Прескочи до съдържание

остров Сокотра


matanasov

Препоръчани мнения

Да. вчера почти целия ден четох сагата от руския форум - цели 29 страници. и аз с интерес ще чакам развитието. Но основния ми извод до който стигнах (освен хубавите програми, които накрая избистриха), колко трудно е да се организират по този начин хората. След толкова работа , накрая някой казва 'отказвам се' (независимо по какви причини) и толкова труд рухва (имам в предвид цени, организация) и всичко започва наново.

Не знам. Трябва сериозни хора, които да се ангажират по някакъв начин.

 А де...Аз го следя този форум и темата от октомври месец и съм на същото мнение че никак  не е лесно ако и всички да са активни заразени с тази идея и начинание.От друга страна имаме не малко време и техния опит ще ни е полезен.Мисля обаче да не разчитаме някой да ни урежда визите а да си ги извадим в София,има си йеменско посолство.Не знам дали всички са от София,но за мен е по приемливия вариант отколкото да те рекетират с двойна сума или с мотане.Посолството има мейл,има процедури,има си срок за вадене.Предупреждавам само тези които имат печат от Израел..дори транзитно да са преминавали ,да си сменят паспорта!Няма да им издадат визи със сигурност.Другото което ще избистри сериозните е самата резервация на самолетните билети.Ако това се случи поне за полет Сана-Сокотра във месец октомври ,това вече ще е ангажимент,защото после остава да се дебне промоцията на Тюркиш...дори и руснаците от Москва ползват тази авиокомпания ,явно няма как да има по евтин вариант от нейните оферти.Смятам че когато имаме визи и билети ,по лесно ще ни е да намерим оферта за Сокотра и Йемен ,при наличие на доста агенции или регистрирани водачи,ще е възможно да се пазарим за по добри условия,различен маршрут.....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не съм имала още възможността дори да изчета темата, а тя доста набъбна. Ето два сайта (дано да не се повтарят)

 

http://www.socotra-eco-tours.com/ - Една мацка е била с тях през май 2012

 

http://www.socotraproject.org/

Връзка към коментар

Ние с Влади сме сериозни, стига датите на екскурзията да ни устройват. Бях писала по-горе, на 5.02 трябва да съм в София. Мога преди или след тази дата. Сега изобщо не мога да се включа с идеи и инфо, защото ми пуши главата от Нова Зеландия, която ми предстои другия месец и е по-спешна. За туровете в Сана и околности сме твърдо с вас, единствено за Сокотра мисля да си дам малко повече време. Търчането ми е приоритет само, когато времето не стига, тук мисля си струва да съм малко разточителна.

Връзка към коментар

Само да уточня, че съм жена.

 

.Просто чета още и систематизирам,общо маршрутите са едни и същи на всички агенции с малки разлики,но цената търпи развитие.

Ами, не са съвсем еднакви маршрутите!

 

На посочения от ruwenzogy сайт http://www.socotra-friends.com/info/services.html можеш да разгледаш 10-дневна програма и 12-дневна програма, и да видиш колко са различни.

 

10-дневката набляга на вътрешността на острова и трекинг, а 12-дневката - на крайбрежните маршрути.

 

Доколкото разбирам ruwenzogy е по трекингите ( ако греша, моля за извинение), а аз предпочитам морето и плажовете. 

 

Може би е добре всеки за себе си да проучи забележителностите и да каже какво предпочита, и после ще видим как да се комбинираме. След като уточним възможните комбинации от спътници, ще искаме оферти от различните местни тур-агенции.

 

За спътниците: хайде, който е сигурен, че иска, да се броим!

 

За билетите е ясно: чакаме.

 

За визата: можем конкретно да обсъдим как се вади виза. За момента нищо не съм чела по този въпрос.

 

За сигурността: когато му дойде времето, имам кого да попитам за политическата обстановка. Освен това, Iskanderyem от руския форум живее там и охотно отговаря на въпроси.

 

За храната, кафе, цигари и други  - ще ги бистрим! Аз не пия, но ми стана любопитно какво е положението с алкохола.

 

За ползването на къмпинг: дали спиш под открито небе или в така наречения къмпинг, разликата е само в наличието на електричество, евентуално заслон и душове. Е, не е зле да се изкъпеш, особено ако си жена.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние с Влади сме сериозни, стига датите на екскурзията да ни устройват. Бях писала по-горе, на 5.02 трябва да съм в София. Мога преди или след тази дата. Сега изобщо не мога да се включа с идеи и инфо, защото ми пуши главата от Нова Зеландия, която ми предстои другия месец и е по-спешна. За туровете в Сана и околности сме твърдо с вас, единствено за Сокотра мисля да си дам малко повече време. Търчането ми е приоритет само, когато времето не стига, тук мисля си струва да съм малко разточителна.

