Прескочи до съдържание

Намибийска импресия


Tedy

Препоръчани мнения

преди 4 часа, Tedy каза:

Информацията за кемпера - 4х4,  цената е 300лв/ден, с пълна застраховка, без самоучастие. 

Не знам доколко дълбоко сте ровили за застраховката, но в Намибия термин "Пълно каско" както се разбира в Европа просто няма. Хеле пък без самоучастие. На "пълната застраховка" отгоре се плащат "Застраховка радиатор", "Застраховка предно стъкло" (голяма част от пътищата са чакъл и много често хвърчат камъни и пукат / чупят стъкла), "Застраховка гуми" и не помня още каква... Попитайте като вземете camper-a изрично дали тези три застраховки ви влизат в пакета и ако не влизат, най-добре си ги платете.

 

И още един практичен съвет - никога не отбивайте от пътя върху трева! Особено сега през сухия сезон, от горещия ауспух понякога се подпалва тревата и после возилото.
 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, FlyTraveler каза:

Попитайте като вземете camper-a изрично дали тези три застраховки ви влизат в пакета и ако не влизат, най-добре си ги платете.

Ще имаме предвид, мерси. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всичко да ви е 6 и както сте си го планирали и решили.Пожелавам ви вълнуващи изгреви и залези,пейзажи,безпроблемни пътувания и красиви спомени.За друго...вие най добре си знаете и имате опит!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Присъединявам се към пожеланията за интересно, вълнуващо и безаварийно пътешествие. Чакам с нетърпение прекрасните снимки на Теди от Намибия, с които да си украся десктопа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко стресиращо начало... Владо си забрави ръчния багаж, който факт установихме естествено на летището. :ok:След размяна на оцъклени погледи в стил Катерицата от Ice age, щото не сме от хората, които си оставят аванс от време преди полета, газ към вкъщи. Защо да ни е скучно като може да си разннообразяваме живота препускайки в луда надпревара. Все пак успяхме, дори вихрено се отчетохме и в първия си Diners lounge. 

На секюрито беше интересно като започнахме да вадим техниката. Освен моя апарат с няколко обектива и този на Владо, от багажа на гореспоменатия изскочи и дрон, закупен тайно зад гърба ми. :OМисля, че спокойно може да се замеряме с фотографска екипировка оттук до Намибия. На финала не знам дали ще има снимки, но че ще се снима до откат е сигурно. :biggrin:

  • Харесвам 39
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Тадъъъъм пристигнахме благополучно. Да се пътува с лоу кост на дълъг път хич, ама хич не е забавно. Тесните пространства до европейска дестинация се издържат, но за 10часов полет... Чуденето тези крака къде да ги дяна и как да се опъна по-удобно... е, преживява се, няма да мрънкам. Виндхук ни посрещна с грозните 5 градуса и лек бръснещ вятър. Навлякох се и пак ми е студено.

 

20170817_110211.png

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 33
Връзка към коментар

Визата за Намибия се получава в посолството във Виена. Паспортите може да се изпратят по куриер, но получаването е лично, на място. За да спестим пари от международен куриер и банкова такса, помолихме наш приятел да ги пусне от Виена. Цена на визата 60Е, цялото удоволствие излиза бая скъпо.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 9
  • Шок 1
Връзка към коментар

Да добавя за застраховката на колата, че включва всичко, включително гуми, стъкла и радиатор. При произшествие ще платим само административна такса от 500 нам. долара, около 32 Е. 

  • Харесвам 13
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , ruwenzogy каза:

Аз мислех, че пътувате стандартно с Катарците. Би ли споделила с кои авиолинии пътувате и на каква цена естествено. Явно има и други опции, освен катарците.

Тъй като и ние се бяхме засилили натам, имам наблюдения за директни полети на TUI fly, така избягваш транзит през Южна Африка, който съществува в повечето случаи с катарските авиолинии.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , ruwenzogy каза:

Аз мислех, че пътувате стандартно с Катарците. Би ли споделила с кои авиолинии пътувате и на каква цена естествено. Явно има и други опции, освен катарците.

500Е с Eurowings, лоу коста на Луфтханза, това е цена с багаж, но без храна. Директно от Кьолн. На терминала няма Дайнърс лаундж, няма и голям избор на кафенета. Та, ако нямате платена храна за полета, добре е да се предвиди.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Теди, не можахте ли да намерите оферта с ТАР и TAAG? Аз летя с тях на 28 деквмри по трасето Лисабон-Порто-Луанда-Виндхук с ТАР и TAAG Angola Airlines и връщане на 6 януар. Благодарение на chandni купих билета за 325 евро. Ето темата за повече подробности.


