Прескочи до съдържание

До 25% отстъпка за коли под наем чрез Ryanair


Препоръчани мнения

преди 1 минута , vorbis каза:

Как може да се види коя е фирмата-доставчик на колата? Не успях да го видя, а хич не ми се иска да наемам без да проуча допълнително доставчика.

Все едно да си купя самолетен билет от посредник за след половин година, а А/К да е Алиталия.

Само след като наемеш можеш да я видиш. Не са ли с безплатна анулация?

Връзка към мнение

С безплатно анулиране е, но все пак, така може до безкрай да си играем на резервирай и канселирай. И едни пари да се теглят и връщат по картата ми.

Редактирано от vorbis
Връзка към мнение
преди 14 минути , vorbis каза:

Как може да се види коя е фирмата-доставчик на колата? Не успях да го видя, а хич не ми се иска да наемам без да проуча допълнително доставчика.

Все едно да си купя самолетен билет от посредник за след половин година, а А/К да е Алиталия. ;)

И аз така се чувствах тази година - когато наемах кола през тях в Неапол :) Писах им и с този въпрос - а ако не ми хареса доставчика, който става ясен след получаване на ваучера. Те ми казаха да им се обадя, ако имам възражения. Така че наех на сляпо :) Интересуваха ме предварително условията по наема да са такива, каквито искам (unlimited km, full to full, etc) и офисът да е на самото летище. Останах много доволна, независимо че доставчикът беше местна италианска рент-а-кар, които бяха направо смешни за някои неща, ама какво от това. Така или иначе там гаранцията е...  :) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Правилно си ме разбрала, @Rainy.

Преди дин бях букнал кола чрез доставчик Dickmanns. Те вадеха най-ниски цени (с 40-50% надолу). Обаче като прочетох, че бавят връщането на депозита по 2-3 и повече месеца, а и освен това за всяко плащане с кредитна карта чарджват по 5 евро, не ми трябваше повече и отмених резервацията. 

Сега се опасявам да не им се натреса пак с нова резервация.

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, Гост каза:

В добавка - ако се мине през www.travelsupermarket.com - същата кола става £134.55. 

Благодаря за линка - тоя супермаркет не го знаех. Успя да ми свали една цена още повече :)

Връзка към мнение
преди 15 часа, ven62 каза:

Дали да чакам още 2-3 дни, та като се приближим до въпросния петък, цените да паднат още или да резервирам сега?

 

Нали имаш безплатно канселиране, ако цената падне, просто пререзервирай. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

Нали имаш безплатно канселиране, ако цената падне, просто пререзервирай. 

Не е съвсем безплатно - срещу първоначалната вноска от 50 лв.

Връзка към мнение

Никъде не виждам какви застраховки са включени и дали колата е дизел или бензин. Къде трябва да гледам? Никога не съм наемала кола и още се ориентирам. :)

Връзка към мнение
преди 46 минути , mary_shery каза:

Никъде не виждам какви застраховки са включени :)

Бих казала, че никога не са включени всички застраховки - освен задължителните за конкретната държава. Трябва да четете и в условията, тъй като застраховките - и горивото - са най-неприятните в парично изражение детайли. 

 

преди 48 минути , mary_shery каза:

и дали колата е дизел или бензин. :)

Такива детайли никога не се дават предварително.

 

преди 50 минути , mary_shery каза:

Никога не съм наемала кола и още се ориентирам. :)

Има теми за ориентир при кола под наем. Или опитвай да намериши питай, и ще помагаме :) 

Връзка към мнение
Преди 1 час, mary_shery каза:

Никъде не виждам какви застраховки са включени и дали колата е дизел или бензин. Къде трябва да гледам? Никога не съм наемала кола и още се ориентирам. :)

Освен изброените от @Гост  аз винаги гледам дали има ограничение в километрите на ден. Много неприятна е цената ако ги надвишиш

Връзка към мнение
преди 8 минути , funny каза:

Освен изброените от @Гост  аз винаги гледам дали има ограничение в километрите на ден. Много неприятна е цената ако ги надвишиш

Точно така. Гориво full to full, unlimited km, застраховките - там вариациите са безброй, като основните опции са:

 

- пълна 100% застраховка на място - най-скъпият вариант, но пък с нула самоучастие, обаче има места, където този вариант не се предлага (Сицилия и др)

- пълна 100% застраховка от агенщията - няма много смисъл от нея, защото самоучастието отново е високо и при щета се търсят парите от агенцията

- задължителна застраховка само и отделна застраховка само за самоучастието - най-евтиният вариант, но трябва да имате високи нива на кредитната карта, защото при щета парите се турсят от външния застраховател

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Бих казала, че никога не са включени всички застраховки - освен задължителните за конкретната държава.