Теди, разбирам те. То сега ти предстои такова сериозно предизвикателство като Нова Зеландия, че наистина не ти е до Йемен след една година. А дотогава има много време. На мен също ми предстои пътуване, но ми стана интересна темата за Сокотра, понеже отдавна я харесвам и дори бях учуден, че има и други щураци като мен.

Бях я здраво замразил ,заради високите цени на самолетните билети, а после и с политическата обстановка. Но сега като видях колко навит е Ботко и колко работа е свършил направо яко се запалих.

Свалям му шапка на момчето. Но аз дотогава ще имам още няколко сериозни пътувания и скоро ще замразя темата Йемен.

Отново моето мнение - как виждам аз нещата. Пътуваме с турците. Още същата сутрин с Йемения летим до Сокотра, понеже е по-евтино. Там изкарваме 10 дни, като програмата си я подготвяме сами (микс от море, планини, каньони, пещери, плажове). Тук всеки да състави своя програма и дано стигнем до консенсус.

Става въпрос за сигурните участници, които според мен е още рано да се броим - може би края на лятото. Трябва да си подготвим маршрута, визите, сам.билети, да уточним бройката и тогава да почнем с пазарлъците. Засега тази агенция, базирана в Сокотра - еко-нещо си най-ми допада. После 4-5 дни трекинг из страната, около Сана, където е безопасно. То няма да е сериозен трекинг, а ще ни возят с джипове и някъде може и да походим до някое село, или каньонче за залеза.

Аааа, връщането от острова с другата компания - Феликс и престой там 10 дни. Всичко с полетите около 16 дни.

За да сме тук на 5 февруари (Теди), трябва да се ориентираме към заминаване - около 15 януари.

Още веднъж огромни благодарности на Ботко за това , което прави.

Изглежда и занапред той ще е основния двигател на това пътуване.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На посочения от ruwenzogy сайт http://www.socotra-friends.com/info/services.html можеш да разгледаш 10-дневна програма и 12-дневна програма, и да видиш колко са различни.

 

10-дневката набляга на вътрешността на острова и трекинг, а 12-дневката - на крайбрежните маршрути.

 

Доколкото разбирам ruwenzogy е по трекингите ( ако греша, моля за извинение), а аз предпочитам морето и плажовете. 

 

Може би е добре всеки за себе си да проучи забележителностите и да каже какво предпочита, и после ще видим как да се комбинираме. След като уточним възможните комбинации от спътници, ще искаме оферти от различните местни тур-агенции.

Аз съм по-всичко. Искам за 10 дни да направим максимален маршрут и разгледаме почти всичко. А това няма да стане, ако не походим. Хубавите неща, за които отиваме там , няма сами да дойдат при нас.

Да не ви кажа, че вече съм 100 кила и ще ми е доста трудно, ама се не отказвам...

 

Хей да се не види. Започнах да се справям с целите цитати, сега пък не мога да цитирам части от мнения...

Редактирано от Пожето
коригиран цитат
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само да уточня, че съм жена.

 

Ами, не са съвсем еднакви маршрутите!

 

На посочения от ruwenzogy сайт http://www.socotra-friends.com/info/services.html можеш да разгледаш 10-дневна програма и 12-дневна програма, и да видиш колко са различни.

 

10-дневката набляга на вътрешността на острова и трекинг, а 12-дневката - на крайбрежните маршрути.

 

Доколкото разбирам ruwenzogy е по трекингите ( ако греша, моля за извинение), а аз предпочитам морето и плажовете. 

 

Може би е добре всеки за себе си да проучи забележителностите и да каже какво предпочита, и после ще видим как да се комбинираме. След като уточним възможните комбинации от спътници, ще искаме оферти от различните местни тур-агенции.

 

За спътниците: хайде, който е сигурен, че иска, да се броим!

 

За билетите е ясно: чакаме.

 

За визата: можем конкретно да обсъдим как се вади виза. За момента нищо не съм чела по този въпрос.

 

За сигурността: когато му дойде времето, имам кого да попитам за политическата обстановка. Освен това, Iskanderyem от руския форум живее там и охотно отговаря на въпроси.

 

За храната, кафе, цигари и други  - ще ги бистрим! Аз не пия, но ми стана любопитно какво е положението с алкохола.

 

За ползването на къмпинг: дали спиш под открито небе или в така наречения къмпинг, разликата е само в наличието на електричество, евентуално заслон и душове. Е, не е зле да се изкъпеш, особено ако си жена.

