Прескочи до съдържание

Какви са правата ни на пътници съгласно Регламент 261/2004?


Препоръчани мнения

Здравейте,

В момента съм на Хийтрол и чакам полет за Франкфурт с Луфтханза ,където имам прекачване с 55мин трансфер на последния полет за София. В момента зкаъснението на полета е 1ч и 10 мин. Бихте ли ми казали при това положение, вероятно полета за София ще излети без мен за да не трупа закъснение, но при това положение какви са ми вариантите? Да искам във Франкфуртда ме премаршрутизират с ЛОТ през Варшава , ако успеем за полета в 19:50 или ще трябва да остана да нощувам. При това положение сам ли да си букна хотел или да искам те да ми осигурят? Някой с опит може ли да ми каже какви са вариантите за да съм подготвен?

Връзка към коментар
преди 7 минути , Jorro каза:

Здравейте,

В момента съм на Хийтрол и чакам полет за Франкфурт с Луфтханза ,където имам прекачване с 55мин трансфер на последния полет за София. В момента зкаъснението на полета е 1ч и 10 мин. Бихте ли ми казали при това положение, вероятно полета за София ще излети без мен за да не трупа закъснение, но при това положение какви са ми вариантите? Да искам във Франкфуртда ме премаршрутизират с ЛОТ през Варшава , ако успеем за полета в 19:50 или ще трябва да остана да нощувам. При това положение сам ли да си букна хотел или да искам те да ми осигурят? Някой с опит може ли да ми каже какви са вариантите за да съм подготвен?

Аки искаш иди на гише на Луфти да те премаршрутират отсега. Ако не, ще нощуваш и вечеряш във Фра за тяхна сметка и утре сутрин ще те извозят.

Те ти организират хотел - на нас дадоха Хилтън на самото Мюнхенско летище.

После им звъниш по тел за компенсацията - играно е вече.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Jorro каза:

Здравейте,

В момента съм на Хийтрол и чакам полет за Франкфурт с Луфтханза ,където имам прекачване с 55мин трансфер на последния полет за София. В момента зкаъснението на полета е 1ч и 10 мин. Бихте ли ми казали при това положение, вероятно полета за София ще излети без мен за да не трупа закъснение, но при това положение какви са ми вариантите? Да искам във Франкфуртда ме премаршрутизират с ЛОТ през Варшава , ако успеем за полета в 19:50 или ще трябва да остана да нощувам. При това положение сам ли да си букна хотел или да искам те да ми осигурят? Някой с опит може ли да ми каже какви са вариантите за да съм подготвен?

Здравейте. Обикновено Луфтханза са коректни в такива случаи и осигуряват премаршрутиране и настаняване в хотел, ако е необходимо. Така че, по-добре е да се обърнете към тях за съдействие. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, Jorro said:

Здравейте,

В момента съм на Хийтрол и чакам полет за Франкфурт с Луфтханза ,където имам прекачване с 55мин трансфер на последния полет за София. В момента зкаъснението на полета е 1ч и 10 мин. Бихте ли ми казали при това положение, вероятно полета за София ще излети без мен за да не трупа закъснение, но при това положение какви са ми вариантите? Да искам във Франкфуртда ме премаршрутизират с ЛОТ през Варшава , ако успеем за полета в 19:50 или ще трябва да остана да нощувам. При това положение сам ли да си букна хотел или да искам те да ми осигурят? Някой с опит може ли да ми каже какви са вариантите за да съм подготвен?

При Луфтханза е по добре да говориш първо с представител на авиокомпанията. Те ще ти предложат вариант. Не почвай да резервираш други полети или хотели на собствена отговорност, защото има шанс да не те компенсират напълно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Супер, много благодаря за бързия отговор.

2 minutes ago, Topfly said:

При Луфтханза е по добре да говориш първо с представител на авиокомпанията. Те ще ти предложат вариант. Не почвай да резервираш други полети или хотели на собствена отговорност, защото има шанс да не те компенсират напълно.

Не няма да правя нищо без да съм говорил с тях, просто искам да съм подготвен да знам какво да си искам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
34 minutes ago, Jorro said:

Супер, много благодаря за бързия отговор.

Не няма да правя нищо без да съм говорил с тях, просто искам да съм подготвен да знам какво да си искам.

Не залагай 100%, че ще изпуснеш полета за София. Това е последният самолет, който ще нощува в София и чак на следващата сутрин ще се върне във Франкфурт. За Луфтханза е много по изгодно да изчака един час от колкото да плаща хотели, самомолетни билети и обезщетения. Още в самолета може да питате стюардесата какво е положението с полета ви до София. Имал съм случай стюрдесите по време на полет да имат информация, че свърващия полет ще изчака.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 minutes ago, Topfly said:

Не залагай 100%, че ще испуснеш полета за София. Това е последният самолет, който ще нощува в София и чак на следващата сутрин ще се върне във Франкфурт. За Луфтханза е много по изгодно да изчака един час от колкото да плаща хотели, самомолетни билети и обезщетения. Още в самолета може да питате стюардесата какво е положението с полета ви до София. Имал съм случай стюрдесите по време на полет да имат информация, че свърващия полет ще изчака.

