Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Някой беше споменал в американската тема за разходите по визата , но след всички отлюспвания му изгубих дирите.

 

Та доколкото знам самата виза е безплатна. Какви разходи има ?

Връзка към мнение

Относно визата - никакви. 

 

Допълнителни документи може да ти изискват като служебна бележка от месторабота, както и банково извлечение. Но и на различни хора им искат различни документи, не винаги е консистентно. 

 

Инфото ми е от 2010, обаче, нямам представа дали от тогава е затегнат или охлабен режима. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Попълваш в интернет, не плащаш нищо. Получаваш мейл, че работят по случая. При мен три дена по-късно дойде втори мейл - виза за една година без ограничение на влизанията с макс. престой три месеца. Ако искаш да седиш повече - виза рън до НЗ за седмица-две-месец и обратно в Оз да си продължиш пътешествието.

 

Тва е от преди по-малко от година. Давай смело!

 

Дай Боже да са такива всички визи :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Понеже в темите за САЩ писах , че не знам за отказ днес видях в емигрантския форум за такъв случай. Става дума обаче за безработно момиче без собствени средства и предполагам не е отговаряла на елементарни условия.

Виждам често искат банково извлечение с движение по сметката за последните три месеца и евентуално бележка от работодател. Предполагам това трябва да се преведе на английски и завери или как ?

 

П.С. Не ми е на дневен ред , но просто искам да съм наясно , защото постоянно изникват разни съблазнителни оферти и няма много време за мислене -:)

Понеже в темите за САЩ писах , че не знам за отказ днес видях в емигрантския форум за такъв случай. Става дума обаче за безработно момиче и предполагам не е отговаряла на елементарни условия.

Виждам често искат банково извлечение с движение по сметката за последните три месеца и евентуално бележка от работодател. Предполагам това трябва да се преведе на английски и завери или как ?

 

П.С. Не ми е на дневен ред , но просто искам да съм наясно , защото постоянно изникват разни съблазнителни оферти и няма много време за мислене -:)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тва е от преди по-малко от година. Давай смело!

 

Дай Боже да са такива всички визи :)

Значи остава да дебнем за някоя "пиратска оферта" до там.

...и да имаме твоя късмет с издаването на виза ;)

Връзка към мнение

Пиратски оферти често изксачат, но са от западна европа на цена, която лесно се постига от Истанбул. В офертите ще почна лека полека да въртя и далечни дестинации, колкото да си сверим часовника кое е добра сделка за нас. Защото от Лондон до Сидни 700 евро е добра оферта за тях и скачат и пляскат с ръце, но ако добавим още 200 да стигнем до там ни е по-рентабилно от Истанбул за 800, което мисля е редовно и регулярно. 

 

За банковото извлечение за визата - не съм сигурен дали трябва да е преведено, те банките мисля могат да вадят на английски директно. И е доста свободно, може да не е директно на твоя сметка името, но да речем писмена декларация от някой, че ще ти покрива разходите и неговата банкова сметка. 

 

На мен за студентската ми виза, която е по-стриктна от туристическите също ми искаха извлечение, нямах кой знае колко пари тогава, със сигурност недостатъчно да покрият билет и 5 месеца престой в Австралия. Но предоставих документи за студентските пари, които взимам, и че стигат за всекидневния живот там, казах, че кредитната ми карта е празна и ще покрие самолетния билет и така...

Връзка към мнение

На мен до Истанбул пак ми отнема около ден в двете посоки и ми в все тая дали ще летя от Рим , Лондон или всяка точка до която има ниско тарифни полети. Осен това няма лошо да от скочиш макар и за ден до някой европейски мегаполис , защото без нощувка не бих рискувал.

Иначе от Истанбул си се намират полети по за 780-800 евро , но пък често при пиратските оферти имаш възможност за стоп овър и да метнеш едно око пътьом на Шанхай например , което си е огромен бонус.

Връзка към мнение

Е, ако искаш да се разходиш из Лондон и допълнителни дестинации нека е така. Но общо взето тия оферти са инцидентни, за ограничени дати и ще ти е трудно да нагласиш и допълнителния транспорт до там, така че да покриеш рисковете от отменен полет и т.н. Докато Истанбул постоянно е в наличност, може всичко да си планираш внимателно и е на един автобус разстояние...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Докато Истанбул постоянно е в наличност, може всичко да си планираш внимателно и е на един автобус разстояние...

Освен за хората, които предпочитат да дадат стотина евро отгоре, само да е самолет, а не автобус. :)

Мойта логика е малко по-различна при такива случаи - ако Сидни ми изскочи на 250-300 евро (визирам офертата, за която споменахте), що да не дам още 100 за самолет до изходната точка. Особено ако е Лондон, до където две нискотарифни изпълняват ежедневни полети от София, че понякога има и по два на ден. А има и друго - не винаги, но сравнително често съм засичал, че примерно самолетите на Йозеф летят в едната посока евтино, в другата скъпо, съответно тези на Сър Стелиос в обратна зависимост. (А може вече и STN да прибавим, но гъстотата на полети до там още е рехава, и засега не го включвам в такива сметки). С приличен толеранс от време Лутън и Гатуик имат добра и редовна връзка с цнетрален Лондон, от там Хийтроу (ако от там е полета за Сидни). Ако датите не съвпадат с големи празници, спокойно за 100 евро може да се комбинира двупосочен на различните летища + 15-20 паунда max. трансферите от и до летищата (easyBus + London Tube). Аз като не съм стъпвал в Истанбул, ще е лек стрес и самото придвижване от автогарата до летището, колкото и да е лесно. Докато в Лондон този фактор няма да ми окаже влияние.

