Прескочи до съдържание

Помощ за Базел-Колмар-Страсбург-Баден Баден


luba_rizova

Препоръчани мнения

преди 12 часа, water каза:

 

Разходихме се из Колмар, поснимахме и хапнахме чудесно в едно ресторантче в центъра, препоръчвам: L'escale https://goo.gl/maps/QtXip5DEELm . Туристическо като повечето в района, но вкусно, огромни ми се видяха порциите и с приветливо обслужване.

 

Сигурна ли си, че бяхте в Колмар?:rolleyes: :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Аз съм в известно колебание дали да отделим 1 ден на Базел или да посетим Selestat и Haut-Konigsbourg. Май от Базел никой не е много впечатлен и май клоня към градчето със замъка. Някакви отзиви за там?

Връзка към коментар
преди 6 минути , mary_shery каза:

Аз съм в известно колебание дали да отделим 1 ден на Базел или да посетим Selestat и Haut-Konigsbourg. Май от Базел никой не е много впечатлен и май клоня към градчето със замъка. Някакви отзиви за там?

Не съм била в Selestat и Haut-Konigsbourg, но от снимките препоръчвам там, вместо Базел 🙂 

Връзка към коментар

Селеста не е нищо особено, в сравнение с другите градчета, макар че центътът му да е симпатичен. Но препоръчвам с 2 ръце замъка и после може да обиколите селцата около него (ако сте с кола).

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 5.09.2018 г. в 23:49, water каза:

 

На връщане обаче имаше инцидент на релсите и всички влакове спряха за два часа. Понеже щяхме да си изпуснам самолета, а с автобуси също нямаше как да стигнем навреме до летището, мога да ви кажа цената на такси - Сейт Луи-летище - 95 евро. С Uber даде също толкова. Надявам се да не ви се налага де:)

 да няма грешка някаква и това да е цената от Колмар до летището? Saint Louis не е ли на 6-7 километра от летището?

Връзка към коментар
преди 1 час, Роца каза:

Селеста не е нищо особено, в сравнение с другите градчета, макар че центътът му да е симпатичен. Но препоръчвам с 2 ръце замъка и после може да обиколите селцата около него (ако сте с кола).

+1

Връзка към коментар
преди 2 часа, Роца каза:

Селеста не е нищо особено, в сравнение с другите градчета, макар че центътът му да е симпатичен. Но препоръчвам с 2 ръце замъка и после може да обиколите селцата около него (ако сте с кола).

Няма да сме с кола, аз никога не съм наемала, а и ще сме само две и няма да ни е изгодно. В понеделник смятаме да видим Eguisheim с автобус в едната посока и пеша в другата. Случайно да знаете някакви сайтове за споделено пътуване или нещо подобно във Франция? Мислех си да се спуснем от замъка до St. Hyppolite, Bergheim до гарата Ribeauville Gare. Автобуси няма в неделя, оказа се, че и влак няма от гарата Ribeauville до Colmar в неделя, което е много странно, защото тоя влак за Selestat минава през тази гаричка, ама в сайта не излиза възможно да се качиш от Ribeauville Gare до Colmar.

Връзка към коментар
На 30.08.2018 г. в 20:11, water каза:

Здравейте, в събота сутринта ще кацнем на летището в Базел и ще имаме свободен цял ден, до към 5 следобед, когато ще си хванем полета за Лондон в 18.30. засега мислим да разгледаме само Колмар. Имам следните въпроси, ще се радвам, ако можете да помогнете:

- Да купуваме обикновени билети ли или да купим билет ALSA+  до там и обратно - първо с автобус 11, после с влак до Колмар (само двама души ще сме). Благодаря на Преслава по-горе за инфото, че тези билети могат да се купят от шофьора на автобуса.

- Бихте ли препоръчали място за обяд с красива гледка в Колмар?

- Май няма къде бихме могли да си оставим багажа на летището. Той не е много, но все пак... Дали на гарата в Колмар ще има къде да го сложим?

- Ще имаме ли време да разгледаме и някои от селцата или да се придържаме само към Колмар, предвид ограниченото време?

 

Благодаря ви предварително 🙂

Багажа в Колмар може да се остави  в сграда точно до гарата ... в помещение  където дават велосипеди под наем... има такава услуга, мисля  беше 2Е на куфарче.   Имайте предвид, че обедната им почивка е от 12ч до 14ч.  

 

**** късно пускам информацията, но може да е полезна за други магеланци 🙂

Редактирано от Kremcheto
закъснял отговор...
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , mary_shery каза:

Няма да сме с кола, аз никога не съм наемала, а и ще сме само две и няма да ни е изгодно. В понеделник смятаме да видим Eguisheim с автобус в едната посока и пеша в другата. Случайно да знаете някакви сайтове за споделено пътуване или нещо подобно във Франция? Мислех си да се спуснем от замъка до St. Hyppolite, Bergheim до гарата Ribeauville Gare. Автобуси няма в неделя, оказа се, че и влак няма от гарата Ribeauville до Colmar в неделя, което е много странно, защото тоя влак за Selestat минава през тази гаричка, ама в сайта не излиза възможно да се качиш от Ribeauville Gare до Colmar.

Най-известният сайт за споделено пътуване е BlaBla car - https://www.blablacar.fr/

 

Доколкото виждам от сайта на железниците, влаковете от Рибовиле в неделя са само за Селеста и за Риквир. Така че може да минете в обратната посока - Рибовиле - Селеста, и оттам с влак или автобус до Колмар.

