Прескочи до съдържание

Проблем с Booking.com


Meidj

Препоръчани мнения

Предполагам, че не е бъг. Affiliates линка, наистина не дава достъп до Genius-a.

Апропо той е валиден до средата на ноември. Може би и те ще пуснат някаква програма за лоялни клиенти.

 

Чудят се как да си запазят  "клиентите". Отдавна не са номер 1 ,ако може да се каже в настаняването.

Връзка към мнение

Чудят се как да си запазят  "клиентите". Отдавна не са номер 1 ,ако може да се каже в настаняването.

 

Бъркаш се. Понеже ги следя тия неща, в различните региони има различни лидери. Например в Австралия е много популярен сайт, който е почти неизвестен тук: http://wotif.com.au В САЩ http://expedia.com също е напред, при нас не толкова.

 

Общата черта, е че http://booking.com е навсякъде в челото, а в Европа направо смазва конкуренцията. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Общата черта, е че http://booking.com е навсякъде в челото, а в Европа направо смазва конкуренцията. 

 

баш за европа са номер 2,3,4, явно не изпозлваш всички  обединени търсачки, за да сравниш оферти. боокинг.ком работи с много ограничен хотелски ресурс

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Ми дай я информацията, да видя точно на каква база сравняваш, за да не говорим наизуст. Нямам представа дали имаш предвид цени, дали имаш предвид брой резервации и т.н. Не бих нарекъл 370 000 хотела ограничен ресурс и ми е интересно кой сайт предлага чувствително повече. 

Връзка към мнение

Ето това е случая за който исках да попитам , Свободно анулиране до деня преди пристигането и депозит в момента на резеравцията . Не разбирам депозита възстановим ли е ? 

 

fxcs.jpg
Връзка към мнение

Възстановим е, няма ядове. 

 

Освен ако картата не се таксува в долари, а ти върнат евро, ма предполагам, че разликите ще са някакви миниатюрни, за да си занимава главоболието. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това и на мен се е случвало. Бях резервирала 5-6 стаи, но после се наложи да вземем още една и букинга ми даде, че места няма. При разговор по телефона директно с хотела проблем нямаше. :)

Връзка към мнение

На мен много често ми се е случвало Букинг да ми дава, че даден хотел няма места, а да го намирам в друг резервационен сайт. Явно дават определен брой стаи на Букинг, на отел.ком, на експедия и т.н

Връзка към мнение

Ако хотела е с безплатно отказване, може би си знаят, че винаги имат процент отказани резервации и за това не им е драма да те наместят в момента. 

 

Мисля че хотела може и да не пусне абсолютно целия си инвертар в booking.com

Връзка към мнение

Или може да пробваш друг сайт. Booking.com си имат отделна база данни, така че е силно възможно в друг сайт свързан с друга база да имат наличност. Ако все пак предпочиташ резервацията ти да е потвърдена онлайн, защото с обаждане по телефона в един момент може да се окаже "не чул, не видял".

Връзка към мнение

 резервацията ти да е потвърдена онлайн, защото с обаждане по телефона в един момент може да се окаже "не чул, не видял".

Да, да! Задължително 4-5 дни преди пътуване отново се обаждаме да проверим дали всичко е ок. Засега проблеми не сме имали.

 

Тази практика я прилагаме с фериботите. Винаги звъним по телефона, откакто веднъж си купихме билети за Санторини за 10 евро вместо за 33 еднопосочни, а в онлайн сайтовете никъде не излизаше тази промоция. Плащането става на пристанището преди качване на кораба. Сигурно си имат техния "Амадеус", знам ли! 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, имам резервация за хотел в Гърция за 5 нощувки. Вчера си блокираха/изтеглиха сумата за първата нощувка, а е с free cancelation до три дни преди пристигане, а аз имам още 14 дни. Въпросът ми е като пристигна в хотела трябва да платя за целия престой и после да чакам да ми отблокират тази сума за първата нощувка или плащам сумата за останалите нощувки само и те си взимат и тази за първата, която вече е блокирана ?

Връзка към мнение

Блокираната сума не е преведена на хотела. Тя служи като гаранция за изпълнение и ще бъде преведена на хотела само в случай, че не се явите за регистрация до посочения ден и час в потвърждението. При "check-out" тази сума ще бъде автоматично освободена по картата, а сметката ви ще бъде задължена с пълната сума за престоя...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Е, случи ми се и на мене. Аналогичен случай, като този, който описва Meidj в началото само с малки разлики.. Резервацията е направена преди месец през букинг.ком, Картата, която е използвана в случая е кредитна Visa, с абсолютно достатъчно пари вътре в нея. Дестинацията е Черна гора. Пътуваме в събота, а днес ми изпращат мейл, в който ме уведомяват, че не можели да си изтеглят парите, за да ми потвърдят резервацията, да съм им била дала други валидни данни на кр. карта, за да можели да си получат парите.

Факт, в условията на резервацията пише, че при резервирането ще ми бъде изтеглена сума от 30% от общата цена за нощувките, които ще сме там. Досега - нищо, само този мейл! 

И така.. сега писах на Букинг, да видим те какво ще измислят в случая.

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

А на банката звънна ли, би трябвало да имат лог дали е правен опит да се тегли? Абе накрая май всички трябва да извадим по една Amex и това е, поне с нея не съм чувал някой някога да има проблеми. Ма на малко места я приемат, не е една беля...

