Прескочи до съдържание

До 25% отстъпка за коли под наем чрез Ryanair


Препоръчани мнения

Днес има разпродажба до 25% на коли под наем през сайта на Ryanair. Автомобилът , който бях резервирала за 15 дни   до сега беше 360евро(въпреки че правих невъзможни гимнастики, не можах повече да сваля цената), а с промоцията ми излезе 167 британски лири, което е около 365лв , т.е. наполовина.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не е валидно за всички дестинации и периоди. Аз от два месеца търся периодично за Гърция за юли и не ми пада цената изобщо.

А мен ако питаш, си е чиста заблуда - банерът за 25% намаление стои всеки ден на сайта.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 9 минути , Гост каза:

Не е валидно за всички дестинации и периоди. Аз от два месеца търся периодично за Гърция за юли и не ми пада цената изобщо.

А мен ако питаш, си е чиста заблуда - банерът за 25% намаление стои всеки ден на сайта.

Не знам дали е заблуда , но е факт че ще имам кола за 360лв за 15 дни в топ сезон в Портуталия. :) Пък не се знае може да изпадне нещо още по-тънко през следващия месец.

Редактирано от liliya
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 25 минути , liliya каза:

Не знам дали е заблуда , но е факт че ще имам кола за 360лв за 15 дни в топ сезон в Портуталия. :) Пък не се знае може да изпадне нещо още по-тънко през следващия месец.

Честито за добрата оферта, разбира се, но не е благодарение на Раян, а темата е за тях. В Лисабон съм наемал кола за 12 дни за 200 лева през м. май. Въпрос на ценообразуване на доставчиците е, не на "промоции" от посредниците - те не определят цените, само ти дават по-широк избор.

Моят личен опит с наемането на кола е постоянно проверяване, дори след резервиране излизат оферти и ако имаш безплатна опция за промяна, задължително продължаваш да гледаш. Последен пример на летището в Болоня - часове преди наемния период взех дизелова кола за два дни за 19 евро общо.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
преди 44 минути , liliya каза:

Не знам дали е заблуда , но е факт че ще имам кола за 360лв за 15 дни в топ сезон в Портуталия. :) Пък не се знае може да изпадне нещо още по-тънко през следващия месец.

Провери ли тук?

http://www.portugal-auto-rentals.com/

Връзка към мнение

Специално за Португалия мога да похваля с две ръце Autoclick. И приятели ги ползваха, ние два пъти вече, като вторият път, края на май за 8 дена ни струваше смешните 25 паунда (моята реакция беше "ама на ден ли"), с чисто новички тойотки - миналата година ги нямаше, и цената беше повече, но в много разумни граници. Минусът им е може би, че не са на самото летище във Фаро, а те вземат от там и те карат на няколко минутки разстояние. Мисля, че заради цената и обслужването си заслужава... А всъщност се губи повече време в чакане на гише на самото летище, където всички си вземат колите...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 5 часа, ven62 каза:

Провери ли тук?

http://www.portugal-auto-rentals.com/

Цените са им доста по- високи . Имах две поредни резервации там и ги анулирах , защото по другите сайтове излязоха по- добри цени. А днес цената през Райън беше най- добра. Принципно зная и проверявам често. Има по- ниски цени от моята , но бяха на компании , които не харесвам.  Тази която букнах е на Sixt. 

преди 6 часа, Гост каза:

Честито за добрата оферта, разбира се, но не е благодарение на Раян, а темата е за тях. В Лисабон съм наемал кола за 12 дни за 200 лева през м. май. Въпрос на ценообразуване на доставчиците е, не на "промоции" от посредниците - те не определят цените, само ти дават по-широк избор.

Моят личен опит с наемането на кола е постоянно проверяване, дори след резервиране излизат оферти и ако имаш безплатна опция за промяна, задължително продължаваш да гледаш. Последен пример на летището в Болоня - часове преди наемния период взех дизелова кола за два дни за 19 евро общо.

2015 , юни когато бях пак за 2 седмици колата през goldcar беше на някаква още по- смешна сума. За май е също ОК и твоята цена. 

 

преди 6 часа, Гост каза:

Не е валидно за всички дестинации и периоди. Аз от два месеца търся периодично за Гърция за юли и не ми пада цената изобщо.

А мен ако питаш, си е чиста заблуда - банерът за 25% намаление стои всеки ден на сайта.

Действително не излиза добра цена за всички дестинации. За Германия ми даде даже по- висока. А през budget.de , където имах резервация ми даде с 20€ надолу. 

