Прескочи до съдържание

дневник Нова Зеландия – 15 дневна автомобилна обиколка


Препоръчани мнения

преди 10 минути , Цвете каза:

Тук са си седи, моля! Така се подмладява темата.

Ох, любимата ми Нова Зеландия!

@Sun4o, я кажи как и с кои АК пътувахте? Особено ме интересува Австралия, че ми е на дневен ред, а цените стряскат.

Сложна логистика. С Търкиш до КЛ и оттам с Phillipine Airlines. През Манила. Но моята логистика е доста различна, ние сме за дълъг период, имахме престой в КЛ 2 дена за аклиматизации и не бързахме за никъде. А предложената цена от филипинците за бизнес класа си беше направо “не е за изпускане”. Иначе на приятел взех билет за същия трип. Варна-КЛ-Бризбън за 1300 евро. Търкиш до КЛ, Батик от КЛ до Бризбън. 35-40 часа полети и престои, но на един билет. Да са си свързани полетите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

По темата за билетите - аз взех на приятели,  които идват сега за АО и да ни гостуват София-Истанбул-Денпасар-Мелбърн на един билет, двата полета с търкиш и последния с Батик, а на връщане Мелбърн- КЛ-Истанбул-София. На идване са са с под два часа престой и на двете места, на връщане с около 3.

Цената беше €1250 на човек,  идват в средата на януари за малко над 3 седмици. Купихме ги началото на ноември.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сънчо , пусни едно рево / снимки на Филипинците , моля - промото им до Авл беше супер .

 

 

Цвете , не зная какъв бюджет гласиш - но ако имаш време и плануваш от рано , цена в рамките на 800-1000€ е винаги постижима ( при отделни билети ) . 550-600€ до KUL/SIN/BKK са обикновено налични , ден - два престой за аклиматизация и от там друг билет до Австралия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Sun4o каза:

И първата стая в Puzzling-a, май точно лабиринта, беше в ремонт и голо.

Може би, не съм се изразил добре - лабиринта ( the Great Maze a майката и бащата на всички лабиринти 😃 ) е отвън и с дразнещо голяма трудност , но  остава спомен за цял живот :

 

IMG_0511.jpeg.9e34d0f6325c980e78112b3be7873f5d.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Цвете, напоследък China Southern пускат промоции от Лондон. Сега края на ноември пуснаха оферта 588£, преди това даже малко по-ниска цена. Scoot от Атина също са бюджетен вариант.

Аз ги следя, защото евентуално пак може да отида до НЗ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, stanislavpp каза:

Може би, не съм се изразил добре - лабиринта ( the Great Maze a майката и бащата на всички лабиринти 😃 ) е отвън и с дразнещо голяма трудност , но  остава спомен за цял живот :

 

IMG_0511.jpeg.9e34d0f6325c980e78112b3be7873f5d.jpeg

….това е друго. Жена ми го погледна, каза, че е за деца и че “в този пек е абсурдно да влезна там”. Женки, как да не ги обичаш…😎🤣😉

Връзка към мнение

@Цвете Не знам за кога търсиш, но се сетих, че имаше не лоши цени на Луфтханза за есен 2024. Сложих случайни дати през Ноември , времето е мн хубаво тогава там, цената е 2000 лева, което според мен е топ цена , това е за икономична класа, билета е на едно от София + 23 кг куфар, последната отсечка от Сингапур до Сидни се изпълнява от Singapore Airlines

image.png.7621f06a429ea0c28b164af94b8ab7bf.png

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 8 часа, Sun4o каза:

….това е друго. Жена ми го погледна, каза, че е за деца и че “в този пек е абсурдно да влезна там”. Женки, как да не ги обичаш…😎🤣😉

Мъдро е постъпила жена ти - ние след точно 90 минути , няколко км и три покорени кули ( от общо четири ),  се отказахме да търсим повече изхода от супер лабиринта …

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, stanislavpp каза:

Сънчо , пусни едно рево / снимки на Филипинците , моля - промото им до Авл беше супер .

 

 

Цвете , не зная какъв бюджет гласиш - но ако имаш време и плануваш от рано , цена в рамките на 800-1000€ е винаги постижима ( при отделни билети ) . 550-600€ до KUL/SIN/BKK са обикновено налични , ден - два престой за аклиматизация и от там друг билет до Австралия.

1060 евро за КЛ-Манила-Сидни. Дългия полет Манила-Сидни е с Боинг 777, на отиване беше чистак нов, с уникално меню, а на връщане пак с 777, но по-стар и което е по-интересно - за първи път видях самолет за дълъг полет без телевизори…паднах от килима. Даже и на бизнеса. Но всичко останало си беше топ. И меню, и обслужване, и най-вече си лягаш като вкъщи. КЛ-Манила е с Еърбъс 321, но бизнеса си е пак ок, вярно не лягаш, но пак комфорта е налице. 2 седалки, огромни и широки.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 13.12.2023 г. в 5:14, stanislavpp каза:

Мъдро е постъпила жена ти - ние след точно 90 минути , няколко км и три покорени кули ( от общо четири ),  се отказахме да търсим повече изхода от супер лабиринта …

А как се отказваш, ако вече си се объркал и не можеш да се върнеш? Викаш на помощ?

ПП така като гледам можеш да се претърколиш изпод стените 😀

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.