Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Моите са VISA Electron - 2бр. и нямат проблеми.

Убеден съм, че имаш проблем или с въвеждането на данните, или с конкретната версия на приложението. На мен за последната година два пъти ми се е налагало да правя rollback заради излизащи нови версии с проблеми именно в захранването.

Редактирано от Ilian359
Връзка към мнение

 

преди 1 час, funny каза:

Дъщеря ми е с дебитна Мастеркард на Уникредит и зарежда революта без проблем

Освен да си закрия V-Pay картата и да си извадя една Mastercard.

 

преди 14 минути , Ilian359 каза:

Моите са VISA Electron - 2бр. и нямат проблеми.

Убеден съм, че имаш проблем или с въвеждането на данните, или с конкретната версия на приложението. На мен за последната година два пъти ми се е налагало да правя rollback заради излизащи нови версии с проблеми именно в захранването.

Нямам представа вече. Пробвах и с приложението. Деинсталирах го и отново го инсталирах, но пак нищо. Кога са ти извадени картите? Моята е от ноември 2016 година. 

Връзка към мнение

Търсете си правата, пак повтарям. Банката не може току-така да решава на своя глава за какво да си харчите парите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз директно бих си отворила акаунт в друга банка и да си изкарам от там дебитна карта. В крайна сметка става въпрос за ДЕБИТНА карта и парите които харчите са си ваши и никой няма право да ви ограничава как да го правите

Връзка към мнение
1 hour ago, Guinness said:

Пробвах и с приложението. Деинсталирах го и отново го инсталирах, но пак нищо.

Кога са ти извадени картите? 

Ама инсталираш същата версия (последната), нали?

Моите са от 2014 и 2016.

 

 

1 hour ago, funny said:

Аз директно бих си отворила акаунт в друга банка и да си изкарам от там дебитна карта. 

Тук проблемът не е в банката, въпреки че некомпетентните й служители твърдят точно това.

 

 

P.S.: Guinness, изтегли си версия 4.3.0 от тук:

http://www.apkmonk.com/app/com.revolut.revolut/#previous

И тя има бъг, но е преодолим. След въвеждане на сумата излиза прозорче:

 

Please note

 

To avoid bank fees you should

always top up in the card's

currency. Your card seems to

be in BGN. Do you still want to

 

Тук не се визуализира последният ред и бутонът Yes. Трябва да натиснеш на бялото поле под думичката "still". Тогава ще бъдеш прехвърлен на екрана за 3D парола.

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може би проблемът е в допълнението V-Pay. Синът ми имаше някаква подобна, с друга добавка, не помня вече каква и не можеше да плаща в ибей понякога. Бяха им ги направили служебно, което е допълнителна гадост. Разкарах го от тази банка.

Мен пък ме дразни цялата история с 3Д кода и `поизлъгах` леко в моята банка и ми дадоха и Виза Електрон. Читава банка няма, това е положението.

Връзка към мнение

Да питам, че нещо не ми е ясно. Регистрирах се в Revolut с български номер. Те правят ли лично моя сметка в паунди? Гледам че в менюто топ-ъп ако избера евро, трябва да слагам reference при трансфера, а в паунди няма референс, но за получател не ме пише мен, а revolut. Ta се чудя това истинска сметка в паунди ли е и мога ли да я вържа към Пейпал и да си изтегля пари от пейпал в нея... 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 16.06.2017 г. в 14:44, Ilian359 каза:

P.S.: Guinness, изтегли си версия 4.3.0 от тук:

http://www.apkmonk.com/app/com.revolut.revolut/#previous

И тя има бъг, но е преодолим. След въвеждане на сумата излиза прозорче:

 

Пробвах току-що със старата версия и резултатът беше аналогичен. 

Връзка към мнение

И аз реших да си изкарам таква карта, малко трудно захапа апликацията, няколко пъти даваше грешки, но мина.

Вкарах данните от картата, заредих 10 евро от Райфайзен и поръчах картата за 6 евро.

