Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Дано режима пак е олекотен, ще помогне доста!

Сега ще пусна за останалите и ще дам отчет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пуснах заявка за още две визи. Едната пристигна за около 45 минути. После пуснах за втората - още я няма.

Да доложа, че пристигна и втората виза. Тоест - за има-няма час след подаването на заявката, визите пристигнаха. Моят извод е, че стана бързо, понеже всички сме на по 120 години. ;) , с много богата пътувална история. И става ясно, че няма да емигрираме :)Докато за младите хора, вероятността да останат там е по-голяма. Това са мои си разсъждения по въпроса.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Пуснах заявка за още две визи. Едната пристигна за около 45 минути. После пуснах за втората - още я няма.

Да доложа, че пристигна и втората виза. Тоест - за има-няма час след подаването на заявката, визите пристигнаха. Моят извод е, че стана бързо, понеже всички сме на по 120 години. ;) , с много богата пътувална история. И става ясно, че няма да емигрираме :)Докато за младите хора, вероятността да останат там е по-голяма. Това са мои си разсъждения по въпроса.

 

Ако се получава в рамките на минути, то най-вероятно се минава доста елементарна проверка и никой не те гледа каква си, на колко си години и т.н. Едно време беше така, на практика автоматичен процес... чак ме сърби да си пусна една заявка, ей така профилактично да видя какво ще стане, ама ще издържа, че като затръгвам пак натам не искам да имам на главата някакви неизползвани визи :)

Връзка към мнение

Ето го списъка с изискваните документи.

 

Тони, това по принцип за всички ли е от твоя опит? По мое време (2010), когато кандидастваха няколко човека, на всеки от тях искаха различни документи сякаш на случаен принцип :)

Връзка към мнение

Това получих днес, същото беше и предния път. Та не знам дали е шаблон, но явно е нещо като...

Мен виза не ми трябва точно сега, но мисля да ходя натам към октомври, та не пречи да взема отрано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това получих днес, същото беше и предния път. Та не знам дали е шаблон, но явно е нещо като...

Мен виза не ми трябва точно сега, но мисля да ходя натам към октомври, та не пречи да взема отрано.

Много странна таз работа :unsure: :unsure: :unsure: Значи, възрастта сигурно има значение. На 30 декември двете визи дойдоха в рамките на час. Като се има предвид, че двамата са пенсионери, само декларирах, че ще се издържат сами. :unsure: :unsure: :unsure:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

И за децата, на моите им дадоха веднага, за минути, но при тях е ясно, че не могат да отидат сами, докато за пенсионерите си е различно, но щом няма да работи, явно не им пречи...

Връзка към мнение

Ще имат да взимат .... откъде накъде работодателят трябва да ги издава тези документи?

Ако им кажеш, че тук каквото правиш в отпуската ти си е твоя работа, и не го е еня "шефа" ?

Директно фалшификати ще получат.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За да взема моята визаза Австралия, трябваше да попълня същите документи. Бях пратил това, което смятах за необходимо, но 2 седмици по-късно ми пратиха отговор с  искане за оставащите непратени, а тъй като летях след няколко седмици, реших че е рисковано да се заяждам или да правя фалшиви. За щастие в компанията, за която работя, има всичките бланки на английски и беше лесно предоставянето им. Иронично беше, че имиграционния агент, който ги разглеждаше, беше с азиатско име. 

Общото време, което ми отне, беше 2 месеца, което ме изнерви доста, защото на третия летях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ви кажа, че и аз съм тръгнал на път за Австралия, само че по бизнес. Моята компания ме праща за две седмици в австралийския ни офис :) та сега точно попълних формуляра и го submit-нах. Ще ви държа в течение, изглежда всичко е на случаен принцип, така че стискайте палци :) Успех на всички!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето го списъка с изискваните документи.

За кой тип виза си кандидатствала ? Моята дружка в Австралия, която е приела доста гости досега, казва, че такова нещо за еВизитор, което най-често се ползва, не са им искали.

 

Пак от нея: за потвърждение за заетост стигало прикачен трудов договор, преведен.

Важен момент е и да си се подписал лично на документите, които им пращаш.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Важен момент е и да си се подписал лично на документите, които им пращаш.

Извинявай, но не разбрах какво точно се има предвид? Нали изпращаш сканирани оригинали на документи. Върху тях ли да се подписваш?