Трябва да се проверява непрекъснато. :)

Редактирано от liliya
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
преди 2 часа, Алекс каза:

Screenshot_20170821-044123.png

Това тече от около месец вече. И е поредната подлъгваща релкама - масово "отстъпките", които се виждат в сайта са по около 10-15%.

А техните (т.е. на cartrawler) крайни (уж с отстъпки) цени са сравними с тези на rentalcars (с които работи wizzair, но онези дават и 7% кеш бек).

 

Връзка към мнение
На 6/23/2017 в 14:18, searus каза:

Специално за Португалия мога да похваля с две ръце Autoclick. И приятели ги ползваха, ние два пъти вече, като вторият път, края на май за 8 дена ни струваше смешните 25 паунда

Аз също давам своя плюс за Autoclick за Лисабон (за началото на май за 7 дни платихме 12 паунда!) и Майорка. И двата пъти не са ни търсили с лупа дефекти по колата и освобождаването на блокираната сума по кредитната карта беше в рамките на 1 час. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Трябва да резервирам кола за Исландия - десет дни в средата на март 2018.

Пробвах по-известните посреднически сайтове за рентакар, както и директните  за Исландия от тази тема:

Дори и през wizzair/rentalcars   (7% връщат като кредит) пак излиза най-евтино през Ryanair.

Сега Ryan са вмъкнали до 50% намаление за рентакар, уж заради черния петък, но така си беше и в предишните няколко дни.

Та въпроса ми е:

Дали да чакам още 2-3 дни, та като се приближим до въпросния петък, цените да паднат още или да резервирам сега?

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , ven62 каза:

пак излиза най-евтино през Ryanair.

Сега Ryan са вмъкнали до 50% намаление за рентакар, уж заради черния петък, но така си беше и в предишните няколко дни.

Та въпроса ми е:

Дали да чакам още 2-3 дни, та като се приближим до въпросния петък, цените да паднат още или да резервирам сега?

Ей, да си жив и здрав! Изобщо не бях проверявала Ryanair за rent-a-car (Ирландия) и сега видях прелестни цени! Имаш бира от мен :) 

Връзка към мнение

П.П. За съжаление, съм гледала цена на ден, а не обща цена - много съм проста на моменти :biggrin: Бирата пак мога да я почерпя, но цената им е изключително неконкурентна,, сравнена с други доставчици. 

Връзка към мнение
преди 13 минути , ven62 каза:

пак излиза най-евтино през Ryanair.

 

 
преди 7 минути , Гост каза:

Ей, да си жив и здрав! Изобщо не бях проверявала Ryanair за rent-a-car (Ирландия) и сега видях прелестни цени! Имаш бира от мен :) 

Че те винаги там са били най-ниските :) дори след кеш-бек на уиз.

Да не говорим, че има супер удобни филтри за

1 - локация на терминала (за да няма губене на време с шатъли)

2 - вид гориво (дизел за по-изгодно)

3 - покитика за гориво (пълно/пълно за да няма екстра такси)

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

П.П. За съжаление, съм гледала цена на ден, а не обща цена - много съм проста на моменти :biggrin: Бирата пак мога да я почерпя, но цената им е изключително неконкурентна,, сравнена с други доставчици. 

кажи доставчика - може и за Исландия да е по-евтин ... или е някой местен.

Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

кажи доставчика - може и за Исландия да е по-евтин ... или е някой местен.

Категорично не е местен - често съм го казвала доставчика :) 

 

В случая най-добра цена съм постигнала с Holiday Autos, които ми предоставят кола от Avis. Аз държа на автоматичните предавки - така съм свикнала тук: 

 

За сравнение:

 

Ryanair

 

Search details

 
Pick-up

Kerry - Airport

25 May 2018

16:00

 
Drop-off

Shannon - Airport

28 May 2018

16:00

 

 

Ford Fiesta

or similar
Economy
Ford Fiesta or similar
  • 5 
  • 2 
  • 5 
  • Automatic Transmission
  • Air Conditioning
 
Pick-up location:In Terminal
 
Fuel policy:Full to Full
 
Mileage allowance:Unlimited
DOOLEYExcellent8.1
 
Included for free
  • Collision Damage Waiver
  • Theft Protection
  • Third Party Liability
  • Cancellation
  • Amendments
Terms and Conditions
£ 76.14

per day

£ 263.60

Total £ 228.43

 

 

Holiday Autos:

 

Search details

 
Pick-up

Kerry - Airport

25 May 2018

16:00

 
Drop-off

Shannon - Airport

28 May 2018

16:00

Nissan Micra

or similar
Economy
Nissan Micra or similar
  • 5 
  • 2 
  • 3 
  • Automatic Transmission
  • Air Conditioning
 
Pick-up location:In Terminal
 
Fuel policy:Full to Full
 
Mileage allowance:Unlimited
AVISAverage6.9
 
Included for Free
  • Collision Damage Waiver
  • Theft Protection
  • Third Party Liability
  • Cancellation
  • Amendments
Terms and Conditions
£143.66

Price for 3 days

преди 9 минути , Гост каза:

Че те винаги там са били най-ниските :) дори след кеш-бек на уиз.