Не разсъждаай буквално.Когато някъде в различни агенции има 7 дневна или 10 дневна програма ПОЧТИ винаги е ЕДНА и СЪЩА. Разбира се ако пише Трекинг то преди всичко се отнася за това но ако стандартна програма тя се препокрива почти при всички.Просто защото забележителностите са едни и същи и разликата е само че някъде първите дни на едни са последни на други или по средата има разместени забележителности.Общо взето има 4 групи места на този остров(това е мое мнение) на което съвпадат и местата за нощуване в къмпингите.Едното място е на запад от Летището и е до една красива лагуна и второто по големина населено място на острова.На час от там е плаж който се включва задължително като атракция че при пътя с лодка имало делфини.Другата част е на изток от Хадибу,морски парк,дюни,пещера  и сладководно езеро над което започва плато с Драконови дървета.Не искам да ви тормозя с наименования но ако се зачетете всичките маршрути се въртят около това.На юг от Хадибу се минава през каньон ,евентуално се спи там и още по на юг е брега който има пак дюни,пещера и доста сурово и скалисто крайбрежие.Осново до тези места водят асфалтирани пътища направени скоро.4 група е Хадибу и плажа в близост до "столицата" както и един каньон който е за полудневен трекинг вкл,посещение на сладководни басейни,обикновенно това е в деня на пристигане ако има нощувка в Хадибу.Всичко друго е подробности на всяка фирма която си има водачи НО които са задължени да ползват едни маршрути за туристи.Имайте предвид че това ги задължава и не може така да им хрумне да ви прекарат от някъде само за вас специален маршрут.Да...може да разбъркате дните ,кое първо и кое второ да посетите....може да искате да спите не в Еко Къмпингите а импровизирано с палатки осигурени от агенцията която сте наели,но то пак ще е в близост до място определено за това.Все пак острова е под ЮНЕСКО,има обучени хора и водачи и не е без правила.Има защитени зони,паркове и маршрути.Може би съм изчел всичките маршрути на всичките фирми за да стигна до това заключение...Трекинга или Риболова за изключения,но аз не бих искал да отида 10 дни за трекинг на Сокотра при положение че има страхотни места като плажове,крахйбрежни дюни или места за гмуркане.Имайте предвид ,че дайвинга може да е скъпо удоволствие а за Сокотра и рисковано(нямали барокамера) но с шнорхел и очила пак може да се полюбуваш на морската фауна ,така че аз лично не искам да пренебрегвам това.

 

Алкохол там НЯМА.Абсолютно е забранена търговията ,продажбата и прочие.За производство или търговия се полага екстрадация на чужденците а може и по тежко.Цигари,всеки се спасява :) Аз не пуша,но цигарите са по евтини от България поне двойно.Така,че без цигари едва ли ще остане някой ако пуши,но аз няма да ги мисля пушачите или тези които не могат без алкохол:)

Аз също имам сигурен източник за обстановката в Йемен.Българка която живее от 7 години в Сана и се осведомявам често от нея за проблемите и рисковете.

 

За къпането спор няма...Няма значение пол-а,затова е хубаво да четем кой къмпинг какво предлага като душ...някой например са в близост до сладоководни басейни но това значи ли че трябва да се опени някой езерце с шампоани:)Мисля си ,че положението няма да е така отчайващо.Още повече че гледам температурата след 15 януари...през нощта не пада под 20...през деня стига до 28.Така,че ако има вода,няма да е студено да се ползва вода нагрята от слънцето,поне това сигурно имат в тези тъй наречени Еко Къмпинги.Електричеството може да е екстра но душ-а на всички пише-авейбъл :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за признанието ruwenzogyно не ме величай:)Пак казвам...правих си сметка сам...Никой не щеше от хората с които бих тръгнал,смущава ги мястото и политическата обстановка.После цената,която основно идва от полетите които ще са минимум 2 ако пък е със София...3 в една посока.Мисля че е рано още да реагираме на цени и на визи,полети.....но може да избистрим маршрути.Това можем.Аз все пак ще получа инфо от Йеменското посолство в София за визите и ще ви докладвам.Значи колкото и да се броим тук...истинската бройка ще е кой си е извадил виза и си е купил билет поне за Сана-Сокотра,По горе съм писал,че ако турците нямат оферта като тази година за София-Истанбул- Сана...остава резервния вариант на Роял Джорданиан еър : Истанбул-Аман-Сана.Просто проблема е стигането до Истанбул...цената им обаче е общо взето твърда и съизмерима като цена с предложението на турците при промоцията.Относно датите....Ако влезем в положение на Теди...до 5 ти февруари да е за празника си в София ,то аз нямам против да си променя идеята ,но ви споделям че на 2.02 аз трябва да съм на работа:)Мога да ползвам пълни 10 работни дни ,така че мога да тръгна не по рано от 18.01(неделя).2015....то и по рано няма смисъл защото полета за Сокотра е в понеделник.В такъв случай 10 дни и още 4 просто не ми се връзват.Или ако се връзват ще е 9 нощувки на Сокотра(10 непълни дни от 19 до 28 януари) и 3 нощувки в Йемен(4 дни от 28 до 31 януари).Или примерно варианта който аз така го виждам в моя случай(не ангажирам никой,но споделям):

