Прескочи до съдържание

Дания, Норвегия,Швеция и Финландия - през август 2017


AlexandraKo

Препоръчани мнения

За три дни тъкмо да видите и Берген. Аз летях от Haugesund и ми беше още повече пътя.

За кола в центъра на Берген имаше някаква такса, не знам как е уредено, аз бях уикенда, когато е безплатно.

Малко на север от Sogndal има ледници и може да се посетят, но не успях да ида.

Имай предвид, че денят е дълъг, но атракциите са с работно време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , neuromancer каза:

За три дни тъкмо да видите и Берген. Аз летях от Haugesund и ми беше още повече пътя.

За кола в центъра на Берген имаше някаква такса, не знам как е уредено, аз бях уикенда, когато е безплатно.

Малко на север от Sogndal има ледници и може да се посетят, но не успях да ида.

Имай предвид, че денят е дълъг, но атракциите са с работно време.

Да, ние ще бъдем три дни в Берген, ще летим до там от Осло с Норвежците.

Но първоначално смятах да отидем на този круиз, комбинация от автобус, влак и кораб.

Сега вариантът да взема кола от летището и да я върнем пак там, започва все повече да ми се оформя като по-добър. Не съм видяла хотелът ни дали има паркинг, ще го проверя и това.

Връзка към мнение

Фламската железница е инженерно постижение, но да, в доста от времето е в тунел. Спира се на един водопад за кратко и това е. Не бих се изказал супер пренебрежително за нея де, има величествени гледки от високото влака като тръгне надолу. Все пак имай предвид, че самата железница е доста кратко време, час ли беше, не помня :) Самата железница е просто част от ансамбъла на целодневния тур, сама по себе си не си заслужава, но целия ден си заслужава. 

 

Нътшел туровете, и друг път съм го писал, са просто навързани графиците на нормалния транспорт между местата, не е типичен организиран тур, групи, чадърчета, водачи и т.н. Просто си имаш разписанието и гледаш да го спазваш. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Но първоначално смятах да отидем на този круиз, комбинация от автобус, влак и кораб.

Аз съм на път за Берген в момента. И аз мислех за нътшела, но избрах друга стратегия. Пак кораби, влакове и рейсове, но с отделни билети. Първо - експресен ферибот (5 часа) до Согндал. Там - две нощи, за да мога да стигна църквата в Урнес с рейс и ферибот. После - рейс(ове) до Флом. Нощувка. Екскурзия с добре обветрена моторница до дъното на фьорда при Гудванген и обратно (2 часа и половина). После - от Флом до Осло с влак.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 8 минути , домосед каза:

Аз съм на път за Берген в момента. И аз мислех за нътшела, но избрах друга стратегия. Пак кораби, влакове и рейсове, но с отделни билети. Първо - експресен ферибот (5 часа) до Согндал. Там - две нощи, за да мога да стигна църквата в Урнес с рейс и ферибот. После - рейс(ове) до Флом. Нощувка. Екскурзия с добре обветрена моторница до дъното на фьорда при Гудванген и обратно (2 часа и половина). После - от Флом до Осло с влак.

Ооо, Домоседко, ти си ми като по поръчка там!:yahoo: Голям съм си късмветлийчоооо!:yahoo:Моля те, пиши кое - да и кое - не!

И аз почти съм се отказала от нътшела, но вероятно ще си вземем кола и ще обикаляме с нея. Само пиши кое фери и кой маршрут препоръчваш.

Пък аз ще изчакам, че да ми дадеш съвет.

Връзка към мнение
преди 22 часа, AlexandraKo каза:

Голям съм си късмветлийчооо

Не е ясно. Аз хванах два от трите слънчеви дни за годината в Берген. Ще трябва сериозно да потренираш късметизъм, за да хванеш третия :lol:

 

20170627131949.thumb.JPG.15044e579d918878b66cb2e07ea66ce6.JPG

  • Харесвам 18
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , домосед каза:

Не е ясно. Аз хванах два от трите слънчеви дни за годината в Берген. Ще трябва сериозно да потренираш късметизъм, за да хванеш третия :lol:

 

20170627131949.thumb.JPG.15044e579d918878b66cb2e07ea66ce6.JPG

Ти наистина си късметлия! Пусни тото.

На рибния пазар едно момче ми каза, че в годината 365 дни са дъждовни.

