Прескочи до съдържание

Неприета дебитна карта в booking.com


hristoffy

Препоръчани мнения

Всъщност сега си намерих кореспонденцията по повод отхвърленото плащане с кредитна карта преди време. Ето какво са ми отговорили:

 

We are very sorry to inform you that system that handle out credit card payments said that the payment was made from high-risk country and that is the reason why it was refused. We suggest to contact with your issuer bank.

We apologize for inconvenience!

 

Само за информация: пробвах с дебитни и кредитни от различни банки и резултатът беше един и същ. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както бепе отбелязано по-горе, тва high risk country е нелегално, и можеш да сигнализираш по съответните канали банката на получателя да си получи глобата. Ама не мисля, че ти се занимава, а и в крайна сметка това си е техен проблем и загуба на клиент. High risk country, баба им.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Както бепе отбелязано по-горе, тва high risk country е нелегално, и можеш да сигнализираш по съответните канали банката на получателя да си получи глобата. Ама не мисля, че ти се занимава, а и в крайна сметка това си е техен проблем и загуба на клиент. High risk country, баба им.

 

Подкрепям напълно, особено частта с отправянето на сигнал до банката! Само по този начин подобни хотели ще преразгледат безумните си правила и ще отговорят на съвременните реалности...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Имам един познат с инвестиции в много сфери, на който постоянно му трябва свеж капитал, и е редовен клиент на много банки за заеми на големи суми обикновено по няколко стотин хиляди лева/евро. 

... знаете как е, по-лесно е на кредит, а и има игра с лихви и данъци, отделна тема), 

 

 

Знаем , но към доводите които си изложил ще добавя , че има още една причина да търсиш кредити - когато не може да докажеш произхода на собствените си средства . Имам много близък такъв човек    ;)

 

За това , че банките не обичат тези изрядни клиенти е точно така .  Идеалният вариант е клиент редовно ползващ кредитния си лимит с максимално просрочване на задълженията.

Предполагам затова и в ПИБ хич не ми се зарадваха когато питах може ли да внеса сума по кредитната карта и да я ползвам като допълнителен кредитен лимит над сумата която ми се полага.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предполагам затова и в ПИБ хич не ми се зарадваха когато питах може ли да внеса сума по кредитната карта и да я ползвам като допълнителен кредитен лимит над сумата която ми се полага.

 

Аз не ги и питам, направо прехвърлям през онлайн банкинга. Показва повече кредитен лимит, ама аз и без това не го ползвам целия. Същото се получава и при връщане на сума от търговеца, ако вече съм платил на банката. А тук в Бразилия питах за същото нещо и казаха, че не става.  

Връзка към мнение

Знаем , но към доводите които си изложил ще добавя , че има още една причина да търсиш кредити - когато не може да докажеш произхода на собствените си средства . Имам много близък такъв човек    ;)

Абсолютно съм съгласен, даже случаите с хора с неприлично големи кредити в болшинството си са такива, като описаните от теб. В краен случай "заем от приятели". 

Но човекът, за който писах не е от тях. Започна от нулата още началото на 90-те, с преводи и купуване на лицензи на програмни продукти и правата за разпространяването им на наша територия. Постепенно се разрастна и отвори филиали в няколко държави от бившия Източен блок, съответно лицензите се държаха пак от него, след това отвори офиси в Щатите и т.н. Покрай него в онези години много наши познати, и не толкова добре познати лесно получаваха визи за "групово бизнес посещение" с него зад Океана. Най-често до LA и Маями :D После, следвайки естествения път на развитие, реши да вложи част от натрупания капитал в бизнеса с недвижими имоти по време на бума в тази сфера през 2002-2007, и ред други странични инвестиции. Цялото му имущество е "на светло" и може да се проследи от началото до днес. Не ходи с охрана, сам си кара колата, няма пищни и помпозни имоти, само обикновени апартаменти тук-там из Европа и Щатите.

В описаната история с банките и моя познат, накрая се беше принудил да прави малки просрочки на няколко погасителни вноски, само да не го отрежат и малкото, които продължиха да му отпускат кредити, и за които пак стана "скъп клиент"   :)

 

 

Предполагам затова и в ПИБ хич не ми се зарадваха когато питах може ли да внеса сума по кредитната карта и да я ползвам като допълнителен кредитен лимит над сумата която ми се полага.

