Прескочи до съдържание

Дания, Норвегия,Швеция и Финландия - през август 2017


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Благодаря! Стана ясно, ще го помисля още малко.

Сега, ако някой ми препоръча и хубав ресторант в Берген, че имаме повод, ще съм още по-благодарна!:yahoo:

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря! Стана ясно, ще го помисля още малко.

Сега, ако някой ми препоръча и хубав ресторант в Берген, че имаме повод, ще съм още по-благодарна!:yahoo:

Да ти отсекат главата ли искаш? На рибния пазар на открито има масички до водата. Избираш продукта жив, готвят ти го и хапваш нещо, което е абсолютно прясно. Лобстер 200, порция сьомга 60-100. Всичко на грамаж. И гледка към красивите къщички.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 16 минути , Дани Магелани каза:

Да ти отсекат главата ли искаш? На рибния пазар на открито има масички до водата. Избираш продукта жив, готвят ти го и хапваш нещо, което е абсолютно прясно. Лобстер 200, порция сьомга 60-100. Всичко на грамаж. И гледка към красивите къщички.

Говорим за вечеря. Рибният пазар сигурно не работи по това време.

И много ми ще да опитам кит.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Говорим за вечеря. Рибният пазар сигурно не работи по това време.

И много ми ще да опитам кит.

Мисля, че към 19 ч си взех вечеря от там.  Не седнах, че не обичам да съм сама на маса. Не зная до колко часа работят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Мисля, че към 19 ч си взех вечеря от там.  Не седнах, че не обичам да съм сама на маса. Не зная до колко часа работят.

Може би, за обед е по-подходящо. Ще го пробваме,задължително,  ама за вечерята ми се иска да е друго.:)

Връзка към мнение
преди 48 минути , Дани Магелани каза:

Избираш продукта жив, готвят ти го и хапваш нещо, което е абсолютно прясно

И аз там посочих (образно казано) едно китче и го получих във вид на стек с картофена салата

 

P1130925.thumb.JPG.ed160a9758c9c9e3d1b228e9490958ce.JPG


От сьомга също не се чувства недостиг

 

IMG_7449.thumb.JPG.6b1cc25267335f31889b061c8c6e0f4f.JPG

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Може би, за обед е по-подходящо. Ще го пробваме,задължително,  ама за вечерята ми се иска да е друго.:)

Изразила съм се неясно - само за специалната вечеря ми се иска заведението да е друго.

Иначе, манджите ще са същите - само морски жУвотни. :)През останалото време е ясно. Още повече, че и хотелът ни е там.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
На 7.07.2017 г. в 11:51, AlexandraKo каза:

Понеже времето наближава и понеже обещах на Slujitel, започвам описание на това, което съм предвидила. А после ще кажа, какво изпълнихме.

 

Полет София - Стокхолм с Ryan Air.

Полетът каца около 19.30, ако няма закъснение. Багажи, магажи - ще стане 20,30.

 

Нощувка тук:

 

Connect Hotel Skavsta Airport

https://www.booking.com/hotel/se/connect-skavsta.bg.html?aid=368032

 

На сутринта ставаме, закусваме и се мятаме на буса за Стокхолм.

 

Хотелът там е :

Ersta Konferens & Hotell

https://www.booking.com/hotel/se/ersta-konferens.bg.html?aid=368032

 

Избрала съм го, защото се намира на пешеходно разстояние от терминала на Викинг лайн.

cinderellainstockholmharbour_26519_05015_1130x369.jpg.1ace789c2743bc9a5d44cd01a2561daf.jpg

 

По права линия е много близо, но се минава малко криволичейки, та става около  600 метра.

А този терминал ми трябва, защото оттам ще се качим на кораба за Хелзинки.Планчето ми е такова: оставяме си големите багажи в хотела, защото после ще се върнем отново там, за още 2 нощувки, отиваме на фери-терминала и се качваме на кораба.

Каюта, вечери и закуски съм купила от сайта на компанията.

Една нощувка на отиване към Хелзинки, една нощувка на връщане.

