Прескочи до съдържание

Помощ за Базел-Колмар-Страсбург-Баден Баден


luba_rizova

Препоръчани мнения

Реших да попитам в отделна тема, ако някой прецени, че може да се вмъкне в другата подобна. Вдъхновена от Фичо /много ти благодаря/ , си закупих билет за 22 септември София - Базел, връщане неделя на обед Баден-Баден - София. Имам следните въпроси: 1. Самолета каца на летището в Базел в 8 часа. Има ли смисъл /и не мога да намеря реално разписание/ да хващам рейса до гарата, и от там да взема фликсбуса /от гарата тръгва в 10.30/ до Колмар, или да вися на летището до 10.50 , за да хвана същия рейс? Видях, че от летището до гарата в Базел е горе-долу 20 минути с градски транспорт, но никакво разписание и на каква честота се движат тези бусове /номер 50/, не намерих. Реално , ако излезем в 8.30 от летището, и веднага да има рейс, ще имаме максимум 1.30 минути там... От друга страна, не знам дали няма да ми стане скучно да вися близо 2.30 ч. на летището и да чакам рейса до Колмар. Ще съм благодарна на съвет. 2. Програма - Мислех си деня да сме в Колмар, да спим там, на другия ден около сутринта да вземем транспорт /Влак/ до Страсбург , да разгледаме цял ден и после пак ще съм благодарна на съвет - Да се придвижваме и спим в Баден-Баден, или /по принцип това ми се струва по-удачно/, да спим в Страсбург и сутринта да си хванем влака за Баден-Баден /до там проверявах за сега/, видях, че има влак в 7.50 , после от немския град /забравих му името/, има в 9.10 и около 10 ще съм в Баден Баден. Та там ще имам едно нищо време, ако искам да разгледам. Самолета за София е в 13 часа. Ако спим в Баден-Баден пак май няма да може да разгледаме, освен разбира се вечерта... Моля, за съвети и идеи. Плюс, придвижване до летището в Баден-Баден /приемам, че отивам там, а не в Карлсруе, освен ако второто не е по-удобно/. Благодаря за съветите предварително!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За привдижване от Баден-Баден до летището има 2 автобуса. Няма смисъл да се ходи до Карлсруе. Предполагам се връщате в неделя на 24.09, тогава автобусите са на половин час ако не се лъжа, така че ще трябва малко търпение.

https://www.baden-airpark.de/en/directions-and-parking/arrival-by-rail-and-bus/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хаха, благодаря за темата, тъкмо мислех и аз да пусна същата :), само че моите дати са 29.09-02.10.

И аз съм от групата на вдъхновените от Фичо, и аз много, много благодаря!

Люба Ризова, аз се добрах до всички разписания /автобуси и влакове/ и ще ги пусна след малко.

Нашата организация /засега/ е следната:

Петък: с бус до СЕйнт Луис и после влак до Колмар /така е по-бързо, отколкото да висим на летището/. Нощувка в Колмар.

Събота: с бус до Риквир и Рибовал и обратно с групова карта. Нощувка в Колмар.

Неделя: с влак /не знам дали става с групова карта???/ до Базел. Нощувка в Базел.

Понеделник: безплатен бус до летището.

 

Обаче и аз имам нужда от помощ и имам неясноти, та ако може да помогнете, ще съм много благодарна

1. Исках да имаме 1 ден за Колмар и 1 ден за селата наоколо, та остана само 1 ден за който да избирам - Страсбург или Базел. Дълго мъдрувах и избрах Базел, защото Страсбург е голям и за 1 ден няма да го разгледаме, а  с Базел ще се справим. Дали не сбърках в избора?

2. Искаше ми се за 1 ден да видим Риквир и Еguisheim /както и да се чете ;)/, но сме без кола и се оказа, че автобуси в неделя изобщо няма за селата, а в съботата е невъзможно да се напаснат и двата маршрута. Затова остава комбинацията Риквир + Рибовал. Оптимално ли е това или има и по-добри комбинации?

3. 8 човека сме и груповата карта ни идва дюшеш, но можем ли да я ползваме за влака Колмар - Базел, като Базел, очевидно, не е в Елзас? Или с някакво доплащане евентуално?

