Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Гост каза:

Новият ураган ме кара сериозно да мисля за отмяна на пътуването в Доминикана през декември.

Мждувременно flylevel смениха още веднъж разписанието на началния полет с разлика от 4 часа с предното разписание, което ако не се лъжа дава право за безплатно анулиране от моя страна.

Някой има ли опит с такъв казус да сподели дали е възможно да искам пълно връщане за билетите?

 

А тъй, пак добре, че имате уведомление, при нас още няма :( Първоначално беше 16.05, стана 13.45, сега новия час на излитане 9.55 ли е? Докато се чудехме как ще дремем на летището в Барселона няколко часа, вече възниква въпроса дали кацане с Ryan в 8.35 на T2 и след това придвижване до Т1 и излитане в 9.55 е осъществимо? Доколкото видях Level си имат online check-in, ще сме само с ръчен багаж... Някой с опит с трансферите в Барселона? Вижда ми се рисково... Обаче по-ранен полет няма, т.е. отиваме на предния ден, с допълнителна нощувка и т.н.

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , logist13 каза:

 

А тъй, пак добре, че имате уведомление, при нас още няма :( Първоначално беше 16.05, стана 13.45, сега новия час на излитане 9.55 ли е? Докато се чудехме как ще дремем на летището в Барселона няколко часа, вече възниква въпроса дали кацане с Ryan в 8.35 на T2 и след това придвижване до Т1 и излитане в 9.55 е осъществимо? Доколкото видях Level си имат online check-in, ще сме само с ръчен багаж... Някой с опит с трансферите в Барселона? Вижда ми се рисково... Обаче по-ранен полет няма, т.е. отиваме на предния ден, с допълнителна нощувка и т.н.

 

Да, точно преди седмица дойде мейл директно от flylevel за тази промяна от 13:45 на 09:55. Провери резервацията ти в сайта на Иберия - промяната на моя полет е отразена и там, кани ме да приема промяната, което засега няма да направя. На мен ми се струва рисковано краткото ви време за трансфер, особено за зимата - не че в Барселона може да има проблем с времето, но за София нищо не се знае.

Промяната дойде само за полета на отиване, за този на връщане нищо не е променено, засега.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
В момента, logist13 каза:

Май само съботните полети са разместени, засега :)

Не точно. Аз летя (може би) другата събота. Има несъществени промени от +/- половин час за момента. Затова предвидливо полета ми до Барселона е предния ден.

 

Не виждам по-сигурен начин някой да се информира за промени освен чрез сайта на Иберия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , logist13 каза:

 

А тъй, пак добре, че имате уведомление, при нас още няма :( Първоначално беше 16.05, стана 13.45, сега новия час на излитане 9.55 ли е? Докато се чудехме как ще дремем на летището в Барселона няколко часа, вече възниква въпроса дали кацане с Ryan в 8.35 на T2 и след това придвижване до Т1 и излитане в 9.55 е осъществимо? Доколкото видях Level си имат online check-in, ще сме само с ръчен багаж... Някой с опит с трансферите в Барселона? Вижда ми се рисково... Обаче по-ранен полет няма, т.е. отиваме на предния ден, с допълнителна нощувка и т.н.

 

4 километра е разстоянието между двата терминала и има безплатен автобус. Около 20 минути поне ще ви трябва само за трансфера. На секюритито обаче също има дълги опашки и терминалите са огромни. С голям късмет ико минете с fast track секритито може да хванете полета, но по вероятно е, че няма да стане.

Ние бяхме с чекиран багаж и не бързахме но горе долу 2,5-3 часа ни трябваха за трансфер между двата терминала. За чекиране на багажа чакахме поне около 1 час плюс закусвахме поне 20-30 минути.

 

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 22 минути , logist13 каза:

 

А тъй, пак добре, че имате уведомление, при нас още няма :( Първоначално беше 16.05, стана 13.45, сега новия час на излитане 9.55 ли е? Докато се чудехме как ще дремем на летището в Барселона няколко часа, вече възниква въпроса дали кацане с Ryan в 8.35 на T2 и след това придвижване до Т1 и излитане в 9.55 е осъществимо? Доколкото видях Level си имат online check-in, ще сме само с ръчен багаж... Някой с опит с трансферите в Барселона? Вижда ми се рисково... Обаче по-ранен полет няма, т.е. отиваме на предния ден, с допълнителна нощувка и т.н.

