Прескочи до съдържание

Какво ново в magelanci.com


Препоръчани мнения

Задава се поредно обновяване на софтуера на форумите и в идните няколко дни/седмици ще ви покажа най-големите промени.

Бързам да кажа, че визуални промени почти няма да има, основната структура на форумите си остава непроменена. Може би новите неща ще ги вкараме около средата на май. 

 

 

image.png


На тези, на които не им се участва в загадки - следват значителни промени в търсачката. Обърнете внимание, че е написано само "книг" в полето за търсене, но въпреки това системата разпознава, че търсим за "книга". Също така, търсенето обхваща и множественото число, т.е. виждаме резултати и за "книги". 

 

По мое лично мнение това е най-сериозното нововъведение от миналия април насам, търсачката наистина ни беше много слабо място. Не веднъж съм обяснявал в лични съобщения да се използва гугъл, защото просто тяхната търсачка е в пъти по-добра от вградената. Макар и в известни аспекти все още да е така, то ще имаме предимства, които няма да бъдат налични в гугъл.

 

Най-вече, търсачката ще бъде настроена да дава по-голяма тежест на личните ви мнения. Т.е. при търсене, мненията на които сте автор и отговарят на търсения термин ще бъдат класирани по-високо в резултатите. Това ще е особено полезно, когато знаете, че сте писали нещо и искате да го посочите като отговор на зададен въпрос, но все не сте успявали да го намерите. Други настройки са за тежест на заглавията на темите спрямо текстът в мненията, тежест за по-новите мнения спрямо по-старите и т.н. 

 

Със сигурност в началото може да е малко непривично, ще отнеме време да направим точните настройки така че търсачката да е супер интуитивна за нашите цели, но подобрението ще е огромно.

 

За по-любопитните от IT естество, ще ползваме Elasticsearch. 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги каза:

По мое лично мнение това е най-сериозното нововъведение от миналия април насам, търсачката наистина ни беше много слабо място. Не веднъж съм обяснявал в лични съобщения да се използва гугъл, защото просто тяхната търсачка е в пъти по-добра от вградената. Макар и в известни аспекти все още да е така, то ще имаме предимства, които няма да бъдат налични в гугъл.

Настоящата търсачка е несъпоставимо по-добра от предишната версия на форума. Лично аз не съм ползвала Google за форумни теми, откакто е новата версия. Още по-голямо подобрение - още по-добре...

Връзка към мнение

Другото, може би най-видимо подобрение ще е сериозен редизайн на галерията със снимки. Ще е много по-интуитивна от сега и вместо 3-4 клика, докато отворите снимка в lightbox, както е прието в днешно време, ще ви трябва само един. Изгледът много ще напомня стандартът на социалните мрежи - снимка в средата и коментари вдясно. Така няма да е нужно да скролвате извън снимката за да видите реакции, коментари, детайли и т.н. 

 

image.png

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Дойде време и да пенсионираме доста архаичните ни емотикони. Новата версия ще поддържа пълния пакет емоджита на Emojione. Там освен стандартните усмивчици има и много други, които можем да използваме - например знамена на държави, иконки за самолети, влакчета, известни забележителности и т.н. 

 

image.png

 

Размера може да се контролира, не се притеснявайте, по-големи са само с илюстративна цел :) Иначе самите емоджита са на практика шрифт, т.е. размера им се увеличава и намалява с увеличаване и на шрифта. 

 

Поддържат се и менютата за избор на цвят на кожа и категории:

 

image.png

 

Най-отгоре ще излиза и списък с последно използваните емоджита:

image.png

 

 

При писане на мнение, когато добавите : и започнете да пишете име на търсено емоджи, автоматично ще излизат предложения. Още не съм решил дали да ги превеждаме всички или на английски ще е по-интуитивно. 

 

image.png

 

Ето и пълния списък, който ще е на разположение: https://www.emojione.com/emoji/v3

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Включени са опции за по-лесно и бързо докладване на мнения. При всеки доклад, ще може да изберете причината за доклада, без да е нужно да я изписвате ръчно. Вкарали сме няколко основни причини, ще добавим още, ако е необходимо. 

 

image.png

 

Бутонът за доклад се намира горе вдясно до всяко мнение и е леко скрит преди да минете с мишката върху мнението: 

 

image.png

 

Разчитаме на вашата помощ, защото наистина е трудно да се държат нещата подредени и организирани. Вярвам и че така ще ви е много по-лесно да посъветвате, ако някое мнение ви се струва не на точното място или против правилата, вместо да пишете съобщения до екипа директно в темите, което хич не е препоръчително. 

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Активирано е влизане чрез Facebook профил. Това като цяло е насочено към новите магеланци, да им е по-лесно да се присъединят, но вие също може да направите връзка между Facebook и съществуващият ви профил тук. 