Другият вариант е самолет до Истанбул. Ама като гледам цените, пак ще предпочета Лондон, макар и с този оверлог между трите летища.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами всеки си преценява, но за Австралия едва ли може да тръгнеш само с ръчен багаж, транспорта от гатуик/станстед също товари цената. А Истанбул е супер лесно - автобуса спира на автогарата, има спирка на метрото там качваш се и слизаш с него на летището, рядко има по-лесен преход към което и да е летище. Естествено, има неудобството на сухоземния граничен преход и тършуването по куфарите...та, всеки да си прави сметката умната :)

 

Но аз поне бих предпочел тоя вариант. Пък Лондон за 100 евро няма да ми избяга само с раничка някой път, отделно от Сидни :)

 

А и не става въпрос за Лондон - Сидни 250-300 евро, само веднъж съм виждал такава цена и то на Singapore Airlines, в най-дълбоката криза 2008-а, иначе най-евтините на които народа скача са от по 650-700, докато от Истанбул 750-800 е регулярно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да , но тук го имаше и бонуса Шанхай и то безвизово макар и за 2-3 дни. Иначе с автобуса наистина е много по-лесно за организация и гарантирано под 100 лева с комфортно пътуване.

Връзка към мнение

Миналата седмица си извадих транзитна виза за Австралия . Еднократно влизане, престой до 72 часа . За жалост няма да имам толкова :)))) Визата е безплатна . Пратих един формуляр в Белград от там ми се обадиха с два три бързи въпроса за пътуването и след 15 мин ми я пратиха на е-мейла . Казаха, че това което са ми пратили не е задължително да го нося с мен .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз два пъти съм вадила, през 2009 и 2010 и буквално за часове я получих. Дори скоро се чудех дали да не пусна пак, че не знам какво ще ми щукне...може да взема да се пробвам. Убеждаваха ме, че няма да имам проблеми, тъй като вече имам и история с влизания и излизания и нещата  са по-лесни. В смисъл, че съм сигурно лице. :P :P

Като пусна за проба ще докладвам какво се случва. :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Старо куче си ти по тия земи  :P

 

Eй това видях от емигрантския форум  :

 

След като им пратиш цялата рода с имена рождени дати и кой какъв ти е , може би ще ти изпратят това :

 

