Прескочи до съдържание

Wizz Air - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

И аз този го чаках няколко месеца и така и не поевтиня и накрая си взех на AIr Philippines за 2500php, така хем ще се возя и за нов за мен тип самолет Q300.

Е добре тогава, ако до ноември не пуснат някоя промоция, която да ми хареса и не се възползвам от варианта Калибо, ще имам и още един вариант за избор. :-)))

Oshko, много благодаря за пореден път :good:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да разкажа какво ми се случи снощи. Имах поръчан и неплатен билет от петък вечерта за Дортмунд 120лв.Снощи цените паднаха на 83лв. и реших да пробвам с нова за същия полет. На последния етап ми даде предупреждение за грешка и, че правя дублаж но всичко си остана активно потвърдих го и си дойде на мейла

потвърждение. Утре се каня да ходя да го платя...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От любопитство разцъках цените на София - Барселона докрая на годината, а и за да видя как се движат цените за средата на Септември (за които взех на по-предното намаление) . И заразен от от идеята на eloena за Нова година в чужбина видях, че София - Барселона 30 Декември - 6 Януари с wizz club е 102,38 лв двупосочен или казано иначе, най-ниската възможна цена дотам. 79,99 лв е по-принцип най-ниската възможна в посока, тук и двете са такива + намалението - малко над 100 лв :) За съжаление в този период на годината трудно биха ми дали отпуска. Знам, че е доста рано, но не е лоша идея ако можете да почивате тогава :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Магеланска среща в началото на октомври в Кипър?

Ние боднахме 2 от днешната промоция.

Ако е около 8-ми, 9-ти, мога и да се включа.

 

И аз боднах - края на септември - Болоня. Само отиване. Връщането ще го мисля. Може и да е през Кипър ;)

Връзка към коментар

Ние резервирахме преди две седмици два билета София - Дубай -София.
Излезе по 199 лв на човек. Не мога да повярвам, че се набутахме и че за  същата дата излязоха по - ниски цени!

Гледах ги, сега са на цена 169 лв. :)

 

 

П.С - Деси, браво за членството. Струва ако летиш повече от веднъж с тях.  ;)

Редактирано от kamievgeni
Връзка към коментар

Току-що си взех двупосочен до Болоня за 54 лв.

 

Крайна цел  на пътуването - Сан Марино. Отдавна го дебна :)

Ама к,ъв си заразителен :) аз за Бари 18-21 дек. Оскубаха ме къде 69 и нещо си лева  на двупосочен. ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Ако е около 8-ми, 9-ти, мога и да се включа.

 

И аз боднах - края на септември - Болоня. Само отиване. Връщането ще го мисля. Може и да е през Кипър ;)

На 8-ми може да се видим единствено на терминала на по кафе и ранна закуска:).

Предните дни и на по узо.

Ние тази година ще хващаме към мързеливия Пафос.

Агия Напа ще я оставим на скучаещите гъзари.

Връзка към коментар

На 8-ми може да се видим единствено на терминала на по кафе и ранна закуска :).

Предните дни и на по узо.

Ние тази година ще хващаме към мързеливия Пафос.

Агия Напа ще я оставим на скучаещите гъзари.

Еее жалко, за толкоЗ кратка магеланска среща май не си струва ходенето до там :(  Иначе Кипър си е добра идея за октомври. И без това още не съм го посещавал, а отдавна му се каня.

Връзка към коментар

Еее жалко, за толкоЗ кратка магеланска среща май не си струва ходенето до там :(  Иначе Кипър си е добра идея за октомври. И без това още не съм го посещавал, а отдавна му се каня.

