озвучават заложническата криза с песни на Боб Дилън. (Докато от другата страна на желязната завеса в коли на мускули марка москвич слушахме Йосиф Кобзон)

 

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, домосед каза:

... (Докато от другата страна на желязната завеса в коли на мускули марка москвич слушахме Йосиф Кобзон)

 

 

Ха ххаха... Някои не сме слушали Йосиф Кобзон даже и по онези времена... 🙂 🙂  Едва ли си колекционирал негови "тави" 🙂🙂  Иначе филма ще го гледам с интерес, мерси за линка.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

За любителите на криминалета, ето още един с неочакван завършек:

Изчезнал труп на богата жена от фармацевтична фирма, убиецът остава неизвестен, а ние сме пасивни наблюдатели в главоблъсканицата, която сама се подрежда, но дали по най-добрия начин?

 

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Във вторник гледах новия филм в Пловдив

Мъже в черно: Глобална заплаха  2019

https://www.imdb.com/title/tt2283336/?ref_=ttrel_rel_tt

 

Сега са един мъж в черно- Chris Hemsworth и една черна жена ,в черни костюми.

 

Бях си забравил 3Dочилата и не исках да купувам нови ,и го гледах без тях.След филма видях някой си беше хвърлил неговите,но вече беше късно.

.

 

 
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, FlyTraveler каза:

Някои не сме слушали Йосиф Кобзон даже и по онези времена

Всъщност по времето на действието във филма Стокхолм съм бил на 5 години. Не помня какви тави съм слушал, но ако изобщо някога съм се смял на Лаурел и Харди, е било точно тогава. А ето че 46 години по-късно двама любими характерни актьори - Стив Куган и Джон С. Райли - им влизат под кожата толкова добре, че даже се замислям дали да не потърся за колекция старите им тави/ленти/дивидита с усмивки

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.07.2019 г. в 11:45, домосед каза:

Индийски филм, в който се разправя за терористи; не всички от героите оцеляват; полицаите не са  хладнокръвни и точни в стрелабата супер герои, а тресящи се от шубе народни такива; подобно и за терористите, но с по-добро оръжие; детето на избрания за централен женски образ е заченато преди брака; личната драма на бебетата, тръгнали по прекия път към осиротяване не е захаросан, а съвсем леко поръсен с диетичен подсладител; произношението на руски е ужасно и по индийски, и по британски стандарт и ... няма нито една масова танцова сцена с клатене на ключици, възможен ли е?

Не! Филмът е австралийски ?

Любим персонаж: главният готвач, който се родее с Антъни Хопкинс в ролята на британски иконом от залеза на британската империя и Никита Михалков в ролята на руски цар батюшка от апогея на руската.

 

 

На 7.07.2019 г. в 21:59, Аmélie каза:

Идвах кажа, че последно гледах Хотел Мумбай, но след ревюто на Домосед, нямам какво да добавя. Препоръчвам! 

 

Хайде и аз в кюпа. @домосед повлече крак с този филм и снощи го изгледах. Хубав е, заслужава си. Сградата е емблематична и веднага проверих колко струва на вечер стая в хотела. За стандарта на Индия цените са направо стряскащи. 😄  

Връзка към коментар

Аладин сваля принцесата с паркур, а после отлитат с летящо килимче. Сега не ми дава мира да разбера как ги правят тия номера на сцена и май ще трябва да се лети поне до Лондон. Летящото килимче е главният поддържащ образ. А главният главен е Духът от лампата в изпълнение на Уил Смит. Филмът е негов!

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@домосед, много ти се кефя на ревютата. Неповторими са. На теб не ти дава мира да разбереш как ги правят акробатичните номера, а на мен крайната оценка на филмите. Моля те, пиши в края на ревютата ти някаква си твоя субективна оценка.

Например, искам да гледам Хотел Мумбай или Аладин. Кой от двата обаче е по-добрият, по-заслужаващият си филм. Ако имаше оценка (примерно 3/5, или 3*, или друго, както ти харесва), щях да разбера към кой от двата да се насоча.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

"Имало едно време в Холивуд"

 

 

 

 

Много ми е трудно без спойлери, но като цяло съм фен на тарантиновите изцепки и начинът, по който смесва история с измислица. Повече няма да кажа, че ще си излезе жив спойлер. 2 часа и половина минават неусетно, което е доста основен и първичен фактор като оценявате дали филм ви е харесал. Все пак е малко по-трудно смилаем от някои от другите му филми (Осморката, Джанго) и определено не на нивото от най-големите му класики (Глутницата, Криминале).

 

Обстановката от края на 60-те не знам дали е представена реалистично, но със сигурност е представена реалистично обстановката, която са ни изградили филмите за края на 60-те. И за целта не ти трябва да гледаш целия филм, ей този кадър ти е достатъчен:

 

image.png

 

И така...по-малко абсурден, по-малко забавен, по-малко "какво, мамка му, току що гледах", но си е достатъчно абсурден, забавен и генериращ вътрешни псувни. 