Australian Government
Department of Immigration and Citizenship
Visitor visa (subclass 600) Application document checklist
You must provide documents to support your application for this visa. The department can make a decision using the information you provide when you lodge your application. It is in your interest to provide as much information as possible with your application.
You must provide certified copies of original documents. Do not include original documents unless specifically requested by the department. Documents not in English must be accompanied by accredited English translations.
Use this checklist to make sure your application is complete.
Outside Australia: Visa application requirements differ from country to country. If you are applying outside Australia, your nearest immigration office outside Australia will tell you exactly how to submit your application and what documents to provide.
Approved Destination stream: Contact your travel agent. Your travel agent prepares your documents and lodges your application for you. If you apply for this visa with an approved travel agent for a tour that is part of the Approved Destination Status scheme in China, your approved travel agent will lodge the application form for you.
Forms
□ A completed application form.
Receiving assistance
Complete this section only if you are lodging a paper application.
□ If someone gives you advice or lodges your application for you:
o Form 956 Advice by a migration agent/exempt person of providing immigration assistance (the agent or exempt person completes the form and you must sign it)
□ If you would like someone to receive correspondence from the department on your behalf:
o Form 956A Appointment or withdrawal of an authorised recipient (the recipient completes the form and you must sign it)
Visitor visa (subclass 600), March 2013 Page 2 of 4
Charges
□ Pay the visa application charge.
Your identity
□ Certified copies of the biographical pages of the current passports or travel documents of all people included in the application.
□ One recent passport sized photograph (45 mm x 35 mm) of each person included in the application.
o These photographs should be of the head and shoulders only against a plain background
o Print the name of the person on the back of each photograph.
□ If your name has changed or the name of anyone included in your application has changed: a certified copy of evidence of the name change.
□ Certified copies of birth certificates for you and any other person included in the application. The certificates must show the names of both parents of everyone included in the application.
The character requirements
□ If you or anyone included in the application has served in the armed forces of any country: certified copies of military service record or discharge papers.
Documents to show you are a genuine visitor
□ Evidence of sufficient funds, such as personal bank statements, pay slips, audited accounts, taxation records or credit card limit.
□ If you are visiting relatives or friends, a letter of invitation from your relative or friend in Australia. If your relative or friend is paying for your visit, evidence that they have the necessary funds.
□ If you are visiting under the Tourist stream: Your itinerary for your stay in Australia.
□ Other information to show that you have an incentive and authority to return to your home country, such as:
o a letter from your employer stating your intention to return to your job
o evidence of enrolment at a school, college or university in your home country
o evidence of immediate family members in your home country
o evidence of your visa or residence status in your home country, and your right to return
o evidence of property or other significant assets owned in your home country.
Visitor visa (subclass 600), March 2013 Page 3 of 4
Children younger than 18 years of age
□ If you are younger than 18 years of age: evidence that every person with a legal right to decide where you live consents to your travel to Australia on this visa. If you will not have one or both parents come with you, provide:
o a statutory declaration giving their permission
o Form 1229 Consent form to grant an Australian visa to a child under the age of 18 years (125 kB PDF). If you use this form, you will have to attach a certified copy of your parent’s or guardian’s government-issued identification document (such as a passport or driver’s licence) with their photograph and their signature.
□ If you are younger than 18 years of age and you will stay in Australia with someone other than a parent, legal guardian or relative: a declaration signed by the person who will be responsible for you Australia
o Form 1257 Undertaking declaration (125 kB PDF).
□ Evidence of enrolment at school, college or university.
Additional documents for the Sponsored Family stream
□ Form 1149 Application for sponsorship fo Application for sponsorship for Sponsored Family Visitors ( 219 kB PDF file)- completed by an eligible sponsor
□ Certified copies of marriage certificates or relationship registrations for you, your partner or anyone else included in your application, even if they are not joining you in Australia.
□ If you are living in a de facto relationship: independent evidence that you have been in the relationship for at least 12 months (for example, joint bank account statements or billing accounts in joint names).
□ If you or anyone included in the application has been widowed, divorced or permanently separated: a certified copy of the death certificate, divorce decree absolute, or statutory declaration/separation certificate.
□ Evidence of dependency for all dependants aged 18 or older (such as evidence of current studies):
o a certified copy of their birth certificate and proof of their relationship to you
o proof that the relative lives in your household
o proof that your relative has been dependent on you for at least the 12 months immediately before you lodge your application.
Visitor visa (subclass 600), March 2013 Page 4 of 4
Additional documents for the Business Visitor stream
□ Evidence of why you need to visit Australia on business, such as:
o a letter of invitation from the host organisation in Australia
o conference registration details
o a letter from your employer stating the reasons for your visit
o your itinerary, with contact details of the business parties involved.
□ Your educational or professional qualifications.
□ Your current employment and your role during your visit to Australia.
□ Details of previous contacts with Australian businesspeople or organisations Australia.
□ Documents to show that the company you work for is an actively operating business, such as a business registration certificate or annual report. 

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Ние и двата пъти като кандидатстваха ни поискаха 3, 4 дни след това различни документи (Bank statements, удостоверение от работодател за отпуск и т.н.)

 

Странното е, че при абсолютно идентични данни ни поискаха различни допълнителни документи.

 

Но сме нямали проблем и двата пъти с електронните визи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама разполагате с вътрешна информация. Тоза за оръжията дали е отразено някъде? Не вярвам...ама ще се види скоро. :P

Връзка към мнение

Ние и двата пъти като кандидатстваха ни поискаха 3, 4 дни след това различни документи (Bank statements, удостоверение от работодател за отпуск и т.н.)

 

 

Какво ако нямаш работодател ? Предполагам сам си разписваш пътния лист :-)

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Kyuubi спомена едногодишна виза с максимален престой три месеца.

Едногодишни ли са типичните туристически визи които австралийците издават  или има и по-кратки/дълги ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

A кой субклас  туристическа виза е за притежателите на БГ паспорт : ?

 

http://www.immi.gov.au/visitors/tourist/visa-options.htm

Връзка към мнение

http://www.immi.gov.au/visas/visitor/651/

Напълно безплатна е. Просто пращаш попълнената форма и при мен поне и двата пъти отговорът дойде след часове.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси ясно , аз гледах тук и се зачудих щото за някой си има такса  :)

 

http://www.immi.gov.au/visawizard/#vw=%23a_results

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Ти да не си решил да отиваш натам? Ако си намеря билети на добра цена за напролет съм навита да отскоча пак, хем и да пообиколя някой остров наоколо. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не , но обичам да съм  стъпка пред събитията за да няма изненади. Ако падне нещо наистина добро това е пътуване което искам да направя.

 

Изкушавах се много от вчерашното Амстердам-Сингапур-Сидни/Мелбърн -Щутгарт(Виена)  на Etihad за 612 евро с безплатен stop over в Сингапур , а и Амстердам винаги си заслужава  единия ден  ;)

Връщането от Щутгарт/Виена щеше да е по-проблемно де.

 

P.S. Не , че спестявам нещо спрямо полет от Истанбул , ама  ей така да си се отвозя  :lol:

Редактирано от stenk
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.