Винаги си има изключения от правилото. Malco във Валенсия дават цена с full coverage - няма няма! Не ги интересува, че си бил има външна засатраховка - тяхната е включена и без нея не дават кола. Километрите също не са им неограничени, но хубавото е, че поне ти дават пълна информация и знаеш какво вземаш и за колко пари, а не "много е евтино - само 30€, обаче като дойдеш...те тогава да видиш още колко вървят след първите 30!" За 3 дни, с включени 450 км и политика за горивото full-full, платихме 79.79€.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 9 минути , chandni каза:

Винаги си има изключения от правилото. Malco във Валенсия дават цена с full coverage - няма няма! Не ги интересува, че си бил има външна засатраховка - тяхната е включена и без нея не дават кола. Километрите също не са им неограничени, но хубавото е, че поне ти дават пълна информация и знаеш какво вземаш и за колко пари, а не "много е евтино - само 30€, обаче като дойдеш...те тогава да видиш още колко вървят след първите 30!" За 3 дни, с включени 450 км и политика за горивото full-full, платихме 79.79€.

Определено е изключение ;) Трябва да си завършил Икономика на застраховането, за да намериш най-добрият вариант на кола под наем :biggrin:

Връзка към мнение
преди 8 минути , chandni каза:

дават цена с full coverage

 

Никой нищо не дава :) просто не искат плащане.

Почти всички коли под наем (новите със сигурност), специално в Европа, са с пълни застраховки и каквото и да се случи с колите, им ги оправят за сметка на застаховките.

А "самоучастието" на клиента или "застраховката" на това самоучастие си е чиста печалба за доставчика. Затова са така агресивни в предлагането им.

Връзка към мнение
преди 14 минути , chandni каза:

 За 3 дни, с включени 450 км и политика за горивото full-full, платихме 79.79€.

@chandni , а тези 450 км на ден ли или общо за трите дни?

Връзка към мнение
В момента, AlexandraKo каза:

@chandni , а тези 450 км на ден ли или общо за трите дни?

Общо за 3-те. По 150 км на ден. Малко са, но нас ни устройваше, понеже колата я взехме единствено за трансфер от картофената нива в Кастеьон :) Автобусите бяха по 20€ на човек на посока и бяха бели лястовици, така че с колата ни излезе като с автобус, но далеч по-удобно, защото можехме да тръгнем в удобно време към летището, а не да се съобразяваме с разписанието на автобусите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Гост каза:

Никой нищо не дава :) просто не искат плащане.

Почти всички коли под наем (новите със сигурност), специално в Европа, са с пълни застраховки и каквото и да се случи с колите, им ги оправят за сметка на застаховките.

А "самоучастието" на клиента или "застраховката" на това самоучастие си е чиста печалба за доставчика. Затова са така агресивни в предлагането им.

Точно това в Италия със сигурност не е валидно :lol: Лятото си начесах крастата да си взема за един ден открита кола за Амалфийското крайбрежие. Напреки на всяка логика, нито една луксозна и/или нова кола не я застраховаха напълно - и да искаш :blink: - а си плащаш самоучастие в огромен размер. Разбира се, аз сключих годишна застраховка за това самоучастие (която използвах и в Сицилия), само където ако нямаш няколко хиляди евро покритие на кредитната карта, гориш. Изнудването в застраховките е велико :) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 4 минути , Гост каза:

Точно това в Италия със сигурност не е валидно :lol: Лятото си начесах крастата да си взема за един ден открита кола за Амалфийското крайбрежие. Напреки на всяка логика, нито една луксозна и/или нова кола не я застраховаха напълно - и да искаш :blink: - а си плащаш самоучастие в огромен размер. Разбира се, аз сключих годишна застраховка за това самоучастие (която използвах и в Сицилия), само където ако нямаш няколко хиляди евро покритие на кредитната карта, гориш. Изнудването в застраховките е велико :) 

Друго имах предвид. Те като собственик на колата задължително имат валидна застраховка Пълно Каско. И съответните права по тази застраховка.

