Прескочи до съдържание

Помощ за Базел-Колмар-Страсбург-Баден Баден


luba_rizova

Препоръчани мнения

Граф Вронски
преди 49 минути , Jioia каза:

Граф Вронски, правилно ли разбрах, че излизайки от френската страна на летището в Базел и хващайки автобус 11, същия ще ме отведе в Сен Луис? А как бих могла да се придвижа от Базел до Сен Луис вечерта?

Предполагам, че да. (аз никога не съм го използвал този автобус). Но от това , което намирам като машрути, разбирам, че този автобус ще свърши работа:

bus_11.png.f897cea9d59ca8d4ada99adf63645d75.png


За втория въпрос , както каза blueriver , това и намерих в сайта на SNCF (+ моя опит с влак в посока Strasbourg , който спря на гарата в Saint-Louis):

trtain_St-louis.png.74aada553df21643a0020f1aee5f991a.png

П.с. Bâle е френското изписване на Basel, Bâle SBB - централната/главната гара на Базел.



 

Връзка към мнение
преди 1 час, Граф Вронски каза:

Предполагам, че да. (аз никога не съм го използвал този автобус). Но от това , което намирам като машрути, разбирам, че този автобус ще свърши работа:

bus_11.png.f897cea9d59ca8d4ada99adf63645d75.png


За втория въпрос , както каза blueriver , това и намерих в сайта на SNCF (+ моя опит с влак в посока Strasbourg , който спря на гарата в Saint-Louis):

trtain_St-louis.png.74aada553df21643a0020f1aee5f991a.png

П.с. Bâle е френското изписване на Basel, Bâle SBB - централната/главната гара на Базел.



 

Всъщност няма отделна френска гара. Влиза се през централния вход на главната гара и след това вдясно по коридора се отива към гишетата и машините за билети до Франция.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Автобус 11 е за 5-10 минути до Сен Луи. Цената е 2.50€, билети продава шофьора и спира точно пред френския изход на летището.

https://www.distribus.com/sites/default/files/medias/files/2023-07/distribus-fiche-l11-110723.pdf

 

Следете сайта на SNCF - пускат билети по 5€ до Колмар например (от Сен Луи). Същите ги има и за Колмар - Страсбург и обратно (30 мин е пътя).

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

От френския изход на летището се хваща автобус 11 който за 10-15 МИНУТИ ТЕ кара да гарата на СЕН ЛУИ.ТАМ СЕ ХВАЩА влака БАЗЕЛ -СТРАСБУРГ КОЙТО е горе долу през час и има СПИРКА и на КОЛМАР.ЗА БИЛЕТИ В ШАТЪЛ АВТОБУСА 11 имайте дребни пари в брой защото шофьора ако няма за ресто НЕ ПРОДАВА БИЛЕТИ.

И ние ползвахме супер евтини билети от СТРАСБУРГ ДО КОЛМАР И ОБРАТНО но бяха с фиксиран час на пътуване-предварително в България ги бяхме купили и разпечатали.

Целия район Е МНОГО красив романтичен и СТРАХОТНА ГУРМЕ дестинация.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.