Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Сетих се и още нещо, на тема храна:

Автентична, нетуристическа гастрономия в Катания, на 2 минути встрани от Via Etnea - Gastronomia Tipica Catanese пише отпред, в гугъл е Tipica Catanese Di Satullo M. E Caruso G.

Primi - 3.50 евро порция (много вкусна паста ала норма, лазаня и др.), Secondi - 4-5 евро порция. Мястото не е лъскаво, не би се харесало на някой, търсещ лукс и ресторантско обслужване, но храната е вкусна и евтина и най-важното - истинска. Там ходят местните и по-обикновени хорица. Може на място, може и да се взема.

https://goo.gl/maps/RBGFDtCdmvNGXE3U8

https://goo.gl/maps/4yM6dgtYpq1hdaaJ9 - вижда се на снимките към обекта.

 

Пак подобно местенце, но в Сиракуза - Ортиджа. Една идея по-туристическо, но все пак автентично. Огромни аранчини по 2 евро, а пицата е на килограм - 8-9 евро/кг, сицилианска, дебела. За съжаление го намерихме късно и само 1 път го ползвахме. На обяд имат и готвено! Може на място, може и да се взема.

Antica Giudecca - Pizzeria, Biscotti, Arancini, Take Away, Via della Giudecca, Сиракуза

https://goo.gl/maps/NJ2pxjgJJnwfDWkE7

 

И последно, още едно готино местенце в Сиракуза, но в новия град: Profumo di Pollo - Gastronomia e Piatti Pronti. Местните ходят в такива количества, че на обяд пускат машинка, която ти дава билетче (като в банка) с номера, който си на опашката... Прими, секонди, гарнитури, нещо като кулинарен магазин, но пак може да се консумира на място. Имат и ястия с морски дарове.

https://goo.gl/maps/r4GKz9cZukEne2Dh9

 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
преди 1 час, deian каза:

Да дам, след като се върнахме, няколко непоискани съвета, пък може да са от полза на някого.

В getbybus, google и други сайтове не излизат като опции междуградските линии на AST - техните часове може да се видят на адрес:

http://www.aziendasicilianatrasporti.it:8080/ - задавайте по-ранен час, за да ви излязат всички линии за целия ден.

По-популярните междуградски автобуси по източното крайбрежие са на Interbus: www.interbus.it

Влаковете също бяха доста редовни (освен на 14.04 - имаха стачка) - http://www.trenitalia.com

Moovit ползвахме в Катания, работи добре. Градският билет е 1 евро за 90 мин.

Автобус 534 ходи от Катания до Ачи Кастело и Ачитреца. Приятна полудневна разходка. Между двете "Ачита" се ходи приятно и пеша покрай морето, има само един участък преди Ачитреца, който го минахме по камъните край морето, защото там алеята се прекъсва за кратко.

Поздрави 🙂

 

преди 23 минути , deian каза:

Сетих се и още нещо, на тема храна:

Автентична, нетуристическа гастрономия в Катания, на 2 минути встрани от Via Etnea - Gastronomia Tipica Catanese пише отпред, в гугъл е Tipica Catanese Di Satullo M. E Caruso G.

Primi - 3.50 bravoевро порция (много вкусна паста ала норма, лазаня и др.), Secondi - 4-5 евро порция. Мястото не е лъскаво, не би се харесало на някой, търсещ лукс и ресторантско обслужване, но храната е вкусна и евтина и най-важното - истинска. Там ходят местните и по-обикновени хорица. Може на място, може и да се взема.

https://goo.gl/maps/RBGFDtCdmvNGXE3U8

https://goo.gl/maps/4yM6dgtYpq1hdaaJ9 - вижда се на снимките към обекта.

 

Пак подобно местенце, но в Сиракуза - Ортиджа. Една идея по-туристическо, но все пак автентично. Огромни аранчини по 2 евро, а пицата е на килограм - 8-9 евро/кг, сицилианска, дебела. За съжаление го намерихме късно и само 1 път го ползвахме. На обяд имат и готвено! Може на място, може и да се взема.

