Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

В замъка Бран.Започва нощта на Хелоуин.

post-1504-0-27276600-1477933690_thumb.jpg

post-1504-0-92403200-1477933725_thumb.jpg

Междувременно успяваме да хапнем-пийнем в традиционна румънска кръчма с пържоли и червено вино и пак отиваме на купон.:))

post-1504-0-45818100-1477933885_thumb.jpg

post-1504-0-83664600-1477934671_thumb.jpg

post-1504-0-75402600-1477934703_thumb.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 32
Връзка към коментар

В замъка Бран.Започва нощта на Хелоуин.

attachicon.gif20161031_155537.jpg

attachicon.gif20161031_155627.jpg

Междувременно успяваме да хапнем-пийнем в традиционна румънска кръчма с пържоли и червено вино и пак отиваме на купон. :))

attachicon.gif20161031_190645.jpg

 

Как е погодата в братска Румъния?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Моята цветна есенна разходка до и около една любима "локва" - Thomson's Pond в Ричмънд парк, Лондон премина без нападения на елени, но със сериозно нашествие от калинки! Не се размина без ухапване, докато се борех с калинки в коси, дрехи и деца в колички, ме нападат в гръб (буквално) и щипят! Не бях ги възприемала като напаст досега...

 

post-944-0-06048400-1477933093_thumb.jpg

post-944-0-18444800-1477933255_thumb.jpg

post-944-0-40977900-1477933417_thumb.jpg

post-944-0-26397800-1477933611_thumb.jpg

  • Харесвам 49
Връзка към коментар

Как е погодата в братска Румъния?

Вчера валя сняг, на кота 1400 си имаше доста сняг.След някой ден ще става за ски.Днес е 5 градуса, сухо, не вали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хайде, Роже ние те чакаме вече със снимки от Japan.....:-D ти се мотаеш още по Europa...лек път

Зори, и аз като теб, първо да се помотая из Европа и тогава. Сега сме на летището в Болоня летим към Мадрид. От там към Токио

post-662-0-71790200-1477977478_thumb.jpg

Редактирано от Георги
  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Видях Ви аз маршрута ...за по направо през Болоня и Мадрид... :) ......хайде , че листата изпадаха ...:) :) ...лек път и да Ви е хубаво, наслаждавайте се където и да се намирате !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха ха, да Зори в случая това се оказа предимство! Отдавна искахме да разгледаме Болоня затова и отидохме два дни по-рано. За Мадрид е същото. На връщане ще останем три дни

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В Букурещ, разглеждаме сградата на румънския парламент:post-1504-0-61362200-1477999984_thumb.jpg

post-1504-0-38028200-1478000014_thumb.jpg

post-1504-0-71274900-1478000043_thumb.jpg

post-1504-0-44569600-1478000287_thumb.jpg

Уау, какви зали, какви килими, какви кристални полюлеи! :))))post-1504-0-73841900-1478001837_thumb.jpg

Поздравихме народа от терасата на Чаушеску за паради:)))

post-1504-0-35933600-1478001878_thumb.jpg

Който идва в Букурещ, препоръчвам да дойде тук.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 21
Връзка към коментар

В Букурещ, разглеждаме сградата на румънския парламент:attachicon.gif20161101_132538.jpg

attachicon.gif20161101_132743.jpg

attachicon.gif20161101_131910.jpg

attachicon.gif20161101_132611.jpg

Уау, какви зали, какви килими, какви кристални полюлеи! :))))

Никой не бива да отрича чувството за хармония и красота у академик Елена Чаушеску. Българският корен на академика  говори много при стоежа и обзавеждането на бившия Партиен дом-настоящ Парламент:-)).

Зевзеци твърдят ,че България си е отмъстила за загубата на Южна Добруджа(в периода 1919-1940г) като е изпратила управници с български корен на братския румънски народ. Елена е родена в село Дебреш, област Дъмбовица, район Търговище....населени места с нерумънско звучене:-)).А геният на Карпатите, самия Николае е роден в село Скорниш,област Слатина!!!:-))))

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Преди около 2-3 часа, на летище София - първия полет на Уиз до Будапеща. Имаше някаква музика пред гейта, но никаква почерпка (Мрън предпочита шампанско, но и на бонбон би се радвала....) Закъснение 40 мин - късно пристигане на самолет от преден полет.

 

Иначе затоварването беше над 90%. Успех на новата линия и все така да са пълни самолетите (закъснението го опрощаваме като за първи полет....)

post-58-0-38275500-1478032960_thumb.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Никой не бива да отрича чувството за хармония и красота у академик Елена Чаушеску. Българският корен на академика  говори много при стоежа и обзавеждането на бившия Партиен дом-настоящ Парламент:-)).

Зевзеци твърдят ,че България си е отмъстила за загубата на Южна Добруджа(в периода 1919-1940г) като е изпратила управници с български корен на братския румънски народ. Елена е родена в село Дебреш, област Дъмбовица, район Търговище....населени места с нерумънско звучене:-)).А геният на Карпатите, самия Николае е роден в село Скорниш,област Слатина!!!:-))))

Всичко това не е повод за гордост. Тези са били истински зверове (Елена най-вече) и вярвай ми, нашичкият от Правец не може на малкия нокът на кутрето да им стъпи. Хармонията и красотата някък не ги намирам в партийните домове, не, не!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ехе, вие на точното място в точното време  ;) 

Съзнателно ли така го нагласихте?

