Прескочи до съдържание

Намибийска импресия


Tedy

Препоръчани мнения

Лек път и много положителни пътешественически емоции, Теди! И аз ще следя темата с интерес, че на 28 декември летя до Виндхук. Но, ти май импровизираш повече от мен. Аз вече си резервирах тур в пустинята Намиб с https://www.detourafrica.co.za защото не искам да губя време с планове на място, затова ми е много интересно да проследя твоя подход към африканските пътешествия. :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Лек път, Теди и Влади! Знам, че ще ни покажеш интересни и неизвестни подробности от живота на местните и ще се насладим на прекрасни пейзажи. Пожелавам пътят да ви води към интересни приключения и положителни емоции!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пожелавам си... Пожелавам си... Пожелавам си снимка на красиво скорпионче. :wub: 

Ще бъде незабравимо... Все пак това е Африка!

Преди години ми казваха, че веднъж качиш ли се на кемпер, няма слизане от него и само мечтаеш за възможност да го направиш отново и отново. При мен се доказа теорията, остава и вие да го потвърдите! :)

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 1 час, Crazy Horse каза:

затова ми е много интересно да проследя твоя подход към африканските пътешествия. :lol:

Моят подход към пътуванията изобщо премина на ново ниво - да пуснем волният дух да се рее свободно и замечтано. :lol: Писна ми от организации, ама наистина. :) Ако този модел сработи, мисля да го прилагам оттук нататък. :)

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 2 часа, Polina каза:

Ще бъде незабравимо... Все пак това е Африка!

Абсолютно! Африка е незабравима... и Южна Америка, и Азия. :)

С кемпера ми е неясен момента със зареждането с вода, къде ще спим, какво ще ядем... такива неща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Tedy каза:

Абсолютно! Африка е незабравима... и Южна Америка, и Азия. :)

С кемпера ми е неясен момента със зареждането с вода, къде ще спим, какво ще ядем... такива неща.

Храна си пазарувате от магазините в градовете. Повече храна и вода за пиене. Предполагам че има стопове за кемпери по маршрута, който сте си избрали, които би трябвало да са обозначени. Може да погледнете по картите. Възможно е вода да има по местата където ще спирате, ако не ще си пълните от бензиностанциите, както и там се освобождавате от мръсната такава. Въобще е едно голямо забавление. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Каква прелест... Една от първите ми най-желани дестинации. Само където нямах чак такива топки да тръгна сама с джип през пустинята... :) 

 

Много се радвам, че ще споделяш тук. Когато можеш...

 

Кемпер звучи хептен... интересно :biggrin:

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 8 часа, Tedy каза:

Не съм Моне и със сигурност няма да създам художествени шедьоври...:sungum:

Теди,няма нужда да си Моне,твоето ниво и друго и ти много добре го знаеш!Така че,смело напред,пожелавам ви да няма здравословни проблеми,че това е най-важното,пък ние тука ще си чакаме твоите прекрасни снимки!

Лек път,да се върнете живи и здрави и от сега имам предчувствие за нов спечелен конкурс по света с набиийски снимки:)))))

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Благодаря на всички за прекрасните пожелания, позитивната енергия е силата на този форум. :wub:

 

преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Теди,няма нужда да си Моне,твоето ниво и друго и ти много добре го знаеш!Така че,смело напред,пожелавам ви да няма здравословни проблеми,че това е най-важното,пък ние тука ще си чакаме твоите прекрасни снимки!

Лек път,да се върнете живи и здрави и от сега имам предчувствие за нов спечелен конкурс по света с набиийски снимки:)))))

 

Благодаря, Алекс. :) Пожелавам си умората да не ми дойде твърде много, тогава и фотографиите се получават.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И от мен лек път и най-приятни преживявания, включително н-брой сладки и забавни ситуации, живи и здрави да се върнете! И много поздрави на племето химба от племето на магеланците!  :) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз се присъединявам  към групата фенове и пожелавам прекрасни  мигове в Намибия.

Само бих желал да се споделя малко повече практическа информация, и така ще сте полезни и на другите магеланци. Много хора сме вперили взор във вашето пътуване, тъй като се готвим и ние по вашите стъпки....  Като начало може да започнете с кемпера - от коя агенция го наехте, колко струва, имаше ли и други предложения, кое бе определящо при наемането му, само двамата ли сте, Влади ли ще кара  -   ето такива неща...

Това , естествено не е задължително, а само в помощ на другите магеланци, и изцяло си зависи от желанието на автора.  За фотографските умения на Теди, тук никой не се съмнява.  Аз бих желал наистина повече практическа информация от първа ръка, въпреки, че в нета може да се намери доста такава. Но друго си е от такива видни магеланци, като Теди и Влади....

Вижте колко интересна и полезна е темата ма Александра Ко за Скандинавия, след като се вслуша в магеланските желания и публикува бюджетната страна на пътуването си.

Е, това е което искам да кажа...

Успех и само положителни емоции...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Кемперът не беше планиран, но се оказа задължителен, защото нямаше свободни настанявания край локациите, които ме интересуват. Като цяло практическата информация минава през Влади, трябва той да се включи с цените. 3 седмици селфдрайв, ще отсядаме в къмпинги и както дойде. До момента единствените изхарчени пари са за самолетните билети и кемпера.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.