Antica Giudecca - Pizzeria, Biscotti, Arancini, Take Away, Via della Giudecca, Сиракуза

https://goo.gl/maps/NJ2pxjgJJnwfDWkE7

 

И последно, още едно готино местенце в Сиракуза, но в новия град: Profumo di Pollo - Gastronomia e Piatti Pronti. Местните ходят в такива количества, че на обяд пускат машинка, която ти дава билетче (като в банка) с номера, който си на опашката... Прими, секонди, гарнитури, нещо като кулинарен магазин, но пак може да се консумира на място. Имат и ястия с морски дарове.

https://goo.gl/maps/r4GKz9cZukEne2Dh9

 

 

 

До тук добре.:clapping:

 

Сигурен съм, че ще се сетиш още куп неща.

 

Чакаме...

:biggrin:

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , deian каза:

Сетих се и още нещо, на тема храна:

Автентична, нетуристическа гастрономия в Катания, на 2 минути встрани от Via Etnea - Gastronomia Tipica Catanese пише отпред, в гугъл е Tipica Catanese Di Satullo M. E Caruso G.

Primi - 3.50 евро порция (много вкусна паста ала норма, лазаня и др.), Secondi - 4-5 евро порция. Мястото не е лъскаво, не би се харесало на някой, търсещ лукс и ресторантско обслужване, но храната е вкусна и евтина и най-важното - истинска. Там ходят местните и по-обикновени хорица. Може на място, може и да се взема.

https://goo.gl/maps/RBGFDtCdmvNGXE3U8

https://goo.gl/maps/4yM6dgtYpq1hdaaJ9 - вижда се на снимките към обекта.

 

Пак подобно местенце, но в Сиракуза - Ортиджа. Една идея по-туристическо, но все пак автентично. Огромни аранчини по 2 евро, а пицата е на килограм - 8-9 евро/кг, сицилианска, дебела. За съжаление го намерихме късно и само 1 път го ползвахме. На обяд имат и готвено! Може на място, може и да се взема.

Antica Giudecca - Pizzeria, Biscotti, Arancini, Take Away, Via della Giudecca, Сиракуза

https://goo.gl/maps/NJ2pxjgJJnwfDWkE7

 

И последно, още едно готино местенце в Сиракуза, но в новия град: Profumo di Pollo - Gastronomia e Piatti Pronti. Местните ходят в такива количества, че на обяд пускат машинка, която ти дава билетче (като в банка) с номера, който си на опашката... Прими, секонди, гарнитури, нещо като кулинарен магазин, но пак може да се консумира на място. Имат и ястия с морски дарове.

https://goo.gl/maps/r4GKz9cZukEne2Dh9

 

 

За второто потвърждавам, на нас апартаментчето ни беше в тясната уличка срещу него.

Връзка към мнение

Да си дам и аз моите 50 стинки, по въпроса Сицилия. За 6 дни, посетихме 11 града/градчета, като разбира се нямам претенциите, че сме ги разгледали обстойно, но все пак успях да усетя атмосферата на повечето, и да си направя план къде със сигурност ще се върна, защото в Италия винаги ще се връщам, любовта ни е безгранична. Лично на мен, най ми допаднаха Ното, Сиракуза и Енна (пъпа на Сицилия). Таормина някак си не ме спечели. От "колосите" Палермо с 2 ръце за, пред Катания. Относно храната и логистиката/транспорта е казано почти всичко, така че ще се огранича с 2 думи - първата е изумителна и вълшебна, второто е леко "pericoloso" (за шофиране става въпрос), но нищо драматично. Това което на 100% не се припокри с очакванията ми е чистотата по улиците. След изумителната свинщина в Неапол, очаквах нещо подобно, но не, много приятно съм изненадан в този аспект, с леки колебания в Катания. Това с което мога да съм полезен за бъдещите visitatori са местата за настаняване, и по-точно за тези с деца. 