 

След като се логнете с нормалния си профил, отидете в менюто за профилни настройки:

image.png

 

В менюто с настройките ще видите връзка за Facebook. Натиснете върху "Влез чрез Facebook" за да направите връзка между двата профила.

image.png

 

След като връзката е извършена успешно ще имате възможност да изберете дали профилната и коричната ви снимка тук да се синхронизира с тази от Facebook, както и какво да се случи, ако смените имейл адресът във FB. Кликвайки на "Изход" би трябвало да прекрати връзката между тукашния и фейсбукския профил. 

image.png

 

Внимание! Ако при влизане във форума, ако по невнимание натиснете "Влизане чрез Facebook" преди да сте направили връзката както описах тук, ще се създаде отделен нов акаунт, който няма да е асоцииран с текущия. Ако това се случи, драснете ми едно лично съобщение и ще оправим нещата 🙂

 

Ако всичко върви добре, идните дни ще добавим и влизане чрез Google. 

 

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 6.07.2018 г. в 3:47, Георги каза:

Ако всичко върви добре, идните дни ще добавим и влизане чрез Google. 

 

Добавено е и влизане/регистриране чрез Google. 

Връзка към мнение

Ще забележите, че под профилната снимка на някои хора се появиха флагчета със знамена на определени държави. Това е нашия знак на благодарност към тези хора, които неуморно дават точни и подходящи съвети на зададени въпроси свързани със съответната дестинация. Има критерии, по които ги раздавам тези свръх символични награди, но няма да ги обявя публично.

 

Силно е възможно в тази първа вълна раздаване на знаменца да има някои пропуснат. Не се притеснявайте, продължавайте в същия дух и неизменно ще получите знаменцето си. Просто на прима виста не мога да се сетя за всички активни магеланци, които помагат постоянно за дадена дестинация, особено ако дискусиите по нея са се кротнали напоследък. 

 

Няма да се ограничим само до знаменца, скоро ще има и други категории, с които ще отбележим тези от вас, които изпъкват по един или друг начин, но най-вече обогатяват общността с присъствието си и мненията си. 

 

Ако по някаква причина ви тресе някаква необоснована скромност, може да премахнете медалите от профила си 🙂

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 33 минути , Георги каза:

Ще забележите, че под профилната снимка на някои хора се появиха флагчета със знамена на определени държави. 🙂

Супер идея! Открих обаче една грешка и тя е ,че под никнейма на @neuromancer знамето е на Белгия,а той май е специалист по Бразилия.😉

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение
преди 48 минути , krasen_denev каза:

Супер идея! Открих обаче една грешка и тя е ,че под никнейма на @neuromancer знамето е на Белгия,а той май е специалист по Бразилия.😉

Мерси, оправено е 🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ще забележите, че в лентата под мненията се е появила една лупичка:

 

image.png

 

Кликвайки я ще видите всички мнения от конкретния автор в конкретната тема. Как може да е полезно това? По някой от следните начини:

 

1. В някои от дългите теми виждате, че определен човек отговаря по начин, по който ви допада и искате да филтрирате само неговите мнения. 

2. В темите тип "Дневник" може да филтрирате мненията само на автора, така че да прочетете целия разказ без да се разсейвате с коментарите на останалите. 

3. Ако си спомняте, че някой някога е писал нещо в някоя тема (например отговор на въпрос, който сте задали) е много лесен начин да намерите само неговите постове. 

  • Харесвам 16
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 37 минути , Георги каза:

Ще забележите, че в лентата под мненията се е появила една лупичка:

 

image.png

 

Кликвайки я ще видите всички мнения от конкретния автор в конкретната тема. Как може да е полезно това? По някой от следните начини:

 

1. В някои от дългите теми виждате, че определен човек отговаря по начин, по който ви допада и искате да филтрирате само неговите мнения. 

2. В темите тип "Дневник" може да филтрирате мненията само на автора, така че да прочетете целия разказ без да се разсейвате с коментарите на останалите. 

3. Ако си спомняте, че някой някога е писал нещо в някоя тема (например отговор на въпрос, който сте задали) е много лесен начин да намерите само неговите постове. 

Оооо, супер, така ще си намирам мненията в темата „ в момента съм”. Там има толкова важна информация, а се губи и се налага яко търсене.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

3. Ако си спомняте, че някой някога е писал нещо в някоя тема (например отговор на въпрос, който сте задали) е много лесен начин да намерите само неговите постове. 

А ако си спомняте, че някой, някога е писал нещо, но мненията му в дадена тема са само 1 или 2 и не можете да го откриете, за да натиснете лупичката, може да използвате следния трик:

 

1. Отваряте профила на потребителя, който ви интересува и в адрес бара на браузъра си виждате неговото потребителско ID:

1.png.2369523dbd9db960c9052dff68ba4df6.png

 

В този случай - 2276.

