Прескочи до съдържание

Гренландия / Фарьорски острови


Георги Матеев

Препоръчани мнения

След много дълго чакане заветният ден дойде. Утре излитам за Копенхаген, оттам продължавам за Гренландия и после към Фарьорските острови. Две дестинации, които ще посетя с огромно удоволствие. Днес цял ден си оправям багажа, стягам дебелите дрехи и се вълнувам... Предстоят ми много ледени дни, изпълнени с невероятни гледки и интересни преживявания.

 

Точният маршрут е следния:

 

22 April, wed // Lufthansa

SOF 06:50 - FRA 08:15

FRA 10:10 - CPH 11:30

 

23 April, thu // Air Greenland

CPH 09:00 - SFJ 09:40

 

27 April, mon // Air Greenland

SFJ 11:40 - CPH 20:00

 

28 April, tue // Atlantic Airways

CPH 12:55 - FAE 14:05

 

01 May, fri // Atlantic Airways & Lufthansa

FAE 09:00 - CPH 12:05

CPH 14:55 - FRA 16:25

FRA 18:10 - SOF 21:50

 

В Гренландия ме очакват следните активности:

 

- тур на градчето (селцето) Kangerlussuaq и района около него, включително старата американска авиобаза

- Ice Cap Point 660: целодневна разходка до ледената покривка на континента

- посещение на 60-метровия глетчер Ръсел

- двучасова разходка със шейна, дърпана от кучешки впряг

 

 

На Фарьорските острови пък наемам кола и ще обикалям кажи-речи навсякъде, докъдето може да се стигне.

 

Ще ползвам тази тема да пускам снимки и разказчета когато имам интернет.

  • Харесвам 45
Връзка към коментар

Две мечтани дестинации. Абонирам се за темата и ще я следя с интерес! :) 

 

След като ще обикаляш Фарьорите надлъж, Самозвания магелански институт по любознание (СМИЛ) те натоварва със задачата да преброиш колко дървета над два метра има на територията на островите! :lol:

 

На добър път! :) 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Айде Жоро - лек път и хубави емоции! :)

И аз в чакалнята за снимки ;)

 

а след това:

- двучасова разходка със шейна, дърпана от кучешки впряг

направо се размечтах :rolleyes:  и си припомних книжките на Джек Лондон. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предполагам, че чакалнята събира доста народ, та и аз в очакване на разкази и снимки се подреждам в нея. :lol:  

 

Георги, приятно пътуване, да имаш много готини моменти, които да споделиш с нас. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ааа тя Гренландия отдавна е известна само чеквай редовно в темата за графика на знамето :)

 

Следя световното турне на Жоро и мисля няма да е далеч времето , когато ще покрие всичко достъпно за човешки крак.

 

Тогава ще си изпрося едно списъче примерно на Топ 20 !!!

 

Имам куп дебели томове от типа "500 места..." , "1000 места ..." , но нищо не може да се сравни с опита на хора които познаваш като Георги Матеев , Георги Пенин , Ошко , Краси Ганчев , Милен , Сашо и т.н. Дами няма да споменавам ,че са по-,чуствителни да не ревнуват :)

 

П.С. Жоро и хич не ги жали тия кучета - газ до ламарината , след като укроти оня индийски слон съм сигурен и тук ще е як купон.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ако сега не те изядат белите мечки, има шанс да послужиш за храна на канибалите в Папуа Нова Гвинея. :)

 

Но преди Папуа белите мечки ще имат още един шанс да ме хапнат... в началото на юли в Свалбард :)

П.С. Жоро и хич не ги жали тия кучета - газ до ламарината , след като укроти оня индийски слон съм сигурен и тук ще е як купон.

 

Хич и няма да ги жаля :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Привет от летището в Копенхаген. Напрежението расте... току-що се чекирах за полет GL781 и излитам след 80 минути.

 

post-1175-0-43805200-1429767576_thumb.jpg

 

Успях да си взема място на авариен ред, до прозореца, та смятам да зяпам постоянно навън по време на близо 5-часовия полет.

 

Air Greenland имат хубава птичка - Airbus 330-200:

 

post-1175-0-62863000-1429767638_thumb.jpg

  • Харесвам 28
Връзка към коментар

Жоро, хайде бре, вече е 15:08 ч. :)  Тръпнем в очакване...

 

Явно нета в Гренландия е доста бавен :) Ще трябва да почакаме докато пристигнат първите снимки от покоряването на девствената за магеланци земя :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жоро , и  аз се присъединявам към очакващите с нетърпение снимки и разкази от новото ти приключение. Пожелавам ти само положителни емоции , които да споделиш в темичката с нас.

Връзка към коментар

Всяка една тема и дестинация на Георги е уникална, вече няма какво да ме учуди от магеланец номер 1.

Някои места не съм ги чувал дори, камо ли да ги планувам, но след прочетеното от него, остават  в мечтите ми.

Връзка към коментар

 ...то и аз се присъединявам с огромно любопитство ,перфектна дестинация мечтана и от мен. Само да отбележа ,току що погледнах температурите на Kangerlussuaq, Greenland 

 
Hi -11°RealFeel® -8°         Lo -20°RealFeel® -28° ............ но магеланец от студ не се бои :) :) Давай Жоро чакаме всички :) :) :) 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Лето 2014-то имах невероятната възможност да посетя Фарьорските острови за 14 дни. Tези дни ще споделя информация и снимки може да са в помощ на автора :) 

http://photo-cult.com/album.php?fld=15626

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.