Тръгване от Стокхолм в 16 , пристигане в Хелзинки в 10 сутринта. Връщането е пак в такива часове, само че, обратно.

За разглеждане на Хелзинки имаме почти два дни. Нощувка, пак в хотел на пешеходно разстояние от терминала.

 

Hotel Katajanokka

https://www.booking.com/hotel/fi/katajanokka.bg.html?aid=368032

 

От сайта на Викинг съм купила:

HELSINKI CARD

https://www.helsinkicard.com/?aid=579&gclid=CjwKEAjw4vzKBRCt9Zmg8f2blgESJADN5fDgM8MU12slVX8l0PhqNoI1VoL0sjr5ivkU1JTW5nM8YhoCmfjw_wcB

 

За 24 часа, с нея се пътува навсякъде, включително корабчетата до Суоменлина и разни безплатни музеи.

Минават трите дни и се връщаме отново в Стокхолм за още 2 нощувки.Всъщия хотел, Ersta Konferens & Hotell,

разглеждаме всичко, що съм предвидила.

Продължавам с програмата-

 

Следва полет до Осло.

Хотелът е този:

Comfort Hotel Grand Central

 

Намира се на Централната гара, дори е в същата сграда. Няма нужда дори да се излиза от нея, там спира и експресът от летището.

Главната улица е съвсем наблизо, Кралският дворец, Кметството, пристанът за корабчето до Музейния остров и пр. също са близо.

Разглеждане на всичко интересно, качване на Холменколен и Радисън за красиви гледки, шматкане, хапване-пийване - 3 денЯ.:)

 

Полет до Берген.

 

Хотелът там е този:

 

Radisson Blu Royal Hotel, Bergen

 

На центъра е, до рибния пазар и крайбрежната.

Трите дни в Берген още ги умувам.

 

Следва полет Берген - Копенхаген, има по един полет, който е директен. Него съм взела, всички други са през Осло.

Кацане в Копенхаген, рент-а-кар, хотел:

 

Избрала съм нещо, което ми се стори интересно. На един остров, бивш военен форт, преобразен в хотел:

 

Dragør Fort Hotel

 

5232302.jpg.a31461f71e1336a2d647024d528dd4f3.jpg

 

Там планчето е такова - разглеждане Хамлет-Мамлет, Русалки, други забележителности, един ден до Малмьо, с минаване по Оресунд.

Накрая - полет с Уиз - Копенхаген - София.

 

Как ще се придвижваме:

 

На отиване е с Раян - София - Стокхолм.

Стокхолм - Хелзинки-Стокхолм - с круизен кораб

Следващите три полета са с Norvegian.

Стокхолм - Осло

Осло-Берген

Берген - Копенхаген

Копенхаген - София с Уиз.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Не знам защо всички викат, че в Берген непрекъснато вали.Гледам за миналия август мрачните и дъждовни дни са били 52% и съответно сухите и слънчеви дни са били 48%.

Може би, туристите, като идат за ден -два и те са дъждовни, остават с такова впечатление.

И понеже казват, /синоптиците/ че относително стабилно е от година в година това съотношение, поръчвам за нашите дати там, да е като миналата година през август.Девет поредни слънчеви дни, с температури през деня до 25 градуса и без вятър.А на мен ми трябват само три.:)

Който изпълнява поръчките за хубавото време, моля, да се погрижи!;)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , AlexandraKo каза:

 

Не знам защо всички викат, че в Берген непрекъснато вали.

 

По същата причина, по която се носи славата на Лондон, че е мъглив и дъждовен :)

За моят еднодневен престой имаше от всичко - силен дъжд, вятър, слънце и красиви облаци в най-синьото небе, и най-ярките дъги  (мн.ч. дъга), които съм виждала; това август месец. Споко, ще имаш най-хубавото време :ok:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Не знам защо всички викат, че в Берген непрекъснато вали.

Слуховете, че вали 300 дни в годината са силно преувеличени - някъде към 260-280 са :D
Август са най-малко или вали съвсем за кратко. Трите дни са уредени - препратих ти молбата към БогаНаПътешествениците и локалният, но много важен БогНаСлънцетоБерген.