На база своя опит в Берген и аз мога да твърдя - 100% дъждовни.

 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 24 минути , домосед каза:

Не е ясно. Аз хванах два от трите слънчеви дни за годината в Берген. Ще трябва сериозно да потренираш късметизъм, за да хванеш третия :lol:

 

20170627131949.thumb.JPG.15044e579d918878b66cb2e07ea66ce6.JPG

Не ме разбраааа! Късмет имам, че ти си там и ще дадеш най-прясно инфо и съвет.:)

А за дните - ще си говорим, като се върна оттам.:ok:

А студено ли е?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ръчкам ренталните фирми,  за кола в Берген. На летището са по-известните и всички са еднакво скъпи.

За три денЯ, с пълната застраховка ще подмине 1000 лева.Колкото -толкова, ама се затруднявам с избора.

Някой,  ако е ползвал кола там, моля да препоръча компания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, домосед каза:

Не е ясно. Аз хванах два от трите слънчеви дни за годината в Берген. Ще трябва сериозно да потренираш късметизъм, за да хванеш третия :lol:

 

20170627131949.thumb.JPG.15044e579d918878b66cb2e07ea66ce6.JPG

Третият слънчев ден беше миналата седмица, когато ние бяхме в Берген ;) Сериозна инвазия на Магеланци се очертава тази година в Норвегия ;)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 6/26/2017 в 16:16, домосед каза:

Аз съм на път за Берген в момента. И аз мислех за нътшела, но избрах друга стратегия. Пак кораби, влакове и рейсове, но с отделни билети. Първо - експресен ферибот (5 часа) до Согндал. Там - две нощи, за да мога да стигна църквата в Урнес с рейс и ферибот. После - рейс(ове) до Флом. Нощувка. Екскурзия с добре обветрена моторница до дъното на фьорда при Гудванген и обратно (2 часа и половина). После - от Флом до Осло с влак.

Този трип с лодката от Флом до Гудванген беше едно от най-запомнящите се преживявания в Норвегия.

С една дума-завиждам!

Връзка към мнение
1 hour ago, AlexandraKo said:

Ръчкам ренталните фирми,  за кола в Берген. На летището са по-известните и всички са еднакво скъпи.

За три денЯ, с пълната застраховка ще подмине 1000 лева.Колкото -толкова, ама се затруднявам с избора.

Някой,  ако е ползвал кола там, моля да препоръча компания.

Ние наехме на летището в Алесунд и се изръсихме здраво,защото нямахме резервация заради неизяснена програма, но кеф цена няма, ползваме Авис защото при другите нямаше свободни коли и платихме за един ден 260лв

Редактирано от wiliko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Ръчкам ренталните фирми,  за кола в Берген. На летището са по-известните и всички са еднакво скъпи.

За три денЯ, с пълната застраховка ще подмине 1000 лева.Колкото -толкова, ама се затруднявам с избора.

Някой,  ако е ползвал кола там, моля да препоръча компания.

Economycarrrental

Примерни дати23-26.08.-WV Up-702лева.Включва CWD+TP

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,тъй като и аз съм на опашката за някой от изброените красоти в темата,ми прави впечатление,че никой не е включил в плановете си Прейкестолен.Но вероятно е, защото аз ще пътувам твърдо с кола.Но тази скала ми е твърдо в плановете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
44 minutes ago, palikari said:

Здравейте,тъй като и аз съм на опашката за някой от изброените красоти в темата,ми прави впечатление,че никой не е включил в плановете си Прейкестолен.Но вероятно е, защото аз ще пътувам твърдо с кола.Но тази скала ми е твърдо в плановете.

Няма се повтарям, че ще досадя на останалите, но в темата "В момента съм"  точно вчера коментарих ходенето до тази скала, миналата година го направихме този тип и преживяването беше върховно

FB_IMG_1498594452323.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

 

Благодаря!

То и предварително да се резервира, пак е толкова.:O

 

преди 8 часа, ECC каза:

Economycarrrental

Примерни дати23-26.08.-WV Up-702лева.Включва CWD+TP

Емо, тези са посредник и при тях не може да се направи пълната застраховка за нулева франшиза.

Като я направя в момента на вземането на колата, пак върви нагоре.

Четох им условията, може при тях застраховка, ама хем плащаш на Економикарсрентал , хем ония ти удържат  депозит , колкото си решат.

