Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Някой правил ли е резервация за Level през Iberia? 
Имам следния проблем - при резервацията даваше полета за три имена и аз така ги попълних - име, фамилия, презиме
image.png.c1f2c0302cca9c9bb56972b35643ca84.png



Сега обаче като тръгна да се чекирам, виждам, че презимената и фамилиите са ни слети, например Иван Николов Петров го дава като   IVAN PETROVNIKOLOV . (Даже не ми показваше резервациите на сайта на LEVEL като напиша само име и фамилия, случайно се сетих да напиша слято фамилия и презиме и се показаха) 
Надявам се това да не е проблем?
Като че ли @neuromancer беше коментирал подобни казуси преди време ...

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Aми това е от резервационната система (май на Амадеус бяха). Сума пъти съм летял така, то няма как иначе, ако слагаш трите имена. Даже и MR слагаше по бордните карти някъде, примерно IVANMR. 

 

ПП Те са две полета за име, и май до 16 символа, т.е. ако се увлечеш с името, и ще го отреже. Интервали, тиренца и подобни ги маха, разни букви като ç, á, à и т.н ги преобразува до стандартните латински букви.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , neuromancer каза:

 

ПП Те са две полета за име 

И тогава защо на сайта на авиокомпанията (в случая Иберия) има три полета за имена? :scratch_one-s_head:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Ми щото там такива са им имената. Предполагам базата данни на Иберия и на Амадеус са различни.

Иберийските имена са с две фамилии, не е същото като българските бащино и фамилия. Едната фамилия е на бащата, другата на майката.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

Някой правил ли е резервация за Level през Iberia? 
Имам следния проблем - при резервацията даваше полета за три имена и аз така ги попълних - име, фамилия, презиме
image.png.c1f2c0302cca9c9bb56972b35643ca84.png



Сега обаче като тръгна да се чекирам, виждам, че презимената и фамилиите са ни слети, например Иван Николов Петров го дава като   IVAN PETROVNIKOLOV . (Даже не ми показваше резервациите на сайта на LEVEL като напиша само име и фамилия, случайно се сетих да напиша слято фамилия и презиме и се показаха) 
Надявам се това да не е проблем?
Като че ли @neuromancer беше коментирал подобни казуси преди време ...

Няма проблем , пишеш само име и фамилия. Ние така пътувахме. Испанците имат повече имена , затова формата в сайта е такава.

Връзка към мнение
преди 1 минута , liliya каза:

Няма проблем , пишеш само име и фамилия. 

Само че аз вече съм ги написал с три имена (име, фамилия, презиме) , по време на резервацията. :smile3:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е проблем. И при мен се получи така - особено изпълнително попълних всичко, но е без проблем, ако имената са си по документ. Ако се притеснявате - пишете във Фейсбук на профила на Иберия, отговарят веднага.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фичо, при полета ми с Иберия и моите имена бяха сляти с добавката Mrs. Няма да имаш проблем. Важното е имената да отговарят на тези по паспорта, а сляти разделени, не е проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

Само че аз вече съм ги написал с три имена

Гиди испанец с испанец! :grin:

На жена ми така ѝ събра презимето и фамилията при една резервация напоследък - май за Aegean, през Bravofly. Ама не съм се впечатлил, да ти кажа. Виж, че и в машинната зона на паспортите и личните карти имената са така налепени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси :smile3:

и аз така предполагах, ама друго си е да има потвърждение от хора с опит.

.....

Оф, сега пък дава, че за тези полети (ORY-FDF-ORY) намало онлайн чекиране...:sad:

Опитват се да ме изнервят тия ИбероЛевъли :sad:

Връзка към мнение

Ако пътуваш за Монреал наистина не позволява с нашите паспорти онлайн чекинг, но за Мартиника и Гваделупа има такава опция

Връзка към мнение
преди 8 часа, Фил каза:

Мерси :smile3:

и аз така предполагах, ама друго си е да има потвърждение от хора с опит.

.....

Оф, сега пък дава, че за тези полети (ORY-FDF-ORY) намало онлайн чекиране...:sad:

Опитват се да ме изнервят тия ИбероЛевъли :sad:

Би трябвало да може през сайта на Иберия. Ние се чекиране онлайн.

Връзка към мнение
преди 14 часа, Фил каза:

Някой правил ли е резервация за Level през Iberia? 
Имам следния проблем - при резервацията даваше полета за три имена и аз така ги попълних - име, фамилия, презиме
image.png.c1f2c0302cca9c9bb56972b35643ca84.png



Сега обаче като тръгна да се чекирам, виждам, че презимената и фамилиите са ни слети, например Иван Николов Петров го дава като   IVAN PETROVNIKOLOV . (Даже не ми показваше резервациите на сайта на LEVEL като напиша само име и фамилия, случайно се сетих да напиша слято фамилия и презиме и се показаха) 
Надявам се това да не е проблем?
Като че ли @neuromancer беше коментирал подобни казуси преди време ...

