Прескочи до съдържание

Регион Тоскана - по-добрата Италия


maialearrosto

Препоръчани мнения

Ех как я обичам тази Тоскана - с цялата тази история, изкуство, красоти и храна и вино и всичко.  Не случайно и Болоня е известна като La Grassa (дебелата) заради богатата си кулинарна традиция. Така че ще има и хапване и пийване и за душата и за стомаха. А времето съм убедена че ще е прекрасно.

Със сигурност щом ще сте толкова време няма да пропуснете и по-малките градчета, а не само "китовете", нали?

 О да определено. Целта е всъщност точно малките градчета и селца. Естествено и Флоренция (искам да си припомня тази красавица), Сиена, Лука, Пиза, но преди всичко целта е обикаляне извън тези населени места. Търся си място за отсядане някъде в долната част точно на SR222 около Кастелина, така че да е удобно за Кианти и за Сан Джиминяно едновременно. В Сиена планираме да нощуваме в града за да го усетя напълно, макар да не знам дали ще успея да намеря хотел с паркинг (още не съм ровила за хотели). 

Връзка към мнение

 

Красота! :)

 

Като стане дума за Тоскана, винаги се сещам за онази прекрасна лента на маестро Бертолучи "Открадна красота" с великолепния Джеръми Айрънс и  О!чарователното присъствие на Лив Тайлър ...

Впрочем, истинската фамилия на тате Стивън всъщност е Таларико и дядото на Лив е от Калабрия. :)

 

А аз все още не успявам да отделя повечко дни за красивата Тоскана :rolleyes: , но все някога и това ще стане, пък и то е малко като в секса - отлагането води до увилчаване насладата за сетивата ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Повечето хора свързват Тоскана само изброените по-горе неща, но аз искам да припомня, че има и по-западна част - вкл. и крайбрежната, с прекрасни места, като Пиомбино, Маса Маритима, Пунта Ала, Кастилионе и пр., които освен останалото, са и рай за почитателите на италиансия сладолед ;) 
Ферито от Пиомбино до Елба обаче, дере кожи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте и от мен!

От 16-ти до 21-ви април сме в Тоскана. Програмата още не ми е ясна и имам нужда от помощ. Приемам съвети и идеи. Никога не съм била в Италия.

Кацаме в Пиза на 16-ти в 10,45 ч. Ще вземем кола под наем.

На 21-ви летим  Болоня - София с Уиз.

Какво може да се види за това време? Без бързане.Целта е разходка, докъдето ни стигне времето с идеята да се върнем отново. Най-трудно ми е да реша къде да се настаним.

Връзка към мнение

Какво може да се види за това време? Без бързане.Целта е разходка, докъдето ни стигне времето с идеята да се върнем отново.

 

Щом никога не си била в Италия и кацаш в Пиза, какво по-нормално от това да посетите столицата на Тоскана. Добре е да спите във Флоренция. За града отделете три дни, в другия ден може да съчетаете Пиза и Лука, следващия ден Сиена (половин или цял ден), а Болоня пропускате, че за там е нужно поне ден. Много зависи от интересите ви, защото ако няма да влизате по музеите, дворците, църквите на Флоренция може и за ден, а да акцентирате повече на Тоскана.

Връзка към мнение

Планирах след кацането и колата под наем да видим кулата в Пиза, да продължим до Лука и после към Флоренция или нощувка в околностите преди Флоренция. Дали е възможно като време? На карта и време за шофиране е Ок , но на практика?

Връзка към мнение

Планирах след кацането и колата под наем да видим кулата в Пиза, да продължим до Лука и после към Флоренция или нощувка в околностите преди Флоренция. Дали е възможно като време? На карта и време за шофиране е Ок , но на практика?

Да, напълно е възможно, ако не се размотавате из старата част на Пиза, която също е много приятна. Лука се разглежда за 2-3 часа със почивки. 

Връзка към мнение

Слънцето пекна, Аросто се замечта по Тоскана. И докато се замечта, дойде време да си приготвя и багажа за там и да купува троянска сливова. То с празни ръце се не ходи. Дарове да носим от "Булгария", "грапа булгара".

 

"Кианти" не е скъпо вино. Купете си 1-2 бутилки следващите дни, пуснете си някое от долните 3 филмчета, за да видим къде ще ви отведе вдъхновението, късмета и сполуката.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LnkBCMw3z20

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lr9hupF_LSo

 

https://www.youtube.com/watch?v=HYqTeAz9USU

Връзка към мнение

Здравейте!

Аз си харесах хотел, реших всички нощувки да са на едно място : Borgo di Villa Castelletti

Не знам как да сложа линк. Малко не ми хареса цената, но изглежда много добре хотела.

