Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Второ поредно утро, което ми поднася добри новини по имейла... току-що получих австралийска виза!

 

Попълних онлайн заявлението преди 2 дни... И днес директно ми изпратиха едногодишна виза без да искат абсолютно никакви допълнителни документи!

 

Миналата година им пращах 100 документа и въпреки това ме отрязаха за виза напълно необяснимо, а сега ми дадоха супер лесно (сигурно ме компенсират хаха), въпреки че попълнените данни преди и сега бяха практически еднакви. Не мога да им схвана съвсем логиката, но при всички случаи страшно много се радвам...

 

Австралия, дръж се, идвам през ноември :)

  • Харесвам 14
  • Шок 1
Връзка към мнение

Второ поредно утро, което ми поднася добри новини по имейла... току-що получих австралийска виза!

 

Попълних онлайн заявлението преди 2 дни... И днес директно ми изпратиха едногодишна виза без да искат абсолютно никакви допълнителни документи!

 

Миналата година им пращах 100 документа и въпреки това ме отрязаха за виза напълно необяснимо, а сега ми дадоха супер лесно (сигурно ме компенсират хаха), въпреки че попълнените данни преди и сега бяха практически еднакви. Не мога да им схвана съвсем логиката, но при всички случаи страшно много се радвам...

 

Австралия, дръж се, идвам през ноември :)

Не се притеснявай, тя ще е омаломощена вече, щот ние ще сме минали през октомври. ;) ;) ;)

Честито!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Второ поредно утро, което ми поднася добри новини по имейла... току-що получих австралийска виза!

.........

 

Австралия, дръж се, идвам през ноември :)

Добра новина , честито! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мен още ме мотат. Пратих им каквото искаха, ъпдейтнаха ми статуса на в процес и толкова. Ама аз не бързам де...пък и ако нещо ще отрежа Ау и ще си заделя цялото време за НЗ и Фиджи, не е като да не съм била вече...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Жоро, ама ти наистина имаш повод да черпиш. И сега какво, по-лесно ли стават визите или е на случаен принцип - тука има, тука нема. Странно действат хората, дори ние не можем да им хванем логиката. :)

Ако нямах други планове директно и аз щях да се засиля с последната промоция към Австралия, щом е евтино трябва да се ходи най-далеч. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Жоржеее, честитооо! Ейййй супер кеф, Австралия ми е детска мечта. ще чакаме подробни разкази и планове, когато му дойде времето. И да взема и аз да се пробвам,белким ме огрее, докато все още се водя на работа. То жабата все така прави, като види подкови на коня.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

А точна дата, час и място на черпавката ще обявиш ли? ;)

 

Не, ще ги пазя в тайна  :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Айде, и аз съм готова с визата. След пращането на първите документи се позабавиха, но друго не ми поискаха. Така че имам виза от днес за година напред.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Айде, и аз съм готова с визата. След пращането на първите документи се позабавиха, но друго не ми поискаха. Така че имам виза от днес за година напред.

 

Честито. Какво ти искаха?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, 

  преди около 2 седмици кандидатсвах за виза за Австралия. Повода е, че спечелих участие на международен конкурсен фестивал на стенописта в Тасмания ( художник съм ). По принцип темата тук е за туристически визи, но видях, че форума е активен и реших да пиша. Та относно визата, представих покана от организаторите на фестивала, и уверенеи в това, че ми поемат престоя, както и парична награда за изпълнение на проекта на място. Понеже транспортните разходи не се поемат от организаторите, бях запитан да представя банково извлечение със задоволителна сума. Работата е там, че в момента съм в Италия и не мога да го издам онлайн, а нямам много време до фестивала ( трябва да съм там на 3-и април ). Тъй като ще съм в Италия почти до края на месеца, не знам как да докажа финансово състояние. Обясних това в мейл, но пак ми искат извлечение. Работя на свободна практика и е малко сложно да представя въобще всички договори, тъй като при мен всяка поръчка е с различен работодател. Опитах се да обясня, че намеренията ми са ясни -  да се възползвам от уникалната възможност да участвам на конкурса, тъй като положих доста усилия по организацията, и сега имам възможност да отида. Бихте ли ме посъветвали как да процедирам? Писах и на организаторите.  Дали евентуална гаранция от тяхна страна ще помогне, и по какъв начин могат те да гарантират за мен, ако някой има идея моля да сподели :) Не ми се иска да пропусна възможността да представя себе си, а и страната ни, с нещо положително в Австралия :) 

Благодаря предварително,

 Николай

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Малко странно изискване от тяхна страна, притеснява ги че не можеш да си платиш билета, а ако наистина не можеш да си го платиш как ще стигнеш до там, та да ги притеснява да ти дадат виза?

 

Опциите така както ги мисля са следните:

 

- Да се свържеш по телефона с банката ти да ги попиташ какви са вариантите да ти пуснат извлечение по пощата или на домашния адрес, където предполагаме някой ще може да го вземе, да го сканира и да ти прати файла? С малко повече късмет, ако някой в банката се впрегне може и те да ти го сканират и пратят, не ти трябва оригинала да ти е в ръка.

- Да напишеш пълномощно, чрез което някой твой роднина/приятел да може да вземе извлечението вместо теб?