До Лисабон си купих вече билет с EasyJet за 76 евро, Мадрид-Лисабон-Мадрид. От София също има евтини възможности да се лети до Лисабон, мисля. Ruwenzogy, ти също не изключвай иберийски транзит.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз мисля, че стига вече с тези проблеми! Съсредоточете се в приключенския момент на начинанието, бъдете по-внимателни с дребните неща и се наслаждавайте! Хайде, газ! :)

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , Цвете каза:

Аз мисля, че стига вече с тези проблеми! Съсредоточете се в приключенския момент на начинанието, бъдете по-внимателни с дребните неща и се наслаждавайте! Хайде, газ! :)

Е, то и това е част от приключението. Разсеях се нещо, а уж имам опит.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Crazy Horse каза:

Теди, не можахте ли да намерите оферта с ТАР и TAAG? Аз летя с тях на 28 деквмри по трасето Лисабон-Порто-Луанда-Виндхук с ТАР и TAAG Angola Airlines и връщане на 6 януар. Благодарение на chandni купих билета за 325 евро. Ето темата за повече подробности.

И ние се възползвахме от същата "промоция" - билетите Порто-Луанда-Виндхук-Луанда-Лисабон за Юли 2018 излезнаха по €280, което е топ цена. От София до Порто има супер евтини опции, а на връщане ще се прибираме с директния полет Лисабон-София на Wizz. Тоталът София-Виндхук-София ще се върже макс по около €350 на човек. Въобще да не споменавам за приятния бонус (от моя гледна точка) на транзита през Ангола :)

 

@Tedy и @vlady, пожелавам ви страхотно и супер интересно приключение в Намибия, чакаме снимки и разкази :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

И ние се възползвахме от същата "промоция" - билетите Порто-Луанда-Виндхук-Луанда-Лисабон за Юли 2018 излезнаха по €280, което е топ цена. От София до Порто има супер евтини опции, а на връщане ще се прибираме с директния полет Лисабон-София на Wizz. Тоталът София-Виндхук-София ще се върже макс по около €350 на човек. Въобще да не споменавам за приятния бонус (от моя гледна точка) на транзита през Ангола :)

 

@Tedy и @vlady, пожелавам ви страхотно и супер интересно приключение в Намибия, чакаме снимки и разкази :)

 

Супер, Жоро! Много се радвам, че на такъв пътешественик като теб съм могъл да дам съвет за билет! Ще обменяме инфо за Намибия значи. Аз вече започнах да действам с пълната организация на пътуването. Резервирах си сафари тур в пустинята Намиб и даже за още 240 евро си взех билет Виндхук-Кейптаун-Виндхук да си направя един градски и един винен тур и там.  

 

Теди, пиши, моля те подробности за телефона. Как точно се разви ситуацията и сам ли беше джебчията? Супер е, че си се усетила на време и си успяла да си го върнеш! От тук нататък само положителни емоции ви желая!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Crazy Horse каза:

Теди, пиши, моля те подробности за телефона. Как точно се разви ситуацията и сам ли беше джебчията? Супер е, че си се усетила на време и си успяла да си го върнеш! От тук нататък само положителни емоции ви желая!

Бяха двама по класическата схема, взеха го докато се разминаваха край мен, затова се усетих. Изненадах ги с бърза реакция и единия просто ми го даде.

Снощи нощувка в лодж до язовир Hardap, цена за самостоятелна стая 900, къмпинг за двама е 240, а входа за язовира 90. Всички цени ще ги давам в нам. долари. Мястото е красиво.

 

20170817_170714.png

20170818_093027.png

  • Харесвам 49
Връзка към коментар
преди 42 минути , Tedy каза:

Бяха двама по класическата схема, взеха го докато се разминаваха край мен, затова се усетих. Изненадах ги с бърза реакция и единия просто ми го даде.

Снощи нощувка в лодж до язовир Hardap, цена за самостоятелна стая 900, къмпинг за двама е 240, а входа за язовира 90. Всички цени ще ги давам в нам. долари. Мястото е красиво.

 

20170817_170714.png

20170818_093027.png

Наистина е много красиво! Теди, с какво снимаш? Страхотни снимки, както винаги! :):):) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.