18 януари 2015( първия ден е за пътуване от България(Истанбул),пристигане в Сана или в 2:50 или 3,25(19.01) в зависимост от авиокомпанията...трансфера е на летището,формалности,чекиране за полета за Сокотра....В 07:00 тръгва полета на Йемения еър за Сокотра и там пристига в 09;45 с едно междинно кацане в Мукала.Това вече е 19.януари!Има резервен вариант и на Феликс който обаче тръгва в 11:30 и пристига в Сокотра -14:20.

от 19 януари до 28 ми...са на Сокотра...9 нощувки! 10 дни непълни....

28.01.2015 (сряда) полет Сокотра -Сана на Феликс(за сега единствената опция) 10:00 -Сокотра..пристига в Сана -12;30

28 до 31.01 Сана и около Сана 4 дни(3 нощувки)Тук варианта може да се препокрие със описаното като варианти от ruwenzogy в който ми допадна първия вариант с едно малко допълнение от моя страна.

Jabal Haraz – Jabal Bura - Sanaa

Day 1: (28.01)Arrival in Sanaa airport then to Arabia Felix Hotel, in the afternoon visit Old
Sanaa city, Old Market ( Suq Al-Milh) Bab Al-Yemen Gate.
sleep in Arabia Felix Hotel.

Day2:(29.01) Sanaa – drive to visit Wadi Daar ( Rock Palace) then drive to visit Thula
Hababa, Shibam, Kawkaban then drive via Bani Matar to Manakha, sleep in
Manakha Local Hotel ( in the evening Yemeni Traditional Music Party)
this day start early morning at 7:30 AM.

Day 3:(30.01) Manakha drive to visit Jabal Shugruf ( most beautiful village Jabal Haraz ) then
drive to visit Al-Hutaib,then drive to visit Al-Hajjara village, also see more villages of Haraz villages, then to Jabal Bura . Jabal Bura is Protcted Area. Sleep is camping.

Day 4: (31.01)Jabal Bura – drive up from camping place to the top center of Jabal Bura,
then start very beautiful trekking from the other side of Jabal Bura, trekking down
see nice villages of Bura to the valley ( 5 hours trekking ) then drive back to Sanaa.
To Old Sanaa, sleep in Arabia Felix Hotel.

 

тук нещата за мен изглеждат така:

ако на 31.01(събота) ще се спи във Сана отново..Отпътуването може да е в неделя/понеделник мисля ,че за Истанбул/София беше някъде 1 или 2 след полунощ от Сана.В такъв случай...неделния ден е изцяло свободен за Сана но проблема е че понеделника няма как да съм на работа...а ще съм някъде по пътя:)И ми хрумва варианта...след като на 31.01(събота) по програма ще се спи в Сана  Arabia Felix Hotel...аз предпочитам това да ми е деня в който да си тръгна.Полета е достатъчно късно(след полунощ),така че да има време организатора,да ме хвърли на летището вместо в хотела и ...да си поемам обратно.Общо взето в неделя ще ми е път,но дали ще кацна в Истанбул(някъде към 10 сутринта) или в София (от Истанбул каца към 20:00),без форсмажорни ситуации ще съм си в Пловдив до 02.02(понеделник) сутринта!

 

Това е от мен като идея.Просто помислих и този вариант заради Теди!Уважавам всеки навитак и се нагаждам,но споделям и моя вариант.Аз също нямам кой знае какъв избор като време.Моя вариант беше същия само че от 25 януари до 08.февруари.Но Теди сподели ,че на 5-ти иска да е в София!

Ако изберем варианта след 05.02...за мен 8 февруари до 22.02 е невъзможен!Няма как да отсъствам повече от 10 работни дни...от неделя до неделя а и е безмисленно да се тръгва ден преди неделя!1 ден примерно в събота..да кажем,че би "дал" неделния ден да бъде изцяло в Сана!Пътуването за Сокотра пак е в понеделник.В неделя няма полети никакви до Сокотра на нито една от двете авиокомпании.Това е от мен,надявам се съм бил ясен и изчерпателен :)
 

Връзка към коментар

Тръгване към 18-ти от гледна точка на сезона е ок. Пак да кажа - не се включвам с мнения за полети и маршрут, защото изоставам с настоящата си дестинация. Следя все пак темата и от всичко прочетено смятам, че ще станат нещата, колкото се съберем, толкова. В краен случай сме аз, Влади, Оги и Ботко, точно един джип. Евентуално и но нейм, други сериозни засега не виждам.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

...истинската бройка ще е кой си е извадил виза и си е купил билет поне за Сана-Сокотра,

 

Тук редът е наобратно: първо си купуваш двупосочен билет, който се представя за ваденето на визата - интересува ги кога ще напуснеш страната.