- Да си намериш някой роднина/приятел, който има прилична сума в банката и чрез неговото извлечение + подписано писмо, че гарантира за теб? Това последното работи, не е задължително сметката да е лично твоя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря  за бързия отговор :)

  Вече се свързах с банката си, и ми казаха, че трябва лично да направя извлечение, или да поискам това в писмен вид тук в Италия, заверено от нотариус. След това да изпратя това по пощата, а те да ми върнат обратно документа. Предвид италианската бюрокрация, с която съм се сблъсквал това ще ми отнеме повече време от това, с което разполагам, а и не съм резидент на Италия, което допълнително затруднява нещата. Мислих си, че с поканата и уверението за поетите разходи по време на престоя ми там няма да е трудно да ми дадат виза :) Билети мога да си закупя, но не искам да го правя преди решението за визата, разбира се. Проблема, е че не мога да докажа финансовото си състояние в момента. Интересно ми е ако просто имам пари в кеш как мога да го докажа пред агентите по издаване на визата :) Билети мога да си закупя и без банкова сметка, от всяка туристическа агенция :) Може да се възползвам от " помощ от приятел ", благодаря за съвета :) Очаквам и отговор от организаторите. 

 

 Поздрави,

  Николай

Връзка към мнение

Благодаря  за бързия отговор :)

  Вече се свързах с банката си, и ми казаха, че трябва лично да направя извлечение, или да поискам това в писмен вид тук в Италия, заверено от нотариус. След това да изпратя това по пощата, а те да ми върнат обратно документа. Предвид италианската бюрокрация, с която съм се сблъсквал това ще ми отнеме повече време от това, с което разполагам, а и не съм резидент на Италия, което допълнително затруднява нещата. Мислих си, че с поканата и уверението за поетите разходи по време на престоя ми там няма да е трудно да ми дадат виза :) Билети мога да си закупя, но не искам да го правя преди решението за визата, разбира се. Проблема, е че не мога да докажа финансовото си състояние в момента. Интересно ми е ако просто имам пари в кеш как мога да го докажа пред агентите по издаване на визата :) Билети мога да си закупя и без банкова сметка, от всяка туристическа агенция :) Може да се възползвам от " помощ от приятел ", благодаря за съвета :) Очаквам и отговор от организаторите. 

 

 Поздрави,

  Николай

Ми хвани един самолет  и си ела за ден-два и си извади документа. Така няма ли да ти е хем по-лесно, хем по- просто.Проблем ли ти е да го направиш?Сигурно ще се намери евтин билет, така е най-лесно, предварително ще уговориш с банката, да е подготвено, за да не се бавиш. Такава възможност с тази награда е страхотна и не е за изпускане.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да се похваля и аз, с 1-годишна виза за Австралия от вчера сутринта  :biggrin: .

Подадох заявление на 6ти март, на 12ти изпратих документите (Detailed Information списъка) и 26ти дойде. Точно 2 седмици.

Понеже не държа много пари в банковата сметка - вкарах 8к лв деня преди да взема извлечението от банката и не съм го превеждал на английски.

После даже се усетих, че извлеченията които изпратих и, който ми изкараха от банката за последните 3 месеца, не включват дните в началото на март т.е. въобще не се вижда как аджеба са се появили тия пари там  :) Може би гледат повече движението по сметките... и по кр. карта... :huh:

Редактирано от Константин
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се похваля и аз, с 1-годишна виза за Австралия от вчера сутринта  :biggrin: .

Подадох заявление на 6ти март, на 12ти изпратих документите (Detailed Information списъка) и 26ти дойде. Точно 2 седмици.

Понеже не държа много пари в банковата сметка - вкарах 8к лв деня преди да взема извлечението от банката и не съм го превеждал на английски.

После даже се усетих, че извлеченията които изпратих и, който ми изкараха от банката за последните 3 месеца, не включват дните в началото на март т.е. въобще не се вижда как аджеба са се появили тия пари там  :) Може би гледат повече движението по сметките... и по кр. карта... :huh:

Хайде, честито! Важното е, че си се преборил. :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Съвсем спонтанно и ние решихме да кандидатстваме за виза. Върнаха ни отговор с един набор от документи. Всичко окей, но може ли някой, който е кандидатствал да подскаже как точно трябва да са оформени всичките декларации, които сами трябва да напишем. (За това какво ще правим след това, за itinerary) и т.н.

 

TO....                                                                                                                              DATE

                                                                          

                                                                                  DECLARATION

 

 

 

      I (First, Second Name) hereby declare ..... bla bla bla

 

                                                                                                                              Signature

 

Така дали ще свърши работа ?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Здравейте!

 

Съвсем спонтанно и ние решихме да кандидатстваме за виза. Върнаха ни отговор с един набор от документи. Всичко окей, но може ли някой, който е кандидатствал да подскаже как точно трябва да са оформени всичките декларации, които сами трябва да напишем. (За това какво ще правим след това, за itinerary) и т.н.

 

TO....                                                                                                                              DATE

                                                                          

                                                                                  DECLARATION

 

 

 

      I (First, Second Name) hereby declare ..... bla bla bla

 

                                                                                                                              Signature

 

Така дали ще свърши работа ?

 

До колкото знам си е точно свободен текст. Но нека някой наскоро кандидаствал да каже как е на практика. 

Връзка към мнение

Преди малко Константин се похвали с виза и на него са му искали такива документи. Той може да обясни, че ние минахме по бързата процедура - веднага.

Връзка към мнение

Ас писах съвсем свободен текст.

Без "декларирам" и прочие, просто нахвърлях планове.

" Възнамерявам след пристигането си дажправя това у това. "

С уважение....

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.