 

Линия 11 - http://www.distribus.com/uploads/ligne11.pdf

Ако искаш, ще ти пусна и разписанието на линия 50 /летище - Базел/, но няма смисъл да ходите до Базел, по.бързо е от Сейнт Луис според мен

Линия 50 - 

https://www.rome2rio.com/s/Mulhouse-Airport-MLH/Basel-Badischer-Station

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
21 minutes ago, noshtna_ptica said:

Хаха, благодаря за темата, тъкмо мислех и аз да пусна същата :), само че моите дати са 29.09-02.10.

И аз съм от групата на вдъхновените от Фичо, и аз много, много благодаря!

Люба Ризова, аз се добрах до всички разписания /автобуси и влакове/ и ще ги пусна след малко.

Нашата организация /засега/ е следната:

Петък: с бус до СЕйнт Луис и после влак до Колмар /така е по-бързо, отколкото да висим на летището/. Нощувка в Колмар.

Събота: с бус до Риквир и Рибовал и обратно с групова карта. Нощувка в Колмар.

Неделя: с влак /не знам дали става с групова карта???/ до Базел. Нощувка в Базел.

Понеделник: безплатен бус до летището.

 

Обаче и аз имам нужда от помощ и имам неясноти, та ако може да помогнете, ще съм много благодарна

1. Исках да имаме 1 ден за Колмар и 1 ден за селата наоколо, та остана само 1 ден за който да избирам - Страсбург или Базел. Дълго мъдрувах и избрах Базел, защото Страсбург е голям и за 1 ден няма да го разгледаме, а  с Базел ще се справим. Дали не сбърках в избора?

2. Искаше ми се за 1 ден да видим Риквир и Еguisheim /както и да се чете ;)/, но сме без кола и се оказа, че автобуси в неделя изобщо няма за селата, а в съботата е невъзможно да се напаснат и двата маршрута. Затова остава комбинацията Риквир + Рибовал. Оптимално ли е това или има и по-добри комбинации?

3. 8 човека сме и груповата карта ни идва дюшеш, но можем ли да я ползваме за влака Колмар - Базел, като Базел, очевидно, не е в Елзас? Или с някакво доплащане евентуално?

 

Линия 11 - http://www.distribus.com/uploads/ligne11.pdf

Ако искаш, ще ти пусна и разписанието на линия 50 /летище - Базел/, но няма смисъл да ходите до Базел, по.бързо е от Сейнт Луис според мен

 

Мацко, благодаря, и да, моля, дай ми разписанието на автобус 50, за да видя как ще ми е по-удобно. Обаче, това ще означава ли , че ще трябва и швейцаски фанкове да взимаме, божкеее. Не, че е проблем, ама друго си е с една валутка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.haut-rhin.fr/content/grille-des-horaires-et-tarifs

Тук са разписанията Колмар от-до околните села

/50-ката я пуснах по-горе/

 

Копирам и линка на изгодните билети Alsa +, които в друга тема магеланци препоръчаха. Отново благодаря!

https://www.ter.sncf.com/alsace/offres/abonnements/alsa/[tab]alsagroupejournee

 

Мисля, че ще ви трябват шв. франкове, ако от там вземете влака, но нека по-запознатите си кажат. ;)

Аз резервирах апартаменти и курсът на букинг ме разби....

Да вметна, че при нощувка в хотел в Базел /и за нашите апартаменти важи, но не знам дали за всички апартаменти е така/, нощуващите получават безплатна карта за целия градски транспорт в града, вклячително и за буса до летището :)

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз съм от вдъхновените от @Фил:) за тази дестинация. Реших да изчакам пролетта, април-май. Ще следя темата, надявам се да слагате инфо, и весело изкарване през септември:)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ха, моите дати са 8-11.09 до Базел и обратно :)

Само нощувките съм букнала. По една в Колмар, Страсбург и Сент Луи  (или Луис), като в последната имам трансфер до летището. Програма при мен е относително понятие, но утре от офиса ще систематизирам инфото за придвижването. Благодарение на @Фил имам някаква идея за района и забележителностите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ей, ще се радвам да споделиш програмата за Колмар и Страсбург. А аз се виждам в чудо с тези рейсове от Баден Баден до летището, просто ужас. Май ще се наложи да ходим с такси :(. А пък флибкото от Карлсруе до летището не върви в неделя (или поне не ми излиза в Мобилната версия). Утре ще ровя за прибирането, не очаквах, че ще има 3 автобуса за 24 часа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , bulpa каза:

