Прескочи до съдържание

Какво ново в magelanci.com


Препоръчани мнения

преди 1 час, neuromancer каза:

Това мина ли? Че толкова грешки 500 колкото през този уикенд за няколко години общо не съм имал

 отпреди малко

Не, не е минало. И може да отнеме още някоя и друга седмица, че в новата версия има да се допревеждат разни неща, а трябва и да тествам сериозно и новия сървър. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Утре по обяд предстои обновяване на софтуера и затягане на малко болтчета тук и там. Надявам се спирането да не е повече от 30 минути, ще предупредя 2 часа предварително за да не почвате да пишете дълги пътеписи и т.н. 

 

Местенето на новия сървър е планирано за следващия уикенд, докато си пиете бирата във Варвара. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Създадох нов подфорум зa финтех компаниите и разплащанията като цяло. Не е било цел, но се оказва, че сме най-адекватния и подробен източник за финтех компаниите в българското интернет пространство. 

 

https://magelanci.com/forums/forum/118-онлайн-разплащания-и-fintech/

 

Освен това ъпгрейда го местя тази вечер, след около час. Извинявам се, но ще ми е много по-удобно сега. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 13 минути , Фил каза:

Какво означава това зеленкото пред ника на Ванката? :rolleyes: 
image.png.dfda0ff1b146db78a490fd0ace9616c4.png
 

Иконка, която може да си избере всеки със златно членство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В страницата с "Ново съдържание" има нов панел вдясно, който отбелязва теми, които от екипа сме сметнали за интересни и заслужават внимание:

 

image.png

 

Селекцията е ръчна, като ще се постараем там като минимум да са всички теми с разкази, т.нар. дневници. Но ще има и други. 

 

Идеята е да дадем допълнително пространство за темите с по-солидно съдържание за сметка на разговорните, които окупират винаги списъка с последно обновени. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Идните два уикенда предстои поредно обновяване на софтуерната платформа. Изгледат няма да се променя драстично, промените са по-скоро в бекенд частта, но има и 1-2 новости, които се надявам да ви харесат. Ще ги добавям лека полека тук.

 

Тъмна тема

 

Новата мания в последно време. Ако гледате форума предимно вечер или в затъмнено помещение, може да предпочитате по-тъмни цветове:

 

image.png

 

С крушката в профила горе вдясно сами ще може да превключвате между светла и тъмна тема. Като цяло е трудно нещата да се направят универсално работещи и на двете места и на този етап фокусът ни ще е основно върху светлата тема, но и в тъмната нещата работят добре 🙂

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Освен това, всеки ще има и допълнителен контрол над темата, включително и различни картинки за хедъри - надявам се дружно да може да направим добра колекция от 4-5 картинки, които да си сменяте сами според предпочитанията:

 

image.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Блоковият изглед на форумите вече може да е с прикачена снимка. Изглежда доста по-приветливо:

 

image.png

 

Мисля това да стане изглед по подразбиране за всички, а който иска да си ползва текущия с вид на списък също ще може да си го настрои сам. 

  • Харесвам 10
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
В момента, Георги каза:

Блоковият изглед на форумите вече може да е с прикачена снимка. Изглежда доста по-приветливо:

 

image.png

 

Мисля това да стане изглед по подразбиране за всички, а който иска да си ползва текущия с вид на списък също ще може да си го настрои сам. 

А как ще се избере снимката, която да е характерна за подфорума? 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

А как ще се избере снимката, която да е характерна за подфорума? 

Аз ще я избирам, освен ако няма някой доброволец, с радост му отстъпвам тази чест. Само да няма нужда от анкети и гласуване 🙂 За избирането на снимки ще пиша след малко.

 

=================

 

В момента темите са само заглавие, което не винаги дава добра представа какво може да се открие в темата. Ако минете с мишката над заглавието се зареждат първия и последен пост, но може за доста от вас това да е допълнително и излишно движение. Сега, ако желаете ще може по подразбиране да виждате първите няколко реда от всяка тема, подобно на начина, по който излизат и темите в "Ново съдържание"

 

image.png

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги каза:

Аз ще я избирам, освен ако няма някой доброволец, с радост му отстъпвам тази чест. Само да няма нужда от анкети и гласуване 🙂 За избирането на снимки ще пиша след малко.

Ех, точно се настроих да обсъдим кой кадър е най-характерен за района, откъде да го вземем, защо имаме този или друг подфорум... 

Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

Ех, точно се настроих да обсъдим кой кадър е най-характерен за района, откъде да го вземем, защо имаме този или друг подфорум... 

Ми звучиш ми като въпросния имагинерен засега доброволец :))

 

Та за избора на снимки, ще има интеграция с Pixabay, което е една от големите платформи за безплатни сток снимки. Тези отгоре съм ги избрал чрез нея за демото на скрийншота и ми отне буквално секунди. Всеки ще може да разкраси постовете си със снимки, като изборът им е доста лесен и удобен, макар и малко зачукан от разработчиците на платформата. 

