Прескочи до съдържание

Дания, Норвегия,Швеция и Финландия - през август 2017


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Току-що се опитах да намеря билети по дадената дестинация Истанбул - Хелзинки на Търкиш за август. Цената в сайта им излиза 490 лв. Ако аз не бъркам нещо, цената не е чак толкова добра, като се има предвид, че трябва да се организира и пътуване до Истанбул.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От първа страница в гугъл намирате Turkish Airlines- 3 или 4 избор.Тук избирате English.След тованай-на края горе намирате Flight Destinations.Излизат снимки и цени.На всяка страница има 9 снимки на градове и цена.Най-отдолу има сини кръгчета с номерца.На 4 се отваря снимката на Хелзинки.След клик на снимката излиза подробно инфо за самата промоция-дати,невалидни периоди и т.н.Стискам палци.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз днес гледах София - Истанбул - Хелзинки и цената беше около 229евро.

Сега погледнах, може би, промоциите се менят, че не намирам Хелзинки,а Стокхолм за 129 евро.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вероятно не ви излизат всички.Тогава пробвайте пак по описания път.Да ,има го и Стокхолм.Има и Копенхаген.Просто са на различни странички.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Глас за влак по тази отсечка. Един от панорамните влакови маршрути в Европа е The Bergen Railways. Дълъг е около 7 часа, но ако не ви "свърта" толкова време на едно място, самолета е добра опция.

Когато бяхме в Осло, поради липса на време, за ден отидохме и се върнахме от/до Берген със самолет. Ползвахме Norwegian за вътрешните полети.

Благодаря ти, ама 7 часа с влака ми е много. :((Полет, там -рент-а-кар и две нощувки за обикаляне.

Да, вътрешните аз също с тях ги гледам.Има много полети и не са скъпи.

Мислех от Берген да литнем и до Лофотенските острови, ама май ще отпадне.Още го умувам.Ако се ходи до там, къде е най-добре да се кацне? Че има няколко възможности,ако правилно съм видяла.

Вероятно не ви излизат всички.Тогава пробвайте пак по описания път.Да ,има го и Стокхолм.Има и Копенхаген.Просто са на различни странички.

Благодаря много, ще погледна пак.Но според мен е по - изгодно да се купи на един билет от София.Така билетът София -Истанбул излиза много изгодно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да му се не знае!Сега започнаха да излизат подобни промоции от Хелзинки!Като че ли ще го ползвам за отскок на някъде!Каквото и да сменям накрая излизат 3 страници с промоции от там.Тия хора ще ме накарат да стана специалист по сайта им.

Права си,че на един билет ще е по-добре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От Хелзинки до Стокхолм пътуването ще е с Viking line.Даже, мисля, да поръчам и по една обзорна екскурзия с тях и на Хелзинки, и на Стокхолм.До 16.02.имат 50% намаление.

Някой да има мнение по този въпрос?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля,че няма да сбъркаш за обзорните обиколки.Намалението е повече от добро!

Благодаря ти! Вече ще започна с купуването на билети и ще докладвам кое, колко. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така, вече за първата седмца имам оформено планче.

Летим София- Стокхолм с Раяните. Няколко дни там, после - круиз до Хелзинки, там два дни и обратно.

Някой ползвал ли е Хелзинки карт, че ми се ще да поръчам заедно с круиза?

Връзка към мнение

Здравейте! Да, аз току що се завърнах оттам. Алекс вземи полет София - Стокхолм. Стокхолм- Хелзинки круиз от Viking line, аз ги ползвах. Чудно е две нощи си на кораба и един ден в Хелзинки, което е достатъчно. Преди 2-3 години ползвах Копенхаген - Осло ,също такъв мини круиз, ако ги има още. Пак така двете нощи пътуваш и спиш на кораба и един ден за разходка. За Хелзинки никаква карта не ти трябва, ходи се за един ден . Корабът пристига сутринта в 10ч, отбелязвам тяхно време,че при нас имаше малко недоразумение докато разберем, че са с1 ч назад като нас. Градът е много лесен и за един ден се ходи спокойно.

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Да, аз току що се завърнах оттам. Алекс вземи полет София - Стокхолм. Стокхолм- Хелзинки круиз от Viking line, аз ги ползвах. Чудно е две нощи си на кораба и един ден в Хелзинки, което е достатъчно. Преди 2-3 години ползвах Копенхаген - Осло ,също такъв мини круиз, ако ги има още. Пак така двете нощи пътуваш и спиш на кораба и един ден за разходка. За Хелзинки никаква карта не ти трябва, ходи се за един ден . Корабът пристига сутринта в 10ч, отбелязвам тяхно време,че при нас имаше малко недоразумение докато разберем, че са с1 ч назад като нас. Градът е много лесен и за един ден се ходи спокойно.