Остава да наглася програмата.

Редактирано от vellinna
Връзка към мнение

Да постна това и тук, че май другата тема не се чете много активно:

 

Имам си билети за Болоня и датите вече са фиксирани 10-25,10,2015 г. 

Започвам с въпросите, които вероятно няма да се изчерпят в един пост и в един ден:

Кацаме в Болоня в 14,15 ч. и вземаме колата.

Плана е 3 нощувки в Лука.

На 11-ти сме на пътешествие по Чинкуе терре. Горед долу се ориентирах за придвижването, но дилемата ми е къде да оставим колата? В Риомаджоре или Портовенере. Като първият вариянт е с кола до Риомаджоре и от там до Манарола пеша, а после с влака слизайки на всяко селце. А накрая от Монтеросо до Риомаджоре обратно с корабче за гледка от морето. Взимаме колата и минаваме през Портовенере. Гледах някакви големи паркинги в Риомаджоре.

Вторият вариянт е до Портовенере с кола. От там корабче до Монтеросо и по обратния път с влакче до Риомаджоре. 

Освен това много искам да вместя и Портофино, но ми се вижда някак невъзможно за този ден. Кой вариянт е добър според вас и дали може да се вмести и Портофино в този ден? Гледах градчетата в Гугъл, доста са мънички.

 

На 12-ти ще отделим време на Пиза и ако останат часове следобяда Ливорно или Ривиерата на север от града. 

 

На 13-ти пътуваме по маршрут Лука – Монтекатини Терме – Пистоия – Прато – Флоренция. Според вас тези градчета заслужават ли си това отделено време? 

 

Някъде четох, че за обиколка на Лука са достатъчни около 2 часа и затова не отделям специално време на града, тъй като ще нощуваме там и смятам да го разгледаждаме всеки ден от престоя ни по малко. 

 

 

Ще съм благодарна на всякакви мнения. А после ще питам и за следващия етап от маршрута ни. 

Връзка към мнение

Здравейте!

Аз си харесах хотел, реших всички нощувки да са на едно място : Borgo di Villa Castelletti

Не знам как да сложа линк. Малко не ми хареса цената, но изглежда много добре хотела.

Остава да наглася програмата.

 

Хм, това е доста добър избор, прегледах му рецензиите, за това качество цената не е толкова зле.

 

И понеже Тоскана е младоженческа посока, хора използват тази постройка и парка й за сватбени церемонии и първа брачна нощ. Новобрачна двойка пише в трипадвайзер, че е доволна, цитирам източника: http://www.tripadvisor.it/Hotel_Review-g676673-d573296-Reviews-Borgo_di_Villa_Castelletti-Signa_Tuscany.html

 

“Matrimonio perfetto”
x.gif Recensito il 1 ottobre 2014

Ci siamo sposati alla villa ed abbiamo soggiornato al borgo per una notte. La villa é unica e il matrimonio è stato perfetto. Il personale della villa e del borgo unico! Camera e bagno ottimi! Il parco attorno alla struttura è meraviglioso!

"

 

Дали да не заведа жена си и да подновим брачните клетви там. Щом рекламните босове вдигат сватба (http://www.vesti.bg/bulgaria/medii/krasimir-gergov-vdigna-svatba-v-toskana-4083831), то и Аросто могат... :)

 

Що се отнася до Блис, записвам си въпросите ти и скоро ще направя консилиум с не малко тосканци за по-тънки отговори. И без това имаш много време до твоята Тоскана.

 

Вчера получиш имейл от Сиена, че времето вчера по обед там е било почти лятно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Намерих този хотел за 76 евро на вечер. Сайта е amoma.com , плащането е през Paypal, с допълнителна такса. Сумата общо е 395,16 евро. За тройна стая без закуска, 5 нощувки.

Вече платих, надявам се да съм направила правилния избор :rolleyes:

Редактирано от vellinna
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, аз съм съвсем начинаещ магеланец и съвсем начинаеща в планирането на пътувания. С Истанбул и Барселона се справих съвсем добре за моите си критерии, но с много четене, за което в момента нямам време. Сега ми предстои 5 дни в Болоня в края на май. Иска ми се да отидем  до Флоренция и поне още едно градче. Не мога да реша кое, толкова красиво ми се вижда всичко.Ясно е, че с едно пътуване няма да стане, но все пак - какво бихте ме посъветвали - един ден Болоня , два или три -Флоренция и кое градче - Равена, Падуа, Модена или някое друго? Не знам къде да проверя за коли под наем и каква е цената - не сме вземали досега и ми е малко притеснено. Трябват ли някакви допълнителни документи , освен шофьорската книжка?...Разбира се, може и с влак да се придвижваме, ще проуча и двата варианта и ще изберем.