Чудесно пътешествие те очаква, а като знам и как ще разкажеш след това, от сега съм се усмихнала широко:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 12/07/2017 в 14:09, AlexandraKo каза:

Благодаря! Стана ясно, ще го помисля още малко.

Сега, ако някой ми препоръча и хубав ресторант в Берген, че имаме повод, ще съм още по-благодарна!:yahoo:

Алекс, ние  вечеряхме два пъти - и смело мога да препоръчам и двете места. Обаче ако се и сетя кои бяха, че беше 2012 година :blush: Обаче със сигурност бяха чудесни. Цената ти е ясна... Единият беше тип задушевна атмосфера - ако ме разбираш какво искам да кажа, по-скоро бирария, а другият рибен ресторант на кея, на закрита тераса. Ако наистина би искала, ще се разровя в снимките, кой знае къде са :) - но не знам дали би ти било полезно...

Връзка към мнение
преди 3 часа, bulpa каза:

По същата причина, по която се носи славата на Лондон, че е мъглив и дъждовен :)

За моят еднодневен престой имаше от всичко - силен дъжд, вятър, слънце и красиви облаци в най-синьото небе, и най-ярките дъги  (мн.ч. дъга), които съм виждала; това август месец. Споко, ще имаш най-хубавото време :ok:

Аз си бях спокойна.Ама нали Домоседко ме уплаши, че е "изял" всичките слънчеви дни, та се задертих. :mad:

 

преди 53 минути , Niceday каза:

Слуховете, че вали 300 дни в годината са силно преувеличени - някъде към 260-280 са :D
Август са най-малко или вали съвсем за кратко. Трите дни са уредени - препратих:): ти молбата към БогаНаПътешествениците и локалният, но много важен БогНаСлънцетоБерген.

Чудесно пътешествие те очаква, а като знам и как ще разкажеш след това, от сега съм ?:blackeye::mad:е усмихнала широко:)

Знам си аз, връзки си трябвааат! 

Много ти благодаря!:)

преди 42 минути , Гост каза:

Алекс, ние  вечеряхме два пъти - и смело мога да препоръчам и двете места. Обаче ако се и сетя кои бяха, че беше 2012 година :blush: Обаче със сигурност бяха чудесни. Цената ти е ясна... Единият беше тип задушевна атмосфера - ако ме разбираш какво искам да кажа, по-скоро бирария, а другият рибен ресторант на кея, на закрита тераса. Ако наистина би искала, ще се разровя в снимките, кой знае къде са :) - но не знам дали би ти било полезно...

Ако се сетиш, ще ти бъда благодарна. Ама бирарията, ако ще да е на голи маси -не, хем не пием бира, хем искам да е по-по-най.Че у нас  празнуването на 227-я ден в годината е съизмеримо само с Ивановия ден.И аз, като един Наполеон същи изисквам почести!:))

В Трипадвайзора разправят за един ресторант,  който се намирал на някакъв остров  и се ходел  с лодка до него."Сибелиус" се казва, ама пък, руснаците не са доволни.

Продължавам да ровя, набелязала съм  един, не съм съвсем неподготвена.

В нашия хотел има хубави  ресторанти,  ама  в единия - италианска кухня, в другия -американска.

А пък ние искаме норвежка, нали за това сме отишли там.

Уф, като ме слуша някой,  ще рече:"да ти имам проблема". Ама, нали трябва  да съм подготвена и с тУИлети,  не може навсякъде с овчия кожух.:))

На мен  това ми  е част от удоволствието, когато си подготвям пътуване.Ровене,гледане на снимки и през уеб камери в реално време, планчета,слагане-вадене в/от куфара.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
На 15.07.2017 г. в 18:06, AlexandraKo каза:

не може навсякъде с овчия кожух.:))

Кожуси не видях, но цените на пуловерите от овча вълна са съпоставими с цените на вечерна рокля :girlwink:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Днес ще вървя да купувам крони. Наумила съм да купя швеЦки и норвежки.