Връзка към мнение

Май в такива случаи има повече смисъл да си говориш директно с хотела и да ги убедиш да ти запазят резервацията въпреки проблемите с картата. В моя случай Букинг реагираха след 2-3 дни и то с някакво стандартно "копи-пейст" съобщение от правилата. От хотела пък отказаха категорично да ми потвърдят резервацията, ако не им предоставя валидна карта. Е, не им представих и си резервирах на друго място. Но все си мисля, че повечето далновидни хотелиери са разбрани не биха си губили клиентите по този тъпоумен начин заради минималния риск да оставят празна стая без обезщетение. 

Връзка към мнение

А на банката звънна ли, би трябвало да имат лог дали е правен опит да се тегли?

Явно не винаги имат лог. Имах 6 неуспешни плащания преди 2 дни с карта на булбанк. Стигах до менюто, в което ти искат 9 цифрения код и последните 4 цифри от ЕГН (новата простотия, която са измислили от булбанк) и не ставаше нищо. През цялото време една кака от кол центъра беше на тел с мен и някак не ми вярваше, че правя опити за плащане, защото при нея не излизало нищо. не получих и смс-и за неуспешните плащания, но получавах мейли от сайта. Накрая платих с пей пал и приключих драмата... Лог няма... Може да е бил временен проблем само с картите на булбанк, ма ей на... случи се.... 6 пъти..

Имам и други куриозни случаи с нашите банки. Преди близо 3 години успях да направя валидно плащане за хотел с невалидна карта (2 месеца минаха в писма с пощенска банка - още не знаят как е станало :lol: , но пък не е като да си говоря наизуст)... Изобщо тука всичко може...

Meidj, в доста от случаите обаче цената в букинг (в другите резервационни сайтове) е доста по-ниска от цената на рецепция. Дори и на човек да му потвърдят резервацията, надали финансово го устройва. В случая с последния ми букнат хотел разликата е 3 пъти по-ниска цена, но обичайно е поне 30% или поне аз на такива хотели попадам...

Редактирано от На път
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Аман от еврейски номера с хотелите през букинг. :biggrin:  Уж без депозит и предлата, а веднага ти блокират парите, ама се хващат за палците с тегленето от дебитната . :lol:

Връзка към мнение

Аман от еврейски номера с хотелите през букинг. :biggrin:  Уж без депозит и предлата, а веднага ти блокират парите, ама се хващат за палците с тегленето от дебитната . :lol:

В сайта си пише, че имат право да блокират, ако не могат ще ти анулират резервацията.

Връзка към мнение

В сайта си пише, че имат право да блокират, ако не могат ще ти анулират резервацията.

 

В сайта пише, но не спазват условията/правилата "Предплата: Депозит няма да бъде поискан." Пробвах към 15 хотела и сите веднага си таксуват, но им неуспешно ,защото не ум кълве на дебитна. :biggrin:  Още не сме кацнали в Исраел, а започнаха йезуитски номера. :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

В сайта пише, но не спазват условията/правилата "Предплата: Депозит няма да бъде поискан." Пробвах към 15 хотела и сите веднага си таксуват, но им неуспешно ,защото не ум кълве на дебитна. :biggrin:  Още не сме кацнали в Исраел, а започнаха йезуитски номера. :lol:

 

Едно е да бъде поискан депозит (което е реално плащане), но съвсем друго е сумата по картата да бъде блокирана. На практика ти НЕ плащаш депозит.

 

В условията на Booking.com ясно е написано, че хотелите си запазват правото да блокират пари, като най-малкото по този начин проверяват дали в картата има достатъчна наличност. Но това не значи, че тези пари ги плащаш в момента на блокирането. Дефакто плащаш на място, едва когато се настаниш в хотела.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Едно е да бъде поискан депозит (което е реално плащане), но съвсем друго е сумата по картата да бъде блокирана. На практика ти НЕ плащаш депозит.

 

В условията на Booking.com ясно е написано, че хотелите си запазват правото да блокират пари, като най-малкото по този начин проверяват дали в картата има достатъчна наличност. Но това не значи, че тези пари ги плащаш в момента на блокирането. Дефакто плащаш на място, едва когато се настаниш в хотела.

 

Дали е блокирана, депозирана или  актуализирана, то тази сума реално не може да се използва за друго.   Държат блокирана , депозирана сума или какво е вече 28 дни. Ми тогава какво ще плащам на място, като реално е платено. :biggrin:  Само лъжат хората с условията.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Дали е блокирана, депозирана или  актуализара, то тази сума реално не може да се използва за друго.   Държат блокирана , депозирана сума или какво е вече 28 дни. Ми тогава какво ще плащам на място, като реално е платено. :biggrin:  Само лъжат хората с условията.

Не е така, никого не лъжат и това няма нищо общо с Израел, на мен ми блокираха от хотела в Лондон. Такива са правилата на сайта и ако не могат да ти блокират сумата, просто няма да имаш резервация. Ти няма да имаш хотел, на тях не им пука. Лично на мене ми е странно, защото аз бях миналата година в Израел и не са ми блокирали пари от нито един хотел, не знам ти в какви хотели резервираш. Но от Лондон ми блокираха, и наистина не можеш да ползваш сумата, така е, но на дебитна карта как ти блокират не знам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.