 

Ако приемем, че полетът кацне навреме в Барселона + сте само с чекиран багаж + сте чекирани предварително и имате бордни карти за следващия полет, то 80 минути ще са достатъчни. Наскоро правих подобен трансфер и нямаше проблем. Шатълът между терминалите е на всеки 5 минути и пътува максимум 15 минути. Секюрити проверката после е доста ефективна, като рядко съм чакал повече от 10-15 минути.

 

Едно уточнение. Всичко това важи само за полети, които НЕ са до САЩ (не разбрах вие за къде летите). При щатските полети винаги има по-дълги проверки, които отнемат повече време. Ако летите за САЩ си вземете билет до Барселона за предния ден.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Георги Матеев каза:

Едно уточнение. Всичко това важи само за полети, които НЕ са до САЩ (не разбрах вие за къде летите). При щатските полети винаги има по-дълги проверки, които отнемат повече време. Ако летите за САЩ си вземете билет до Барселона за предния ден.

 

Не, полета е до Пунта Кана. Мен най ме притесняват паспортните проверки, трябва да минем през 2, ако там се минава бързо не би трябвало да има проблем.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 12 минути , logist13 каза:

 

Не, полета е до Пунта Кана. Мен най ме притесняват паспортните проверки, трябва да минем през 2, ако там се минава бързо не би трябвало да има проблем.

Това е малко на късмет и никой не може да го прогнозира, но принципно досега никога не съм чакал дълго на паспортните проверки в BCN.

 

Най-слабото звено в уравнението е полетът на Ryan, които напоследък хич не разцепват секундата, особено пък в зимни условия. Дори само 20 минути да закъснее и 99.9% ще изпуснете другия полет. Не съм убеден, че си заслужава риска, но ти си преценяваш :) Аз лично бих си взел нови билети до Барселона за предния ден + транзитно хотелче, намират се доста евтини в района на летището и то на пешеходно разстояние (т.е. не се дават допълнително пари за транспорт).

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Виж този транзитен хостал: https://www.booking.com/hotel/es/hostal-cal-siles.en-gb.html?


Ползвал съм го и е повече от приемлив. И е на 15 минути пеша от летището.

 

Допълнителният разход за нови билети до Барселона и 1 нощувка би бил нищожен на фона на изпуснат полет за Пунта Кана и проваляне на цялата ваканция.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
В момента, Георги Матеев каза:

 

Ами полета на Ryan е сутришен, първи за деня, би трябвало да са навреме. Иначе основния ми проблем е, че предния ден е работен :( Но пък Wizz като по поръчка дават билетите за предния ден по 13 евро, няма какво да го мисля, взимам :) Пък Райънските билети ще изгорят, освен ако не вземат и те да мръднат разписанието (добре, че и те бяха за без пари).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 часа, Гост каза:

Новият ураган ме кара сериозно да мисля за отмяна на пътуването в Доминикана през декември.

Мждувременно flylevel смениха още веднъж разписанието на началния полет с разлика от 4 часа с предното разписание, което ако не се лъжа дава право за безплатно анулиране от моя страна.

Някой има ли опит с такъв казус да сподели дали е възможно да искам пълно връщане за билетите?

4 часа промяна трябва да са достатъчни за безплатна отмяна.  От друга страна, доколкото четох, в Доминикана пораженията от урагана са малки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, logist13 каза:

 

А тъй, пак добре, че имате уведомление, при нас още няма :( Първоначално беше 16.05, стана 13.45, сега новия час на излитане 9.55 ли е? Докато се чудехме как ще дремем на летището в Барселона няколко часа, вече възниква въпроса дали кацане с Ryan в 8.35 на T2 и след това придвижване до Т1 и излитане в 9.55 е осъществимо? Доколкото видях Level си имат online check-in, ще сме само с ръчен багаж... Някой с опит с трансферите в Барселона? Вижда ми се рисково... Обаче по-ранен полет няма, т.е. отиваме на предния ден, с допълнителна нощувка и т.н.

 

Аз също мисля, че е рисковано да се пътува с райън същия ден  и май и аз ще  взема отиването с Уиз предния ден.

Редактирано от liliya
Връзка към мнение
преди 23 минути , liliya каза:

Аз също мисля, че е рисковано да се пътува с райън същия ден  и май и аз ще  взема отиването с Уиз предния ден.