Ха, моите дати са 8-11.09 до Базел и обратно :)

Само нощувките съм букнала. По една в Колмар, Страсбург и Сент Луи  (или Луис), като в последната имам трансфер до летището. Програма при мен е относително понятие, но утре от офиса ще систематизирам инфото за придвижването. Благодарение на @Фил имам някаква идея за района и забележителностите.

bulpa, издай го Фичо, та да прекопираме и програмата от него, а темата да прекръстим на "Колмар по Фичовски" :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще се включа утре. 
Аз мислех нещо пътеписче да напиша, ама пусто не остава време ... 
Надявам се уикенда да успея да сглобя пътеписанието. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз съм нощувала в Баден-Баден и ако сега правя програма ... ще пропусна нощувката там. :) 

Има чудни бани, спа и т.н., но не вярвам да представляват интерес. :lol: 

До летището се ходеше с два автобуса - един до гарата и от там друг до летището. Номерата не ги помня, но мога да проверя, ако трябва.

 

При купуването на билети за влак си спомням, че в сайта на немската железница  даваше по-ниски цени за обикновените влакове.

Ние ползвахме скоростен влак, който беше директно от Страсбург до Баден-Баден.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 5 часа, luba_rizova каза:

Реших да попитам в отделна тема, ако някой прецени, че може да се вмъкне в другата подобна. Вдъхновена от Фичо /много ти благодаря/ , си закупих билет за 22 септември София - Базел, връщане неделя на обед Баден-Баден - София. Имам следните въпроси: 1. Самолета каца на летището в Базел в 8 часа. Има ли смисъл /и не мога да намеря реално разписание/ да хващам рейса до гарата, и от там да взема фликсбуса /от гарата тръгва в 10.30/ до Колмар, или да вися на летището до 10.50 , за да хвана същия рейс? Видях, че от летището до гарата в Базел е горе-долу 20 минути с градски транспорт, но никакво разписание и на каква честота се движат тези бусове /номер 50/, не намерих. Реално , ако излезем в 8.30 от летището, и веднага да има рейс, ще имаме максимум 1.30 минути там... От друга страна, не знам дали няма да ми стане скучно да вися близо 2.30 ч. на летището и да чакам рейса до Колмар. Ще съм благодарна на съвет. 2. Програма - Мислех си деня да сме в Колмар, да спим там, на другия ден около сутринта да вземем транспорт /Влак/ до Страсбург , да разгледаме цял ден и после пак ще съм благодарна на съвет - Да се придвижваме и спим в Баден-Баден, или /по принцип това ми се струва по-удачно/, да спим в Страсбург и сутринта да си хванем влака за Баден-Баден /до там проверявах за сега/, видях, че има влак в 7.50 , после от немския град /забравих му името/, има в 9.10 и около 10 ще съм в Баден Баден. Та там ще имам едно нищо време, ако искам да разгледам. Самолета за София е в 13 часа. Ако спим в Баден-Баден пак май няма да може да разгледаме, освен разбира се вечерта... Моля, за съвети и идеи. Плюс, придвижване до летището в Баден-Баден /приемам, че отивам там, а не в Карлсруе, освен ако второто не е по-удобно/. Благодаря за съветите предварително!

От гарата на Баден-Баден до летището с автобус 285 за около 23 минути. През седмицата има автобус на всеки час, в събота и неделя - на час и половина.

Аз бих отделила повече време за Страсбург, Колмар и селцата. В Риквир е много красиво. В Баден-Баден една разходка е достатъчна за краткото време. Аз се изкачих с фуникуляр на планината Меркур, откъдето се разкрива прекрасна панорама, но не знам колко време е необходимо с градския транспорт.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря, общо взето картинката ми се изясни, включително разписанието, хахахахахахахаха. Да, няма да спим в Баден Баден, когато искам спа, си ходя в тукашно такова. И без това времето там би било ограничено и няма смисъл. Този скоростен влак не го видях, всъщност видях един скоростен от Страсбург до Карлсруе и от там смяна за Баден Баден, а другите са през Апен нещо си. Мисля да не купувам билети за влака предварително, ще го правим на място,  не помня дали беше по-евтино предварително на място, но май не. Сега, ако някой помогне за програмата, и моята, и на Нощна птица, ще е супер. 

