Прескочи до съдържание

Най-голямата ми далавера :)


Препоръчани мнения

Майко мила и тези два билета с милите на четирима човека от едно ходене до Астралия промоционално удвоени + един Лисабон ?

Колко подходяща снимка на профила си сложих снощи ...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Прави ми впечатление, че за тези 55 дни, Santiago de Chile ви е станал нещо като втори роден дом... :lol:

 

Длъжни бяхме да ползваме Lan Chile, като партньор на Бритиш :) Голям късмет обаче имахме, че не бяхме с американски паспорт. По това време имаше специална такса за влизане в Чили. За американски граждани 100 долара, за канадци 50 долара, за австралийци 30 долара, а всички останали влизаха безплатно :) С американски паспорти щяхме да платим още 700 долара ...

Колко подходяща снимка на профила си сложих снощи ...

 

Великденският остров ми остана в сърцето като едно от най-любимите места на света. Някой ден със сигурност ще го посетя отново.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Topfly, чудя се кой ще се осмели сега да се похвали с далавера?  :lol:   Шегувам се, разбира се!

Браво на вас!

Леко ви завиждам... От голямата ми завист ви спасяват само годините, когато това се е случило ... вие сте обиколили света един път, а аз два пъти родилното. :lol:

 

По темата: Моите скромни полетчета преди време за няколко левчета, хич няма да ги пиша! :P

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз по-често съм удрял топ далавери с хотели, не чак толкова със самолетни билети.

 

Миналият януари спах за $60 двойна стая в хотел в Канкун... Който после на място се оказа, че струва по $600 на нощ.

 

Също така платих общо 80 евро за 4 нощувки в хотел в центъра на Рейкявик. Реалната цена беше над 600 евро.

 

И в двата случая не разбрах дали е било грешка или някаква мега промоция :)

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Двупосочен полет до САЩ за 37€, с позициониращите полети за 75€

 

4 полета за 4 цента в легендарните години на Ryanair: Айндховен - Лондон - Дъблин - Глазгоу - Брюксел. 

 

Ма изглеждам като пълен прошляк в сравнение...

  • Харесвам 27
Връзка към коментар

Topfly, чудя се кой ще се осмели сега да се похвали с далавера?  :lol:   Шегувам се, разбира се!

Браво на вас!

Леко ви завиждам... От голямата ми завист ви спасяват само годините, когато това се е случило ... вие сте обиколили света един път, а аз два пъти родилното. :lol:

 

По темата: Моите скромни полетчета преди време за няколко левчета, хич няма да ги пиша! :P

 

Не е важно колко е голяма далаверата, а как е постигната за да служи за поука на другите! Естествено колкото е по голяма далаверата, толкова по добре, но това не е състезание :)

 

Обикаляне на родилното също е голямо постижение, но не бих го сложил в категорията далавера  :lol:  Аз на стари години станах татко, но не съжалявам, че преди това поскитах ;) И сега продължавам да скитам, но вече по скромно с децата ;)

Двупосочен полет до САЩ за 37€, с позициониращите полети за 75€

 

 Опиши малко, как точно постигна тази цена и колко е била нормалната цена в този период!

Аз по-често съм удрял топ далавери с хотели, не чак толкова със самолетни билети.

 

 

 

Спомням си скоро за някакви ъпгрейди с караците  ;)  Колко е разликата между твоя билет и цената на бизнес класата?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Опиши малко, как точно постигна тази цена и колко е била нормалната цена в този период!

 

Грешката на Алиталия, която мисля свали 300 евро от нормалните цени. Бяха омазали яко един ваучер код в японския им сайт. Комбинирано с лек open-jaw, който свали също толкова от горивната такса, нормалната цена от около 600€, стана на 37€. Маршрут: Женева - Ню Йорк - Венеция. По същата схема добавих и позициониращите полети от Амстердам на подобна цена. Целия маршрут стана следния:

 

Амстердам - Рим - Женева - Рим - Ню Йорк - Рим - Венеция - Рим - Амстердам и много се кефех тогава да го изкарвам на един дъх за да стряскам хората :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Респект! Два пъти си летял между Папейте и Великденския, това ми е в todo за следващото ходене в югоизточния Пасифик.