Ами не бързайте, то до февруари време много. От април досега - 2 промени в разписанието, при това темпо до февруари може да има поне още 2 :) И аз си мислех, че с кацане в 8.35 и после излитане в 16.05 няма какво да се обърка, ама ей на, грешни сметки :)

Редактирано от logist13
Връзка към мнение
преди 9 минути , logist13 каза:

Ами не бързайте, то до февруари време много. От април досега - 2 промени в разписанието, при това темпо до февруари може да има поне още 2 :) И аз си мислех, че с кацане в 8.35 и после излитане в 16.05 няма какво да се обърка, ама ей на, грешни сметки :)

Не обичам да ми е напрегнато и такива кратки времеви интервали между полетите ме изнервят. Предпочитам 1 нощувка в повече, та затова от предния ден е по-добре. 

А да, действително до февруари има доста време, но не ми се и купуват билети до Барселона по 100лв. Надявам се всичко да е ок. :) Да видим какво ще сътворят  тия моми дето са се развихрили из района, пък тогава пак ще го мислим.

Имаше някои магеланци, които пътуват сега на 30.09. и през октомври. Надявам се да споделят от първо лице  какво е положението с ръчния багаж и за храната при пътуването с Fly Level.

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , liliya каза:

Имаше някои магеланци, които пътуват сега на 30.09. и през октомври. Надявам се да споделят от първо лице  какво е положението с ръчния багаж и за храната при пътуването с Fly Level.

 

Ще споделя, да. Междувременно ето от такива ревюта може да се придобие доста детайлна представа за условията и полета. На мен ми беше доста полезно четиво.

 

https://thepointsguy.com/2017/06/level-a330-economy-flight-review/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Полетът до Пунта Кана вече е изпробван :) Всичко мина чудесно, може да се очаква само професионализъм от тази компания. Единственото, което подсказва, че летиш лоу кост, е че нямаш включена храна на борда. Самолетът, с който летяхме ние беше А330, за моите претенции доста удобен :) излетяхме и пристигнахме на време. Има още да описвам, живот и здраве когато се приберем. 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 6 часа, Ерика каза:

Полетът до Пунта Кана вече е изпробван :) Всичко мина чудесно, може да се очаква само професионализъм от тази компания. Единственото, което подсказва, че летиш лоу кост, е че нямаш включена храна на борда. Самолетът, с който летяхме ние беше А330, за моите претенции доста удобен :) излетяхме и пристигнахме на време. Има още да описвам, живот и здраве когато се приберем. 

Благодаря за споделеното, на нас ни предстои.

Връзка към мнение
преди 6 часа, Ерика каза:

Полетът до Пунта Кана вече е изпробван :) Всичко мина чудесно, може да се очаква само професионализъм от тази компания. Единственото, което подсказва, че летиш лоу кост, е че нямаш включена храна на борда. Самолетът, с който летяхме ние беше А330, за моите претенции доста удобен :) излетяхме и пристигнахме на време. Има още да описвам, живот и здраве когато се приберем. 

Благодаря за информацията и аз ! Може ли да вземеш допълнителна чантичка, фотоапарат или дамска чанта на борда ?

Връзка към мнение
преди 7 часа, Ерика каза:

Полетът до Пунта Кана вече е изпробван :) Всичко мина чудесно, може да се очаква само професионализъм от тази компания. Единственото, което подсказва, че летиш лоу кост, е че нямаш включена храна на борда. Самолетът, с който летяхме ние беше А330, за моите претенции доста удобен :) излетяхме и пристигнахме на време. Има още да описвам, живот и здраве когато се приберем. 

С две думи, когато намериш време, подробно разкажи за опита си с полета на flylevel - на всички, на които предстои такъв, ще е много интересно и полезно.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 10/3/2017 в 8:46, liliya каза:

Благодаря за информацията и аз ! Може ли да вземеш допълнителна чантичка, фотоапарат или дамска чанта на борда ?

Без да съм сигурна предполагам, че да. И на отиване и на връщане на никого около мен не мериха или разглеждаха ръчния багажа. Не са толкова стриктни колкото други компании.

 

Иначе, след като се завърнахме, ето малко за опита ни с flylevel.

Относно уеб чекирането. Аз следях да си направя такова, защото трябваше да си платя голям багаж, който излиза по-евтино когато е платен онлайн. Ако и вие сте така, имайте предвид, че може да се чекирате онлайн през сайта на Иберия, но опцията е налична не по-рано от 24 часа преди полета.

На самото летище в Барселона чекирането също е безпроблемно, нямахме проблеми с намирането на гишетата и т.н., имат си обозначени такива с логото на компанията.