Ще бъда благодарна да ми препоръчате градче от многото и сайт, където да погледна за коли под наем...

:)

P.S. И случайно някой да знае дали признават press картите в музеите?

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

... но все пак - какво бихте ме посъветвали - един ден Болоня , два или три -Флоренция и кое градче - Равена, Падуа, Модена или някое друго? 

 

Аз бих те посъветвал да си избереш един регион. В случая Тоскана или Емилия-Романя. Падуа не й е мястото в този маршрут.

Разгледай темите за двата региона в пътеводителя http://magelanci.com/topic/1909-италия-магелански-пътеводител/.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега ми предстои 5 дни в Болоня в края на май. Иска ми се да отидем  до Флоренция и поне още едно градче. Не мога да реша кое, толкова красиво ми се вижда всичко.Ясно е, че с едно пътуване няма да стане, но все пак - какво бихте ме посъветвали - един ден Болоня , два или три -Флоренция и кое градче - Равена, Падуа, Модена или някое друго? Не знам къде да проверя за коли под наем и каква е цената - не сме вземали досега и ми е малко притеснено. Трябват ли някакви допълнителни документи , освен шофьорската книжка?...Разбира се, може и с влак да се придвижваме, ще проуча и двата варианта и ще изберем.

Ще бъда благодарна да ми препоръчате градче от многото и сайт, където да погледна за коли под наем...

Ако не сте много хора (примерно двама) и ще ходите само до по-големите градове спокойно можеш да минеш с обществения транспорт - влак и автобус (имайки предвид, че нямаш опит с кола под наем). За големите градове ще плащате паркинг, и такса за магистралата и общо взето ако сте двама-трима излиза колкото с влака. Аз лично бих взел кола и отишъл из малките градчета в Тоскана, но мен си ме влече. Вие както не сте били друг път, може да видите Флоренция, Пиза, Лука и няма да ви трябва кола.

За кола под наем ти трябва шоф. книжка, кредитна карта и лична карта / паспорт, нищо особено. За сайтове, има много, примерно от менюто "Резервации" във форума.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама, да ви кажа - заглавието все ми боде очите . Била съм на много места в Италия, пристрастена съм  и продължавам да я обикалям. И навсякъде е хубаво, навсякъде е страхотно, навсякъде е различно. И хората са топли, мили, и езикът е прекрасен, за манджата да не говорим.

Малко оф -.топик, ама го бройте за лирично отклонение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пристигаме на първия по обед и си тръгваме на шестия по обед...


Ивайла, 5 пълни дни ли имате или се включват и дните в които пристигате/тръгвате?

 

Пристигаме на първия по обед и си тръгваме на шестия по обед...

Връзка към мнение

Пристигаме на първия по обед и си тръгваме на шестия по обед...

 

Всички нощувки на едно място ли сте планирали или ще комбинирате?

Можеш да споделиш какво искаш да видиш във Флоренция и така може горе-долу да направим сметка колко време ще ти трябва за там.

После каквото остане ще бъде за Болоня и ... зависи къде сте отседнали за другото място.

Мисля, че в сайтовете на музеите пише дали са валидни при посещение press картите.

Връзка към мнение

Всички нощувки на едно място ли сте планирали или ще комбинирате?

Можеш да споделиш какво искаш да видиш във Флоренция и така може горе-долу да направим сметка колко време ще ти трябва за там.

После каквото остане ще бъде за Болоня и ... зависи къде сте отседнали за другото място.

Мисля, че в сайтовете на музеите пише дали са валидни при посещение press картите.

Засега сме решили три нощувки във Флоренция и две - в Болоня...За прес картите - писах на туристическото бюро във Флоренция и ми отговориха. В понеделник, когато повечето музеи са затворени, ще сме в Болоня, но имаме неделя и половин вторник, въпреки че  и само разходка  ще е идеално. За Болоня намерих прилична стая от Airbnb до гарата(предпочитам да е близо заради багажа, а и прочетох че еър буса спира там). За Флоренция тепърва ще търся, предполагам пак някъде около гарата.Тепърва почвам да чета и за Флоренция, и за Болоня, но целта ми е да усетя атмосферата, Уфици и основни забележителности. Ще се вслушам в съвета за коли под наем, тъй като сме двама и ще ползваме влак до/от Флоренция и ако остане време за още някое градче, за което си представям тръгване рано сутринта(по - скоро от Флоренция, отколкото от Болоня) и връщане  - вечерта, без преспиване...Така си го представям, не знам доколко е изпълнимо (за да не стане едно препускане )...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.