Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Точно във този "GBP local account " ,който се намира в Barclays съм получавал пари,които влязоха в Револют сметката буквално за няколко часа и нямаше никакъв проблем да ги изтегля.Бяха ми преведени от чужда сметка,а не от моя.Преводът беше от друга банка в UK.Това е от преди около 2 месеца 

Връзка към мнение
1 hour ago, Ilian359 said:

При мен има два акаунта:

Local: Beneficiary е Ilian Petrov, има си Account number и Sort code.

IBAN: Beneficiary е Revolut и има reference за превод. 

 

Сигурни ли сте, че за този "Local account" в GBP става въпрос? Би било ужасно тъпо така да го рекламират, а да може да получава само вътрешни за Revolut преводи.

В това, което рекламират и в линка, който беше посочен по-горе изрично се споменава само Salary. Попитай съпорта. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Има лесно обяснение на мистерията.

 

Revolut за много кратко време пуснаха тестово лични британски сметки (с персонален IBAN и тн) и някои хора се сдобиха с тях. След това обаче ги спряха без обяснение. Затова някои имат лична сметка на тяхно име, а други трябва да ползват общата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
1 hour ago, Георги Матеев said:

Има лесно обяснение на мистерията.

 

Revolut за много кратко време пуснаха тестово лични британски сметки (с персонален IBAN и тн) и някои хора се сдобиха с тях. След това обаче ги спряха без обяснение. Затова някои имат лична сметка на тяхно име, а други трябва да ползват общата.

Дори и в този случай не мисля, че зареждането с банков превод от трето лица е възможен

Връзка към мнение

Направих един успешен експеримент, полезен за хора без сметка в евро. При зареждане на револют с карта през райфайзен сметка в лева със скритото им из менютата дърварско превалутиране еврото пристига веднага на курс 1.979... При зареждане със сметка през paysera се плаща само като български превод 0.80 ст. и от paysera до револют е безплатно през курс 1.958 т.е спестяват се по 2+ лева на всеки 100 евро. Минусът е, че тази операция трае три дни, а зареждане през карта идва на секундата.

Връзка към мнение
24 minutes ago, T.E.Lawrence said:

Направих един успешен експеримент, полезен за хора без сметка в евро. При зареждане на револют с карта през райфайзен сметка в лева със скритото им из менютата дърварско превалутиране еврото пристига веднага на курс 1.979... При зареждане със сметка през paysera се плаща само като български превод 0.80 ст. и от paysera до револют е безплатно през курс 1.958 т.е спестяват се по 2+ лева на всеки 100 евро. Минусът е, че тази операция трае три дни, а зареждане през карта идва на секундата.

Това не е ли проблем само на Райфайзен и на другите дърварски банки, които взимат такса превалутиране?

При зареждане с левова дебитна карта VISA ELECTRON на ОББ, освен че идват на секундата, превалутирането е на 1.958, без никакви допълнителни такси за превода.

Връзка към мнение

Ами това не е такса превалутиране, курсът им е по-висок и дърварски, при това скрит, нямащ нищо общо с обявения на първата им страница. Такса превалутиране имаха отделно за валута различна от евро. Ако си изчислявал, че ОББ реално ти взимат толкова като крайна цена, значи те са ок.

Връзка към мнение
преди 17 минути , cybersimo каза:

Това не е ли проблем само на Райфайзен и на другите дърварски банки, които взимат такса превалутиране?

При зареждане с левова дебитна карта VISA ELECTRON на ОББ, освен че идват на секундата, превалутирането е на 1.958, без никакви допълнителни такси за превода.

Зареждането от карта става на секундата, защото Revolut е POS - парите се дърпат веднага. Това е огромен плюс, а картата е изключително удобна, ако човек иска да плати някъде, където не иска да ползва основна карта.

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Моята карта май някъде се изгуби по трасето.

Поръчах я на 23.05 и трябваше да пристигне на 03.06. Нямам нищо в пощата, ходих в пощенския клон и ми казаха, че без "листче" няма как да ме открият. Писах на съпорта, но казаха, че за стандартните поръчки нямат тракинг номер.

Тъпото е, че исках да я ползвам след 10 дни.... :(

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
преди 10 минути , П.Кръстев каза:

Писах на съпорта, но казаха, че за стандартните поръчки нямат тракинг номер.
:(

Това е положението - не разбират западняците каква лотария е българската поща... Всяка година чакам 2 билета за Вакен, за около 500 евро - чакането продължава със седмици и направо лудвам.
Сигурно могат да ти издадат нова?
 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Niceday каза:

Това е положението - не разбират западняците каква лотария е българската поща... Всяка година чакам 2 билета за Вакен, за около 500 евро - чакането продължава със седмици и направо лудвам.
Сигурно могат да ти издадат нова?

Те могат, но ще трябва да си платя 6 EUR за втора карта, и отделно не ми се рискува пак с обикновена доставка за 6 EUR, а ще трябва да пусна експресна за 20 EUR.  Така че удоволствието да ползвам Revolut в Исландия ще ми струва 26 EUR.