Каквото доставчика предлага на теб е друг вид "застраховка".

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
преди 2 минути , chandni каза:

Общо за 3-те. По 150 км на ден. Малко са, но нас ни устройваше, понеже колата я взехме единствено за трансфер от картофената нива в Кастеьон :) Автобусите бяха по 20€ на човек на посока и бяха бели лястовици, така че с колата ни излезе като с автобус, но далеч по-удобно, защото можехме да тръгнем в удобно време към летището, а не да се съобразяваме с разписанието на автобусите.

Благодаря ти! Сега ги погледнах, всичките им коли са с такова условие.

но пък, цената със застраховката е добра. Пробвах за седмица, 1050 км и 161 евро цена.:O

Връзка към мнение
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря ти! Сега ги погледнах, всичките им коли са с такова условие.

но пък, цената със застраховката е добра. Пробвах за седмица, 1050 км и 161 евро цена.:O

Другото хубаво при тях беше, че са с нови Seat Ibiza 2015/2016 (говоря за миналата година октомври) и всичките без една бяха дизелови. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето какво е написано за застраховката:

Complete cover package: 8.54 EUR per day. Includes 22% tax.; Excess 0 EUR

Collision damage waiver (CDW): Includes 22% tax.; Excess 750 EUR

Theft waiver (TW): Includes 22% tax.; Excess 750 EUR

Third party liability protection (TP): Includes 22% tax.; Maximum Coverage 50,000,000 EUR

The Excess Liability is the maximum amount you can be held liable for in case of damage/theft of the vehicle. Damage to or loss of tyres, windscreens, glass and undercarriage may not be covered by the CDW. Please check with the rental agent at the desk.

If you purchase the Excess Reimbursement Insurance from a third party, the main driver will be required to present their credit card at the rental desk in order for the car rental agent to authorize the deposit.

Това значи ли, че за 8,54 евро допълнително на ден получавам пълна застраховка? Доколкото разбирам не се покриват гуми и огледала, които най-лесно могат да бъдат повредени. Навсякъде ли е рака, че тези щети не се покриват?

Връзка към мнение
преди 8 минути , chandni каза:

Другото хубаво при тях беше, че са с нови Seat Ibiza 2015/2016 (говоря за миналата година октомври) и всичките без една бяха дизелови. 

Явно, това е от малките фирми, за които казва @Alexander и е по-добре да се резервира от тях в Испания.Прочетох им условията - 300 или 400 евро депозит и приемат плащане и с дебитна, и с кредитна карта.

Благодаря ти, скътавам си информацийката;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , mary_shery каза:

Ето какво е написано за застраховката:

Complete cover package: 8.54 EUR per day. Includes 22% tax.; Excess 0 EUR

Collision damage waiver (CDW): Includes 22% tax.; Excess 750 EUR

Theft waiver (TW): Includes 22% tax.; Excess 750 EUR

Third party liability protection (TP): Includes 22% tax.; Maximum Coverage 50,000,000 EUR

The Excess Liability is the maximum amount you can be held liable for in case of damage/theft of the vehicle. Damage to or loss of tyres, windscreens, glass and undercarriage may not be covered by the CDW. Please check with the rental agent at the desk.

If you purchase the Excess Reimbursement Insurance from a third party, the main driver will be required to present their credit card at the rental desk in order for the car rental agent to authorize the deposit.

Това значи ли, че за 8,54 евро допълнително на ден получавам пълна застраховка? Доколкото разбирам не се покриват гуми и огледала, които най-лесно могат да бъдат повредени. Навсякъде ли е рака, че тези щети не се покриват?

Докато не се прочете цялата полица, няма как да гадаем. CDW е Collision damage waiver, не е Complete cover package. Тоест, пълният пакет би трябвало да включва всичко - ако е сключен със самата rent-a-car компания. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

@ven62 - ако още не си резервирал метни едно око и на https://www.easyrentcars.com

 

За някои дестинации ми изкара много конкурентни цени.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.