 

Сега когато искам да заредя отново ми излиза този надпис:

Enter the 4-digit code in  the latest top-up

 

It will appear on your statement for your Mastercard *1243 as Revolut *1234*

 

Вкарах първите 4 цифри и ми даде грешка, след като отново искаше да снима картата. Изписа, че имам още 4 опита..след това вкарах и последните 3 цифри и отново искаше да снима картата и отново даде грешка и каза, че имам още 3 опита.

Какво точно се иска, нали уж картата вече мина един път? Какъв код се иска от мен?

Връзка към мнение

Кода от извлечението в Райфайзен при първоначалното зареждане. Когато си платил 10€ към Revolut, това плащане се е отразило в Райфайзен като Revolut*ХХХХ* Трябва да въведеш тези 4 цифри, които можеш да видиш в онлайн банкирането си или чрез посещение в банката. Целта на упражнението е да докажеш на Revolut, че картата, от която зареждаш е твоя, тъй като само собственикът й би имал достъп до това извлечение и би могъл да получи кода от транзакцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обмислям да си открия нова сметка с дебитна карта в банка, различна от Уникредит, Райфайзен и Сосиете. До това нямаше да се стигне, ако дебитната ми карта на Уникредит функционираше с Revolut. Сега съм в процес на избор на банка и тук се надявам компетентното магеланско общество да ми помогне с избор на карта и банка. Досега винаги съм използвал Visa Electron, та се чудя дали да не премина на MasterCard (не че има някаква разлика). Разгледах цените на ДСК и ПИБ и останах леко втрещен - такси, такси и пак такси за всичко. Не че имам намерение да ги плащам след като се сдобия с Revolut, но все пак всичко се случва. Най-важното е картата безпроблемно да функционира с Revolut, сиреч да няма ограничения от банката издател. Не ми се иска да плащам после и за закриване на сметка, ако случайно не се получат работите. 

 

*Ако сметнете, че коментарът ми не е за тази тема, то моля да бъде преместен в друга по-подходяща, която аз не открих. 

Връзка към мнение

С дебитна карта Visa на ПИБ с 3Д защита зареждам Револют безпроблемно. Месечната такса за поддръжка на сметката е 1 лв. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След ровене в нета, попаднах на питане за същото и точно за revolut и ми се изясни. За сега нямам дори блокирана сумата за 10-те евро, явно чак в понеделник.

 

Връзка към мнение

Сега видях, че са блокирали 19,79, но няма никакъв 4 цифрен  код, нито revolut в написаното, което е:

Блок.Плащане ПОС*1657/07PMV9

Тези 1657 са еднакви и на по-горните блокировки, които имам и са цифрите от самата карта.

Трябва да мине време, за да се появи нещо друго ли?

Връзка към мнение
преди 21 минути , Ilian359 каза:

Райфайзен нямаха ли "такса превалутиране" ? Зареждането на Revolut е скъпа екстра от там.

Нямат такса превалутиране, но превалутират на дърварски курс. Аз минавам райфайзен-пейсера-револют, 80ст. без значение от сумата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
50 minutes ago, Alexander said:

Да, четох за курса на райфайзен. За 10 евро са ми взели 19.79лв

Ами, това е точно 1.959 +1% :)

 

P.S.: Относно дискутираното преди няколко седмици получаване на преводи от трети лица към личната банкова сметка в Revolut: при мен става без проблем. Добре че успях да си открия такава. Версията на приложението, с която това беше възможно,  не може да се намери. Веднъж да спечеля от нетърпението си :)

Редактирано от Ilian359
Връзка към мнение

Макар, че четох в темата, че не можело да има две карти от различни държави в профила, аз днес се пробвах да добавя втора еврова дебитна, дори имената бяха други, понеже на нея съм с име и презиме, вместо с фамилия и само първото име съвпада.

Когато я снимах, попълних адресните данни и всичко мина. След секунди си видях 4 цифрения код в извлечението, за което чаках 3 дни от Райфайзен и накрая се наложи да ходя до офис за да ми го кажат. Разбира се, не бяха ми взели нито цент отгоре.

Само не ми е ясно, как се вижда кои хора от контактите в телефона ми има има такава карта? Чух, че можело да се види и да се иска кредит от тях, ама нещо не виждам такава опция..

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.