 

Надявам се да се намери някак идните дни...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Реших да терминирам картата (чрез съпорта) и да си поръчам нова с ексресна доставка. Като ми казаха, че ще платя само 20 евро, от които ще ми възстановят 6 EUR за недоставената карта. Ще си платя 14 евро за услугата, но потенциалното спестяване от използването на картата в Исландия ще е повече, така че според мен е оправдано :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, П.Кръстев каза:

Нямам нищо в пощата, ходих в пощенския клон и ми казаха, че без "листче" няма как да ме открият

Абе ако се наложи те откриват, естествено след упорито ровене в прословутите тетрадки. Поръчах така малки неща от Китай и дълго време (повече от 2 месеца) нямах абсолютно нищо. Оплаках се в ибей и ми пуснаха пратката втори път. На втория вече получих известие и отидох в клона, където след дълго ровичкане в няколко различни тетрадки успяха да намерят и първите пратки. А преди това и на мен ми бяха казали, че без известие нищо не става, ама явно става стига да има желание :) Пиша го това, защото клона ни май е един и същ :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз имах случай три пъти получавам известие, три пъти ходя  и три пъти ми казват, че са отписали пратката. При това не знаех какво е. Накрая казах да търсят пак повече и ми я откриха - мембър карта на Виетнам Еърлайнс, дори не помнех кога съм я поръчал. :lol:

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 11 минути , Георги каза:

Абе ако се наложи те откриват, естествено след упорито ровене в прословутите тетрадки. Поръчах така малки неща от Китай и дълго време (повече от 2 месеца) нямах абсолютно нищо. Оплаках се в ибей и ми пуснаха пратката втори път. На втория вече получих известие и отидох в клона, където след дълго ровичкане в няколко различни тетрадки успяха да намерят и първите пратки. А преди това и на мен ми бяха казали, че без известие нищо не става, ама явно става стига да има желание :) Пиша го това, защото клона ни май е един и същ :)

Потвърждавам, че така е във ВСИЧКИ пощенски клонове.

 

От средата на 90-те редовно получавам пощенски пратки от чужбина (на няколко различни адреса), но известията редовно се губят и неволята ме научи на всички хватки. Като мине известно време отивам директно в клона, заставам на главата на лелката и не се махам докато не прерови тетрадката за поне месец назад. Практиката е показала, че в 99.9% от случаите пратката ми се открива и си я взимам без проблем.

 

Трябва лека упоритост :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Абе ако се наложи те откриват, естествено след упорито ровене в прословутите тетрадки. Поръчах така малки неща от Китай и дълго време (повече от 2 месеца) нямах абсолютно нищо. Оплаках се в ибей и ми пуснаха пратката втори път. На втория вече получих известие и отидох в клона, където след дълго ровичкане в няколко различни тетрадки успяха да намерят и първите пратки. А преди това и на мен ми бяха казали, че без известие нищо не става, ама явно става стига да има желание :) Пиша го това, защото клона ни май е един и същ :)

Същия е, да. И аз съм имал 2 такива случая. Напомних, че 2 пъти вече са ми казвали така, че не съм получавал нищо и въпреки това са ми намирали пратките. Фактът обаче, че имаше 15 човека на обяд и лелката беше доста изнервена не помогна особено. Претърси в кашона за моя адрес, но не ме откри и ме увери: "името Ви не ми говори нищо", което явно трябва да ме убеди, че нямат нищо за мен.

 

Реших обаче да не се занимавам да ходя втори път до там, да хабя гориво, време и нерви втори ден да се разправям с тях. Още повече, че заминаваме само след 9 дни.

Сега очаквам Fedex да ми я доставят на крак в офиса в петък, чиста работа :) 

 

Държа да похваля съпорта на Revolut, че ми предложиха refund на таксата (получих я обратно за по-малко от 1 час, въпреки, че вината не е тяхна) и също така не платих 6 евро като за втора карта. 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой правил ли е превод от Revolut към Българска банка?

Как се третира операцията, като получаване на международен валутен превод или като връщане на пари чрез ПОС устройство (в случай, че е картова сметка)? Предполагам и в двата случая има не малки такси от страна на Българската банка?

 

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
преди 8 минути , П.Кръстев каза:

Някой правил ли е превод от Revolut към Българска банка?

Как се третира операцията, като получаване на международен валутен превод или като връщане на пари чрез ПОС устройство (в случай, че е картова сметка)? Предполагам и в двата случая има не малки такси от страна на Българската банка?

 

А защо просто не ги изтеглиш на банкомат и да си ги вкараш в сметката?

Връзка към мнение
преди 3 минути , chandni каза:

А защо просто не ги изтеглиш на банкомат и да си ги вкараш в сметката?

Това е възможно при положение, че искам да преведа сума до 200 евро (месечния лимит на теглене) и към моя сметка. Но ако искам да си върна по-голяма сума или пък искам да преведа 500 евро на друг човек ?

 

П.С. По принцип нямам такава нужда в момента, просто се интересувам.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
В момента, П.Кръстев каза:

Но ако искам да си върна по-голяма сума

При по-голяма сума, просто няма да ти е безплатно тегленето, а ще имаш малка такса за сумата над 250€ мисля, че беше... Колкото до превод на € в българска банака - определено "боли" много! Преди известно време мой наемател ми беше превел 3-4 наема по еврова сметка в Алфабанк... Него го бяха "обули" мисля по 30 € на превод, мен - по 10! 

Връзка към мнение

Става въпрос за превод от Revolut, те няма да го ушият 30. Същественият въпрос e към коя българска банка ще е преводът и какви входящи такси взима тя.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Ilian359 каза:

Става въпрос за превод от Revolut, те няма да го ушият 30. Същественият въпрос e към коя българска банка ще е преводът и какви входящи такси взима тя.

Трябва да се види в условията на банката. До 50 или 100 евро мисля, че няма никаква такса. Аз съм правил подобен превод 2 пъти, като единия път си преведох по моя сметка 95 и нямам спомени да са ми удържали. Обаче преди около месец преведох 105, като просто в момента изключих, че превеждам по-голяма сума, и ме издрънчаха 10 евро. Банката е ОББ. Иначе на части няма грижи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.