В Палермо обитавахме прекрасен апартамент за 70 евро на вечер, в старинна сграда с 3 метрови тавани, модерно обзаведена, с всички съвременни удобства до Teatro Politeama, на 10 мин. от централните забележителности и точно на границата на ZTL (за пътуващите с кола):

https://www.booking.com/hotel/it/appartamento-al-politeama-palermo.it.html

Комуникацията с баба на 70г., на английско-испанско-френско-италиански беше безценна. За всичко се разбрахме перфектно, с изключение на въпроса трябва ли да плащаме за паркинг на улицата, за което не можа да ни отговори, както между другото навсякъде в Сицилия, уж трябва да се плаща, ама никой не плаща, така че както решите 😆. То и да искаш да платиш, никой не може да ти обясни как. За по сигурно на платени паркинги, на улицата е "енигма". 

В Чефалу бяхме в страхотен къмпинг, в бунгала тип "хобитски", които горещо препоръчвам, както и страхотен плаж под тях:

https://www.booking.com/hotel/it/campeggio-sanfilippo.en-gb.html?auth_success=1

Черешката на тортата беше в Катания. Наехме къща за 70 евро на ден, в затворено вилно селище на 15 мин. с кола от града- Villaggio San Leonardo, тип "хасиенда", с ограничен достъп само за резиденти на селището до плажа, този плаж: 

 

 

 

IMG_8028.jpg.a82350c9d25ff8cc0e621aa7c9e596dc.jpgIMG_8030.jpg.81f4e6b926274f1b70c24c658835db3a.jpg

 целия само за вас. Къщата е перфектна за семейства и много стратегически разположена на равни разстояния от Ното, Модика, Рагуза на юг, и Таормина и Етна на север: 

https://www.booking.com/hotel/it/lighthouse-gabbiano-azzurro-provincia-di-siracusa12.en-gb.html

От всичко видяно, най-много ми се наби в главата катедралата в Монреале, с уникалната опашка отпред, изумителната вътрешна атмосфера, гледката от покрива и пътя до него. 

Незабравим спомен вероятно ще остане и разправията с местен водач на МПС, след претърпяно незначително ПТП, и последващата ми бъдеща комуникация с Maggiore rent a car, KBC bank и Worldwideinsurence.com, но това ще е предмет на бъдещи вълнуващи преживявания.

Sicilia Ti Amo!

 

 

  • Харесвам 8
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, HUNT каза:

...-много ми се наби в главата катедралата в Монреале, с уникалната опашка отпред, изумителната вътрешна атмосфера, гледката от покрива и пътя до него. 

Незабравим спомен вероятно ще остане и разправията с местен водач на МПС, след претърпяно незначително ПТП, и последващата ми бъдеща комуникация с Maggiore rent a car, KBC bank и Worldwideinsurence.com, но това ще е предмет на бъдещи вълнуващи преживявания.

Sicilia Ti Amo!

 

 

Да те обнадежда за worldwideinsurence. Не са заядливи (не бяха заядливи). 2 или 3 случая имах през годините. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, HUNT каза:

ПТП, и последващата ми бъдеща комуникация с Maggiore rent a car, KBC bank и Worldwideinsurence.com, но това ще е предмет на бъдещи вълнуващи преживявания.

Sicilia Ti Amo!

Дано да имаш протокол от полицията.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Завърнахме се от Сицилия преди ден, но емоциите са толкова силни, че ще ни държат месеци... Сицилия не може да се разкаже, тя трябва да се вкуси, да се почувства, да се изживее...Толкова емоционално пътуване не сме имали никога и точно съчетанието на полюсни чувства направи преживяването ни толкова незабравимо и уникално и ни накара да се влюбим безпаметно в тази дива, красива и огнена земя. Благодарение на споделеното от всички вас тук във форума и най-вече на безценната информация, която ни остави незабравимата @AlexandraKo, бях започнала да се влюбвам в Сицилия, още преди да я видя...но сега разбрах защо въздейства така на всички сетива...Думите са безсилни да опишат цялата палитра от емоции, за това ще се опитам да бъда максимално полезна с информация за всички, които сега започват приключението си Сицилия.