Значи сериозните пилци се броят със закупуването на билета.

 

Мислех и аз да пиша до йеменското посолство, но щом ти си решил, чакаме да споделиш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един френски блог, който предлага конкретни имена и визитна картичка на водачи и организатори на събития на Сокотра.

http://socotra.over-blog.com/pages/Guides_traducteurs_chauffeurs_chameliers_et_organisateurs_de_voyage_socotris-6303920.html

 

Обръща внимание на необходимостта от валидиране на визата на място - при имиграционните власти. Това обаче вие си го знаете най-вероятно.

 

Аз съм от тези, които също следят развитието на плана, но не мога да се ангажирам твърдо поради естеството на служебните ми ангажименти.

Ако предприемем пътуване до Йемен и Сокотра, за което сме си мечтали доста време, ще опитаме да го комбинираве с Египет или със Судан - самолетните билети до Сана са твърде изгодни.

Успех!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това със Судан ми звучи доста интригуващо. Винаги ми се е искало, но никога не ми е стискало. Просто все си мислех, че е невъзможно. Ти имаш ли някакви идеи дали там не е проблемно пребиваването . Как стои въпроса с визите, предвижването, самолет до там и други подобни...

Връзка към коментар

Това със Судан ми звучи доста интригуващо. Винаги ми се е искало, но никога не ми е стискало. Просто все си мислех, че е невъзможно. Ти имаш ли някакви идеи дали там не е проблемно пребиваването . Как стои въпроса с визите, предвижването, самолет до там и други подобни...

Един забавен сайт за визите в Африка и за някои страни от Близкия изток:

http://tery-robin.blogspot.com/p/blog-page.html

 

Посолство на Судан у нас има, но виза може да се вземе и в Кайро. Доколкото разбирам е 100 долара.

Доста пътуващи предпочитат да комбинират Египет и Судан - има полети от Кайро и от Александрия. Air Arabia имат полет от Истанбул. Цените с сходни с египетските.

В столицата няма страшно, при пътувания във вътрешността на страната се взима разрешително от властите.

Някои индивидуаллно пътуващи са пробвали и други начини за преминаване - по суша, с корабче и пр.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тук редът е наобратно: първо си купуваш двупосочен билет, който се представя за ваденето на визата - интересува ги кога ще напуснеш страната.

Значи сериозните пилци се броят със закупуването на билета.

 

Мислех и аз да пиша до йеменското посолство, но щом ти си решил, чакаме да споделиш.

Ами от прочетената и споделена информация ...не е на обратно:) Просто изискването за туристическа йеменска виза не е необходимо да си купуваш ДВУПОСОЧЕН билет а да гарантираш че имаш финансови възможности за пътуване там с декларация и евентуално информация за закупени услуги от тур.агенция -йеменска.Точно по този начин някои от агенциите се ангажират да ти "изавадят" виза която те "чака" на летището в Сана.До преди няколко години тур.визи са се вадели на входните точки на страната но след промяна на ситуацията вече всеки трябва да си извади от представителство извън Йемен,най добре е страните които имат такова да го направят там.За Щастие в София има йеменско.От друга страна за срок на пребиваване до 1 месец не е необходимо регистриране в Полиция.В сайта на МВнР за Йеменска виза има информация,но аз мисля да пиша лично мейл! За да не голословнича,ето ви изисквания и типове визи за Йемен!

 

ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪТУВАНЕ И ВИЗОВ РЕЖИМ

Валиден задграничен паспорт с положена йеменска входна виза, която можете да получите в посолството на Йемен в София.

Внимание! Може да ви бъде отказано влизане или преминаване през страната, ако паспортът съдържа валидна или изтекла виза за Израел или входни и изходни печати от ГКПП на Израел.

Йеменските посолства изискват представяне на медицинско удостоверение за извършен СПИН-тест.

В молбата за виза се посочват мотивите на посещението - туризъм, частна визита, бизнес посещение, работа.

  • За частно посещение се изисква покана, заверена от дирекция „Емиграционни въпроси и задгранични паспорти” на йеменското Министерство на вътрешните работи.
  • За бизнес посещения - документ, удостоверяващ, че лицето е регистрирано в Търговския център и Търговско-промишлената палата на съответната страна.
  • За посещения с цел работа - предварителен трудов договор, заверен от работодателя в йеменското Министерство на труда
  • За туристическа виза - само декларация, че лицето притежава необходимите средства за покриване разходите по престоя в страната.
  • За дългосрочна виза - валидността на националния документ за самоличност следва да бъде минимум 12 месеца.