Ако хванеш ферибота веднага след като кацнеш и набързо разцъкаш Болоня, имаш реален шанс да се видим..:)

Връзка към коментар

Ако хванеш ферибота веднага след като кацнеш и набързо разцъкаш Болоня, имаш реален шанс да се видим.. :)

Няма как да стане. След Болоня следва Испания и най-ранно потегляне обратно на изток на 8-ми. И понеже съм убеден, че няма да ми се завръща в БГ, веднага прегърнах идеята за магеланска сбирка в Кипър. Нищо де, някой друг път...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доволна съм и аз от тази промоция :) Най-накрая реших сагата с моя полет на 01.05 до Бергамо срещу 100лв за еднопосочен. Следях ги всеки ден цените за този полет няколко дни преди промоцията цената беше паднала до 140лв без намаление. Вчера бяха вдигнали пак до 175лв и тъкмо ги нахраних едно хубаво, но реших че няма смисъл да чакам повече и днес трябва да резервирам. Сутринта ставам и какво да видя цената пак паднала :) Не мога да разбера каква им е схемата, но съм доволна този път от резултата!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето разбивката от изминалите дни, промоции, по-ранните дати за новите дестинации и т.н.:

 

attachicon.gifWizz 03.4.2015.xlsx.zip

 

Благодарение на таблиците ти, започнах да разкодирам ценовата политика на Wizz. 4-6 седмици преди полета като най-ниска цена не може да се изведе като правило. Да, има такива полети, но също така има много полети, в които най-оптималната стойност е в началните дни, когато се обявява разписанието. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Да, има такива полети, но също така има много полети, в които най-оптималната стойност е в началните дни, когато се обявява разписанието. 

 

Това, струва ми се важи само за новите дестинации, които трябва да се разработват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не само от сега ако си купиш за следващата година за разработени дестинации има доста добри цени. София - Болоня 50 лева без дискаунт и София - Барселона 80 лева без дискаунт еднопосочно. Това е минимумът за тези дестинации.

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

Благодарение на таблиците ти, започнах да разкодирам ценовата политика на Wizz. 4-6 седмици преди полета като най-ниска цена не може да се изведе като правило. Да, има такива полети, но също така има много полети, в които най-оптималната стойност е в началните дни, когато се обявява разписанието. 

Това е целта - много хора да почнат да гледат за логика и да може да се види някаква последователност.

Интересен поглед се поглед се получава, ако оут-зумнете максимално (отдалечите не ми звучи хич добре) екрана на Ексел ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е целта - много хора да почнат да гледат за логика и да може да се види някаква последователност.

Интересен поглед се поглед се получава, ако оут-зумнете максимално (отдалечите не ми звучи хич добре) екрана на Ексел ...

Нали никой не се заблуждава, че алгоритъма на ценообразуване на виолетовите е елементарен...

1.Предполага се, че полета трябва да е печеливш.

2.Предполага се, че разпределят местата по ценови групи, кото ги пускат по някакъв неизвестен ред. Първо евтините по-късно скъпите (да ама не)..

3.По празничните дати зареждат автоматично високи цени.

4.В процеса на продажби някои резервации не се плащат и отново се връщат някъде в ценовите групи и могат временно да снижат цената.

5.С напредване на времето сигурно е заложено повишаване на цената, като това повишаване сигурно е обвързано със степента на запълване на седалките. Тук може би има момент на снижение на цената ако започне да им пари от недостатъчно запълване на местата.

6.Статистиката с таблиците е много добро нещо но тя отразява някакво моментно състояние и не е сигурно дали маймунките всеки път ще имат мераци да приготвят таблици.

7.Има един параметър при резервирането които следя много усърдно-броя на седалките за дадена цена.

На мен лично ми говори доста повече какво предстои да става макар, че съм наблюдавал да жонглират и с него. Ако това може да се вкара таблиците тогава ще има може би частично дешифриране на алгоритъма

8.

9.

10.

Който се сети нещо да допълва.

 

При Ryan съм наблюдал макар и рядко при симулиране на покупка на повечко места да излизат по-ниски цени и чинно съм изчаквал просто да се продадат няколко места и да се появят по-ниските такива. При виолетовите токова явление не съм виждал.

При Easy като общо правило цените постоянно растат с напредване на времето. Там може би най-добре важи правилото колкото по-рано толкова по-добре.

 

 

 

 

 

 

 

 

,

 

Редактирано от Yto
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ето ви малко предпразнични статистики, в случай, че имате време да ровите следващото пътуване:

 

Wizz 09.04.2015.xlsx.zip

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.