Кацнахме в Катаня и си взехме безпроблемно колата от Goldcar. Съвет: това, което и преди е коментирано по темата Goldcar в Сицилия, все още е валидно, а именно - резервирайте кола предварително и следете често промяната на цената, като отново резервирате и анулирате старата резервация при по-изгодна цена. Това при нас беше възможно до 4-5 дни преди датата на полета, след което излизаше инфо, че вече няма налични коли от ниския клас. Успях да запазя кола за 270 евра (за 7 дни) седмица преди полета, при положение, че първата ми резервация няколко месеца преди това беше за 470 евра. Мисля, че е излишно да казвам, че е много разумно да се запази с всичи възможни застраховки, защото ние на сантиметри се разминахме с директен челен сблъсък и на няколко пъти с по-леки инциденти и не ми се мисли ако нещо се беше случило, колко главоболия щяха да ни се стоварят. Освен това опцията Kay'N Go дава свободата да си вземеш ключовете на колата директно чрез автомат без гише и пак така да ги оставиш, като в случай на инцидент не плащаш нищо и съответно нямаш нужда от оглед и снимки и си свободен да върнеш колата дори извън работното време на офиса им. Още нещо важно - Revolut картите не вършат работа за депозита за гориво от 100 евра - аз букнах колата с такава карта, но за депозита ползвах немска кредитна карта.

Друг съвет: навигациите са доста стресирани в Сицилия - мога да кажа, че Garmina-а ни не знаеше къде се намира през по-голямата част от времето, та почти изцяло ползвах телефона с Google maps. Доста ме затрудни намирането на конкретни точки, когато я ползвахме като водач на пешеходните ни обиколки. 

Другото, което исках да отбележа - бях се настроила, че храната е вкусна, където и да седнеш да ядеш - е, при нас не се получи точно така. Храната е прекрасна и продуктите, с които е направена, са с уникален вкус, но това не значи, че навсякъде във всяко заведение е валидно това правило. Най-вкусното ядене и най-уникалното изживяване в ресторант имахме в един ресторант на Мишлен (който наред с това носи приза за най-добър ресторант на Италия вече няколко поредни години) в Ortigia, който мъжът ми съвсем случайно фиксира, докато си вървяхме по улицата. И цените в този ресторант не бяха по-високи от цените във всички останали заведения, въпреки звездите. Поразгледате из нета кое ястие какво представлява, има достатъчно инормация, за да си спестите поръчването на нещо, което не бихте искали да ядете, като в случая за мен бяха пастата със сардина, brioche (което си е чисто и просто вид козунак) и caponata ( което е вкусно ястие, ама аз не бях запомнила, че на практика е нещо като постен гювеч, а на мен не ми се ядеше точно това).

Друго разочарование за нас беше ...( не ми се сърдете, знам колко фенове има във форума) ....Scala dei Turchi...Дааа, знааам, снимките в нета са разкошни и много хора са впечатлени....ние обаче не видяхме нещо, което да ни впечатли - слънцето ли не я осветяваше добре, малка ли ни се стори...не знам, просто не ни хареса, та даже една снимка нямам (а аз снимам като луда). За всички, отправили се натам - затворена е за достъп и то вече доста сериозно - дотолкова, че нямаше нито един човек да се катери по нея, имайте го предвид. 

Другото разочарование беше Катаня, която видяхме мръсна, опикана и воняща, надраскана с грозни графити и пълна с подозрителни субекти. А на централно кафене, точно до Катедралата, едни хлапета на не повече от 10 години, които просеха пари и цигари, за малко да грабнат телефона на мъжа ми... Пак казвам - Ние я видяхме в негативна светлина, но пък и такава в този си вид тя си остана част от незабравимото ни преживяване и го направи толкова цветно и силно. 