Това съвсем не е задължително да е вярно. Летище ФРА е слот рестриктед - ако си изпуснат слота, после може да няма слотове за излитане. Ако излетят след началото на вечерното карфю, после такава глоба ще трябва да платят, че 400-те евро и хотела са жълти стотинки. Не на последно място, това е последен полет за деня за машината - може да е последен и за екипажа. Ако им изтече времето, ще трябва нов екипаж, което води след себе си до допълнителни забавяния, ... Преди време имаше един късен полет от Виена (към 23:00 излиташе и кацаше в 2:00 в София) - няколко пъти ми се е случавало да чакаме пътници от различни градове на *А, за да не спят по хотели 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като гледам вчера е закъснял от FRA с 1ч12 мин предишни дни също е закъснявал, може и да ме изчакат, въпреки че като се сетя през каква опашка трябва да мина за секюритито при трансфера там ми се иска да е излетял и да не трябва да бързам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

За Луфтханза е много по изгодно да изчака един час от колкото да плаща хотели, самомолетни билети и обезщетения.

Това не е сигурно. За един човек е по-изгодно да си му платят хотели и всичко. Ако са двайсетина може да е друга работа. Освен това на летища, където няма свободни слотове не се чака.

Връзка към коментар
48 minutes ago, neuromancer said:

Това не е сигурно. За един човек е по-изгодно да си му платят хотели и всичко. Ако са двайсетина може да е друга работа. Освен това на летища, където няма свободни слотове не се чака.

Това не е сигурно. За един човек е по-изгодно да си му платят хотели и всичко. Ако са двайсетина може да е друга работа. Освен това на летища, където няма свободни слотове не се чака.

Не ме изчакаха. Сега рулираме по пистата към стоянката. Като сляза ще отида да си искам хотел и вечеря за тяхна сметка. Сега тръпката е багажа дали ще ми го дадат като съм го чекирал до София? Обещетие да си искам ли сега или после през сайта?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

Не ме изчакаха. Сега рулираме по пистата към стоянката. Като сляза ще отида да си искам хотел и вечеря за тяхна сметка. Сега тръпката е багажа дали ще ми го дадат като съм го чекирал до София? Обещетие да си искам ли сега или после през сайта?

Багажа ще ти го дадат, ако настояваш. Ако не ти трябва - ще лети утре с теб.

Обезщетението после.

Ако не вземеш багажа, а ти трябват принадлежности - четка, паста и т.н., искай си и ще ти дадат.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Ако не ти пречи багажа си го поискай, да не се загуби някъде (поне при мен багажа се губи след изпускане на полет, но пък това е Луфтханза, не Алиталия...)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
7 minutes ago, Боби said:

Багажа ще ти го дадат, ако настояваш. Ако не ти трябва - ще лети утре с теб.

Обезщетението после.

При положение, че не го взема мога ли да си купя някакви дрехи и т.н неща от първа необходимост и да ми ги възстановят после? Днес не знам защо реших да си преместя имържънси комплекта с неща от раницата в куфара....big mistake...

Връзка към коментар
преди 5 минути , Jorro каза:

При положение, че не го взема мога ли да си купя някакви дрехи и т.н неща от първа необходимост и да ми ги възстановят после? Днес не знам защо реших да си преместя имържънси комплекта с неща от раницата в куфара....big mistake...

Не знам, но не пречи да опиташ - ние трябваше да излезем от багажната зона и да отидем до service center в терминалната зона, където разбрахме какво ще става натам. Ако се заядат за допълнителните разходи, можеш да си искаш багажа там, едва ли ще откажат да ти го дадат.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Един път така с Алиталия, наложи се да преспим и си искам багажа, те ми казват "Ама той вече е натоварен, няма смисъл всички да ги взимат и после пак да ги товарим" и не го взех. Познайте дали си го получих при пристигане 😀

Връзка към коментар
7 minutes ago, Боби said:

Не знам, но не пречи да опиташ - ние трябваше да излезем от багажната зона и да отидем до service center в терминалната зона, където разбрахме какво ще става натам. Ако се заядат за допълнителните разходи, можеш да си искаш багажа там, едва ли ще откажат да ти го дадат.

 

1 minute ago, neuromancer said:

Един път така с Алиталия, наложи се да преспим и си искам багажа, те ми казват "Ама той вече е натоварен, няма смисъл всички да ги взимат и после пак да ги товарим" и не го взех. Познайте дали си го получих при пристигане 😀

И мен сега ме насочиха към сървиз центъра пък да видим какво ще кажат там. Не че ще има от къде да си купя нещо то е 20ч вече а още не съм си ребукнсл полета....