Връзка към мнение

Както казах при мен понятието програма е относително :)

 

В най-общи линии - от летището в Базел с автобус до гарата в Сент Луи до Колмар. Тъй като ще е рано за настаняване, по идея на Фичо отивам към селата за френски селски винен туризъм из Елзас :girldance:Нощна птица е публикувала разписанието на автобусите до и от Рибовил и Риквир. Всъщност са 16 села в района, това е сайта, който намерих за тях

http://www.ribeauville-riquewihr.com/en/discover/16-villages-of-the-region.htm

 

Евентуално @домосед , @Роца може да се включат с мнение какво не трябва да се пропуска из селата и за някоя винарна, ако са посетили.

 

Късният следобяд връщане в Колмар и вечерно-нощна разходка из града. Хората са инвестирали в артистично осветление по сградите, така че се надявам на една приказна атмосфера. (Осветлението е подобно на това в Стария град на Пловдив, не е 3Д мапинг, показан от Красен в темата за Шатър). Това е петъка, деня на пристигане.

 

Следващият ден, събота, съм го предвидила за Страсбург - евентуално по обяд да тръгна натам. Катедралата, Петит Франция, разходка с корабче ей такива неща.

 

Все още се чудя колко време да отделя на Страсбург - дали цялата неделя и късно предвижване към Сент Луи за нощувка или по-рано за да отделя внимание на Базел? Засега едното независимо мнение, на което се доверявам е твърдо за Базел, а другото - може да го пропуснеш :unsure:

 

Още един сайт за транспорт, който е споменаван по другите теми

http://www.ouibus.com/

 

Еднопосочен Колмар - Страсбург - 5 евро.

 

Нещата за ядене - тарт фламбе, макарон елзаски вариант

За пиене, естествено - вино. Седем сорта са разпространени - 6 бели: Силванер, Пино Блан, Ризлинг, Елзаски Мускат, Пино Гри и Гевюрцтраминер, един червен - Пино Ноар.

 

 

п.п. Ризова, може да разгледате Базел преди да отидете към Колмар. И да, за там си трябват швейцарски франкове.

Летището имало два изхода - за Франция и за Швейцария, та е важно кой изход ще се хване :)

Редактирано от bulpa
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 16 часа, luba_rizova каза:

 Имам следните въпроси: 1. Самолета каца на летището в Базел в 8 часа. Има ли смисъл /и не мога да намеря реално разписание/ да хващам рейса до гарата, и от там да взема фликсбуса /от гарата тръгва в 10.30/ до Колмар, или да вися на летището до 10.50 , за да хвана същия рейс? Видях, че от летището до гарата в Базел е горе-долу 20 минути с градски транспорт, но никакво разписание и на каква честота се движат тези бусове /номер 50/, не намерих. Реално , ако излезем в 8.30 от летището, и веднага да има рейс, ще имаме максимум 1.30 минути там... От друга страна, не знам дали няма да ми стане скучно да вися близо 2.30 ч. на летището и да чакам рейса до Колмар. Ще съм благодарна на съвет. 

В Сен Луи практически няма какво да се разглежда, иначе разбира се че е по-приятно да се разходиш из градчето и да пиеш една бира, отколкото да висиш два часа на летището.  
Това, което е най-рационално обаче, е да отидеш до гарата и да си хванеш влака за Колмар. Верно, че е по-скъп от автобуса, но пък печелиш около два ценни часа. 
Автобусите от летището до гарата са през 10-15 мин.

 

Цитат

Обаче, това ще означава ли , че ще трябва и швейцаски фанкове да взимаме, божкеее. Не, че е проблем, ама друго си е с една валутка. 

Аз си бях обменил 100-тина франка за всеки случай, но плащах само с карта, за да не раздробявам парите. 
NOTA BENE!!! - да се внимава с роуминга, защото Швейцария, макар че е в Шенгенското пространство и практически няма граница с Франция, не е член на ЕС и съответно тарифите са тесла!
(Аз хем го знаех това, но понеже съм отнесен и разсеян го забравих, та се получи набутване, ама здраве да е! ) 
 

 

преди 15 часа, noshtna_ptica каза:

 

Обаче и аз имам нужда от помощ и имам неясноти, та ако може да помогнете, ще съм много благодарна

1. Исках да имаме 1 ден за Колмар и 1 ден за селата наоколо, та остана само 1 ден за който да избирам - Страсбург или Базел. Дълго мъдрувах и избрах Базел, защото Страсбург е голям и за 1 ден няма да го разгледаме, а  с Базел ще се справим. Дали не сбърках в избора?