Влюбихме се в Ortigia, в Ното се почувствахме като у дома си, Таормина ни хареса, Савока ни развълнува силно емоционално, Агридженто ни впечатли, а Modica малко ни напрегна. Размазахме се от кеф на плажа San Lorenzo, плажът на Gardini Naxos не беше лош, но водата беше доста по-студена и разко ставаше дълбока. Isola Bela категорично за нас не става за плаж - камъни, много малко място и шезлонги и чадъри за 100 евра...но е красиво местенце за кратно посещение и снимки.

Времето в периода 25.06 - 02.07 беше топло, но нищо екстремно. Предвижването с кола изисква доста внимание и предизвиква адреналин и не всеки би се чувствал комфортно. Хората са топли и сърдечни и комуникацията с тях е удоволствие, дори при липса на познания по английски. 

7 дни не ни стигнаха да видим всичко и да отидем дори на половината от набелязаните места, но пък удоволствието от дълъг плаж е лукс, който си позволихме и си имаше цена. А и с нетърпение очакваме следващото ни пътуване до там, защото така е, когато си влюбен - оставяш част от сърцето си, тръпнеш в очакване до следващата среща и искаш приказката никога да не свършва.........

  • Харесвам 12
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, obsession каза:

Сицилия не може да се разкаже, тя трябва да се вкуси, да се почувства, да се изживее...Толкова емоционално пътуване не сме имали никога и точно съчетанието на полюсни чувства направи преживяването ни толкова незабравимо и уникално и ни накара да се влюбим безпаметно в тази дива, красива и огнена земя.

Добре дошли в Клуба на фатално влюбените в Сицилия:girl_in_love:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@obsession, с вечерния ли полет бяхте? Че ние ще сме с него и ме притеснява, че ако закъснее, да не затвори офисът, от който сме запазили колата.

В Ортиджа и Таормина къде паркирахте? Къде има тол пунктове по пътя Сиракуза-Таормина и работиха ли си нормално? По плажовете как се паркира, като в Гърция до пясъка или на платени паркинги?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , ivelina666 каза:

@obsession, с вечерния ли полет бяхте? Че ние ще сме с него и ме притеснява, че ако закъснее, да не затвори офисът, от който сме запазили колата.

В Ортиджа и Таормина къде паркирахте? Къде има тол пунктове по пътя Сиракуза-Таормина и работиха ли си нормално? По плажовете как се паркира, като в Гърция до пясъка или на платени паркинги?

Живеем в Германия и летяхме от тук, но и нашият полет имаше закъснение на отиване и връщане. Провери на сайта или директно се свържи с офиса за работното време, че с тези коли под наем голям екшън винаги, мен до последно ме притесняваше дали всичко ще мине добре и им зънях 3 пъти, докато ми мине успешно дигитализацията на документите. В Goldcar беше много удобно с опцията да си вземеш и оставиш ключовете на автомат и когато отново се наложи да ползвам кола под наем, пак с тази опция бих запазила. 

В Ortigia паркирахме на Parcheggio della Marina, след моста, по който се идва от Сиракуза, веднага в дясно. Удобно и не особено скъпо, но е сравнително малък - сутринта бяхме около 9 часа там и нямаше проблем, но вечерта решихме да повторим и нямаше места, та спирахме на забраненото по улицата.

В Таормина спряхме първия път на Parcheggio Porta Catania (плаща се на излизане спрямо изминатото време), а втория на Parcheggio a pagamento Porta Pasquale, където си предплащаш предварително и за 7 часа беше 5 евра, ако не се лъжа. 

Всеки път навигацията ни прекарваше по различни пътища (горката голям зор видя) и веднъж имаше, друг път нямаше такси, но където имаше, бяха символични - по 50 цента или на-много 1,50 евро и не се чакаше много. 

Ние спахме в Giardini Naxos и имахме частен парккинг, където стоеше колата, докато сме на плаж. На Isola Bella за половин - един час платихме на Parcheggio Mazzarò много, беше нещо в порядъка на 10-12 евра.