 

Всички видове входни визи се издават с валидност 1 месец и могат да бъдат продължавани от емиграционните власти за период от 3 месеца до 1 година.

Ако престоят на лицето е до един месец, не се изисква регистрация при пристигането в страната.

При напускане на страната за пребиваващите с резидентска виза чужди граждани се изисква издаване на изходна виза.

Не се прилага режим на гаранционни депозити.

Считано от 5 февруари 2010 г. съгласно решение на правителството на Република Йемен се преустановява издаването на входни визи на граничните пунктове за гражданите на ЕС, както и за гражданите на осемте големи индустриални държави, Скандинавските страни, Швейцария, Малайзия, Сингапур, Нова Зеландия, Австралия, Хонг Конг и Южна Корея. Българските граждани, желаещи да получат виза за Йемен следва да направят постъпки в Посолството на Р Йемен в София.

Входната виза – USD50.00 (заплаща се във валутата на страната, в която се намира йеменското посолство, издало визата)

Внимание!

В паспорта Ви трябва  да има поне една цяла свободна страница, за да може върху нея да бъде положена входната виза за страната. На гърба на тази страница не следва да има друга положена по-рано виза, освен печати от граничен контрол.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Плана на Ботко е много добър. Последния ден не виждам защо и ние трябва да спим в Сана. Направо си заминаваме всичките.

Остава да замислим 10 дни...с 9 нощувки на Сокотра ако и това ви допада:) Казвам да го нахвърлим,има доста време до тогава!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

royak

Хич ме няма с френския език!Но може да споделиш за някой "рекламиран" водач ако има и контакти,мейли.....Добра е идеята след това за Судан,но аз съм длъжен да се прибера в България :)Вие обаче може да го замислите да продължите за там....

Връзка към коментар

Бях споменал в един от коментарите си ,че ако се ползва Турските авиолинии с промоционален билет от София ,престоя в Истанбул и на отиване и на връщане е м/у 8  и 10 часа...та се натъкнах на това,докато се чака:

 

Ако имате престой между 2 и 24 часа, можете да се възползвате от безплатната ни обиколка на Истанбул. Повече подробности можете да намерите чрез нашия линк - http://www.istanbulinhours.com/

 

А ето и линка им когато имаше промоции за билети до Близкия Изток и Сана е в кюпа...от 299 Евро а пък аз си спомням че варианта- София-Сана-София -349 Евро:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=557744260970830&set=a.398581833553741.91173.373958209349437&type=1&theater

Връзка към коментар

Тръгване към 18-ти от гледна точка на сезона е ок. Пак да кажа - не се включвам с мнения за полети и маршрут, защото изоставам с настоящата си дестинация. Следя все пак темата и от всичко прочетено смятам, че ще станат нещата, колкото се съберем, толкова. В краен случай сме аз, Влади, Оги и Ботко, точно един джип. Евентуално и но нейм, други сериозни засега не виждам.

Все някой ще узрее още 1 година...за 2 ра джипка :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

royak

Хич ме няма с френския език!Но може да споделиш за някой "рекламиран" водач ако има и контакти,мейли.....Добра е идеята след това за Судан,но аз съм длъжен да се прибера в България :)Вие обаче може да го замислите да продължите за там....

Ето го и на английски, бре човек!

http://fp.reverso.net/socotra-over-blog/4746/en/pages/Guides_traducteurs_chauffeurs_chameliers_et_organisateurs_de_voyage_socotris-6303920.html

След първата половина на страницата следват имена и представяне на разни изпитани и сериозни хора, които са честни, не надуват цените, дисциплинирани са и пр. Описано е кой какви езици говори, видях, че един от тях говорел даже руски :)

Авторът на блога твърди, че поддържа топла връзка с местните хора и актуализира инфото за ситуацията в Йемен и на острова.

Връзка към коментар

Тръгване към 18-ти от гледна точка на сезона е ок. Пак да кажа - не се включвам с мнения за полети и маршрут, защото изоставам с настоящата си дестинация. Следя все пак темата и от всичко прочетено смятам, че ще станат нещата, колкото се съберем, толкова. В краен случай сме аз, Влади, Оги и Ботко, точно един джип. Евентуално и но нейм, други сериозни засега не виждам.

Аааа, има, има ;)

Това, че не взимам дейно участие в темата, не значи, че не я следя. Сигурно има и други като мен.