 

image.png

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги каза:

Ми звучиш ми като въпросния имагинерен засега доброволец :))

 

Та за избора на снимки, ще има интеграция с Pixabay, което е една от големите платформи за безплатни сток снимки. Тези отгоре съм ги избрал чрез нея за демото на скрийншота и ми отне буквално секунди. Всеки ще може да разкраси постовете си със снимки, като изборът им е доста лесен и удобен, макар и малко зачукан от разработчиците на платформата. 

 

image.png

Яко, благодаря ти, а дали мога да си намеря за фототапет там някоя снимка?

Сигурно ще мога да се справя, ама като заредя едни снимки за характерното за района планинско връхче и може да издразня някой 🙂

Връзка към мнение

Всяка тема с повече от няколко мнения ще има и един блок с кратък обзор на темата. Не че е безкрайно полезна информацията там, но добре изглежда като малко визуална дъвка:

 

image.png

В момента, Lindt каза:

Яко, благодаря ти, а дали мога да си намеря за фототапет там някоя снимка?

Сигурно ще мога да се справя, ама като заредя едни снимки за характерното за района планинско връхче и може да издразня някой 🙂

Еми не ти трябва форумна интеграция за целта, отвори си https://pixabay.com/ и си търси тапети на воля. 

Когато има голяма дупка в периода на активност на дадена тема, това ще бъде отбелязвано между мненията. Дава малко контекст как върви дискусията:

 

image.png

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Новата версия ще поддържа и нейтив мобилно приложение, но на този етап няма да го пускам, защото е доста бъгаво и най-вероятно ще откаже всички, които са мераклии да го ползват. Но да речем след година може и да е ок и да може форумът да се разглежда и от мобилно приложение на телефони, а не само през браузър. 


Това са може би малко телеграфно основните нововъведения. Има и разни други леки промени в интерфейса, но тях ще ги обсъждаме в движение. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Поддръжката за приложението за отметки ще бъде спряна в новата версия. Искам да помоля следните магеланци да си запазят отметките на друго място, например в браузера, защото почти сигурно приложението ще бъде премахнато:

 

@Polina, @neuromancer, @mimcho, @mililia, @Childish, @rik4o, @desislavna, @Doctor Who, @Гост, @water, @chandni, @Alexander, @iliana_t, @ven62, @Иван Попов , @Carrie

 

Извинявам се за неудобството. Малко напред във времето ще има нова функционалност, значително по-мощна от текущото предложение, но дотогава ще има "дупка" от няколко месеца, където няма да е възможно да се запазват отметки.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
На 17.11.2020 г. в 9:50, Георги каза:

Поддръжката за приложението за отметки ще бъде спряна в новата версия. Искам да помоля следните магеланци да си запазят отметките на друго място, например в браузера, защото почти сигурно приложението ще бъде премахнато:

 

@Polina, @neuromancer, @mimcho, @mililia, @Childish, @rik4o, @desislavna, @Doctor Who, @Гост, @water, @chandni, @Alexander, @iliana_t, @ven62, @Иван Попов , @Carrie

 

Извинявам се за неудобството. Малко напред във времето ще има нова функционалност, значително по-мощна от текущото предложение, но дотогава ще има "дупка" от няколко месеца, където няма да е възможно да се запазват отметки.

До кога ще са активни отметките? 

Тоест, до кога ще мога да ги ползвам свободно, за да си сваля? Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 12 часа, Иван Попов каза:

До кога ще са активни отметките? 

Тоест, до кога ще мога да ги ползвам свободно, за да си сваля? Благодаря! 

Може би до събота, но има вариант да отложа ъпгрейда и за по-следващия уикенд.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ъпгрейда ще се състои тази вечер. След 20 часа. Прекъсването ще е надявам се максимум от 1 час, след това би трябвало да има що-годе нормален достъп, макар и някои от нещата да имат нужда от позатягане на бурмички. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги каза:

Ъпгрейда ще се състои тази вечер. След 20 часа. Прекъсването ще е надявам се максимум от 1 час, след това би трябвало да има що-годе нормален достъп, макар и някои от нещата да имат нужда от позатягане на бурмички. 

Ъпгрейда се отменя по технически причини. Ще се състои идните дни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Отложения ъпгрейд ще го направя тази вечер, след около час. 

 

В самото начало някои неща от некритичните ще липсват, но ще се върнат заедно с нови функционалности през идните дни. 

Връзка към мнение

Сайтът е обновен. Както отбелязах, някои неща липсват (най-очевидните са значките на експертите, знаменосците, разказвачите и т.н.), но и други неща ще бъдат поетапно оправяни идните дни. 

 

Не се притеснявайте, ако забележите нещо нередно да го пускате в темата, в която обикновено обсъждаме бъговете:

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имаме и тъмен облик на форума. Може да го достъпите чрез иконката най-горе вдясно:

 

image.png

 

Възможно е тук-там да има цветови несъответствия. Имайте предвид, че основно ще се гледа светлата тема да стои добре, тъмната ще е малко на принципа "кот-такоа". Все пак може да пишете в темата с бъговете, ако има нещо дразнещо. Ако не е тежка промяна, може и да се направи:

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.