Много ти благодаря, точно така съм направила. Купила съм билети София - Стокхолм. С Викингите - круиз Стокхолм-Хелзинки-Стокхолм, но с една нощувка в Хелзинки.Та тази карта е за 24 часа , за всички видове транспорт+корабчето до Суоменлина+намалелия за много музеи, ресторанти и магазини.

И в Стокхолм, и в Хелзинки съм букнала хотели близо до терминала на Викинг.

Моля, би ли ми казала, как се придвижихте от Скавста до Стокхолм?Аз първата нощувка я букнах на летището, че да не се мОтаме по нощите, та ще се придвижваме сутринта натам. :)

Връзка към мнение

Бих те посъветвала за Скваста да спите на летището, хотела е повече от приличен, аз писах вече за него. Много ни очарова, ползвахме сауна, имахме закуска , мястото е много удобно, просто излизаш от летището и си там. Ние пристигнахме вечерта и беше точно. Билетите за трансфера до Стокхолм го взехме от тук http://www.skavsta.se/en/,спира на Cental station. От там до пристанището ходихме пеш, въобще не е далече, минаваш през стария град и после съвсем близо е. Можеш да го видиш на картата. За айс бара, остана за следващия път, не работи през деня, отваря след 16ч, а ние пък бързахме вече за обратно да го имате предвид ако решите да го посещавате.   

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бих те посъветвала за Скваста да спите на летището, хотела е повече от приличен, аз писах вече за него. Много ни очарова, ползвахме сауна, имахме закуска , мястото е много удобно, просто излизаш от летището и си там. Ние пристигнахме вечерта и беше точно. Билетите за трансфера до Стокхолм го взехме от тук http://www.skavsta.se/en/,спира на Cental station. От там до пристанището ходихме пеш, въобще не е далече, минаваш през стария град и после съвсем близо е. Можеш да го видиш на картата. За айс бара, остана за следващия път, не работи през деня, отваря след 16ч, а ние пък бързахме вече за обратно да го имате предвид ако решите да го посещавате.

 

Така де, нали това казах - ще спим в този хотел, който е точно на летището. Аз не съм видяла къде си написала

за него, стигнах до този извод по собствен път.:)))

Не ми се пътува по нощИте, че нали полетът е вечерен.За айс бара знам, ама ние ще сме повече дни в Стокхолм, та ще имаме време.

Вие само там ли бяхте?Че ние после ще летим за Норвегия,оттам за Дания.

Връзка към мнение

Дa снощи се  прибрахме. Аз преди 2-3 години бях в Дания и от там си взех подобен мини круиз  Копенхаген - Осло- Копенхаген, точно 2 нощи на кораба и един ден в Осло , но не се сещам за сайта . Имаше една друга екурзия "затворен кръг"  тя се купува от там от туристическия им център.Той е на много лесно място виж го на мапса. За 48 часа ползваш влак, кораб и маршрута е Копенхаген- Helzingior- Helzinborg - Малмьо, затворен кръг. Можеш да слизаш и да се качваш, където си поискаш по пътя и е много удобно .Виж дали я има още и ги съчетай нещата. 

 

Виж това https://www.dfdsseaways.co.uk/mini-cruise-breaks/mini-cruises/denmark-norway/oslo-mini-cruise 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Моля, който е ползвал рент-а-кар в Норвегия да каже, нашите шофьорски документи важат ли?Или трябва международна книжка?И да препоръча компания за кола под наем, моля!

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Важат. Аз взимах от Avis, ама надали има смисъл да ги препоръчвам...

Благодаря ти! Гледам, че Теди бяха взели кола от Херц, ти от Авис, някоя от тези ще е. :)

Връзка към мнение

Сега гледам влаковете от Берген до Флам , с прекъсване в Мирдал. Има разписание само до 10 юни. За август дали е още рано? И цената на билетите за двама ритърн излизат около 300евро.

Гледам тук:

 

https://www.nsb.no/en/frontpage

 

Да не би, нещо да не доглеждам или тази цена си е нормална?

 

Някой може ли да даде линк за организирано на място пътуване до там? Има го в два варианта - круиз по Согнефиорд, от Берген до Флам, после с влака наобратно - до Мирдал, със спирка на водопада за снимки, смяна на влака и обратно Мирдал - Берген.

Вторият вариант е наобратно - първо с влака Берген-Мирдал-Флам, после -  от Флам,   с кораб по фиорда и обратно в Берген.

Някой може ли да даде акъл кой от двата варианта да избера - аз клоня по-скоро към първия, защото при втория връщането е късно - пристига се към 21 часа в Берген. В първия е около 18.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Рано е, разписанието го пускат 3 месеца напред, така че за август проверявай в началото на юни :)

 

Цената е височка, но май това е положението без отстъпка. 

