Прескочи до съдържание

Регион Тоскана - по-добрата Италия


maialearrosto

Препоръчани мнения

Привет, компанията, починахте ли през почивните дни, хапнахте ли агнешко, боднахте ли салатка, попътувахте ли?

 

Като гледам италианската част на сайта, ми се ще да ви поразведа из Тоскана, от където се върнах вчера, и в която прекарах една очарователна седмица, попивайки тежката й величествена култура и история, докато отпивах сиенско кианти класико (с черен петел на етикета) и богат набор мръвки, салами и сирена. Едва ли ще ви изненадам с нещо кой знае какво ново, ама да отпочнем работа, верни на олимпийския принцип.

 

Ще се говори за Флоренция, Пиза, Сиена, Сан Джиминяно, Лука, Монтекатини Терме и други.

 

Ха, приятна ви работа и ден, и вие притуряйте каквото се сетите за ренесансовата Тоскана, по-добрата Италия.

 

Ciao a tutti!

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Здравейте на всички и от мен!

Използвам хубавата тема, за да кажа, че и ние се върнахме благополучно от уникалното пътеществие (21.04-03.05), започващо от София-Любляна, минаващо през Верона, Болоня, Пиза, Флоренция, Сиена, Неапол, Везувий, Ерколано, Помпей, амалфийското крайбрежие и завършващо с Рим, Перужда и Венеция. Но, за всичко това - по-късно!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Леле, Станимире, това си е направо гросмайсторска работа, ама от толкоз убавини, не получихте ли главоболие...? :lol:

 

Да започнем с тосканските дебели пържолки: месо крехко отвътре, отвън средно изпечено, просто си плаче за много винце.

Всяка вечер с шефа на хотела и администратора констатирахма, че българките са превъзходни и дори жената на дел Джокондо в някои отношения има още хляб да яде... И това е факт, не празни приказки...

Връзка към мнение

Много ще ми е интересна тази тема, защото планирам двуседмично пътуване до Тоскана през септември. Все още планът не е уточнен, затова ще се радвам на всякаква информация :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъй като забелязах, че вече няма маркер "пътеводител" на темата, ще си позволя аз също да се включа. Според мен Тоскана е различна Италия. Толкова различна, колкото различен е Рим от Италия, колкото различна е Венеция от Италия, или дори колкото различна е Сицилия от Италия. И друг път съм споделял, но по отношение на Тоскана изцяло споделям американската гледна точка, а именно, че истинската Тоскана е тази извън основните градове. Всякога препоръчвам обиколка на Тоскана с кола, с основна база във Флоренция. Самото преминаване по SR 222 в отсечката от Флоренция до Сиена е самостоятелно пътешествие, което се равнява на десет подобни и не може да се сравни с нищо друго на света. Да спреш в една от десетките винарни в Кианти и да дегустираш едноименното вино с току-що изпечен хляб, полят с местен зехтин, и всичко това на фона на величествените гледки наоколо. Подобни неща остават в съзнанието завинаги...

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Всеки, Бояне, си има своите Италии, у мен и у теб те са много. Затова да послушаме сърцето си, както казва най-любимата ми италианка, която онзи ден пя на Арена ди Верона:

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

изцяло споделям американската гледна точка

 

Чисто любопитство - кое е американското на гледната точка?

 

Иначе моята преподавателка по италиански, една carina ragazza от Тоскана, ми е казала, че когато ще ходя там с кола, да и се обадя да ми каже къде да ходя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чисто любопитство - кое е американското на гледната точка?

 

Тоскана от години е пълна с американци. Голяма част от именията и къщите в малките селца са изкупени от американци. Самите американци стигат до Флоренция, за да посетят Кианти и т.н...

Връзка към мнение

Изминалите дни във Флоренция бяха пълни с китайци и китайска реч - новите руснаци, май - егати нахалните и блъскащи се парвенюта, че даже имаше и няколко китайски булчици на пиаца "Санта Кроче", и те, милите, дошли да получат своя флорентински дял...

 

Поговорих с не малко екскурзоводи, хотелиери и обикновени тосканци за американците, наемащи къщи, вили и отдаващи се на кулинарен и проч. туризъм. Ми и аз ако съм американец, ми що пък да не "фърля" 4 500 USD на седмица, отвсякъде Тоскана е първокласна и фотогенична. Колкото и да съм влюбен в предлагащото още по-хубави пейзажи Отечество, маркетингът и митологиите в Тоскана вършат добре работата си. Балзак добре го е казал, че митологията е велико творение, защото е поставила истината на дъното на кладенец...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колкото и да съм влюбен в предлагащото още по-хубави пейзажи Отечество, маркетингът и митологиите в Тоскана вършат добре работата си. 