Благодаря ти, ще ги претръшкам  наред всичките, дето имат офис на летището.

Еееех, като се сетя, че по-миналата седмица платихме на Сицилия за седем дни +пълната застраховка 290 евро. :)

Ще поровя още, ще почакам и ще докладвам каква съм я свършила.:(

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 13 часа, palikari каза:

Здравейте,тъй като и аз съм на опашката за някой от изброените красоти в темата,ми прави впечатление,че никой не е включил в плановете си Прейкестолен.Но вероятно е, защото аз ще пътувам твърдо с кола.Но тази скала ми е твърдо в плановете.

В другата тема стана въпрос, ние там няма да ходим. Защото се оставя колата на паркинг в ниското и после, около 4 км се ходи по камънак и стръмно.

Връзка към мнение
преди 10 часа, AlexandraKo каза:

 

Благодаря!

То и предварително да се резервира, пак е толкова.:O

 

Емо, тези са посредник и при тях не може да се направи пълната застраховка за нулева франшиза.

Като я направя в момента на вземането на колата, пак върви нагоре.

Четох им условията, може при тях застраховка, ама хем плащаш на Економикарсрентал , хем ония ти удържат  депозит , колкото си решат.

Благодаря ти, ще ги претръшкам  наред всичките, дето имат офис на летището.

Еееех, като се сетя, че по-миналата седмица платихме на Сицилия за седем дни +пълната застраховка 290 евро. :)

Ще поровя още, ще почакам и ще докладвам каква съм я свършила.:(

 

Какво те плаши блокираната сума?

Винаги си правя презастраховка в WorldWideInsurance (благодаря на Фичо).Винаги си показвам полицата като вземам колата.Мисля,че имат едно наум и не смеят да преиграват.Преди месец в Германия ми блокираха 300евра и след две седмици ги разблокираха,макар и да направих ПТП в Германия.

Преди две седмици в Австрия ми бликираха 1100евра и ги разблокираха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също съм направила едногодишна застраховка при външен застраховател,  заради непокриването на кражба на разни места в Италия.

Ама не обичам да ми блокират една камара пари по КК.:mad:А  обичам да си общувам директно, не през посредник. Навици разни.:)

Връзка към мнение

AlexsandraKo,не се хващай на приказки за плаж,защото по тези географски ширини, местните щом видят слънчев лъч се разсъбличат и се мятат на земята.Говорим за слънчев лъч,а не за слънце;).Представи си месец май у нас и ще си много близо до истината-може и да е топло,а може и да не е.Знам,че не ти помагам много,ама това е положението.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, patilana каза:

AlexsandraKo,не се хващай на приказки за плаж,защото по тези географски ширини, местните щом видят слънчев лъч се разсъбличат и се мятат на земята.Говорим за слънчев лъч,а не за слънце;).Представи си месец май у нас и ще си много близо до истината-може и да е топло,а може и да не е.Знам,че не ти помагам много,ама това е положението.

Ох, аз си мислех, че през август ще е изобилие от слънчеви лъчи.:mad:Ама, като чета, май не е баш така.

Чакам Домоседко да каже какво е времето, та да знам какви дрехи да нося.

Като се надявам да е все пак, лятно време. Но стана ясно, че си трябват дрехи и за студ , и за дъжд.

По една дебела пухенка с качулка и по едно уиндстопер яке, викам да са достатъчни. 

И навличане  като зелка. ;)Че си обичаме топличко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Иван Попов

Аз бях през август(средата) и времето беше прекрасно,около 25 градуса. И най-важното дъжд не капна.:lol:

Късмет и приятно, дано време да е с Вас.Ще очакваме да разказвате.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Иван Попов каза:

Аз бях през август(средата) и времето беше прекрасно,около 25 градуса. И най-важното дъжд не капна.:lol:

Късмет и приятно, дано време да е с Вас.Ще очакваме да разказвате.:)

Благодаря!:)

И аз така съм го поръчала.:ok:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То 25 градуса там не са нашите 25 градуса.Тези блузки с тричетвърти ръкав са измислени за тамошното лято.Потниците са добро пожелание, според мен.Ветроустойчивите якета също са задължителни.С две думи-пролетни дрехи,да не купуваш с цел стопляне,а не с цел нова дреха.То и модата им...За да съм честна дрехите за стопляне си струват умопомрачаващата цена.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.