За плажа на San Lorenzo плащахме по 5 евра за цял ден, но по малките населени места може да се спира и по улиците, стига да намерите място. Съветът ми е в големите градове като Катания и Палермо да се паркира на платени големи паркинги и да не забравяте в общи линии посоката, по която ще стигнете до целта си, защото ние спряхме на платен паркинг в Катания в самия център, но около нас беше пълно с подозрителни типове и понеже на връщане търсихме паркинга с Google Maps на телефона, изпитвах истинско притеснение от тежките погледи, с които ни удостояваха, макар че беше още светло.  

Пожелавам ви приятно изкарване и много красиви мигове на това уникално място! Сигурна съм, че Сицилия няма да ви остави равнодушни...

 
 
 
 
 
 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, ivelina666 каза:

В Ортиджа и Таормина къде паркирахте?

За паркиране в Ортиджа, малко преди острова, от дясно на Ponte Santa Lucia има доста голям паркинг Parking Syracusа. Плащане през EasyPark.

От там до Ортиджа е 3-4 мин вървене.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви! Този паркинг Сиракуза вероятно е Parcheggio MSC Crociere - Porto di Siracusa? Работи ли до вечерта, че в гугъл мапс дава, че е до 13ч? Нали не е само за круизните пасажери? А какво е EasyPark?

Връзка към мнение
преди 15 минути , ivelina666 каза:

..А какво е EasyPark?

Приложение за телефон. Много е удобно. Плащаш точно толкова, колкото колата е на паркинг.

Само имай предвид, че не може да посочиш банкова карта, а ставаше с paypal. Може и вече да са го оправили.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 4.07.2023 г. в 21:59, ivelina666 каза:

В Ортиджа и Таормина къде паркирахте?

 

В Ортиджа оставяхме тук колата, паркингът е голям и покрит, плаща се с карта, но част от апаратите имаха проблеми. Извън ZTL е. Ние бяхме там за Нова Година и въпреки напливът на хора, места имаше.

Таормина има 2 огромни многоетажни паркинга в двата края на града, има ги в GM. Не мога да дам отзиви, защото нашето Airbnb беше с място за паркиране. Е, един път малко се видяхме в чудо, че някой си беше оставил колата пред гаража, еднопосочна тясна уличка, голямо свиркане падна и 2 обиколки на квартала:)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Кратко питане на новобранец на тема Сицилия.

7 дни от 15ти октомври, с кола под наем, след изчетена цялата тема, реших че за 7 дена може би е добре да заложа само на юг от Катаня, за да оставя и опция за завръщане догодина 🙂

Плана е горе долу ясен в тази част на острова, питането ми е основно за места на настаняване, като изискването е изключително за тишина и чистота, може и цели къщи.

Някой да има такива предложения от личен опит?

Връзка към мнение
преди 56 минути , Factorr каза:

Кратко питане на новобранец на тема Сицилия.

7 дни от 15ти октомври, с кола под наем, след изчетена цялата тема, реших че за 7 дена може би е добре да заложа само на юг от Катаня, за да оставя и опция за завръщане догодина 🙂

Плана е горе долу ясен в тази част на острова, питането ми е основно за места на настаняване, като изискването е изключително за тишина и чистота, може и цели къщи.

Някой да има такива предложения от личен опит?

Добре сте направили, че сте е ограничили само до една част на Сицилия, защото 7 дни няма да стигнат за препускане из целия периметър.

Места за настаняване гледайте сами в съответните платформи, според вашите изисквания и четете отзивите там като филтрирате от най-лошите.

Тук и да получите препоръка тя ще е на база на вижданията и изискванията от съответния човек, вашите виждания може да са много по-различни, освен това няма гаранция дали съответнто място ще е свободно за вашите дати и дали ще държи същото ниво от периода, в който е отседнал човекът, който ви го препоръчва.

Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Factorr каза:

Кратко питане на новобранец на тема Сицилия.

