Прескочи до съдържание

дневник Намибийска импресия


Tedy

Препоръчани мнения

Цитат

...Не мога да не ви покажа и тези стари коли...

Ееми, като си нЕмат цигани... да си им ръждясват колите из пЕсъците :)

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Песъци...ДеЮнее...полета пълни с пустиня!!!

Красиво е с тези багри и страната е уникална.Уж си в Африка пък с немски порядък ;)

И някой спомена за внос цигани.Стигне ли се до там,антилопите ще станат предпазливо-страхливи и ще са в "Червената книга".

Намибия си е подредена по добре от немскоезични ...ноСър-чета!

Кефя ви се!

 

П.С. Юни..Елиа видя какво е голяма дюна.Аз обаче я гледах отдолу ;) Парен ,пясък(каша) духа.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 минути , Botko каза:

Песъци...ДеЮнее...полета пълни с пустиня!!!

Забрави диамантите, имат си доста. :) За другото си прав, подредена държава, но африканска. Но били пред банкрут според хазяина, та това ще се промени. 

преди 1 час, milenita каза:

Нямам думи. Пътешествие-мечта :rolleyes:

Моите мечти не са свързани с пътувания, но ако бяха, това щеше да е едно от тях. Убийствени пейзажи, все едно съм в рая. Интересно ми е как ще е при племената. 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение

В контакт съм с гид, който е химба, надявам се да уреди да остана при тях 2 нощи. Абе забавно ще е, 100%.

И дано, дано на север да е по-топло. :)

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , milenita каза:

Леле лелее ще е лудница. Вече дори не знам дали завиждам благородно :O

Спането при химбите трябва задължително да се случи. Но искам и още нещо да видя, което ще е по-трудно, на място ще се решава.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Tedy каза:

И дано, дано на север да е по-топло. :)

С голям интерес следя темата, която ме връща към едни приятни спомени за една от любимите ми африкански дестинации :) Защо обаче избрахте да пътувате зимата? Аз бях ноември месец и времето беше перфектно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , Topfly каза:

С голям интерес следя темата, която ме връща към едни приятни спомени за една от любимите ми африкански дестинации :) Защо обаче избрахте да пътувате зимата? Аз бях ноември месец и времето беше перфектно.

Причината е ваканцията на децата, съобразяваме се с нея. Няма как.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер ви върви пътешествието, следя го с интерес. Може малко да ви е било студено, но пък в Етоша ще бъдете в топ сезон. Не се сетих да ви кажа, че за Quiver Tree Forest по-добрият лагер е Mesosaurus Fossil Bush Camp. Те също си имат гора с такива дървета, поне толкова красива както "официалната", като къмпинга им е в самата гора м-у quiver trees. Другите са се изхитрили, заградили са дърветата с ограда и събират вход :) Пластмасовите къщички пък са ги взели от железниците - специално са били направени за техните работници. На другият ден си платих и видях и "официалната гора" де, да не би да изтърва нещо, но такива дървета си има колко искаш наоколо.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Флай, късно пристигнахме, а другия къмпинг беше по-далеч, това беше определящо за избора. 

 

Снощи напазарихме и малко сувенири. :)

20170827_110014.png

  • Харесвам 24
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 26.08.2017 г. в 15:15, Tedy каза:

бегом към банята. Бях супер мотивирана да не изпусна изгрева и най-после да го видя, че вече си тръгвах.  С войнишка бързина се оправих иии ... пак не бяхме

Винаги успяваш да ни докажеш, че усилията си заслужават. Браво

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Добре де, какви са температурите през тая зима там? Все си мисля, че вие жените преувеличавате за студа и ако е под 35 градуса ви е студено :) Мен ми се струва идеално от снимките :) Та колко градуса е сега там?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много варират температурите. В началото беше 5 - 15 + вятър. Днес на север вече е над 30. 

Сега сме в  Kamanjab. Много хубав къмпинг. Цена 240, направо евтиния. Утре започваме тур при химбите и е тооооплооооо. :) Зареждам всички батерии, че и ток може би  няма да имаме в близките 2 дни.

На 27.08.2017 г. в 18:10, bay_kolio каза:

Винаги успяваш да ни докажеш, че усилията си заслужават. Браво

Бай Кольо, винаги готова. :)

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Убийствено е в Спитцкопе, за съжаление просто нямахме време да отидем до там и го видях и снимах само отдалеч. Снимките (твоите имам предвид) са прекрасни!

Местните не са бушмени (San people), като от филма "Боговете сигурно са полудели", нещо си се объркала. Те не живеят там, а в Калахари. С тях прекарах време и ги снимах.

Вижте дали освен Химба можете и да посетите племето Хереро, много са интересни, с едни виткориански дрехи и шапки ходят жените. Основно живеят в Намибия, но съм ги виждал и в Ботсвана.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз ги питах и казаха, че в района не живеят бушмени, но говорят по подобен начин. 

Хереро ги гледах на снимки, около столицата са, но няма да има време.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Tedy каза:

Аз ги питах и казаха, че в района не живеят бушмени, но говорят по подобен начин. 

Хереро ги гледах на снимки, около столицата са, но няма да има време.

И ние видяхме едни деца в Намибия, които си говореха, като щракаха с езика, но не успяхме да разберем от кое племе са :( Някъде бях чел, че това са най-древните езици в света от които са се развили всички останали езици.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Звучат много странно и смешно, като детска игра.

преди 16 минути , Topfly каза:

И ние видяхме едни деца в Намибия, които си говореха, като щракаха с езика, но не успяхме да разберем от кое племе са :( Някъде бях чел, че това са най-древните езици в света от които са се развили всички останали езици.

Да похваля къмпинга ни, много добре уреден, с немска прецизност за детайлите. Дори простир си имаме. :)20170829_064827.png.3265efe202cab4537bead24404c51da2.png

20170829_064811.png.e0e4adad4d279835abcf879c55f1a222.png20170829_064742.png.4e28557ac8f0778d06210f7112adb369.png20170829_064725.png.8cd737d9568cc28211135971bb870e5b.png

Стискайте палци да съм нацелила свестен гид и да ми покаже, каквото търся. 

Нетът в градовете е съвсем приличен. Ваучер 1Гб е 50.

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ох, много ме кефи този стил на обикаляне... Като му дойде времето, дано намеря някой мераклия да сподели същата дивотия... хаха...

Благодаря ти искрено за отделеното време да споделяш! 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

Като му дойде времето, дано намеря някой мераклия да сподели същата дивотия... хаха..

Дано, защото е голям кеф. Къмпингите им са много хубави. Бани, тоалетни, всичко е чисто и уредено като за европейци. На повечето собствениците са немци.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 4 минути , Nati каза:

Чудя се - по тези места има ли някакви опасни животни ??? :wacko:

Съжалявам за тъпия въпрос, просто нямам никаква представа от тази част на света:resent:

Скорпиони, змии, хищници, но ние нищо не сме нацели до момента. :) Край пътя има диви животни, вчера видяхме доста диви прасета, преди това антилопи, маймуни. Комари няма. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.