 

Уви, моите топ-удари трябва да поотлежат още няколко години (в доста сходна насока са) преди споделяне.

 

Да разбирам, че това ти е излязло 700 + 300 Евро за всеки (за да се доберете до милите) + подарени мили от родителите + колко такси платихте за двата околосветски ?

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да се запиша и аз, но за хотел. Благодарение на Основателя, с точки и абсолютно без пари три нощувки в Париж, верига Радисон и местоположение до Трокадеро. Цената към момента беше 375 EUR за нощувка.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Моята най-голяма далавера беше, че така и не ми изтеглиха от картата пари за два билета София-Берлин-София с airberlin, но купени през logitravel. Взеха си парите за поръчаните къри вурстчета, но с билетите минахме метър.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 

Спомням си скоро за някакви ъпгрейди с караците  ;)  Колко е разликата между твоя билет и цената на бизнес класата?

Хмм да, как можах да го забравя :)

 

3-те бизнес ъпгрейда при последния ми полет биха стрували около 4000 евро. Не че бих ги платил някога, но реално си беше голяма далавера :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Като по-малък имах безплатни билети за влаковете в 12 страни в Европа, за по 8 дена във всяка. Това благодарение на баща ми, който работеше в БДЖ. Та направих един 35дневен трип от София до Лондон, в който ако си бях плащал всички влакови билети щях да дам няколко хиляди. Даже като заминавах от Белгия за Лондон през Холандия с ферибот, бяха спрели всички влакове пресичащи границата, заради натрупания сняг(около 5 см.) и имаше само един Талис, на който безцеремонно се качих въпреки че не важеше билетът ми без резервация, която би излязла няколкостотин в същия ден. Е стигнах точно навреме за ферибота и никой не мина да ме провери. Спах при познати и цялото ми пътуване излезе около 1200 лв. за повече от месец, без да се лишавам от нищо и преминавайки през Виена, Тюбинген, Мюнхен, Брюксел, Антверпен, Брюж, Лондон, Ниймеген, Амстердам, Лил, Париж(това са градовете, които разгледах, а не през които съм минавал транзит). 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Моята най-голяма далавера е,че ви познавам/макар не всички лично/ и,че съм част от обществото на magelanci.com ;)

Ако продължаваме по-същия начин съм сигурен,че след време ще мога да се похваля с нещо по темата.

  • Харесвам 36
Връзка към коментар

Респект! Два пъти си летял между Папейте и Великденския, това ми е в todo за следващото ходене в югоизточния Пасифик.

 

Уви, моите топ-удари трябва да поотлежат още няколко години (в доста сходна насока са) преди споделяне.

 

Да разбирам, че това ти е излязло 700 + 300 Евро за всеки (за да се доберете до милите) + подарени мили от родителите + колко такси платихте за двата околосветски ?

 

4 души платихме 700 + 300 евро и двама получихме околосветски билети, като за тях платихме още по около 400 евро на калпак за такси.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Като по-малък имах безплатни билети за влаковете в 12 страни в Европа, за по 8 дена във всяка. Това благодарение на баща ми, който работеше в БДЖ. Та направих един 35дневен трип от София до Лондон, в който ако си бях плащал всички влакови билети щях да дам няколко хиляди. Даже като заминавах от Белгия за Лондон през Холандия с ферибот, бяха спрели всички влакове пресичащи границата, заради натрупания сняг(около 5 см.) и имаше само един Талис, на който безцеремонно се качих въпреки че не важеше билетът ми без резервация, която би излязла няколкостотин в същия ден. Е стигнах точно навреме за ферибота и никой не мина да ме провери. Спах при познати и цялото ми пътуване излезе около 1200 лв. за повече от месец, без да се лишавам от нищо и преминавайки през Виена, Тюбинген, Мюнхен, Брюксел, Антверпен, Брюж, Лондон, Ниймеген, Амстердам, Лил, Париж(това са градовете, които разгледах, а не през които съм минавал транзит). 