7 дни от 15ти октомври, с кола под наем, след изчетена цялата тема, реших че за 7 дена може би е добре да заложа само на юг от Катаня, за да оставя и опция за завръщане догодина 🙂

Плана е горе долу ясен в тази част на острова, питането ми е основно за места на настаняване, като изискването е изключително за тишина и чистота, може и цели къщи.

Някой да има такива предложения от личен опит?

 

преди 6 минути , lio каза:

Добре сте направили, че сте е ограничили само до една част на Сицилия, защото 7 дни няма да стигнат за препускане из целия периметър.

Места за настаняване гледайте сами в съответните платформи, според вашите изисквания и четете отзивите там като филтрирате от най-лошите.

Тук и да получите препоръка тя ще е на база на вижданията и изискванията от съответния човек, вашите виждания може да са много по-различни, освен това няма гаранция дали съответнто място ще е свободно за вашите дати и дали ще държи същото ниво от периода, в който е отседнал човекът, който ви го препоръчва.

Успех!

Аз съм на друго мнение. Ние пообиколихме Сицилия за 7 дни, като не сме се лишавали и от плаж по няколко часа почти всеки ден.

От по-знаковите забележителности пропуснахме Етна (напълно осъзнато и доброволно) и с неудоволствие района над Катания - Таормина, ...

Връзка към мнение

Това лято бяхме за 1 седмица с децата като разделихме нощувките - 1 в Катаня заради късния полет, 3 на юг в Авола /Dabbanna house/ и 3 на север в Летояни /Casa del sole sorgente/. Така имахме възможност да обиколим повече, но и същевременно не си давахме зор, защото беше семейна почивка преди всичко и по цял ден бяхме на някой плаж, а вечер разглеждахме различни градчета. А Таормина, еххх, най ми легна на сърце! За кола под наем препоръчвам Centauro през техния сайт с пълна застраховка, без депозит, освен за гориво, безплатна анулция и плащане на място с карта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Factorr каза:

Кратко питане на новобранец на тема Сицилия.

7 дни от 15ти октомври, с кола под наем, след изчетена цялата тема, реших че за 7 дена може би е добре да заложа само на юг от Катаня, за да оставя и опция за завръщане догодина 🙂

Плана е горе долу ясен в тази част на острова, питането ми е основно за места на настаняване, като изискването е изключително за тишина и чистота, може и цели къщи.

Някой да има такива предложения от личен опит?

Това място в Шикли- прексрасно е.

 

https://www.booking.com/Share-KSErXN

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да споделя и моя план  за седмица  🙂

 

3 дена около Сиракуза (може би нощувки в Лидо ди Ното или Авола) с раглеждане на Сиракуза, Шикли, Модика, Рагуза,Ното, Испика, Марзамеми или каквото успеем

1 ден Арджиенто - + Скала Дел турки

3 дена около Таормина (не съм решил точно къде ще са нощувките) - разглеждане на Таормина, Савока, Катаня, и трип до Етна.

 

От Арджиенто към Таормина - съм набелязал Villa Romana del Casale , и аутлета около Енна.

 

Нещо да пропускам ?

Реално постожимо ли е всичко това.

Връзка към мнение
преди 1 час, Demo каза:

Да споделя и моя план  за седмица  🙂

Нещо да пропускам ?

Реално постожимо ли е всичко това.

Принципно да. 

Може да се отдели по час-два попътно на Piazza Armerina и Caltagirone.

Връзка към мнение
21 hours ago, jorocontrola said:

Принципно да. 

Може да се отдели по час-два попътно на Piazza Armerina и Caltagirone.

Благодаря!

А как е положението с теглене от АТМ - има ли такси на банкоматите ?

Връзка към мнение
преди 53 минути , Demo каза:

Благодаря!

А как е положението с теглене от АТМ - има ли такси на банкоматите ?

Ами то зависи от банката ти 🙂

почти навсякъде може да се плаща с карта де. Вземете малко кеш колкото да има. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • sveto.slav.s
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.