Аз като си погасявам задълженията, редовно внасям по 50-100 евро отгоре, и почти винаги ми "обръщат внимание" с думите:

"Ама няма нужда от такава сума, в картата ви има достатъчно много". Просто ги оставям да си го повтарят. :)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въпреки, че темата отиде в друга насока просто за информация какво стана в крайна сметка в моя случай.

 

Днес ми се обадиха от booking.com, че резервацията ми е потвърдена, но с дебитната карта на жена ми. Както и преди писах, и двете карти с които пробвах да платя са дебитни Visa Electron, като единствена разлика между двете е, че едната е вадена от Уникредит Булбанк, а другата от ДСК.

Връзка към мнение

Както се писа много пъти дебитни карти биват разпознавани като кредитни. Съвсем скоро плащах с Мastercard Prepaid към търговец който имаше опция за плащане единствено с кредитни карти.

Връзка към мнение

 

Аз като си погасявам задълженията, редовно внасям по 50-100 евро отгоре, и почти винаги ми "обръщат внимание" с думите:

"Ама няма нужда от такава сума, в картата ви има достатъчно много". Просто ги оставям да си го повтарят. :)

 

От чисто любопитство, защо правиш така? Лично аз преди всяко пето число на месеца прехвърлям от сметката по дебитната карта дължимата за целия период сума по кредитната и нито цент отгоре. В крайна сметка все още лихвите по дебитната сметка, макар и нищожни, са по-добри от тези по кредитната и не си струва да отказвам предложения безлихвен кредит от банката... ;)

Връзка към мнение

Както се писа много пъти дебитни карти биват разпознавани като кредитни. Съвсем скоро плащах с Мastercard Prepaid към търговец който имаше опция за плащане единствено с кредитни карти.

 

Явно има и изключения, щом моята дебитна не беше разпозната като кредитна, а само тази на жена ми.

Връзка към мнение

Явно има и изключения, щом моята дебитна не беше разпозната като кредитна, а само тази на жена ми.

Ако картата ти е v-pay, а не Visa Electron, ето една причина за това.

Връзка към мнение

Ако картата ти е v-pay, а не Visa Electron, ето една причина за това.

 

Имам и V-pay и Visa Electron, но тази с която пробвах беше визата. Както вече писах по-горе и двете карти с които пробвах са дебитни Visa Electron, само че вадени от различни банки. С едната не стана, а с другата се получи.

Връзка към мнение

Ми, дълбоки са банкерските мистерии :)

 

Парите дръпнати ли са от втория електрон, или просто са я приели като гаранция? Различават ли се първите 4 цифри на двете карти?

Връзка към мнение

От чисто любопитство, защо правиш така? Лично аз преди всяко пето число на месеца прехвърлям от сметката по дебитната карта дължимата за целия период сума по кредитната и нито цент отгоре. В крайна сметка все още лихвите по дебитната сметка, макар и нищожни, са по-добри от тези по кредитната и не си струва да отказвам предложения безлихвен кредит от банката... ;)

Защото дебитната почти не я ползвам. И вместо да вкарвам първо сумата в нея, а от там да я прехвърлям в сметката на кредитната, ми се вижда малко като лишено от смисъл действие. :)

А сега аз да те попитам на свой ред - защо си играеш ти да прехвърляш? Доколкото разбирам сметката към дебитната ти е активна, т.е. получаваш редовни постъпления по нея, а не се налага да внасяш нарочно като мен. И пак доколкото знам, картите ти са към ПИБ. Ами те имат опция за автоматично погасяване на сумата по кредитната от дебитната. Подава се само една форма за половин минута в най-близкия клон, и си готов. От там нататък нямаш никаква грижа. На падежа автоматично се тегли от дебитната, и се внася точната сума по кредитната. Разбира се условието е да има достатъчно налични средства. И един цент да не достига, операцията се блокира пак автоматично.

