Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Чудни снимки, Теди!

Отдавна съм голям почитател на Калатрава. Знам, че има и други магеланци, които са му фенове. Щом и на теб ти харесва - може да се поразровиш - има много негови произведения на много места по света. А и тепърва предстои да се изграждат нови.

Всъщност, ето една сламка

 

А тук един още по-подробен списък с интересни данни за често случващото се надхвърляне на бюджета при много от проектите. ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Чудни снимки, Теди!

Отдавна съм голям почитател на Калатрава. Знам, че има и други магеланци, които са му фенове.  Щом и на теб ти харесва - може да се поразровиш - има много негови произведения на много места по света. А и тепърва предстои да се изглаждат нови.

 

Фичо, благодаря. Вече разглеждах сайта му, наистина уникални сгради. :) В градска среда рядко вече нещо може да ме впечатли, но Калатрава успя. :)

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Фичо, благодаря. Вече разглеждах сайта му, наистина уникални сгради. :) В градска среда рядко вече нещо може да ме впечатли, но Калатрава успя. :)

Не е никак честно да се публикуват такива снимки,при положение,че всеки магеланец вече си е спретнал бюджета за 2017-2018,резервации,хотели,компания и туй -то. Явно и до Валенсия ще трябва да се ходи.(пиша от Доха за Джуба)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отдавна съм голям почитател на Калатрава. Знам, че има и други магеланци, които са му фенове.

Има, имааааа! Имаме невероятния късмет да живеем по едно и също време с Калатрава! :)  А Валенсия има невероятния късмет да е родното му място.

Когато за пръв път, преди доста години видях Аудиториум-а на Тенерифе ми стана изключително любопитно чия е тази идея. Тогава се разрових и се "запознах" с Калатрава. И си му станах лют фен. ;) Сега вече, без да съм архитектор,  мога веднага да позная неговите красоти. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

В момента съм вече в София, но не мога да не споделя тази красота с вас. На път няма как да заснема подобно нещо с телефона.

Валенсия, градът на изкуствата и науката, феноменалния проект на Сантияго Калатрава реализиран заедно с Феликс Кандела. Изключителна архитектура, бих отишла във Валенсия само, за да я снимам отново. :)

 

Сградата на операта.

attachicon.gifValencia001b.jpg

attachicon.gifValencia003b.jpg

attachicon.gifValencia007b.jpg

attachicon.gifValencia009b.jpg

Планетариумът.

attachicon.gifValencia015b.jpg

Научният музей.

attachicon.gifValencia013d.jpg

 

Страхотни снимки, Теди! Следя те тук и във ФБ и не мога да те позная след тази Валенсия. Ти, дето харесваш природата си ужасно впечатлена от модерното строителство. Настъпва някаква промяна в теб ;) .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Страхотни снимки, Теди! Следя те тук и във ФБ и не мога да те позная след тази Валенсия. Ти, дето харесваш природата си ужасно впечатлена от модерното строителство. Настъпва някаква промяна в теб ;) .

Няма промяна, Еми. Винаги съм казвала, че съм човек естет и не мога да устоя на красотата, когато я видя и усетя. :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

В момента съм вече в София, но не мога да не споделя тази красота с вас. На път няма как да заснема подобно нещо с телефона.

Валенсия, градът на изкуствата и науката, феноменалния проект на Сантияго Калатрава реализиран заедно с Феликс Кандела. Изключителна архитектура, бих отишла във Валенсия само, за да я снимам отново. :)

 

Сградата на операта.

attachicon.gifValencia001b.jpg

attachicon.gifValencia003b.jpg

attachicon.gifValencia007b.jpg

attachicon.gifValencia009b.jpg

Планетариумът.

attachicon.gifValencia015b.jpg

Научният музей.

attachicon.gifValencia013d.jpg

 

Tedy, Поздравления и от мен.

 

Макар, че това твоето е истинско "безобразие"

Това лято бях там (сигурен съм), а сега се чудя бил ли съм, не съм ли бил. Аз защо не съм видял нещата, които ти си снимала. Всъщност, сигурен съм, че съм ги видял. ... Съвсем се обърках ... Поне разбра какво ми е. :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм в първа класа в бърз влак от БДЖ по маршрут Варна-София. Не бях се качвал от поне 15 години или повече.

