Прескочи до съдържание

40 карти, които обясняват света


Препоръчани мнения

преди 9 часа, chandni каза:

И тук е мястото да разясниш, че в САЩ 420 е жаргонното название на канабиса, иначе може и да останеш неразбран... 🙂

През седемдесетте години на миналият век, група приятелчета се събирали всеки ден след училище в 4.20 следобед да си попушат тревица. През годините 4.20 еволюирало като жаргонна дума за нелегалната тогава тревица ( имаш ли 420 - тоест имаш ли трева) до наши дни , когато дори 20 април ( 4/20) е национален ден на марихуаната , а пък закона за пълното легализиране на марихуаната е s.420.

 

Много са интересни американците и тяхната култура за пушене на тревица, аз съвсем сериозно мисля , че не съществува американец, който не е пушил тревица. Съвсем нормална гледка е , някой пенсионер или младеж,  да излезе на двора или да влезе в колата и да се напуши като Марадона ( на обществени места е забранено). А още по-интересно ми е как всички общи работници (градинари, дърводелци , строители,  бояджии) цял ден работят като тигри и напушени като идиоти.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, chandni каза:

И тук е мястото да разясниш, че в САЩ 420 е жаргонното название на канабиса, иначе може и да останеш неразбран... 🙂

Аз изобщо не разбрах - макар че много се дзверих 🙂 Благодаря за съобразителността!

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Връзкта между ежедневните молитви и размера на БВП е обратнопропорционална. Колкото повече се молите, толкова по малко е БВП. Единственото изключение от това правило е САЩ. Молитвите на тамошните вярващи явно Бог ги чува...

 

59400029_2009184449390483_53242194049116

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 12.06.2016 г. в 20:31, Topfly каза:

 

Не знам за кой исторически период се отнася, но в римската империя лъвове масова са се използвали за боеве. Между тракийските артефакти също има много изображения на лъвове. Ето например този намерен в Луковит, който изобразява лъв, който напада елен.

 

lukovit4.jpg

Няма доказателства че лъвът е обитавал Балканския полуостров. Това че го има на артефакти, съдове, мозайки, древни гербове и други подобни означава че е бил познат като биологичен вид на древните народи. Това е все едно след 2 хиляди години при разкопки някъде около София да открият наш златен държавен герб и да констатират веднага, че към 2000- 2018 години на територията на някогашна България е имало лъвове!

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, muchachote said:

Няма доказателства че лъвът е обитавал Балканския полуостров. Това че го има на артефакти, съдове, мозайки, древни гербове и други подобни означава че е бил познат като биологичен вид на древните народи. Това е все едно след 2 хиляди години при разкопки някъде около София да открият наш златен държавен герб и да констатират веднага, че към 2000- 2018 години на територията на някогашна България е имало лъвове!

Херодот съобщава, че лъвовете са били често срещани в Гърция в периода около 480 г. пр.н.е. Те атакували и камилските кервани на Персийския цар Ксеркс в похода му през страната. Към 300 г. пр.н.е Аристотел описва лъвовете като рядко срещани в Древна Гърция. Към края на първи век те изчезват от Балканския полуостров.[9] Последните лъвове в Европа изчезват към 10 век от района на Кавказ.[10]“

https://bg.wikipedia.org/wiki/Лъв

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

11.1% of adults participate in lifelong learning 👩‍🏫👨‍🏫

The highest rates are in:
🇸🇪 Sweden (29.2%)
🇫🇮 Finland (28.5%)
🇩🇰 Denmark (23.5%)

The lowest in:
🇷🇴 Romania (0.9%)
🇧🇬 Bulgaria (2.5%)
🇭🇷 Croatia (2.9%)
🇸🇰 Slovakia (4.0%)
🇬🇷 Greece (4.5%)

 

60157652_2363013453983575_39267089874954

Връзка към коментар
На ‎12‎.‎5‎.‎2019 в 22:22, stanislavpp каза:

Популацията на мечки в Европа:

2406F253-39DF-49D4-9362-348701C4A52F.jpeg

В Германия и Великобритания няма една мечка - *** ти и развитите държави... 😕

Иначе преди години бях чел, че някаква мечка влязла инцидентно в Швейцария от Италия, което било уникално събитие, отразено от цялата местна преса. Винаги давам този пример, като някой започне да ми превъзнася "природата" на Швейцария.

 

Редактирано от Mary
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.