И в двете посоки летяхме с А330, доста нов, широк, с удобни седалки. Доминиканците около нас имат навика веднага с тръгването да си пускат седалките назад (и по автобусите правят така), та всички бяхме с пуснати седалки и се седеше (и спеше) много удобно. Не ви трябват възглавнички за сън, седалките имат вградени много удобни облегалки за главата. Трябва ви обаче одеяло, беше доста студено в самолета. Вземете си и слушалки, ако искате да гледате филм или слушате музика на монитора пред вас. Имат доста широк избор от нови заглавия. Имаше филми, излезли през лятото на 2017, доста сериали, ТВ предавания, музика, анимация... Може да си откараш целия полет спокойно в гледане. На мониторите има и информация за изминатото разстояние, височината на която се намира самолета, очакван час на пристигане. Само следене на местоположението в реално време няма, за съжаление.

Ние не опитахме храната, но предлагат готвени ястия, както и ограничени пакетирани опции (сандвичи и т.н.). В случай, че пътувате с категория economy обаче, нищо от това не ви е включено. Може да се доплати в последния момент или да се поръча в самолета. Можете да доплатите и за wifi.

Интересното на връщане беше, че на летището в Пунта Кана имаше срив в системата и се получи объркване с местата в самолета. Нищо страшно и предполагам, че беше по вина на летището, но важното беше че капитанът се включи  в началото на полета да ни обясни какво е станало, да се извини и да каже, че всичко е ок. Екипажът на нашите полети бяха само испанци, всички доста услужливи.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 14 минути , Ерика каза:

Без да съм сигурна предполагам, че да. И на отиване и на връщане на никого около мен не мериха или разглеждаха ръчния багажа. Не са толкова стриктни колкото други компании.

 

Иначе, след като се завърнахме, ето малко за опита ни с flylevel.

Относно уеб чекирането. Аз следях да си направя такова, защото трябваше да си платя голям багаж, който излиза по-евтино когато е платен онлайн. Ако и вие сте така, имайте предвид, че може да се чекирате онлайн през сайта на Иберия, но опцията е налична не по-рано от 24 часа преди полета.

На самото летище в Барселона чекирането също е безпроблемно, нямахме проблеми с намирането на гишетата и т.н., имат си обозначени такива с логото на компанията.

И в двете посоки летяхме с А330, доста нов, широк, с удобни седалки. Доминиканците около нас имат навика веднага с тръгването да си пускат седалките назад (и по автобусите правят така), та всички бяхме с пуснати седалки и се седеше (и спеше) много удобно. Не ви трябват възглавнички за сън, седалките имат вградени много удобни облегалки за главата. Трябва ви обаче одеяло, беше доста студено в самолета. Вземете си и слушалки, ако искате да гледате филм или слушате музика на монитора пред вас. Имат доста широк избор от нови заглавия. Имаше филми, излезли през лятото на 2017, доста сериали, ТВ предавания, музика, анимация... Може да си откараш целия полет спокойно в гледане. На мониторите има и информация за изминатото разстояние, височината на която се намира самолета, очакван час на пристигане. Само следене на местоположението в реално време няма, за съжаление.

Ние не опитахме храната, но предлагат готвени ястия, както и ограничени пакетирани опции (сандвичи и т.н.). В случай, че пътувате с категория economy обаче, нищо от това не ви е включено. Може да се доплати в последния момент или да се поръча в самолета. Можете да доплатите и за wifi.

Интересното на връщане беше, че на летището в Пунта Кана имаше срив в системата и се получи объркване с местата в самолета. Нищо страшно и предполагам, че беше по вина на летището, но важното беше че капитанът се включи  в началото на полета да ни обясни какво е станало, да се извини и да каже, че всичко е ок. Екипажът на нашите полети бяха само испанци, всички доста услужливи.

Благодаря много за подробната информация. Надявам се и в другата тема да споделиш за самата Доминикана. Радвам се , че сте изкарали супер:).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, valpet каза:

 

Каква е цената на допълнителния багаж при чекиране онлайн.Ерика пиши как си изкара

Голям багаж до 23 кг е на цена 40 евро, ако го купиш онлайн или 50 евро, ако го платиш на летището.

Направих 1-2 снимки в самолета, ето как изглежда.

 

Ще разказвам и в другата тема, обещавам, съвсем скоро :)

IMG_3510.JPG

IMG_3620.JPG

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.