Връзка към мнение

Ако приемем, че поискат пълния списък документи, които Тони е посочила, само декларацията от работодателя и банковото извлечение са сканирани оригинали, на които не пречи да сложиш по един параф.

Всичко останало го генерираш ти и е желателно, а и естествено, да е разписано.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Ясно, разбрах, мерси. На мен ми поискаха само точно тези два документа и затова не се замислих, че и информация в свободен текст може да изискат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се, че за е-визитор. И аз съм ходила на два пъти и преди, не ми е сефте. :)

Явно нещо си им съмнителна ;)

Връзка към мнение

А трябва ли да носиш разпечатана виза на хартия на летище Ататюрк-Истанбул например? Или те има в системата и само те проверяват електронно ,да питам и аз ?

Връзка към мнение

Когато аз съм пътувала- 2009 и 2010 се искаше, да. Носиш си я разпечатана, с паспорта. Те пак те проверяват, разбира се.

Връзка към мнение
здравейте

 

бих искал да попитам някой минал по моя път:

 

заверряват  ли се преводите във външно министерство?

коя данъчна декларация на фирма им се праща? - подробната за година, която е 15тина страници или се вади справка , че фирмата не дължи данъци за тези години - 1 страничка?

 

мерси

Връзка към мнение

Да се включа и аз тук, като пребивавал в Австралия с e-visitor. Есента на 2010 кандидатствах, като цялата процедура до получаването на виза отне точно един месец. Тъй като пътувах в края на януари 2011, не беше проблем. Ето и документите, които поискаха да изпратя:

 

a bank statement showing the name of the account holder, all transactions for the past three
(3) months and the final balance of the account or other evidence of your ability to financially
support your stay in Australia (for example: taxation records, official employment payslips
and/or evidence of other income);
a letter from your employer stating the length of your employment, your salary level and
approved leave period to travel to Australia;

Please provide details of your reason for visiting Australia.
Please provide a full travel itinerary covering your travel arrangements and dates of travel
to and from Australia.
Please provide a description of the activities you plan to undertake over the period of your
intended stay in Australia.
Please provide statement about your intentions after departure from Australia (for example,
continue to travel or return to usual country of residence).

 

По време на процеса на разглеждане на application-а звъняха един път до офиса на фирмата, в която работех, за да питат дали наистина работя там на еди-каква си позиция.

Видях, че някой е питал дали трябва да се показва принтираната виза на Ататюрк. Аз лично също тръгнах от там, с Етихад, нищо не ми поискаха, питаха ме цитирам "електронна виза, йес?", и толкова. Същото и на летището в Абу Даби. Сега, разбира се, може да е различно вече :)

 

Връзка към мнение

Щастлива, че преди няколко дни получих туристическа виза за Австралия, ще разкажа моите впечатления.

Изготвих електронните формуляри на 6 януари съвсем спонтанно и ги изпратих. След около час получих визата на майка ми, а в сайта, където е качена информацията и имаш достъп да следиш процеса, да прикачваш документи и да виждаш кореспонденцията, моята кандидатура беше in progress. След два дена получих по емейла искане за предоставяне на допълнителни документи в срок от 7 работни дни от получаване на писмото. Документите бяха 2 - банково извлечение със салдо и движение по сметките или друг заместващ документ, доказващ приходи и парична обезпеченост, и служебна бележка, удостоверяваща от кога работя, каква ми е заплатата и че имам право на отпуск. Извлечението ми беше на български, а от банката ми направиха отделна справка на английски /ръчно/, в която нанесоха салдата по сметки и я подпечатаха. Служебната бележка си я написах сама, подписаха ми я, изведохме я и я дадох на лицензирана фирма за превод. Преводът отне един ден. Сканирах всичко това, качих докумените на сайта на 13 януари и на 21 януари дойде електронната виза. Не съм подавала повече документи от тези, които искаха и кандидатствах за първи път. Нямам и много преки роднини, които да ме задържат в България. Предполагам плюсът беше работата ми в държавната администрация.

Сега остава и да мога да си купя билет на добра цена и ще гушкам коали :P

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Честито.

Майка ти на колко години е, че така за 1 час се получава визата.  Май и аз трябва да почакам още малко , че да я получа по-лесно....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси, Оги. Тъй като е дама, не ми е удобно да конкретизирам, но все още работи, въпреки че е вече доста близо до пенсиониране :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.