 

Базел е приятен, подреден град, но няма чак много неща за разглеждане - Катедралата и района около нея, Червеното кметство..., разходка по алеите около реката и май това е... 
В този смисъл моето мнение е категорично в полза на Страсбург. Не е толкова голям градът (в смисъл - интересната централна част със старите сгради), аз даже основно пеша се придвижвах, само до района с Европарламента и Съда за правата на човека ходих с трамвай,  така че за един ден не е невъзможно да се разгледа. 

 

Цитат

2. Искаше ми се за 1 ден да видим Риквир и Еguisheim /както и да се чете ;)/, но сме без кола и се оказа, че автобуси в неделя изобщо няма за селата, а в съботата е невъзможно да се напаснат и двата маршрута. Затова остава комбинацията Риквир + Рибовал. Оптимално ли е това или има и по-добри комбинации?

Да, и аз установих това, че в неделя няма публичен транспорт до селата, затова неделята я оставих за Страсбург. 
Еguisheim пък е най-близо до Колмар, но пък има най-рядко автобус до там. 
Така че наистина е най-добре комбинация 
Riquewihr + Ribeauvillé (на френски се произнася нещо като Рибовиле́), но предвид маршрута и графика на автобус 106 - може да се направи спирка и в Bennwihr.  Друга възможност за по-наситена програма е освен по направлението Riquewihr - Ribeauvillé, да се направи и един тегел на запад, нагоре към предпланината на Вогезите - към Munster или към Kaysersberg - Orbey.  Там хубавото е, че има качване на по-високо и се открива гледка към равнината, но пък може да се получи много натоварена програма като за един ден. Въпрос на преценка и лични предпочитания и нагласи - дали за по-спокойна разходка, или за по-интензивна, с повече движение. Ето за ориентация схемата на транспорта в района
 

 

 

преди 14 часа, Емика каза:

И аз съм от вдъхновените от @Фил:) за тази дестинация. Реших да изчакам пролетта, април-май. :)

Предполагам че април-май ще бъде много подходящ сезон за този район, все пак есента е по-вероятно да има дъжд и по-лошо време. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 5 минути , IPBurov каза:

До колко е възможно да се разгледат Riquewihr, Ribeauvillé и Colmar за един ден ? Дали ще бъде голямо препускане ?

Възможно е, но ако е през лятото (дълъг ден) и е по-добре да е поне ден и половина - нещо от сорта - от сутринта на първия ден до обед на следващия. 
И все пак да повторя - зависи от нагласата на човек - дали предпочита по-спокойно или по-интензивно разглеждане.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, luba_rizova каза:

1. Самолета каца на летището в Базел в 8 часа. Има ли смисъл /и не мога да намеря реално разписание/ да хващам рейса до гарата, и от там да взема фликсбуса /от гарата тръгва в 10.30/ до Колмар, или да вися на летището до 10.50 , за да хвана същия рейс? Видях, че от летището до гарата в Базел е горе-долу 20 минути с градски транспорт, но никакво разписание и на каква честота се движат тези бусове /номер 50/, не намерих. Реално , ако излезем в 8.30 от летището, и веднага да има рейс, ще имаме максимум 1.30 минути там... От друга страна, не знам дали няма да ми стане скучно да вися близо 2.30 ч. на летището и да чакам рейса до Колмар.

Краткият отговор - няма голям смисъл да ходиш до Базел.

