Прескочи до съдържание

Непозволен багаж в самолет


Калина Модрева

Препоръчани мнения

Предполагам че милиони летят с такива импланти,пластини,винтове и гайки по костите,тъй че едва ли ще е проблем.

Сега се сещам, че имам доста метал в устата и досега не ми е писнал скенера. :)

Хаха :lol:

Просто нямаш представа какво представлява такъв тип имплант. Дано не ти се налага да разбираш!

 

Мерси, но няма нужда от количка. Хората със сменени стави си ходят, даже тичат, ако се налага (исках такъв съпорт при предния ни полет - може би затова си решил, че имаме нужда, тогава още не бяхме сменили ставата, но той и тогава си ходеше, само че по-бавно). Въпросът ми беше чисто технически, за да не "разсърдим" служителите и да ги предизвикаме да му правят "пълна проверка", каквото и да значи това (за мен само едно - изпускаме полета...).

Връзка към мнение

Прави разлика между "няма нужда" и "няма смисъл" :)

С една количка или заявена помощ от персонал ще се улесните в такава ситуация, лесно доказуема с документ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз попрегледах малко по въпроса. Срещнах мнение на човек с протеза, който каза, че имал много по-малко проблеми като си каже чак след като скенера изпищи. Странно било, но факт, като предупреди от по-рано, много по-подозрително го гледали. Споменавам го просто като любопитен факт, не се осланяй на това :)

 

Иначе си пише, че просто проверяват с ръчния скенер, там където е протезата ще опипат по-сериозно и така. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Чудих се къде да си задам въпроса, та тази тема ми се стори най-подходяща, гледам обсъдили сте вече и въпросът с оръжията, та моето питане си е направо невинно в сравнение с това. Казусът ми е следния след 2 седмици летя за Рим с Уиз и както винаги мисля да пътувам само с ръчен багаж, обаче ще си правим българо-италианска вечеря с приятели там и трябва да взема някакви храни от тук, колбасите мисля са лесни, но отпадат, че повечето си падат вегетарианци, как стоят нещата обаче със сирене, кори за баница и подобни храни? Дали ще ме накарат да ги изхвърля на секюрити чек-а ако тръгна с подобни зарзавати?  :lol:

Редактирано от Ангелина
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма проблем със сирене, кашкавал, кори за баница, но гледам да са вакуумирани.  Миналата седмица си донесох от Италия местно сирене, невакуумирано. Може да си вземете и шотчета с ракия :) - до 1 литър общо - в найлонова торбичка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледай да няма течности, гелове, примерно саламура към сиренето, лютеница, такива неща. Или ако има, в разфасовки до 100мл. Твърди неща (кори за баница) няма проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Веднъж ми конфискуваха кутия пастет сигурно , щото беше метална консерва:(

Ама луканка съм пренасял в ръчен без грижи.

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение

Веднъж ми конфискуваха кутия пастет сигурно , щото беше метална консерва :(

Ама луканка съм пренасял в ръчен без грижи.

Не е било заради кутията, а заради пастета. :ph34r:

Кремообразните също попадат под ограниченията за течности.

Тук влизат лютениците, меките сирена и др.подобни. :biggrin:

Връзка към мнение

Моля, от първа ръка, ако имате опит със следното:  Wizz ще ни разреши ли в ръчния багаж да имаме ножче за бръснене? Пътуваме от летище Варна.

Не

Връзка към мнение

Моля, от първа ръка, ако имате опит със следното:  Wizz ще ни разреши ли в ръчния багаж да имаме ножче за бръснене? Пътуваме от летище Варна.

С ножче за бръснене не знам, но със самобръсначка пътувам редовно в ръчния багаж и никога не е имало проблем.

Връзка към мнение

Това не зависи от Wizz, проверката на сигурноста се прави от съответното летище.

Не мисля че биха позволили ножче за бръснене

Така е.

На летището в Айндховен ми изхвърлиха еднократната самобръсначка, която си бях купил за престоя си в Холандия, а сутринта жена ми събрала всичко от банята и го набутала в ръчния ни багаж.

Връзка към мнение

Да, да допуснах грешка - имах предвид самобръсначка за еднократно ползване, такива каквито има в хотелите. Но все пак не разбах, някои са минали през проверките, а други не. Значи много зависи...

Връзка към мнение

Да, да допуснах грешка - имах предвид самобръсначка за еднократно ползване, такива каквито има в хотелите. Но все пак не разбах, някои са минали през проверките, а други не. Значи много зависи...

Точно така. Зависи от контрола на летището.

На сина ми на летище в Лондон (не си спомням кое точно) му изхвърлиха парфюм, който беше на дъното на шишето т.е. не повече от 10 ml. само защото шишето беше 150 ml.

правилата са си правила и е добре да се спазват. :)

Връзка към мнение

Според мен не би трябвало да може да се мине с такава самобръсначка ако тези на секюрити чека гледат, а не спят. Самобръсначките за еднократна употреба са евтини и достъпни навсякъде, така че не мисля, че е проблем да се купи такава след кацането и после да се изхвърли преди обратния полет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз почти никога не съм пътувал без самобръсначка в ръчния , освен 4-5 пъти може би.

При 100 и няколко полета нито веднъж не съм имал проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че по принцип тези старите самобръсначки, на които може да се маха ножчето

(220px-Razor_blade.png) са забранени, другите са разрешени (трудно може да заплашиш някого с такава). Но това винаги зависи от проверяващите.

Връзка към мнение

 

в) предмети с остър връх или остър ръб предмети с остър връх или остър ръб, които могат да бъдат използвани за причиняване на сериозно нараняване, включително:

– предназначени за кълцане предмети като брадви, брадвички и сатъри; пикели и чукчета за лед;

– бръснарски ножчета; резци; ножове с острие с дължина над 6 cm;

– ножици с остриета с дължина над 6 cm, измерена от точката на свързване на остриетата;

– предмети от екипировка за бойни изкуства с остър връх или остър ръб; шпаги и саби.

 

http://www.sofia-airport.bg/sites/default/files/prohibited_items.pdf

 

На практика сме в ръцете на проверяващите. Предмет с остър ръб - ??? 

Вероятно, лелката-холандка в Айндховен дето ми изхвърли еднократната самобръсначка Жилет е преценила, че е предмет с остър ръб или пък съм й се видял толкова кръвожаден, че е решила максимално да обезопаси останалите на борда. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.sofia-airport.bg/sites/default/files/prohibited_items.pdf

 

На практика сме в ръцете на проверяващите. Предмет с остър ръб - ??? 

Вероятно, лелката-холандка в Айндховен дето ми изхвърли еднократната самобръсначка Жилет е преценила, че е предмет с остър ръб или пък съм й се видял толкова кръвожаден, че е решила максимално да обезопаси останалите на борда. :)

Ами знае ли те човек,по време на полета може да скочиш да избръснеш няколко бради и мустака .... на сухо :) .

Аз пък редовно си летя с самобръсначка еднодневка,когато се е случвало да не взема не мога да намеря да се продава единична .Налагало се е да купувам 10,аже се прибрах с тях.И редовно И редовно пътувам с малко ножче Viktorinox около 5 см.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте , предстои ми пътуване до Бирмингам , с лилавите и въпроса ми е относно колко стека цигари мога да си взема от безмитния , с голям ръчен багаж съм и с привилич бординг , и доколкото прочетох мога да си взема още една по малка чанта.

Видях в началото на темата един от колегите е написал , че 10 стека без проблем до Лондон , ама се надявам на по прясна информация. 

Благодаря ви :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.