 

П.С. За първи път бях в Cinegrand в Ринг мола, защо не казвате че има такива седалки тип бизнес класа в самолет, бе? И това дори не беше Tzar ложата, там не мога да си представя как може да е по-луксозно. 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз ходих да гледам Fast & Furious Hobbs and Shaw:

 

Нито са фаст, нито са фюриъс. Преследвания с коли почти няма. Този филм е разочарование, което и за гледане на домашния телевизор не става...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , akair каза:

Нито са фаст, нито са фюриъс. Преследвания с коли почти няма.

Трябвало е да идеш на пътен възел Герена. Отдали са го били на бързи и яростни цял уикенд

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, akair каза:

Аз ходих да гледам Fast & Furious Hobbs and Shaw:

 

Нито са фаст, нито са фюриъс. Преследвания с коли почти няма. Този филм е разочарование, което и за гледане на домашния телевизор не става...

Така е, но поне се опитват да правят смешки. 😉

Дали им се получава е друг въпрос. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Георги каза:

П.С. За първи път бях в Cinegrand в Ринг мола, защо не казвате че има такива седалки тип бизнес класа в самолет, бе? И това дори не беше Tzar ложата, там не мога да си представя как може да е по-луксозно. 

 

Това е малко въпрос на предпочитания на тип филми, технологии и усещания. Аз, например, обичам да гледам предимно по-ефектни филми на кино специално, което ми се получава най-добре на възможно най-големия екран, други може да предпочитат IMAX и т.н. Седалките точно не са ми приоритет, освен ако не е просто случайно мотаене и гледане на просто някакъв си филм, за който не ми пука особено, така че този тип "бутикови" изпълнения тип бизнес или първа класа не са ми точно по вкуса.   

Връзка към коментар

Филмите свързани с всякакви мащабни природни и неприродни катастрофи обикновено попадат в категорията "blockbuster" и всичко се върти около няколкото минути специални ефекти, които обикновено се съдържат в трейлъра и продават филма, и към които е пришита много нелепа набързо скалъпена лична драма с някой друг спасител на света, за да може все пак да мине за филм. Тази рецепта Холивуд я е "усъвършенствал" до такава степен, че напоследък този тип филми все по-рядко стават за гледане въобще и със сигурност този жанр е имал доста по-добри времена.

 

Трактовката на HBO по темата Чернобил в някакъв смисъл е класическо "Холивудско изпълнение", но все пак от онези по-добри времена, в което все пак "скелета" на реалните събития, в случая смъртоносната хватка между наука и "държавната политика" е запазен, макар и разкрасен тук там за постигане на драматичен ефект в търсене на популярност, която всъщност е постигната, като гледам челните места в сайтовете за ревюта. Сериалът е достатъчно ефектно заснет и най-малкото поне предизвика любопитство за допълнително проучване на известните факти около онези събития. Разбира се, няма как да се мине без типичните пропагандни залитания и опити за окарикатуряване, в случая от американски тип, а също и напълно измислени случайни герои с лекота разкриващи уж строго секретни тайни, участващи в срещи на "високо ниво" и спасяващи света от първо лице единствено число, популярни градски легенди, не точна последователност или измислени събития и преиначени факти, както във всеки подобен филм от "планетата Холивуд". 

 

Естествено това не е документален филми и при всички положения си заслужава гледането, ако човек се вълнува от подобни теми, а съвсем скоро вероятно ще видим и руската версия по въпроса, евентуално с тяхната пропаганда, ако не друго поне да балансира ситуацията, даже повече отколкото трябва като се има предвид, че ще се върти около агент на ЦРУ внедрен в централата и преследван от агенти на КГБ. Така или иначе този тип държави независимо дали се строяват под петолъчки или звезди си имат своите "генетични" обременености, с които често, за съжаление, "обременяват" и останалия свят.

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Останах приятно изненадан от играта на младежите, особено Марти (Brad Renfro) и вечно дрогираният Дони (Michael Pitt).

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 18.08.2019 г. в 15:21, Георги каза:

Обстановката от края на 60-те не знам дали е представена реалистично, но със сигурност е представена реалистично обстановката, която са ни изградили филмите за края на 60-те.

Така е!

 

И аз се затруднявам да коментирам филма без спойлери.

Но за да е наистина неочакван неочакваният край и да не се чудим какво точно сме гледали, препоръчвам преди да се гледа филмът, да се направи малко домашно.

 

Да се припомнят (или научат, ако не са известни) имената на Роман Полански, Шерън Тейт, Чарлз Менсън, Стийв МакКуин, Брус Лий и какво ги свързва!

Също - за Майките и Бащите и Семейството в контекста на късно-60-тарска Калифорния.

 

А за всички останали герои, холивудски и поп култутни препратки, знаменитости, заглавия, рекивизити, камеа, закачки с предишните филми на Тарантино и на идолите му, ще имате целия интернет на разположение да ровите след финала. Вече втори ден се забавлявам с това! 

 

А за който има куче - препоръчвам да му потърси специалитет с аромат на плъхове за вечеря! 

 

dogfoodratflavour.jpg.942acc27cb9a2d4a4900b27c75f85b75.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.