Прескочи до съдържание

Дипломатическата изолация на Катар и ефект върху пътуващите


mililia

Препоръчани мнения

Малдивите са се присъединили към бойкота на Катар и обмислят спиране на полетите от и до Доха.

Много неприятно за всички запътили се натам. Дано не се случи.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Ametist каза:

За съжаление и Малдивите прекратяват отношенията си с Катар, което е много неприятно. 

Видях, че някой вече го е написал, поради което моля за извинение :)

За Малдиви днес попитах в моята тур.агенция, с която ще пътуваме др.седмица-все още не са анулирани полетите до Мале. Силно се надявам да не го направят,че ще настъпи тотален хаос.

Казаха ми също,че ако катарците анулират полет, мога да си избера др.авиокомпания и те поемат изцяло замяната на билетите. Но да видим....

Редактирано от Marea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Следя обстановката в Доха и от приятели от първа ръка знам ,че не е толкова зле,колкото медиите го рисуват.Вече има заредена стока от Турция.Те имат и тяхно местно производство .

Редактирано от Vanessabg
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Marea каза:

За Малдиви днес попитах в моята тур.агенция, с която ще пътуваме др.седмица-все още не са анулирани полетите до Мале. Силно се надявам да не го направят,че ще настъпи тотален хаос.

Казаха ми също,че ако катарците анулират полет, мога да си избера др.авиокомпания и те поемат изцяло замяната на билетите. Но да видим....

Правителството на Малдивите са решили да не предприемат други мерки освен прекъсването на дипломатическите отношения, а от Qatar Airways са потвърдили, че полетите ще продължават.

 

http://maldivesindependent.com/politics/trade-with-qatar-to-continue-despite-cutting-diplomatic-ties-131076

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
17 minutes ago, Marea said:

За Малдиви днес попитах в моята тур.агенция, с която ще пътуваме др.седмица-все още не са анулирани полетите до Мале. Силно се надявам да не го направят,че ще настъпи тотален хаос.

Казаха ми също,че ако катарците анулират полет, мога да си избера др.авиокомпания и те поемат изцяло замяната на билетите. Но да видим....

 

11 minutes ago, Topfly said:

Правителството на Малдивите са решили да не предприемат други мерки освен прекъсването на дипломатическите отношения, а от Qatar Airways са потвърдили, че полетите ще продължават.

 

http://maldivesindependent.com/politics/trade-with-qatar-to-continue-despite-cutting-diplomatic-ties-131076

Да,  аз толкова съм разбрала от местната телевизия, която е на дивехи :) Значи,  няма страшно :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 6/6/2017 в 19:48, Vanessabg каза:

Катарските авиолинии ще предоговорят маршрути и ще върнат парите на всички закупили билети.Не се тревожете излишно .Катар е най -богатата държава в света  и могат да си го позволят.

Катарските авиолинии няма да ти върнат парите за резервирания хотел и няма да те компенсират за провалената почивка.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 20 минути , Vanessabg каза:

Следя обстановката в Доха и от приятели от първа ръка знам ,че не е толкова зле,колкото медиите го рисуват.Вече има заредена стока от Турция.Те имат и тяхно местно производство .

Стоката от Турция явно е внесена по въздушен път, а това по принцип е доста скъпо удоволствие.

Връзка към мнение
На 6/6/2017 в 19:55, Topfly каза:

Катарските авиолинии няма да ти върнат парите за резервирания хотел и няма да те компенсират за провалената почивка.

 

И това, ако става дума за почивка и екскурзия. Да не забравяме, че има хора които пътуват по работа.

Неприятна ситуация е това и няма как никой закупил билет от Катарците да е спокоен в момента.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Що се отнася до ефектите от блокадата на Катар аз лично очаквам да има значителна инфлация и поскъпване на почти всички стоки. (Вероятно това е и една от целите на блокадата). Краткосрочно обаче със сигурно ще има и дефицит, понеже пренастройването на външната търговия не може да стане от днес за утре.

Връзка към мнение

Да, няма смисъл да спорим приятели магеланци. Мен ме обзе пак обичайният ми оптимизъм и от това, която прочетох полетите до Сингапур, Австралия и практически до всички дестинации с изкл. на тези до бойкотиращите Катар арабски страни не са засегнати, така че няма смисъл от паника. Просто трябва да се следи обстановката за всеки случай. И аз се шашнах снощи, но за кратко. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Topfly каза:

Правителството на Малдивите са решили да не предприемат други мерки освен прекъсването на дипломатическите отношения, а от Qatar Airways са потвърдили, че полетите ще продължават.

 

http://maldivesindependent.com/politics/trade-with-qatar-to-continue-despite-cutting-diplomatic-ties-131076

Малдивите, за разлика от останалите държави икономически силно зависят от туристите, които бълват ежедневно катарските авиолинии и е нормално да не спрат полетите по прагматични причини, така хем вълка сит, хем агнето цяло. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

За съжаление кризата доведе и до загубата на най-късата линия в света изпълнявана с A380 :( Emirates летеше между Дубай и Доха с А380.

 

CykP4XlXgAICWik.jpg

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Странно , но все пак на сайта продават все още билети за следващите дни до Саудитска Арабия и Египет от Доха . В същност всички билети са с най-ранна дата 10 ти юни . 

Редактирано от Mitko
Връзка към мнение

Каквото и да се случи, вярвам Катарските авиолинии да не бъдат засегнати - по-точно клиентите им. Qatar Airways стоят международно много добре - в алианс са с уважавани авиолинии, имат огромна държавна подкрепа, както са наясно, че околните акули в лицето на дубайски авиолинии основно само това и чакат - да ги схрускат, така че държавата ще ги подпомогне много сериозно. Пожелавам на всички да пътувате безпроблемно с тях! 

Връзка към мнение

Актуалните изявления на Qatar Airways са тук

http://support.qatarairways.com/hc/en-us/sections/201161488-Travel-Alerts

 

Останалото, за сега, са само догадки какво и как би се случило.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Йемен също са затворили въздушното си пространство за самолетите на Qatar Airways. Ако добре съм запознат самолетите им и до сега заобикаляха територията на Йемен, заради войната, но новината не е положителна поради ескалацията на конфликта :(

Връзка към мнение

Както помолих и вчера, нека дискусията е само за пътуващите през и до Катар. Най-вече за това как може да ги афектира днес, утре или след седмица, докато ситуацията се уталожи или придобие по-дългосрочна стабилност, по един или друг начин.

 

Политическите анализи и предвиждания не им е мястото тук. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Цитат

Саудитската агенция за контрол на гражданската авиация каза и че всеки превозвач от трета страна, който иска да прелети над кралството, за да стигне до Катар, ще трябва да кандидатства за специално разрешение в рамките на седмица.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2017/06/07/2984736_zaradi_krizata_v_zaliva_putuvaneto_do_i_prez_katar/

 

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.