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
На ‎5‎.‎9‎.‎2018‎ г. в 23:49, water каза:

На връщане обаче имаше инцидент на релсите и всички влакове спряха за два часа. Понеже щяхме да си изпуснам самолета, а с автобуси също нямаше как да стигнем навреме до летището, мога да ви кажа цената на такси - Сейт Луи-летище - 95 евро. С Uber даде също толкова. Надявам се да не ви се налага де:) 

Преди две седмици ползвах такси от Вайл ам Рейн в Германия до летището. Таксито минава последователно през френското селце Huningue и Сен Луи /приблизително на половината от пътя/. Общо времето за пътуване беше около 10 - 12 минути, а цената - 35 EUR. Затова тази цена от 95 EUR,  цитирана по-горе ми изглежда зашеметяваща...

 

А самото градче Вайл ам Рейн се оказа чудесно място за отсядане и обикаляне из района - на спирката пред хотела спира трамвая за централната гара на Базел, а на 30 метра в другата посока започва пешеходния мост, който води в споменатото вече френско селце Huningue. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ами толкова  беше, пътят беше около 35 минути. Здраве да е:)

На 8.09.2018 г. в 9:23, antea каза:

 да няма грешка някаква и това да е цената от Колмар до летището? Saint Louis не е ли на 6-7 километра от летището?

Да, моя грешка, сигурна бях, че съм написла Колмар-летище. Извинете.

Връзка към коментар
На 6.09.2018 г. в 9:53, Фичо каза:

Сигурна ли си, че бяхте в Колмар?:rolleyes: :grin:

Офф, един пост, две грешки:)) Да, мястото е със същото име, но в Колмар. Верен линк - https://goo.gl/maps/229g6xjNEm22

Редактирано от water
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, mary_shery каза:

Аз все се надявам поне на гарата в Сен Луи да има от къде да се купи ALSA+. Нали има машини или поне гише там?

Да, ние от тази гара го купихме, от гише. Сигурно може и от шофьора на 11, но с нашият нещо не се разбрахме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

моля за малко помощ относно наемането на кола от летище Базел.

Нензам дали ще имаме проблеми с това че кацаме във швейцарската част , а ще вземем кола от френската за по евтино разбирасе (цената е почти наполовина, незнам защо 🙂) . Може ли свободно да се преминава от едната част в другата, има ли нещо такси и въобще какво бихте ме посъветвали?

Редактирано от sp100
Връзка към коментар
преди 3 минути , sp100 каза:

Здравейте,

моля за малко помощ относно наемането на кола от летище Базел.

Нензам дали ще имаме проблеми с това че кацаме във швейцарската част , а ще вземем кола от френската за по евтино разбирасе (цената е почти наполовина, незнам защо 🙂) . Може ли свободно да се преминава от едната част в другата, има ли нещо такси и въобще какво бихте ме посъветвали?

А как разбрахте, че кацате в швейцарската част? Летището е едно с изходи към Швейцария и Франция, може да се преминава. Аз наех от Херц през Orbitz.

Връзка към коментар
преди 9 минути , sp100 каза:

Нензам дали ще имаме проблеми с това че кацаме във швейцарската част ,

Не кацате в швейцарската част. Кацате на общото летище, а вече кацнали внимавате с табелите да излезете през изхода към френската част.

Редактирано от домосед
Връзка към коментар
преди 59 минути , sp100 каза:

Здравейте,

моля за малко помощ относно наемането на кола от летище Базел.

Нензам дали ще имаме проблеми с това че кацаме във швейцарската част , а ще вземем кола от френската за по евтино разбирасе (цената е почти наполовина, незнам защо 🙂) . Може ли свободно да се преминава от едната част в другата, има ли нещо такси и въобще какво бихте ме посъветвали?

Както вече е станало дума - не кацате в швейцарската част :wink3:
(то даже чисто географски, летището си е във Франция) 
image.png.bd001a6105c6b19fb693116c8d2243f7.png

 

По въпроса с рентакара от летището на Базел - на базата на опита от преди 2 седмици  - бих препоръчал Alamo/Enterprise - добри цени, добро обслужване (никакво досаждане за допълнителни застраховки, стегната и коректна процедура по предаване/приемана на колата), при резервирано Рено Туинго с 2 врати бензин ни дадоха новия модел на Ситроен C3 дизел. 
image.png.f66c261220ec2a40613f98d8af26d615.png

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Провери дали формално компанията за наеми разрешава излизането в чужбина без cross-border authorization или колко пари иска за нея, в зависимост от това къде мислиш да караш. Също... ако искаш с френската кола да караш в Швейцария, тя може да е без винетка и 30-ината евро за винетка трябва да ги вземеш предвид като смяташ разликата в цената. От друга страна, френска кола на това летище е много вероятно да има винетка, останала от предни наематели (ако не ги махат).

Връзка към коментар

Благодаря ви много за информацията, ще отседнем в Колмар и Старазбург.

Относно рентакара, при нас е водещото че ще използваме дебитна карта и цената разбирасе. (имам отговор от GOLD CAR че може с дебитна при тях) Относно нощувките все още не сме запазили и сме в процес на търсене.

Ако може да препоръчате нещо ...

 

Благодаря

Връзка към коментар
20 minutes ago, mary_shery said:

Привет, и ние летим на там в края на месеца на 23 , благодаря за хотелите ще ги прегледаме.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.