Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Вървя си под дъжда...

Всички са с чадъри, а аз с телефон в ръка, не бързам и си избирам място за снимка. :)

 

Покемоните носят ли чадъри?

Връзка към мнение

Покемоните носят ли чадъри?

:lol:  Нямам представа.

Това не отмина ли вече? Понеже много често минавам от там, та напоследък не забелязвам толкова много хора да клечат с телефоните си пред НДК.

Връзка към мнение

Те и руснаците, гадовете, не вдяват нищо от български, нищо че руският е на тази основа. Ама при тях е по идеологически и имперски причини.

 

Малко е смешно, когато румънец отговаря по телефона и казва "Ало, да?"

 

 

Румънците меко казано ненавиждат тази сграда и тя през цялото време им напомня за Чаушеску. Парламентът е една от причините държавата им да фалира в края на 80-те, наред с всички други причини, настъпили в източния блок. Всичко по нея е било толкова скъпо, че цялата държава едва ли не е работела за само строежа, а Чаушеску е бил предвидил в сградите срещу парламента да бъдат настанени министрите, така че всички да са му под ръка.

 

Когато режимът пада през 1989 г., сградата дори не е изцяло довършена. Преценено е, че е много по-изгодно да се завърши и да се използва по някакъв начин, отколкото да бъде разрушена. Мащабите наистина са огромни и това е черешката на тортата на грандоманията на Чаушеску - като се започне от булеварди, сгради, та се свърши с парламента.

 

И тук идва деликатният момент, че, за да бъде пълноценна, обиколката на този парламент трябва да се разглежда в контекста на времето, когато е построен, целта за която е построен, и цената, която е платена за това. Щото на Джон Смит му е весело да гледа резултатите от нереализираните комплекси на Чаушеску, но за всеки, усетил негативите на режим в източния блок, темата е много чувствителна.

 

Като пример по темата могат да посоча Къщата на терора в Будапеща. Унгарците са били първенци в това отношение.

 

Както и в други. :biggrin:

Нали го караме тук без политика ?

Примери за грандомански строежи довели държави до ръба на фалита бол ... луд германски император , луд турски султан , грандоманската съдебна палата на Брюксел градена с парите от Белгийско Конго и реки от африканска кръв.

Та да не задълбаваме ;)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

:lol:  Нямам представа.

Това не отмина ли вече? Понеже много често минавам от там, та напоследък не забелязвам толкова много хора да клечат с телефоните си пред НДК.

 

Едни приятел си дойде от Австралия през октомври за седмица-две, като синът му (9) му беше възложил специално да се поразходи около НДК-то, за да хване някакви източноевропейски покемони, дето в Сидни били много редки.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Примери за грандомански строежи довели държави до ръба на фалита бол ... луд германски император , луд турски султан , грандоманската съдебна палата на Брюксел градена с парите от Белгийско Конго и реки от африканска кръв.

 

Така е.

А палатът на Чаушеско може да побере 14бр. съдебни палати с размера на тази в Брюксел.  :rolleyes:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нали го караме тук без политика ?

Примери за грандомански строежи довели държави до ръба на фалита бол ... луд германски император , луд турски султан , грандоманската съдебна палата на Брюксел градена с парите от Белгийско Конго и реки от африканска кръв.

Та да не задълбаваме ;)

+1, Ами Ел Ескориал - Долината на падналите  в Испания - Изкопан цял скалист хълм от концалгеристи и то предимно след втората световна. 

Връзка към мнение

А бе къде видяхте политика? След като не е политика да се ходи по такива обекти, защо е политика мнението ми, че посещението трябва да бъде с фокус върху историята, а не само колко бетон, мрамор и армировка са отишли за парламента в Букурещ? Нали това е история?

 

По тази логика всяка европейска столица зачеква политическа тема. А и в крайна сметка не говорим за нашенска политика, а за чуждоземска.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Всеки си пише каквото му хрумне, само не и по темата, трябва нова тема да се измисли, за тия неща.