Предпочитам обаче да съм пасивен за момента, за да се съобразя с вашите възможни дати. Ако ме устройват, с вас съм. Ще споделя само, че АКО идвам/е, то началната ни точка на пътуването няма да е София, а ще е от Истанбул или пък от Доха, ако до този момент сме се размотавали из Азия. Та, като споменах Доха, се сетих, че май не видях предложение за евентуално пътуване с Катарците, а те имат не лоши предложения за страните от полуострова.

Сега проверих - 366 евро е двупосочния Истанбул - Доха - Сана, горе-долу като цените на турците в промоция. Това май си е още един вариант. От София, пак с тях, цената приближава 500 евро.

Сана и околностите за мен отпадат като вариант. Остава само Сокотра.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аааа, има, има ;)

Това, че не взимам дейно участие в темата, не значи, че не я следя. Сигурно има и други като мен.

Предпочитам обаче да съм пасивен за момента, за да се съобразя с вашите възможни дати. Ако ме устройват, с вас съм. Ще споделя само, че АКО идвам/е, то началната ни точка на пътуването няма да е София, а ще е от Истанбул или пък от Доха, ако до този момент сме се размотавали из Азия. Та, като споменах Доха, се сетих, че май не видях предложение за евентуално пътуване с Катарците, а те имат не лоши предложения за страните от полуострова.

Сега проверих - 366 евро е двупосочния Истанбул - Доха - Сана, горе-долу като цените на турците в промоция. Това май си е още един вариант. От София, пак с тях, цената приближава 500 евро.

Сана и околностите за мен отпадат като вариант. Остава само Сокотра.

Не знам къде сте проверили но от сайта на Qatar Airways разписанието е до 15 януари 2015.Около Коледа и Нова година цените са високи.Ако сметнем през началото на декември Истанбул -Доха-Сана е 170 Евро....обратния е м/у 195/198 Евро.За януари бяха малко по високи цените за връщане,но това до 15 януари 2015.Та така...какво обаче не ми допада.Ако търсим просто най ниска цена ОК.Но тук става въпрос за губене на време.Първо....за полета Истанбул -Доха има в неделя,обаче връзката Доха-Сана е на другия ден!Цената 171 Евро е за полета при който транзитното време е 19 часа.Тръгва от Истанбул в 12:35,пристига в Доха в 17:40 местно и чак на ДРУГИЯ ден в Понеделник има Доха -Сана,като полета тръгва от доха 13:05 и пристига в Сана в 15:55.Първо идеята с тези полети е да се направи връзка Сана-Сокотра който е в понеделник и да не се мотаме по летища.Опцията на катарците при тази цена е 19 часа престой в Доха..трябва и виза,дори да е на место се калкулира,нощувка евентуално и къде е киро на кирия???Просто полета не се връзва така както на турски авиолинии на египетски или йордански.Дори опциите на катарците Истанбул-Доха-Дубай- Сана има вариант за 7...8 часа ама и цената НЕ Е 171 Евро.Относно връщане...първо няма полет в неделя..Има събота.Значи да приемем че се хваща полета в събота....Той е в 16:55 в събота(на Йорданци,турци...тръгват 6 часа по късно около 1..2 часа след полунощ в неделя).Та...пристига в Доха в 19:05 ,има 5 часа престой и чак в 01:05 тръгва от Доха и пристига в Истанбул в 4:45.Е аз предпочитам ако ще е на тази цена да тръгна в 1 или 2 от Сана и да съм в 6 или 10 сутринта в Истанбул.

Искам правилно да ме разберете...проиграл съм почти всички варианти в зависимост от разписание и цени 2013/2014!

Има по евтини варианти но НЕУДОБНИ...Има и по скъпи,по удобни.Оптималния вариант съм ви го написал...с Турците или Йорданците.И като време и като цена.Разбира се ако някой е някъде си...и си прави връзка от някъде си през Доха,Дубай или където и да е за Сана...това вече са си негови нагласяния за конкретния вариант,но няма как някой да ме убеждава за някой евро по евтино да се въртя и да клепа по персийския залив за сметка на това да си хвана полет от София или Истанбул директно до Сана,на цена като на другите компаниии от персийския залив!

Може да се убедиш в часовете и връзките...за цените не споря:)При тях билета излиза 366 Евро.При Йорданците излиза Истанбул-Аман-Сана -359 Евро почти целогодишно...при турците на промоция е 349 Евро на промоция...но София-Истанбул-Сана за двупосочни билети.Иначе за най евтино мисля че съм писал...Уиз еър от София до Дубай и Дубай- Сана с Fly Dubai,но пак е доста престой -22 часа в Дубай и дори след половин година да сме без визи,се налага нощувка.Евтиното излиза доста несигурно и неудобно просто защото са нискотарифни компании и часовете не се връзват!Плюс това бях посочил че пак се налага и още една нощувка в Сана защото полетите пристигат вечер а за Сокотра са сутринта!

https://booking.qatarairways.com/qribe-web/public/showBooking.action?widget=BF&selLang=en

Petkan

нищо лично,просто искам да ти обясня защо не съм отбелязал тази опция на Катарците,,не че не съм я видял.Има няколко търсачки за полети които много неща казват и като връзки,часове,възможности и цени и мисля че помагат доста при различни варианти.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тук редът е наобратно: първо си купуваш двупосочен билет, който се представя за ваденето на визата - интересува ги кога ще напуснеш страната.

