Прескочи до съдържание

дневник Намибийска импресия


Tedy

Препоръчани мнения

Нашите патила продължават... Сутринта Влади реши да снима с дрона и малко го счупи. Вината естествено беше моя. :wacko: Мда, хубава серия сме започнали, но важното е, че ние сме добре и колата е здрава... засега. :lol: Спането в колата беше гадно, ако може цяла нощ въртене да се нарече сън. -_-

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

В момента съм с два полара, яке, че и ветровка слагам. През деня е по-топло, но духа и още не мога да се климатизирам.

На 19.08.2017 г. в 15:24, slujitel каза:

Колко е студено, гледам, че си със зимно яке?

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Настаняването го намерихме на място, отне ни точно 3 мин. Хубава стая с баня за 480, най-евтините оферти от нета бяха двойно по-скъпи.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 38 минути , AlexandraKo каза:

 

image.jpeg.5753ad6311a02a5754dbd5ae39b60a51.jpeg

 

 Теди, тази гледка ми прлича на една друга:

 

 

 

P1180715.JPG

Същите огнени цветове. А по залез/изгрев става нереално. Само формата на Улуру е различна.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Теди, срещна ли интересни хора досега? Традиционни местни, заслужаващи снимане? И аз имам билет за Намибия за догодина вече. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , SLX каза:

Теди, срещна ли интересни хора досега? Традиционни местни, заслужаващи снимане? И аз имам билет за Намибия за догодина вече. 

Не, интересните етноси са племената, но още не сме стигнали до тях. Честито за билета. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След скоростното катерене на дюна Елим последва още по-бързо къпане, "готвене" включващо суха супа и консерва със сармички и омитане на вечерята. За пръв път времето беше топло и приятно, размазала съм се от кеф с бира в ръка и изведнъж пред взора ми от тъмното изплуваха дългите рога на антилопа орикс. :blink: От гледката сърцето ми прескочи един, два удара, а ченето ми увисна в нещо средно между изненада и лек уплах. Ок, предположих, че е безобидна, но твърдите й намеренията да се присъедини към нас на масата хич, ама хич не ми допаднаха. А и тези антилопи са доста едри парчета. :biggrin:Наведе глава и бавно, и разсеяно тръгна към нас без изобщо да отразява плахите ни опити да я изгоним. Вече беше на 5 м и сега какво... Лекият ми уплах премина в паника и скочих готова да атакувам добитъка. Той от своя страна също се стресна и заплашително наведе рога. Аз срещу орикса, лъвица и антилопа, каква драма. :lol: Накрая го изгоних де,  тръгна си много обиден, но аз не позволявам на кой да е да ми влиза в личното пространство. Добре дошла в реалността на Африка. :)

 

  • Харесвам 19
  • Браво 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Малко преди да стигна паркинга се обърнах за последен път. Час до залеза, светлината вече беше в топлата гама, сенките подчертаваха меките извивки на дюните. Знаех, че точно след 15 мин. вятърът ще помете и последните следи от моето присъствие. Вятърът, този велик съзидател на природни чудеса ще възстанови спокойната неподвижност на Сосусвлей. Хармонията на мига ме завладява. Разлива се по вените ми и умиротворява неспокойната ми душа. Благодаря за този споделен момент и с бързи крачки стигам до колата. Сбогом на Deadvlei, но не и на Намибия. Приключението продължава...

20170824_183626.png

  • Харесвам 41
  • Браво 2
Връзка към мнение

Прекрасно! 

Теди, искрено съжалявам, че до сега не си писала дневник. Магеланци сме изгубили много. Следя те с голям интерес. 

И да, пусни някоя снимка и на Влади, как помпа гуми на фона на огнен залез, например.

  • Харесвам 9
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , mililia каза:

Прекрасно! 

 

Благодаря, Еми! :)

Хубаво е информацията да я има събрана, виждам че има интерес към темата. Дано запаля и други ентусиасти по идеята за Африка. 

Само да пропилявам залез снимайки помпане на гуми... не съм съгласна. :lol:

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Ентусиасти има, финанси за четирима няма, желание да се занимавам с детски капризи насред Африка също...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 4 минути , neuromancer каза:

Ентусиасти има, финанси за четирима няма, желание да се занимавам с детски капризи насред Африка също...

Ако има желание, все ще й дойде времето на Намибия. Извън градовете престъпност няма и доста хора пътуват с деца. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

По пътя за Уолвис бей минахме през Solitaire. Не мога да не ви покажа и тези стари коли, на които се нащраках та чак прекалих. 

20170824_191903.png.180bbf7640fc8d223ff97ac82733c847.png

20170824_191937.png.6d85565902847c1d34773880460dd612.png

20170824_192138.png.1498a34b47bea5d8016f88a80f3d934d.png

20170824_194600.png.cfc322479871a4573b642e6d078950a4.png

20170824_194827.png.0a52bb94d2d921d9b8a6b4848e51854a.png

20170824_200120.png.8176462d06bc2b8f05b680e3e486fef0.png

 

  • Харесвам 31
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.