Да не говорим, че има супер удобни филтри за

1 - локация на терминала (за да няма губене на време с шатъли)

2 - вид гориво (дизел за по-изгодно)

3 - покитика за гориво (пълно/пълно за да няма екстра такси)

 

Възможно е - аз ползвам какви ли не местни филтри и рент-а-кар от авиокомпании никога не са били изгодни. Включително и сега.

Просто се заблудих - и се коригирах навреме :) И реших да споделя защо съм се коригирала. 

Връзка към мнение

@Гост мерси.

За съжаление в моя случай е точно обратното - с около 200 евро са по скъпи. Съпоставям едно и също нещо - Dacia Duster от geyser през Ryanair и съответно през holidayauto за 10 дни.

Еми, ще се поослушвам още няколко часа и ще се "меткам" през Ryanair.  :)

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 36 минути , ven62 каза:

Трябва да резервирам кола за Исландия - десет дни в средата на март 2018.

Пробвах по-известните посреднически сайтове за рентакар, както и директните  за Исландия от тази тема:

Дори и през wizzair/rentalcars   (7% връщат като кредит) пак излиза най-евтино през Ryanair.

Сега Ryan са вмъкнали до 50% намаление за рентакар, уж заради черния петък, но така си беше и в предишните няколко дни.

Та въпроса ми е:

Дали да чакам още 2-3 дни, та като се приближим до въпросния петък, цените да паднат още или да резервирам сега?

 

Точно вчера резервирах кола за Канада и през Ryanair излезна най-евтино, а сравних над 50 сайта. Явно понякога изпадат оферти там, но не бих казал постоянно.

 

В чест на истината това е един от малкото пъти, в които успях да намеря по-ниска цена от тази на www.economycarrentals.com - любимият ми сайт за коли, който ползвам от много години и никога не ме е дънил.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, ven62 каза:

@Гост мерси.

За съжаление в моя случай е точно обратното - с около 200 евро са по скъпи. Съпоставям едно и също нещо - Dacia Duster от geyser през Ryanair и съответно през holidayauto за 10 дни.

Еми, ще се поослушвам още няколко часа и ще се "меткам" през Ryanair.  :)

Направи една проверка и през Economycarrental, ако искаш. Сигурно си имат специални цени за там Раян. Успех :) 

преди 1 минута , Гост каза:

Това е силно ограничаващо обстоятелство... И променящо условията тук и там :)

 

Не си прав. Просто е малко по-скъпо като цена. Съотношението на обикновените предавки е същото. Ползвала съм много коли под наем, винаги с ръчни предавки, само на Острова карам автоматична кола. Водещите цени са били на специализирани фирми, а не на авиокомпании. Очевидно има и изключения, и е добре да се знае :) 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Точно вчера резервирах кола за Канада и през Ryanair излезна най-евтино, а сравних над 50 сайта. Явно понякога изпадат оферти там, но не бих казал постоянно.

 

В чест на истината това е един от малкото пъти, в които успях да намеря по-ниска цена от тази на www.economycarrentals.com - любимият ми сайт за коли, който ползвам от много години и никога не ме е дънил.

 

преди 6 минути , Гост каза:

Направи една проверка и през Economycarrental, ако искаш. Сигурно си имат специални цени за там Раян. Успех :) 

Направих. Не предлагат точно Dacia Duster, но успях да съпоставя Suzuki Jimny.

Ryan водят с около 100 лв.

А и не успях да видя доставчика през Economycarrental.   :(

Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

www.economycarrentals.com - любимият ми сайт за коли, който ползвам от много години и никога не ме е дънил.

Как може да се види коя е фирмата-доставчик на колата? Не успях да го видя, а хич не ми се иска да наемам без да проуча допълнително доставчика.

Все едно да си купя самолетен билет от посредник за след половин година, а А/К да е Алиталия. ;)

Редактирано от vorbis
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.