 

Това с роднина работещ в жп или авиокомпания е голяма далавера :) Преди време за кратко време имах гадже работеща в Бритиш и тя ми обясняваше, че можели да летят по цялата мрежа на One world, като плащат само 10% от цената на билета, но могат да се качат на борда само ако в последния момент има свободни места. Около празници и други пикови дати реално не може да се ползва, но за почти без пари може да обиколиш света в по малко натоварени дни. За момент си правех някакви планове да се оженим, но не ми стана далаверата :lol:

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Най-голямата далавера си остана нереализирана, защото адски ме домързя и достраша да канселирам полети за четирима и да резервирам отново в бизнес класа...

Подарявах едно пътуване на тъста и тъщата до Европа, и букнах Бело Оризонте - Лисабон (разходка из Португалия с фадо, Фатима и пр.) - Рим (с меса от папата) - София (сватбата на брат ми и разходки из България и Истанбул) - Париж - Бело Оризонте. Това всичкото с мили, освен Рим - София, което беше с Wizz.

Бързах да го букна преди 1 април 2009, защото Ер Франс си променяха програмата, а пък те после пуснаха промоция до Сао Паоло на половин цена и се оказа,че мога да го направя всичкото в бизнес класа, но трябваше да пренаредя градовете, не знам какво щеше да стане с папата, и трябваше да откажа всичко, да им се моля да ми върнат милите веднага или да чакам да дойдат и след много мислене се отказах да променям. В крайна сметка аз и тъста летяхме Бело Оризонте - Лисабон директно с икономична, а жената и тъщата БО - Сао Пауло - Амстердам - Лисабон в бизнес, другото беше икономична.

 

Друго нещо което ме изкефи много беше пак до България с жената и децата в бизнес класа с Бритиш (на отиване децата бяха под 2 години и без места, като имаше достатъчно място и окупирахме още 2 седалки, а на връщане с безплатни места, защото бяха над 2 години, и дори получих мили за безплатните им билети). Това пак с мили естествено, иначе трудно бих го платил, пък и за в бъдеще няма да го бъде, защото няма начин да събера мили за четири човека в бизнес...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
В крайна сметка след 6 месеца натъкмяване и смяна на фамилията на мацката в колцентъра (поради сключване на граждански брак ) направихме следната резервация:

Извинявам се за нездравото любопитство, може да не ми отговаряш, ама тя фамилията с твойта ли я смени? ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Прави ми впечатление, че за тези 55 дни, Santiago de Chile ви е станал нещо като втори роден дом... :lol:

 

Имам спомен, че коментарът ми беше точно този дух, когато Topfly разказа тази далавера преди години в друг форум.

 

Тогава още не знаех, колко пъти на самия мене ми предстои да премина и/или пренощувам на това летище  B)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Извинявам се за нездравото любопитство, може да не ми отговаряш, ама тя фамилията с твойта ли я смени? ;)

 

За съжаление не :lol: Ако беше станало можех да си получавам постоянно почти безплатни билети от Oneworld :)

Тази мацка дори не съм я виждал, само по телефона и мейл си комуникирахме, но шестте месеца които се занимаваше с мен нетно поне 2-3 седмици от работното време се е занимавала с моята резервация :) Много отзивчива беше и се бореше като майка лъвица да ми натъкми резервацията. Проблемът беше, че Lan Chile не позволяваше за всеки полет да се резервира с мили или веднъж отваряше, а след това затваряше възможността. Местеха и разписанието, което събаряше, като домино цялата ми резервация и т.н.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Шопинг в мол в Ню Йорк за около 300 долара, първо ми изтеглиха парите, а после ми ги върнаха.Стоките още са в мен. ;)

Другото е двупосочен билет София-Милано за 27лв.  :P

 

Разбра ли причината да ти върнат парите или не пита? ;)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.