 

Описаните от теб турове са част популярните Norway in a nutshell. В твоя вид са просто комбинирани различните видове транспорт, а за пълнолетен мисля, че цената е без отстъпка и надценка, т.е. ако си ги купиш транспортните отсечки отделно, цената е същата. За студенти и т.н. е по-рентабилно да се резервират отсечките отделно, защото има студентски отстъпки, а при директна резервация на туровете мисля че няма. Ето връзка към точно описаният от теб тур: https://www.norwaynutshell.com/sognefjord-in-a-nutshell/

 

А относно посоката, не мисля, че има правилен и грешен вариант. Аз всъщност бях избрал точно този с ранното тръгване, но се успах и отидох да ми пререзервират всичко за обратната посока :) Последните няколко часа с корабчето са на тъмно, но то е след като излезеш от фиорда, така че не пропускаш нещо като гледки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рано е, разписанието го пускат 3 месеца напред, така че за август проверявай в началото на юни :)

 

https://www.norwaynutshell.com/sognefjord-in-a-nutshell/

 

 

Да, точно това имах предвид и аз.

Благодаря ти. :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Георги ти е обяснил.Ако е повече от 3 месеца преди пътуването системата им не работи на NSB. С тях цените са високи заради Фломската железница.Тя е частна и с това се издържат-туристи.Колкото до програмите с комбинация на транспорта по добре е този вариант за мен.Виждаш и най дългия фиорд Зогне,и "ръкава"му ,който е също красив.В дъното му е Флом.

Имайте напредвид ,че и двата варианта са ок...онзи с късното прибиране към Берген е условно късно,защото юни-юли си е ,като ден.Светло е!Там важи дъжд-слънце ;) Това е по важно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Георги ти е обяснил.Ако е повече от 3 месеца преди пътуването системата им не работи на NSB. С тях цените са високи заради Фломската железница.Тя е частна и с това се издържат-туристи.Колкото до програмите с комбинация на транспорта по добре е този вариант за мен.Виждаш и най дългия фиорд Зогне,и "ръкава"му ,който е също красив.В дъното му е Флом.

Имайте напредвид ,че и двата варианта са ок...онзи с късното прибиране към Берген е условно късно,защото юни-юли си е ,като ден.Светло е!Там важи дъжд-слънце ;) Това е по важно!

Благодаря ти! Ние ще сме през август. :)

И още едно питане имам - трябва ли да купя билети или да направя заявка он-лайн, или мога да го направя и на място, в хотела?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
Дани Магелани

Сега гледам влаковете от Берген до Флам , с прекъсване в Мирдал. Има разписание само до 10 юни. За август дали е още рано? И цената на билетите за двама ритърн излизат около 300евро.

Гледам тук:

 

https://www.nsb.no/en/frontpage

 

Да не би, нещо да не доглеждам или тази цена си е нормална?

 

Някой може ли да даде линк за организирано на място пътуване до там? Има го в два варианта - круиз по Согнефиорд, от Берген до Флам, после с влака наобратно - до Мирдал, със спирка на водопада за снимки, смяна на влака и обратно Мирдал - Берген.

Вторият вариант е наобратно - първо с влака Берген-Мирдал-Флам, после -  от Флам,   с кораб по фиорда и обратно в Берген.

Някой може ли да даде акъл кой от двата варианта да избера - аз клоня по-скоро към първия, защото при втория връщането е късно - пристига се към 21 часа в Берген. В първия е около 18.

Аз направих втория вариант. Пътува се с кораб 5 часа. Ако времето е лошо става досадно. При мен валя дъжд почти през цялото време. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз направих втория вариант. Пътува се с кораб 5 часа. Ако времето е лошо става досадно. При мен валя дъжд почти през цялото време. 

Дани, благодаря ти, аз разгледах твоя хотел в Берген и смятам него да взема за две нощувки.

Единия ден за въпросната екскурзия, а втория - за шматкане из Берген и наоколо. Ти билети на място ли взе, или предварително?

Тази екскурзия е в два варианта - при единия пътуването с кораб е 5 часа, при другия - 2 часа. Но се гледа друг фиорд.Ето, тази:

 

07:57: Train from Bergen to Myrdal (1/4-30/4: 08:43)

09:48: Arrival Myrdal (1/4-30/4: 10:51)

10:05: Flåm Railway from Myrdal to Flåm (1/4-30/4: 10:58)

10:55: Arrival Flåm (1/4-30/4: 11:55)

15:00: Boat from from Flåm to Gudvangen 

17:00: Arrival in Gudvangen

17:25: Bus from Gudvangen to Voss Railway station

18:29: Arrival Voss Railway station

18:39: Train from Voss to Bergen (Regional train, including reserved seats)

19:56: Arrival in Bergen

 

И аз като че ли, по-склонна съм за нея, че 5 часа ми е много.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.