Не искам да те плаша, но може да има проблем. По-добре се свържи с кол център (на мейла отговор ще получиш много бавно). Аз имах същия проблем с Иберия и след поне 4 обаждания, накрая попаднах на един англичанин, който коригира имената. Иначе преди това ми искаха 50 евро такса промяна на име , а при някои обаждания даже направо да си направя нова резарвация.

Редактирано от lyubo21
Връзка към мнение
преди 4 часа, liliya каза:

Би трябвало да може през сайта на Иберия. Ние се чекиране онлайн.

Да, обаче излиза съобщение, че не може:
image.png.4d01bd9c0ec08a316c5a7036dc522880.png

image.png.3c52fb3793505e78f304175d03da583b.png

 

А на на някой от вас (Роми , Kaloyan89 , Topfly ,randi )  даваше ли ви, че полетът се изпълнява от Openskies ? 

 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Еми тъкмо няма да се мъчиш да се чекираш безплатно, както е описано по-горе 😉

Напълно възможно е да е openskies, те са компания на IAG, която лети от Париж до Сев. Америка. Иберия са с база Мадрид.

Връзка към мнение
преди 32 минути , Фил каза:

Да, обаче излиза съобщение, че не може:
image.png.4d01bd9c0ec08a316c5a7036dc522880.png

image.png.3c52fb3793505e78f304175d03da583b.png

 

А на на някой от вас (Роми , Kaloyan89 , Topfly ,randi )  даваше ли ви, че полетът се изпълнява от Openskies ? 

 

Имат няколко кода едни и същи полети. Имам спомен че пишеше Openskies, Level, Iberia за един и същи полет. Това не би трябвало да е проблем. 

 

Аз успях да се чекирам онлайн през сайта на Левел, а не през сайт на Иберия. Но и от Левел ги купих. Пробвай там със същия PNR.

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към мнение
преди 50 минути , Kaloyan89 каза:

 

Аз успях да се чекирам онлайн през сайта на Левел, а не през сайт на Иберия. Но и от Левел ги купих. Пробвай там със същия PNR.

Ама е голяма каша :rolleyes: - за сайта на Level пък са други PNR-тата, и като отида на сайта на Level и си отворя резервацията с другото PRN,  и като пробвам чекиране -  директно ме прехвърла към сайта на Iberia, където пък излиза онова съобщение, което съм показал в предния пост, че за този полет няма онлайн чекиране.  Явно ще се чекираме офлайн -  на гише и се надявам да няма проблеми. 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 8 минути , Фил каза:

Ама е голяма каша :rolleyes: - за сайта на Level пък са други PRN-тата, и като отида на сайта на Level и си отворя резервацията с другото PRN,  и като пробвам чекиране -  директно ме прехвърла към сайта на Iberia, където пък излиза онова съобщение, което съм показал в предния пост, че за този полет няма онлайн чекиране.  Явно ще се чекираме офлайн -  на гише и се надявам да няма проблеми. 

И ние сме с Openskies, но сме в края на януари. Ще ти ползвам опита и се надявам да си спестя мъките😀.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

Да, обаче излиза съобщение, че не може:
image.png.4d01bd9c0ec08a316c5a7036dc522880.png

image.png.3c52fb3793505e78f304175d03da583b.png

 

А на на някой от вас (Роми , Kaloyan89 , Topfly ,randi )  даваше ли ви, че полетът се изпълнява от Openskies ? 

 

Нямам идея защо се получават тези проблеми. От съпорта какво казват? Говорил ли е някой с тях?

Връзка към мнение

Аз влизах директно в сайта на Level за чекиране и става по полета от FDF до ORY. Уж и на летището е безплатно. Openskies по принцип са замесени, но съм ги хващал няколко пъти да правят полети на Level с дъртия 767, но това беше преди месеци. Вече си летят само два броя нови 330 - ки.

Редактирано от randi
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

LEVEL са обявили създаването на собствен хъб на летище Скхипхол в Амстердам. Полетите стартират от 6-ти април с 10-ина дестинации, включително Милано, Виена, Рим, Лондон, Барселона, Лисабон,...

https://www.telegraaf.nl/financieel/3290051/prijsvechter-iag-gaat-vliegen-vanaf-schiphol

- AMS-FCO
- AMS-VIE
- AMS-LTN
- AMS-BCN
- AMS-FUE
- AMS-LIS
- AMS-MXP

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Няма ли да пуснат нещо по-интересно...

 

Нали ще имат два нови А330 до края на годината. Дано да са измислили нещо интересно за тях. Едно BCN-LIM ще ми дойде идеално 😀

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.