Вътре не е много зле, но има много участъци където се движи с 30км/ч

 

В целия вагон сме 4 човек.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

В изпълнение на мисията: В търсене на разноцветните кленови листа. Специално за Зори поздрав от....

post-92-0-31060500-1478183313_thumb.jpg
 

post-92-0-21852700-1478183485_thumb.jpg

ПС.За съжаление от мобилния не мога да обърна файловете. Моля модератор да ми помогне

Редактирано от neuromancer
завъртяна снимка
  • Харесвам 45
Връзка към мнение

В изпълнение на мисията: В търсене на разноцветните кленови листа. Специално за Зори поздрав от....

 

attachicon.gif20161103_122630_Richtone(HDR).jpg

 

attachicon.gif20161103_122647_Richtone(HDR).jpg

 

ПС.За съжаление от мобилния не мога да обърна файловете. Моля модератор да ми помогне

:thankyou: Супер цветове!

 

Хич не се притеснявай.

В тоя форум въртя монитора, та пушек се вдига. :)

Връзка към мнение

В изпълнение на мисията: В търсене на разноцветните кленови листа. Специално за Зори поздрав от....

attachicon.gifpost-662-0-85953500-1478181547.jpg

 

attachicon.gifpost-662-0-59746700-1478181641.jpg

 

ПС.За съжаление от мобилния не мога да обърна файловете. Моля модератор да ми помогне

Това е в Никко, нали??

Връзка към мнение

Ама не е честно. Всички качвате страхотни снимки! Не успявам да се възхитя подобаващо на всички. Но наведнъж да кажа: Поздравления!

Ми така си е, не е честно!Мари има някакъв вълшебен телефон,дето прави чудни снимки и в дъжда:)))

Аз и на сухо не мога като нейните. :((((((s

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Как са близо езиково? Аз не вдявам нищо от румънския. 

 

Те и руснаците, гадовете, не вдяват нищо от български, нищо че руският е на тази основа. Ама при тях е по идеологически и имперски причини.

 

Малко е смешно, когато румънец отговаря по телефона и казва "Ало, да?"

 

Що се отнася за хармонията и красотата на Партийния дом=Парламент ,ми има и доста по кичозни и грозни сгради по света ,които обаче някой ги е нарекал и рекламирал като  "изящни и световни достижения":-)).Аз лично смятам ,че Партийния дом в Букурещ задължително трябва да се види.(Води се втората по големина сграда в света след  Пентагона). Румъния е толкова близо географски, исторически, културно, битово и дори езиково  до нас, а всъщност толкова малко знаем за нея!!

 

Румънците меко казано ненавиждат тази сграда и тя през цялото време им напомня за Чаушеску. Парламентът е една от причините държавата им да фалира в края на 80-те, наред с всички други причини, настъпили в източния блок. Всичко по нея е било толкова скъпо, че цялата държава едва ли не е работела за само строежа, а Чаушеску е бил предвидил в сградите срещу парламента да бъдат настанени министрите, така че всички да са му под ръка.

 

Когато режимът пада през 1989 г., сградата дори не е изцяло довършена. Преценено е, че е много по-изгодно да се завърши и да се използва по някакъв начин, отколкото да бъде разрушена. Мащабите наистина са огромни и това е черешката на тортата на грандоманията на Чаушеску - като се започне от булеварди, сгради, та се свърши с парламента.

 

И тук идва деликатният момент, че, за да бъде пълноценна, обиколката на този парламент трябва да се разглежда в контекста на времето, когато е построен, целта за която е построен, и цената, която е платена за това. Щото на Джон Смит му е весело да гледа резултатите от нереализираните комплекси на Чаушеску, но за всеки, усетил негативите на режим в източния блок, темата е много чувствителна.

 

Като пример по темата могат да посоча Къщата на терора в Будапеща. Унгарците са били първенци в това отношение.

 

Както и в други:biggrin:

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Те и руснаците, гадовете, не вдяват нищо от български, нищо че руският е на тази основа. Ама при тях е по идеологически и имперски причини.

 

От собствен опит мога да ти кажа, че не си прав. Наистина говорим български за руснаци е неразбираем. Иначе, когато четеш, можеш да схванеш смисъла.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Те и руснаците, гадовете, не вдяват нищо от български, нищо че руският е на тази основа. Ама при тях е по идеологически и имперски причини.

 

От собствен опит мога да ти кажа, че не си прав. Наистина говорим български за руснаци е неразбираем. Иначе, когато четеш, можеш да схванеш смисъла.

 

 

Като им се говори бавно - разбират. Еле ако им докараш мелодията на езика.

Иначе за кирилицата - на времето една девойка - рускиня ми викаше "Ай, Аи, У вас как у нас. Вьй пишете с нашими ..." - нещо такова.

Абе, Ей!!!!!! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.