Аргументи:

1. Гарата не се намира баш в сърцето на града. Половин час ходене до по-интересните места. Може и с трамвай донякъде, но пак си зависима от разписания 

2. Интересните места в Базел не са чак толкова интересни (освен ако няма карнавал!). Ако не си виждала швейцарски град - ОК - не е най-скчуният и може да се добие идея. Но не бих го избрал пред Берн, Люцерн, Цюрих, Женева

3. Рейс 50 върви през около 10-15 минути, ама купуването на билет си е мисия. Едната машина не искаше карти, другата не искаше евро монети, третата - банкноти, а и на всичките се събира опашка. Аз лично изпуснах 2 рейса, преди да се сдобия с билет срещу точни пари в швейцарски монети

 

Nota bene: "гарата" не е еднозначно понятие в околоностите на летище Базел-Мулюз-Фрайбург.  Само в Базел има три гари - швейцарска, немска и френска. Отделно има и френска гара в Сен Луи, на която обаче спират само по-бавните влакове. На излизане от летището трябва да се внимава в коя държава се излиза. То е цялото във Франция, но единият изход е изолиран така, че от него наземният транспорт да върви само към Швейцария. Ако искаш да хванеш рейс 50 за Базел, трябва да минеш през този изход. След което да си промениш решението и да търсиш транспорт за Франция, даже за Сен Луи, става трудно. И обратно! 

 

преди 2 часа, bulpa каза:

 

Евентуално @домосед , @Роца може да се включат с мнение какво не трябва да се пропуска из селата и за някоя винарна, ако са посетили.

Ние посетихме ракиджийницата!

Фирмения магазин на G. Miclo в Рикевир: тук

И дегустирахме, и пазарувахме вода на живота от огромно разнообразие видове и сортове плодове. Само от сливи имаха поне от шест сорта. 

 


 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

@домосед, а така, много благодаря! Ще ми вкарва @bulpa. мухи в главата за Базел, аа, да се чудя откъде са вземам време! Обаче, вкарвате ме в грях, сега пък как се вдъхнових за още едно ходене в региона. с тези прекрасни селца, ракийки, вина, пазари... 

@Фил, благодаря,  вече реших точно така да направя - Сен луи и влак. Дано не объркаме  изхода само, хахахахахахахаха. И ще обменя франкове, но малко, те почти няма да ни трябват в такъв случай, освен за рейса. (влака смятам да плащам с карта) .И се надявам да успееш с пътепис в скоро време . :)

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, IPBurov каза:

До колко е възможно да се разгледат Riquewihr, Ribeauvillé и Colmar за един ден ? Дали ще бъде голямо препускане ?

Риквир е много малко кокетно селце с прекрасна атмосфера и много колоритни средновековни къщи. Тръгва се по главната улица Rue du General de Gaulle, след това по страничните улички. Малко и компактно е, няма да Ви е необходимо много време. Може да използвате туристическо влакче (цена - 7 евро) за обзорна обиколка, което се изкачва нагоре и се разкрива прекрасна гледка към селцето и винените лозя. Дотам може и пеша, но ще отнеме повече време.

IMG_9555.png

  • Харесвам 17
Връзка към мнение
преди 17 минути , luba_rizova каза:

И ще обменя франкове, но малко, те почти няма да ни трябват в такъв случай, освен за рейса

Ако няма да ходиш до Базел,  не ти трябват швейцарски пари за рейс. 

Наветката (градски рейс 11) до гара Сен Луи си е с евро.

По-горе вече е пускан линк: http://www.distribus.com/uploads/ligne11.pdf

Важното е да внимаваш с изхода от летището

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, luba_rizova каза:

аа, да се чудя откъде са вземам време!

Време бол - селцата смятам за един полуден да ги обиколя, само най-интересните, де. Даже открих инфо за разни пешеходни и вело преходи из района. Вечерта и следващия ден до обяд, мисля че ще ми стигнат за Колмар. Все пак не са големи населени места. Виж, ако открия дегустациите на вино, тогава става страшно и няма да ми стигне времето :girlwink:  Ако трябва ще се жертвам и с ракийката, в името на доброто дело!!!

А мухата за Базел - чакай да открия уау снимката, която и мен да ме накара да му отделя време.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 39 минути , bulpa каза:

 Виж, ако открия дегустациите на вино, тогава става страшно и няма да ми стигне времето :girlwink: 

Е, ми ти значи там направо ще артисаш :biggrin:
И няма какво да откриваш - те са на всяка крачка :)
 

DSC00146.jpg

DSC00307.jpg

DSC09968.jpg

DSC09969.jpg

DSC09970.jpg

DSC09983.jpg

DSC09994.jpg

DSC00013.jpg

DSC00015.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 13 минути , Фил каза:

Е, ми ти значи там направо ще артисаш :biggrin:
И няма какво да откриваш - те са на всяка крачка :)

Охоооо, дойдохме си на думата :lol:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.