Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Уф, това работи само в ЕС и Мали, колкото и да е странно. Поне телефона трябва да е там. Трябва ли да въведа истински телефон?

Връзка към мнение

Я да питам, че не ми стана ясно. Ако не платя 6 евро за пластика получавам виртуална карта, която се използва онлайн, нали? Като кредитна ли се вижда от търговеца?

А, и може да се зарежда с дебитна карта, не само с банков превод?

 

Получаваш виртуална карта, можеш да я заредиш от дебитна без такси. Води се Мастеркард дебит незнам как я вижда търговеца.

 

Уф, това работи само в ЕС и Мали, колкото и да е странно. Поне телефона трябва да е там. Трябва ли да въведа истински телефон?

 

Трябва ти истински телефон. Изпраща се СМС за верификация на него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виртуалната е безплатнна, 6 евро плащаш за пластика към нея. 

Няколко пъти писах, че се вижда като кредитна от търговеца. 

Може да се зарежда безплатно от дебитна карта или срещу 1% комисионна от кредитна карта.

Връзка към мнение

Ясно, мерси. Ще я пробвам тия дни (по-точно ще видя дали телефона трябва само за получаване на СМС, че иначе нямам телефон от ЕС)

Връзка към мнение

От вчерашният ъпдейт на Revolut app-a са въвели възможност за 2 реални карти и до 5 виртуални карти към един акаунт. Реалната карта се получава срещу 6 евро такса.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От вчерашният ъпдейт на Revolut app-a са въвели възможност за 2 реални карти и до 5 виртуални карти към един акаунт. Реалната карта се получава срещу 6 евро такса.

В началото още пише, без значение дали избираш физическа или виртуална, че ще удържат 7 евро от акаунта за екстра карта. Ти извади ли си втора виртуална да кажеш реално за нея дали удържат?

Връзка към мнение

В началото още пише, без значение дали избираш физическа или виртуална, че ще удържат 7 евро от акаунта за екстра карта. Ти извади ли си втора виртуална да кажеш реално за нея дали удържат?

 

Всеки ден ли вдигат цените?! 5 паунда не са 7 евро. :lol:

Връзка към мнение

В началото още пише, без значение дали избираш физическа или виртуална, че ще удържат 7 евро от акаунта за екстра карта. Ти извади ли си втора виртуална да кажеш реално за нея дали удържат?

 

При опит да заявя 2ра виртуална изисква да имам 10евро в акаунта. Не съм продължавал по-натам за да проверя какво ще се случи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При опит да заявя 2ра виртуална изисква да имам 10евро в акаунта. Не съм продължавал по-натам за да проверя какво ще се случи.

 

Втората е Spare RevolutCard

Revolut Virtual MasterCard

£5

Revolut MasterCard

£10

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това, което ме разни е обменния курс на Revolut. Вече, както някой отбеляза и по-нагоре, картите могат да бъдат зареждани само с евро, паундове или долари. Тъй че ако искаме да я top-up-нем, ще трябва да преживеем една обмяна на валута с прилежащите към това такси към българските банки. 

Второто нещо, което твърдят, е че exchange плащанията им  стават по някакъв митичен интербанков курс. Тъй като добавих 85 евро в картата, за да я тествам, взимайки си два билета от wizz uk, забелязах, че обменият курс е по-лош дори от официалния на Mastercard - разлика 0.64 евро, което в случая е скрита такса от 0.7% 

Връзка към мнение

През уикенда ли ги плати? За тогава си пише, че курсът е висок. През другото време, ако плащаш в основни валути, няма кой да ти даде толкова добър курс.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не разчитай да бъде спазен точно през декември.

Изпратена на 14.12.2016, получена днес - 19.12.2016! Прав си, не можаха да спазят срока - пристигна цели 5 дни предсрочно!  :lol:  :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също изполвах картата но не мога да си обясна как би излязло изгодно ползването и от Български граждани, когато за да я захраниш със средства трябва да направиш международен банков превод от Българска банка. По мои сметки таксата за този международен превод обезмисля евентуалното спестяването от превалутиране с картата.

 

Ще може ли някой по-запознат да ми обясни има ли начин да се захрани карата, като се избегне таксата за превод на банката?

