Прескочи до съдържание

Неприета дебитна карта в booking.com


hristoffy

Препоръчани мнения

Мога ли да направя резервация, използвайки кредитната карта на друг човек?


85e02501df1560d359a473f544224481a83c9aa7Възможно е, но само ако имате разрешение от притежателя на картата. Моля, упоменете това в полето за "Специални предпочитания", когато извършвате своята резервация. Хотелът може да изиска оторизация от притежателя. Моля, забележете също, че в случай на неявяването Ви или при закъсняло анулиране всички наказателни такси ще бъдат удържани от посочената кредитна карта 

 

Това намерих като инфо от въпроси и отговори в сайта на booking.com. Само в моя случай не е отбелязано в специални предпочитания....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я да изясним -

1. Резервация с чужда кредитна карта и плащане в хотела с нея без картодържателя да присъства - мисля , че е възможен проблем.

2. Резервация с пълно предварително плащане без картодържателя да е сред гостите които се настаняват в хотела Това ми се вижда по -безпроблемно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я да изясним -

1. Резервация с чужда кредитна карта и плащане в хотела с нея без картодържателя да присъства - мисля , че е възможен проблем.

2. Резервация с пълно предварително плащане без картодържателя да е сред гостите които се настаняват в хотела Това ми се вижда по -безпроблемно

 

Резервацията е направена и те си взеха цялата сума за двете нощувки от карата...т.е. вариант 2 :)

Връзка към мнение

Няма никакъв проблем, още повече щом резервацията е напълно предплатена. При "check-out" ще получиш изготвената фактура на името на платеца, същата не се разписва. Драма няма, не е нужно да пишеш каквото и да е било. За хотела е чудесен повод за усмивки - платана е двойна стая, която ще се ползва от един, а и една закуска спестяват...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма никакъв проблем, още повече щом резервацията е напълно предплатена. При "check-out" ще получиш изготвената фактура на името на платеца, същата не се разписва. Драма няма, не е нужно да пишеш каквото и да е било. За хотела е чудесен повод за усмивки - платана е двойна стая, която ще се ползва от един, а и една закуска спестяват...

 

Е то ако е до закуските то от 2 закуски за двама ще се ползва само една за един, че полета обратно ми е рано и аз няма да дочакам втората закуска :) Сега се замислих няма ли някоя ЕУ директива, която да регулира това че ако си си платил за закуска, която задължително е вклучена в цената да ти възстановяват сумата? Това в кръга на шегата и във връзка с отменените и закъснели полети и перипетите с авиокомпаниите  :P 

Връзка към мнение

Сега се замислих няма ли някоя ЕУ директива, която да регулира това че ако си си платил за закуска, която задължително е вклучена в цената да ти възстановяват сумата?

 

Директива едва ли, но голяма част от читавите хотели при заявка подготвят храна за изпът - обикновено сандвичи, плодове и разни млечни продукти в опаковка, които се получават от рецепцията при ранно напускане...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.