 

2. Отваряте темата, която ви интересува - примерно тази. Натискате лупичката още в първото мнение, което генерира ето този линк в адрес бара:

https://magelanci.com/forums/topic/7130-искам-да-попитам/?do=userPosts&mid=1

Замествате стойността на userPosts$mid= и поставяте ID-то, което ви интересува и линкът става

https://magelanci.com/forums/topic/7130-искам-да-попитам/?do=userPosts&mid=2276

Натискате Enter и получавате мненията на съответния потребител 🙂

Редактирано от chandni
  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 28.07.2018 г. в 21:12, Георги каза:

Няма да се ограничим само до знаменца, скоро ще има и други категории, с които ще отбележим тези от вас, които изпъкват по един или друг начин, но най-вече обогатяват общността с присъствието си и мненията си. 

 

Ако по някаква причина ви тресе някаква необоснована скромност, може да премахнете медалите от профила си 🙂

Аз току-що забелязах, че имам медал за знаменосец, но всъщност никога не съм носила знамето на път със себе си. Само ме има на една или повече снимки с него из софийски кръчми, но то е било случайно и без моя заслуга. Рискът да го загубя някъде по пътя е доста голям.

Връзка към мнение
преди 38 минути , Childish каза:

Аз току-що забелязах, че имам медал за знаменосец, но всъщност никога не съм носила знамето на път със себе си. Само ме има на една или повече снимки с него из софийски кръчми, но то е било случайно и без моя заслуга. Рискът да го загубя някъде по пътя е доста голям.

Определя се на база авторите на снимки в галерията със знамето. Ето я твоята:

 

 

Ако не мислиш, че заслужаваш, може да скриеш значката от профила си 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
На 28.07.2018 г. в 21:12, Георги каза:

Ще забележите, че под профилната снимка на някои хора се появиха флагчета със знамена на определени държави. Това е нашия знак на благодарност към тези хора, които неуморно дават точни и подходящи съвети на зададени въпроси свързани със съответната дестинация. Има критерии, по които ги раздавам тези свръх символични награди, но няма да ги обявя публично.

 

Силно е възможно в тази първа вълна раздаване на знаменца да има някои пропуснат. Не се притеснявайте, продължавайте в същия дух и неизменно ще получите знаменцето си. Просто на прима виста не мога да се сетя за всички активни магеланци, които помагат постоянно за дадена дестинация, особено ако дискусиите по нея са се кротнали напоследък. 

 

Няма да се ограничим само до знаменца, скоро ще има и други категории, с които ще отбележим тези от вас, които изпъкват по един или друг начин, но най-вече обогатяват общността с присъствието си и мненията си. 

 

Ако по някаква причина ви тресе някаква необоснована скромност, може да премахнете медалите от профила си 🙂

Обновени са значките под профилите. Извинявам се, че процеса не е автоматичен и да си видите значката в момента, в който покриете супер секретните критерии, но за сега това е положението 🙂

Връзка към мнение

Сигурно съм пропуснала, ама , коя значка, какво означава?

 Една книжка, няколко книжки, 50 в кръгче,елхичка...

За знаменцата и знаменосците ми е ясно.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Captain45 каза:

Ако задържиш курсора на мишката върху съответната значка ти изписва какво означава.

Благодаря ти много!

То пък, сега на десктопа не ми излизат никакви значки.😮

Връзка към мнение
преди 11 часа, AlexandraKo каза:

Сигурно съм пропуснала, ама , коя значка, какво означава?

 Една книжка, няколко книжки, 50 в кръгче,елхичка...

За знаменцата и знаменосците ми е ясно.

50 - Посетени повече от 50 държави (съответно 100, 150)

Книжките - една - разказвач, много - топ разказвач

Знаме - специалист по дадена държава и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , chandni каза:

50 - Посетени повече от 50 държави (съответно 100, 150)

Книжките - една - разказвач, много - топ разказвач

Знаме - специалист по дадена държава и т.н.

Благодаря ти, сега разбрах!:give_rose:

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Към края на месеца или може би в началото на следващия ще има поредно обновяване на софтуера и сървъра, който ни хоства в момента. Промените като цяло ще са повече "под капака" и визуално малко неща ще се променят. Откъм бързодействие обаче подобрението трябва да е значително, трябва и съвсем да изчезнат и досадните Error 500, които мисля че напоследък така и така са рядкост. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 21.03.2019 г. в 8:57, Георги каза:

Към края на месеца или може би в началото на следващия ще има поредно обновяване на софтуера и сървъра, който ни хоства в момента. Промените като цяло ще са повече "под капака" и визуално малко неща ще се променят. Откъм бързодействие обаче подобрението трябва да е значително, трябва и съвсем да изчезнат и досадните Error 500, които мисля че напоследък така и така са рядкост. 

Това мина ли? Че толкова грешки 500 колкото през този уикенд за няколко години общо не съм имал

отпреди малко

Error 525 Ray ID: 4c09dc23ba7ebaf8 • 2019-04-01 10:26:41 UTC

SSL handshake failed

 
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.