 

Както много пъти съм споделял, ако следваме буквално статуквото, бихме могли да открием политика във всяка една област от живота, във всяка една тема в този форум, във всяко едно мнение от тема в този форум, във всяка една дума от мнение в тема в този форум, във всяка една мисъл на магеланец и т.н...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Темата е "В момента съм". Както не веднъж се случва, някое място провокира допълнителна дискусия. Ако стане наложително тази дискусия ще се прехвърли в отделна тема. 

 

Ако някой мисли, че даден пост противоречи на правилата, може да цъкне бутона за доклад и ще помислим. Публични дискутирания на това кой пост е против правилата, интерпретиране на правилата от хора, които не са част от екипа и т.н. е желателно да се избягват. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Страхотни снимки, Теди! Следя те тук и във ФБ и не мога да те позная след тази Валенсия. Ти, дето харесваш природата си ужасно впечатлена от модерното строителство. Настъпва някаква промяна в теб ;) .

 

И си права, и не си права - за Теди и Калатрава :)

Така де - той, човекът, никога не е крил, че вдъхновението му идва основно от природата  :) Теди просто е имала око без предварителна теоретична подготовка да долови аналогиите.

И още нещо: Сантяго Калатрава не е само архитект, всъщност първо е завършил строително инженерство. За мен това означава, че е човекът, който в днешно време най-много се доближава до едновремешните ренесансови (и преди тях) строители, които еднолично са извършвали целия дизайн, а не са били профилирани по специалности (арх., инж., ВиК, ТС и т.н. :D ) Разбира се, има и други архитект-инженери или инженер-архитекти, даже и аз познавам такива, но Калатрава е най-изявеният.

Ако на някого темата му е интересна - най-хубавата книга на Уилям Голдинг не е „Повелителят на мухите“, най ще да е „Кулата“ (The Spire) :)

 

Те и руснаците, гадовете, не вдяват нищо от български, нищо че руският е на тази основа. 

 

Според проф. Петър Илчев не просто е на тази основа, ами си е старобългарски със сменено име. Наскоро четох някъде сентенцията, че граматиката е душата на езика, а думите - тялото му. Та... ето ти пример за душа, нахранена обилно ;)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Да свържем двете теми (политическата и основната) и да направим плавен преход към завръщане на темата към нейните корени...

 

В момента съм...на работа и дочувам репетициите на Ian Gillan с оркестъра на Софийската филхармония, а преди малко като ходих на обяд минах през обособеното помещение на централния вход на сградата, което ще посреща чувалите с бюлетини в неделната нощ... Нещо политически некоректно?

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

След работа. Клатя си краката. Приятно е :)

 

attachicon.gifIMG_20161104_143404606_HDR.jpg

Завижд, завижд, завиииижд! ;) ;) ;)

А пък аз съм на работа от 7 до безкрайност. Както обикновено. 

Пропуснала  съм анкетата и не  мога зе участие в препирнята. ;) ;) ;)Което ме депресира. :blush:

Можех да заема позиция на второ ляво задно колело, ма цък! ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ау, ау! Ти гониш Георги Матеев в състезанието "Най-малко прекарани дни в България"  :lol:

Стига бе, верно ли, че да се понадуя! ;)

Кат рече, та се сетих - ми Матейко къде е, че нещо ми се загуби?

Връзка към мнение

Не мога да не споделя тези снимки, пък макар и да бях там във вторник, а не днес. Късче от рая. Whithaven beach.

Сега печем кълки по плажовете на Sunshine coast на север от Бризбейн. Всеки ден на поне два различни и пак не можем да видим всички. Тези дни ще се опитам да наваксам с дневника - пътепис в моята тема.

Абе, ще има втора серия "Един месец в Австралия с пораснало бебе",сигурна съм!:)))
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Julian999
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.