Нееее, не е случайно!Бяхме си го планували заради дЕца и внуци.Носихме костюми, направихме им Хелоуин парти.Голям купон, голям кеф за децата.Па и за възрастните - кога друг път големи човеци ще си турят по два реда вампирски зъби,ще се нарисуват в черно и ще се омажат с кръв покрай устата. :)))

Че и да похапват шарени курабийки, специално за случая ;)

post-1504-0-08171000-1478061078_thumb.jpg

Пък тикви и принцеси, колкото щеш. ;)

post-1504-0-50939200-1478061423_thumb.jpg

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Всичко това не е повод за гордост. Тези са били истински зверове (Елена най-вече) и вярвай ми, нашичкият от Правец не може на малкия нокът на кутрето да им стъпи. Хармонията и красотата някък не ги намирам в партийните домове, не, не!

Според мен, Еминко фино се пошегува :)))

Ама пък, какви пари вадят хората оттам, не е истина. :)Вход на човек - 35 леи, за да снимаш - още 30.Общо и съвсем грубо е около 15 евро.Само ние докато бяхме там, на опашката имаше около 300 души.А беше в 12 часа. Не съм потърсила статистика колко души годишно посещават сградата, но вероятно цифрата ще е внушителна. :)По-късно ще напиша пак.

Направих справка - 1 милион туристи годишно. :rolleyes:

Освен това, най-големите зали се дават под наем и там се правят балове. Кувертът се движи между 100 и 300 евро на човек. Правят се и  сватби, и всякакви големи тържества. :unsure:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Всичко това не е повод за гордост. Тези са били истински зверове (Елена най-вече) и вярвай ми, нашичкият от Правец не може на малкия нокът на кутрето да им стъпи. Хармонията и красотата някък не ги намирам в партийните домове, не, не!

 

Не случайно съм на написал ,че това са "твърдения на зевзеци":-)).За Елена е сигурно ,че няма нищо общо с България, както е сигурно и ,че е единствен академик със завършен 6(шести клас).)))).За геният на Карпатите -Николае със 100% сигурност се знае ,че е бил чирак-обущар в Добричко(тогава Румъния).Та това му е връзката с България:-))))

Що се отнася за хармонията и красотата на Партийния дом=Парламент ,ми има и доста по кичозни и грозни сгради по света ,които обаче някой ги е нарекал и рекламирал като  "изящни и световни достижения":-)).Аз лично смятам ,че Партийния дом в Букурещ задължително трябва да се види.(Води се втората по големина сграда в света след  Пентагона). Румъния е толкова близо географски, исторически, културно, битово и дори езиково  до нас, а всъщност толкова малко знаем за нея!!.

П.С И аз не си падам по партийните домове ,но съм посетил родната къща на Сталин в Гори,,родната къща на Тито в Кумровац, родната къща на Бенито Мусолини в Алта Предапио ,както и вилата на основоположника на фашизма в Италия Габриеле Д'Анунцио.-град Сало. Всичките (без вилата) са едно големи нищо ,но все пак това си е ИСТОРИЯ!!:-)))).

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Как са близо езиково? Аз не вдявам нищо от румънския. 

 

Е:-)),то и аз нищо не вдявам. Което не означава ,че  не сме близки езиково:-)).

До 1865г в Румъния се е пишело на кирилица!!До края на 19 век богослуженията са на църковнославянски език!!Според съвременната статистика около 15% от думите в румънския са заемки от български и руски!!Твърди се ,че в разговорния(селски и битов стигали до 30%)...Но както казват зевеците"Оди провери".Отделно имат изобилие от италиански думи ,които и ние сме възприели,и  известен брой турски думи които ние би трябвало да разбираме:-))...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Що се отнася за хармонията и красотата на Партийния дом=Парламент ,ми има и доста по кичозни и грозни сгради по света ,които обаче някой ги е нарекал и рекламирал като  "изящни и световни достижения":-)).Аз лично смятам ,че Партийния дом в Букурещ задължително трябва да се види.(Води се втората по големина сграда в света след  Пентагона). Румъния е толкова близо географски, исторически, културно, битово и дори езиково  до нас, а всъщност толкова малко знаем за нея!!.

П.С И аз не си падам по партийните домове ,но съм посетил родната къща на Сталин в Гори,,родната къща на Тито в Кумровац, родната къща на Бенито Мусолини в Алта Предапио ,както и вилата на основоположника на фашизма в Италия Габриеле Д'Анунцио.-град Сало. Всичките (без вилата) са едно големи нищо ,но все пак това си е ИСТОРИЯ!!:-)))).

Много съм съгласна, тези дни ще напиша отделна темичка с повече снимки. Защото аз също смятам, че историята не бива да се забравя. не става въпрос нито за красота, нито за хармония, нито за върховна естетика. Една грандомания , каквато трудно ще се види нейде по света от онова време. :( :(

За мен сградата беше  интересна с мащабите си  -   пищни мрамори, килими, дърворезби, кристални полюлеи, стъклени тавани и помпозни парадни стълбища. Любопитно ми беше и това, че всичко е добре поддържано и носи около 8 млн.евро годишно само от посещения. :unsure:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много съм съгласна, тези дни ще напиша отделна темичка с повече снимки.

 

Ааа, братята румънци да си чакат реда, преди тях има австралийци и малдивци  :P   :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Martinaa
    • vivo
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.