Освен това гледам лихвите по сметката на дебитната карта съвсем са ги орязали, така че вече въобще не виждам смисъл да я ползвам, освен за една две покупки на година основно като излезе разписанието на easy да навържа 3-4 полета в една резервация, и да спестя някакви десетина евро. Нещо, което като си закрия картата, няма да е кой знае каква загуба на средства, разпределено на година. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защото дебитната почти не я ползвам. И вместо да вкарвам първо сумата в нея, а от там да я прехвърлям в сметката на кредитната, ми се вижда малко като лишено от смисъл действие. :)

А сега аз да те попитам на свой ред - защо си играеш ти да прехвърляш? Доколкото разбирам сметката към дебитната ти е активна, т.е. получаваш редовни постъпления по нея, а не се налага да внасяш нарочно като мен. И пак доколкото знам, картите ти са към ПИБ. Ами те имат опция за автоматично погасяване на сумата по кредитната от дебитната. Подава се само една форма за половин минута в най-близкия клон, и си готов. От там нататък нямаш никаква грижа. На падежа автоматично се тегли от дебитната, и се внася точната сума по кредитната. Разбира се условието е да има достатъчно налични средства. И един цент да не достига, операцията се блокира пак автоматично.

Освен това гледам лихвите по сметката на дебитната карта съвсем са ги орязали, така че вече въобще не виждам смисъл да я ползвам, освен за една две покупки на година основно като излезе разписанието на easy да навържа 3-4 полета в една резервация, и да спестя някакви десетина евро. Нещо, което като си закрия картата, няма да е кой знае каква загуба на средства, разпределено на година. :)

 

Месечната ми заплата директно постъпва по сметката на дебитната. Знам за възможността за директен дебит, но така или иначе на всяко пето число имам ходене до банката, за да внеса кешова сума по една затворена депозитна сметка. На всичкото отгоре предпочитам да управлявам процесите сам, знаеш, професионални изкривявания разни... :lol:

 

За лихвите си напълно прав. От няколко месеца ПИБ влязоха в стереотипа наложен от останалите банки и непрекъснато вдигат такси и режат лихви. Клиент съм на тази банка повече от 15 години и не очаквах и те да тръгнат по тази линия на поведение, но кризата е повсеместна и явно всички са на ръба на оцеляването... :blush:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ми, дълбоки са банкерските мистерии :)

 

Парите дръпнати ли са от втория електрон, или просто са я приели като гаранция? Различават ли се първите 4 цифри на двете карти

 

Парите са дръпнати, то такова беше условието, плащенето става в деня на резервацията. Иначе и двете карти започват с 4, но другите цифри са различни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Аз имам един въпрос: Направихме резервация на хотел в Италия през booking.com. Но се оказа, че баща ми няма да идва. а ще ходя сам....тя резервацията е на мое има, но с неговата карта. Та се чудех сега дали тези няма да се заядат в хотела той като не е с мен, а ето това са условията на резервацията, сумата не се връща дори и при анулиране:

  • Анулиране: Моля, забележете, при анулиране, изменение или в случай на непристигане, общата цена за резервацията ще бъде изискана.
  • Предплата: Общата цена на резервацията ще бъде поискана за плащане в деня на резервацията.
  • Данъци и такси : Включва 10 % ДДС. стойността може да варира: градски данък не се прилага : такса за обслужване

Или да им пиша емайл той или аз незнам?

Връзка към мнение

Би трябвало да няма значение, след като е на твое име. Ако е предплатена, те ще са си взели парите вече, ако не ще платиш ти с твоята карта и толкова.

Връзка към мнение

Би трябвало да няма значение, след като е на твое име. Ако е предплатена, те ще са си взели парите вече, ако не ще платиш ти с твоята карта и толкова.

 

Те си ги взеха вече...ама да не кажат, че човека, който е платил го няма и да се заядат знам ли? 

 
Връзка към мнение

Не би трябвало да се заядат. Аз съм резервирала хотели с картата на баща ми, но на мое име и никой никога не ме е питал дали картодържателя присъства. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам как стоят нещата при подписването на касовата бележка с фактурата. По принцип търсят този, който е платил с картата. Един вид той легализира цялото плащане, но може и да не съм прав. Нека компетентните органи вземат отношение.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Не знам как стоят нещата при подписването на касовата бележка с фактурата. По принцип търсят този, който е платил с картата. Един вид той легализира цялото плащане, но може и да не съм прав. Нека компетентните органи вземат отношение.

 

Май ще трябва да им се пише е-мейл да кажат каква е процедурата.... :huh:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.