Значи сериозните пилци се броят със закупуването на билета.

 

Мислех и аз да пиша до йеменското посолство, но щом ти си решил, чакаме да споделиш.

писах на два мейла които намерих в нет-а,единия на страницата на външно министерство yemsofia@yahoo.com и другия yemb-sofia@mofa.gov.ye ,който беше от сайт за Арабски посолства в София...но и от двата няма хабер,били невалидни мейли...Май ще се въртят телефони за подробна информация!Иначе посолството в София е Посолство на Република Йемен)

Канцелария: София 1784, “Младост-1”, ул. “Андрей Сахаров” № 50
тел.: 870 41 19, 974 55 46, 974 56 39
факс: 974 34 63, 974 56 28
Е-mail: yemb-sofia @ mofa.gov.ye
Работно време: 09.00 – 15.00 часа
Някой има ли конкретна информация или идея как да се свържим за инфо освен по телефона?
Връзка към коментар

Ми, проведох бърз разговор с някой от консулството. Твърдят, че е валиден вторият е-маил:yemb-sofia@mofa.gov.ye

 

 

Искат:

- една снимка 3/4

-100 евро

-паспорт с 6 месечна валидност и една празна страница

-покана, която туристическата агенция в Йемен ще регистрира в тяхното М-во на външни/вътрешни работи и то ще я препрати към посолството в София. 

 

Сертификати за СПИН вече не искат.

 

Имам чувството, че с тая такса от 100 евро нещо импровизират. Едни говорят 100 евро, други пишат за 100 $...

Трябва да се види какво предлагат агенциите и колко струва когато ти я слагат на летището.

 

Предлагам някой друг да звънне след ден-два и пак да пита същото, да видим какво ще му отговорят. На телефона отговори любезна жена, българка и сама предложи да ме прeхвърли към консулството, отговори явно йеменец с много добър български.

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ми, проведох бърз разговор с някой от консулството. Твърдят, че е валиден вторият е-маил:yemb-sofia@mofa.gov.ye

 

 

Искат:

- една снимка 3/4

-100 евро

-паспорт с 6 месечна валидност и една празна страница

-покана, която туристическата агенция в Йемен ще регистрира в тяхното М-во на външни/вътрешни работи и то ще я препрати към посолството в София. 

 

Сертификати за СПИН вече не искат.

 

Имам чувството, че с тая такса от 100 евро нещо импровизират. Едни говорят 100 евро, други пишат за 100 $...

Трябва да се види какво предлагат агенциите и колко струва когато ти я слагат на летището.

 

Предлагам някой друг да звънне след ден-два и пак да пита същото, да видим какво ще му отговорят. На телефона отговори любезна жена, българка и сама предложи да ме прeхвърли към консулството, отговори явно йеменец с много добър български.

Но нейм...първо ще пиша пак мейл,на Уж посочения за валиден мейл.Със сигурност на него като писах ,ми отхвърли на секундата мейла като до невалиден адрес но пак ще опитам да не би и аз да съм объркал нещо.Със сигурност ако не ми пишат или ако е невалиден адреса ще се обадя и аз!

 

Кое ме смущава....таксата.В нета четох 50 $.В руския форум прочетох и тях как ги "дялкат".Със сигурност някой си прибира една част,казва му се легализирана корупция:)Идиеалния вариант е да отида на место,да се осведомя но не знам кога ще имам път към София в скоро време.Но има цяла година.Общо взето ако тук ще ми искат 100$ или пък Евро...то като чета руснаците,офертата за Сокотра или Йемен за 4 дни им бяха предложили да им извадят визи като калкулацията е 50$ при над 5 човека.Доколкото вдявам...май се вади от агенцията и те "чака" на летището в Сана и при пристигането си "оправен" :)Ако е така и ако това е сумата,че аз предпочитам някой да ми я извади и да ме чака там отколкото да ходя до София тук,пак да ангажирам агенция за покана и да платя онова което ще ми поиска някой "отговорен" служител в консулския отдел в София.Все пак ми се иска да има регламент с цената,както искат снимка,паспорт с еди си какво....да има и цена на виза и да знам колко е.Благодаря все пак че си се обадила за информация!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.