Връзка към мнение

Не правиш банков превод, а все едно плащаш в интернет стока с друга твоя карта. :) Ако сметката ти е в евро, не плащаш абсолютно нищо.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение

Аз пък заради пробата /а и да платя реалната карта/ заредих Революта с Маестро от ПИБ с 10 евро. Апликацията ми изписа че ще ме чарджнат 19.58 лв, което е ОК. След 3 дена си проверявам извлечението от банката и се "зарадвах" - 19.99лв изтеглени + 0.05лв такса от банката. След разговор с съпорта получих обяснението, че сумата се е получила заради сетълмента на Мастъркард: през долара. Прозвуча ми логично, но въпреки това, при всичките ми плащания с маестро на билети в евро, такава драстична разлика не ми се е случвала. Някой друг с подобна случка?

Връзка към мнение

Аз също изполвах картата но не мога да си обясна как би излязло изгодно ползването и от Български граждани, когато за да я захраниш със средства трябва да направиш международен банков превод от Българска банка. По мои сметки таксата за този международен превод обезмисля евентуалното спестяването от превалутиране с картата.

 

Ще може ли някой по-запознат да ми обясни има ли начин да се захрани карата, като се избегне таксата за превод на банката?

Защо да правиш превод? Многократно коментирахме, че се захранва безплатно с дебитна карта.

Връзка към мнение

Защото явно не съм се прочел достатъчно детайлно. Ще пробвам да я захраня с кредитна карта, която обаче е в лева и ще и дам още един шанс. 

Благодаря за пояснението.

Връзка към мнение

Защото явно не съм се прочел достатъчно детайлно. Ще пробвам да я захраня с кредитна карта, която обаче е в лева и ще и дам още един шанс.

Благодаря за пояснението.

Имам спомен, че за кредитна карта беше с такса. :) Трябва да е дебитна. :)

Връзка към мнение

С кредитна има такса 1% и ако е в лева, ще стане още по-неизгодно, заради същото превалутиране.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Привет на всички! Имам няколко питанки относно тази карта. Изтеглих приложението и го инсталирах на телефона си.От тук насетне следват въпросите ми.

1. Дава ми се опция Get Revolut Card. Натискам и ми излизат 2 карти - Virtual и Physical.  И на двете  Physical и Virtual ще си ми излезе надписа To order a card, you need to have at least 10 euro on your account.!Как точно става изпращането на тези 10 евро за картата? Трябва да снимам дебитната си карта или да въведа данните си, това го разбрах...не схванах по какъв начин точно се захранва акаунта(картата)?

2. Ако въведа данните на дебитната си карта(между другото тя ми тази на която ми върви заплата)и направя превод в лева защото тя ми е в лева на уникредит ще ме таксуват ли? И достатъчно сигурно ли е да кача данните си така смело?

3. После след като регистрирам личната си карта, ако реша да захранвам Revolut-а няма да ме таксуват така ли?Сори за глупавите питания , но наистина не схванах какви са тия преводи с Whats App, по мейли и т.н.и как точно се случват?Видях,че мога да вкарам лева и после да си ги въртя,пазарувам и тегля във евро или паунди..Гледам,че май ще хвана промото да нямам ограничение за теглене на банкомат от 200 паунда... :)

Благодаря предварително за вниманието на всички и търпението да отговорите евентуално!

Връзка към мнение

1. За да ти създадат карта, трябва предварително да си заредил 10 евро в акаунта си. Това им е сравнително ново изискване.

2. Не разбрах за каква такса става въпрос. По някакъв начин трябва да си зареждаш сметката с пари, които после да харчиш. Аз също го правя най-често с карта на Уникредит. Комисионна банката не взима, курсът лев/евро е винаги 1.96.

По последния подвъпрос - годината е 2017.

3. Кой да те таксува и за какво? Наистина не си разбрал смисъла. Най-добре първо прочети FAQ секцията на Revolut и изписаното в настоящата тема. Ако идеята ти е да си имаш още една карта, която да използваш в България, нямаш полза. Винаги ще губиш от превалутиране лев-евро-лев. Тази карта върши работа за разплащания или теглене от банкомат в чужбина.

Връзка към мнение

Нали няма проблем да се зарежда картата , когато си в чужбина?  Някъде в честите въпроси четох нещо, но сега не го намирам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.