 

Връзка към коментар

След 1 ч 30 мин чакане на опашка за ребук на билета миндадоха хотел във Wiesbaden , който е на около 40 мин от летището. Не ми позволиха да ди взема багажа. Казаха, че не мога да претендирам обещетение за разходи от първа необходимост тип дрехи, защото това било при загубен багаж. Най-вероятно и обещетение няма да получа, защото причината за закъснението била затворена писта на FRA заради силен вятър и оперирали само с 1 писта, което налагало отменени и закъснели полети. ... греда пълна...

Връзка към коментар

Абе няма пълна греда преди да получиш писмени откази на всички нива 😉

Какво са ти казали тия не ги слушай!

Скоро на гише ми обясняваха, че нямам право на обезщетение, щото самолета ми не излетял поради стачка от Летище А до Летище Б, а моят полет беше от Летище Б до Летище В. Платиха ми после като за 3 дена ваканция в Гърция 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Ardent каза:

Абе няма пълна греда преди да получиш писмени откази на всички нива 😉

Какво са ти казали тия не ги слушай!

Скоро на гише ми обясняваха, че нямам право на обезщетение, щото самолета ми не излетял поради стачка от Летище А до Летище Б, а моят полет беше от Летище Б до Летище В. Платиха ми после като за 3 дена ваканция в Гърция 😉

сподели повече подробности, коя авиокомпания, кои летища, кои стачки, моля 🙂

Връзка към коментар

 

4 hours ago, Ardent said:

Абе няма пълна греда преди да получиш писмени откази на всички нива 😉

Какво са ти казали тия не ги слушай!

Скоро на гише ми обясняваха, че нямам право на обезщетение, щото самолета ми не излетял поради стачка от Летище А до Летище Б, а моят полет беше от Летище Б до Летище В. Платиха ми после като за 3 дена ваканция в Гърция 😉

 

Е ще пробвам  може и да имам късмет.

Някой може ли да ми даде линк към формата за компенсация на луфтханза, че не мога да я открия. Да не се ползва feedback формата?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

 

 

Е ще пробвам  може и да имам късмет.

Някой може ли да ми даде линк към формата за компенсация на луфтханза, че не мога да я открия. Да не се ползва feedback формата?

Тя се ползва, но аз чаках месец и не отговориха. После като се обадих обясниха, че са претрупани на мейла и става много бавно.

Връзка към коментар
Just now, Боби said:

Тя се ползва, но аз чаках месец и не отговориха. После като се обадих обясниха, че са претрупани на мейла и става много бавно.

Точно звъннах по телефона и ми казаха,че трябва първо да си пусна оплакването през сайта и като получа референс номер тогава мога да говоря с отдела, който се занимава с това.  

Връзка към коментар
преди 18 часа, antea каза:

сподели повече подробности, коя авиокомпания, кои летища, кои стачки, моля 🙂

Е не споделих, че да не разводнявам темата, но щом питаш: полета беше на Бръселс Аърлайнс Брюксел - Будапеща, а самолета закъснял заради стачката в Рим. 

А групата на Луфтханза досега винаги (2 пъти те и веднъж Бръселс) са ме компенсирани без разправии. 

Редактирано от Ardent
typo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 6/22/2018 at 8:57 PM, Jorro said:

Точно звъннах по телефона и ми казаха,че трябва първо да си пусна оплакването през сайта и като получа референс номер тогава мога да говоря с отдела, който се занимава с това.  

Добрах се до директния телефон за отдела , който обработва оплакванията за закъснения - 00496986799400 . Има обслужване на италиански, испански, немски, английски и френски (май) . За съжаление вчера чаках 50 мин и се отказах....днес ще пробвам пак.

Връзка към коментар
On 6/26/2018 at 1:35 PM, Jorro said:

Добрах се до директния телефон за отдела , който обработва оплакванията за закъснения - 00496986799400 . Има обслужване на италиански, испански, немски, английски и френски (май) . За съжаление вчера чаках 50 мин и се отказах....днес ще пробвам пак.

По съвет от @Боби (благодаря) се свързах с луфтханза на телефона, който написах горе след като им пуснах клейм миналия петък през сайта. ( 3 поредни дни чаках по 50 мин и чак днес се свързах).

Отговориха ми , че закъснението е поради времето , което в повлияло на закъснението на предишната ротация на самолета, който е изпълнил моя полет след това и съответно не се полага обещетение. Понеже бях много разочарован девойката явно й стана жал и предложи да ме компенсират за неудобството със 100 евро , взе ми IBAN-a и каза да ги очаквам до няколко дни. Много мило от тяхна страна въпреки, че се бях настроил за 400 евро.... 🙂

 @Аероиск вие има ли как да проверите в моя случай дали причината е времето наистина?

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.