Ако ни остане нещо, ще го обръщам в датски крони.

За Финландия - евро.

Имам няколко питанки.

За Стокхолм трябва ли ми някаква карта за градския транспорт? Или си може навсякъде пеш?

Искаме в Стокхолм да вземем рент-а-кар за последните два дни. Някой правил ли го е в града, че да даде съвет, моля?

Дали на круизния терминал няма офиси на рентални фирми?

 

Връзка към мнение

На предишните ми въпроси няма отговор.:OПък имам нови.:resent:

Имаме три полета с Norwegian Air Shuttle. Трябва ли предварително да направя чек-ин он-лайн?Или направо на летището. Купила съм билети с места и с багаж.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 41 минути , AlexandraKo каза:

На предишните ми въпроси няма отговор.:OПък имам нови.:resent:

Имаме три полета с Norwegian Air Shuttle. Трябва ли предварително да направя чек-ин он-лайн?Или направо на летището. Купила съм билети с места и с багаж.

И аз снощи това се чудих. Според мен може направо на летището. Пише, че имат check-in kiosks, на които освен, че може да се чекираш, можеш да си извадиш и бордна карта, ако вече си чекиран, но не искаш да пътуваш с mobile bording pass.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не ви е нужен онлайн чекинг, на летището има селф чек автомати, въвеждаш си номера на резервацията и ти дава бордна карта, щом абориген като мен се справи ще се оправите и вие...аз останах изумена че никой никъде по тези полети в Скандинавията не ни провери паспортите нито на излитане нито на кацане 

Редактирано от wiliko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, wiliko каза:

Не ви е нужен онлайн чекинг, на летището има селф чек автомати, въвеждаш си номера на резервацията и ти дава бордна карта, щом абориген като мен се справи ще се оправите и вие...аз останах изумена че никой никъде по тези полети в Скандинавията не ни провери паспортите нито на излитане нито на кацане 

Е, то, сигурно ще има и кой да помогне, ако не се справим.:resent:Благодаря ти!

На вътрешните полети в НЗ пак беше така и с помощ се справихме.

Връзка към мнение
На 8/1/2017 в 14:30, AlexandraKo каза:

За Стокхолм трябва ли ми някаква карта за градския транспорт? Или си може навсякъде пеш?

Искаме в Стокхолм да вземем рент-а-кар за последните два дни. Някой правил ли го е в града, че да даде съвет, моля?

Дали на круизния терминал няма офиси на рентални фирми?

По мои груби спомени, центъра на Стокхолм (Гамла стан) си е перфектен за пеша, то там и няма градски транспорт по тесните улички. Спомням си, че за 2 дни там само веднъж се качих на трамвай за да стигнем до Vasa-та (препоръчвам между другото) и то не беше задължително. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Георги каза:

По мои груби спомени, центъра на Стокхолм (Гамла стан) си е перфектен за пеша, то там и няма градски транспорт по тесните улички. Спомням си, че за 2 дни там само веднъж се качих на трамвай за да стигнем до Vasa-та (препоръчвам между другото) и то не беше задължително. 

Благодаря ти!:)

Връзка към мнение
На 1.08.2017 г. в 14:30, AlexandraKo каза:

Днес ще вървя да купувам крони.

 

Не знам за какво са ти. Навсякъде можеш да плащаш с карта.

 

П.П. Всъщност щом ще взимате кола под наем ще ви трябват монети за паркинг автомати.

 

П.П.П. Стокхолм се изследва пеш и с лодка.

Редактирано от Sju
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Sju каза:

Не знам за какво са ти. Навсякъде можеш да плащаш с карта.

 

П.П. Всъщност щом ще взимате кола под наем ще ви трябват монети за паркинг автомати.

 

П.П.П. Стокхолм се изследва пеш и с лодка.

Благодаря ти. Крони  вече купих - обичам да си имам и кеш.:)Купих шведски и норвежки, каквото остане, ще го менкаме на датски.:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.