 

Тук не бих се съгласил с теб относно митологията и маркетинга. Пейзажите са само част от Тоскана, а хората посещават тази област и поради други причини, които добре ги знаеш и които България не може да предложи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам едни размишления напоследък и се надявам да ми помогнете. От Флоренция ще пристигнем в Римини в 14.30ч. Имамаме време до другия ден на обяд. Целта е в това време да видим Сан Марино. Единия вариант е да спим в Сан Марино, защото в най- добрия случай ще сме там около 16ч. До колкото знам всичко затваря в 17ч. Така ще можем и на другата сутрин да разглеждаме. Притеснението ми е, че в близост до спирката на автобуса няма хотели, а с багаж....

Другия  - да се върнем с късен автобус и да спим в Римини.

Моля, дайте акъл! :)

Връзка към мнение

За Римини знам, но притеснението ми е за мъкненето на багажа по стълби и нанагорнища. Гледам хотели, но нищо удобно не намирам. Без кола сме.

Връзка към мнение

За Римини знам, но притеснението ми е за мъкненето на багажа по стълби и нанагорнища. Гледам хотели, но нищо удобно не намирам. Без кола сме.

Виж този дали става:

http://www.hoteljoli.sm/home-eng.htm

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Братя и сестри магеланци, време е да ви подхващам на тема "Тоскана". Билите там знаят какво ги очаква, не ходилите ИЧ и да не скатават, а да си оправят багажа за Тоскана.

 

Вземам ви от площад "Република" във Флоренция и пак там ще ви върна след седмица:

 

 

 

 

Да започнем с по-интимната и периферна Тоскана - град Лука: http://www.izlitane.com/gallery/%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%B0/

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Страхотно място е Лука, аз също препоръчвам обиколка на града по крепостната стена. Може и пеш, отнема около час бавен ход...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Бонджорно, дружина!

 

Днес ми се ще да ви разходя из Сан Джиминяно, едно задължително място за спиране в Тоскана.

Има много видове Тоскана, предлагам ви я дъждовна и пролетна.

"Сапуниерката", с която снимам, е на автоматична експозиция, дано да е направила нещо. Ха приятен ви ден!

 

Сан Джиминяно: http://www.izlitane.com/gallery/%D1%81%D0%B0%D0%BD-%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%8F%D0%BD%D0%BE/

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Привет, компанията, починахте ли през почивните дни, хапнахте ли агнешко, боднахте ли салатка, попътувахте ли?

 

Като гледам италианската част на сайта, ми се ще да ви поразведа из Тоскана, от където се върнах вчера, и в която прекарах една очарователна седмица, попивайки тежката й величествена култура и история, докато отпивах сиенско кианти класико (с черен петел на етикета) и богат набор мръвки, салами и сирена. Едва ли ще ви изненадам с нещо кой знае какво ново, ама да отпочнем работа, верни на олимпийския принцип.  :)

Редактирано от Elena_el
Връзка към мнение

Североизточна Тоскана, град Ангиари, "Битката при Ангиари" - най-известната изгубена творба на Леонардо да Винчи: http://www.izlitane.com/gallery/%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B8%D0%B0%D1%80%D0%B8/

 

 

 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Добро утро, братя и сестри!

 

Италия ни предлага различни видове вдъхновения, които едно с едно не се повтарят. Един град предизвиква у мен особена екзалтация, и има защо. Нарича се Сиена. За утринното ви съботно кафе съм подготвил сиенския си отчет, с надеждата, че когато вие подготвяте своята Тоскана, в никакъв случай не ще пропуснете Сиена. По моята италианска класация тя е 10 от 10. Времето през май беше лошо, но придаде един интересен драматизъм във възприятието ми на Сиена. А когато слънцето се опули на площад "Кампо", е, тогава става още по-хубаво.

 

Сиена - благозвучната: http://www.izlitane.com/gallery/%D1%81%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D0%B0/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Може ли Тоскана без Пиза? Категорично не.

Да изхарчим ли 18 евро, за да се качим на Наклонената кула?

 

Пиза и Площадът на чудесата: http://www.izlitane.com/gallery/%D0%BF%D0%B8%D0%B7%D0%B0/

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.