Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Да, със сигурност таксите зависят от банката, затова питах като какъв се третира превода. Например ако си връщам пари по картата от разни микро-сметки онлайн това се третира като връщане на пари чрез ПОС устройство, но в случая подозирам, че ще става въпрос за международен превод във валута.

 

В моя случай с Райфайзен:

- връщане на пари чрез ПОС: 1% от сумата

- При превод във валута: до 100 EUR без такса, над 100 EUR - 6 EUR + 0,1%

 

Ако вземем пример с 500 евро. Тегленето от банкомат през Револют картата ще бъде таксувано с 2% върху 300 EUR или 6 EUR. Директен превод към Банката ще струва 6,5 EUR. За по-големи суми обаче ще излезе по-изгодно да се прави превод, а не да се тегли.

 

Връзка към мнение

Миналия месец реших да тествам за колко време пристигат преводите им, на 15.05 изпратих 70лв от Револют към сметката си в ДСК. На 18.05 парите пристигнаха в сметката точно 70лв.

Връзка към мнение

Единствената банка, която аз съм виждал, че взема "европейска" такса, независимо от сумата е ПИБ.

Получавал съм големи преводи (до 5000) от всякакви банка в Европа към ПИБ в евро и такса за входящ превод НЯМА. А пък всички европейски банки, с които съм работил вземат такса за SEPA трансфер от 1 евро, за суми до 5000 евро.

Връзка към мнение
преди 2 часа, cybersimo каза:

Единствената банка, която аз съм виждал, че взема "европейска" такса, независимо от сумата е ПИБ.

Получавал съм големи преводи (до 5000) от всякакви банка в Европа към ПИБ в евро и такса за входящ превод НЯМА. А пък всички европейски банки, с които съм работил вземат такса за SEPA трансфер от 1 евро, за суми до 5000 евро.

За съжаление ограничението за превод без такса го промениха на много по-ниско (500 евро). Пак е по-добре от други банки, но при превод на по-големи суми си е резачка. 

 

Чл. 3 Междубанкови преводи

1. Преводи от други банки

1.1. в полза на клиенти на ПИБ

1.1.1. за суми до 500 евро без такса

1.1.2. за суми над 500 евро 0.10%, мин. 5 евро, макс. 150 евро

Връзка към мнение

Има ли ли сте проблеми със зареждане на Revolut чрез Дебитна MasterCard от Unicredit ? В приложението ми изкарва "payment not authorized" и някакъв кълвач по телефона от Уникредит ми каза, че задължително съм трябвало да въвеждам секретен код при плащане онлайн?! Като попитах "Ако сайтът не изисква такъв код?" отговорът беше "Няма как да не изисква" ?!? wtf...

 

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, П.Кръстев каза:

Има ли ли сте проблеми със зареждане на Revolut чрез Дебитна MasterCard от Unicredit ? В приложението ми изкарва "payment not authorized" и някакъв кълвач по телефона от Уникредит ми каза, че задължително съм трябвало да въвеждам секретен код при плащане онлайн?! Като попитах "Ако сайтът не изисква такъв код?" отговорът беше "Няма как да не изисква" ?!? wtf...

 

 

Точно с карта на Уникредит имах проблеми. Трябва да отидеш на банкомат и да си вземеш 3D парола. След това я въвеждаш при зареждането и вече нямаш проблеми. Паролата на Уникредит е доста дълга... мисля, че е около 10-12 цифри. Вземаш си я на бележката от АТМ-а и си я записаваш, защото иначе после пак трябва да ходиш до банкомат да си вадиш.

Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Точно с карта на Уникредит имах проблеми. Трябва да отидеш на банкомат и да си вземеш 3D парола. След това я въвеждаш при зареждането и вече нямаш проблеми. Паролата на Уникредит е доста дълга... мисля, че е около 10-12 цифри. Вземаш си я на бележката от АТМ-а и си я записаваш, защото иначе после пак трябва да ходиш до банкомат да си вадиш.

Благодаря ти за информацията. Тоест като си взема този код, от revolut ще ми го искат? Защото когато зареждам акаунта с карта на Райфайзен не ми иска код (въпреки, че в други сайтове понякога получавам 3д код на смс, но не и с Revolut)

Връзка към мнение
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

Благодаря ти за информацията. Тоест като си взема този код, от revolut ще ми го искат? Защото когато зареждам акаунта с карта на Райфайзен не ми иска код (въпреки, че в други сайтове понякога получавам 3д код на смс, но не и с Revolut)

Да, при всяко зареждане на Revolut с дебитна на Уникредит ще ти иска тази 3D парола.

Връзка към мнение

Току-що се върнах от офиса на UniCredit Bulbank, където ми заявиха, че от банката имат рестрикции към Revolut. Вчера пробвах няколко пъти да заявя карта от Revolut, но ми изписа това, което е на снимката. Изобщо не се стигна да ми иска 3D Security Code.

Някой друг имал ли е подобен проблем с карта от тази банка?

Screenshot_20170613-162430.png

Връзка към мнение
преди 10 минути , Guinness каза:

от банката имат рестрикции към Revolut

А ти помоли ли ги да цитират според коя точка от договора или общите условия са си позволили да ги наложат?

Връзка към мнение
преди 28 минути , Guinness каза:

Току-що се върнах от офиса на UniCredit Bulbank, където ми заявиха, че от банката имат рестрикции към Revolut. Вчера пробвах няколко пъти да заявя карта от Revolut, но ми изписа това, което е на снимката. Изобщо не се стигна да ми иска 3D Security Code.

Някой друг имал ли е подобен проблем с карта от тази банка?

Screenshot_20170613-162430.png

Не знам как са с превалутиранията там. При мен на Райфайзен е най-изгодно да ги рпехвърлям през пейсера. Плащам само 0.80 ст. за превода  към пейсера и зареждам повече пари накуп. Верно това трае 2-3 дни общо, но м ие доста по-изгодно. Top-up става на секундата, но е дръвце. Та за малоумни банки Пейсера - Револют е страхотна опция. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 57 минути , Guinness каза:

Току-що се върнах от офиса на UniCredit Bulbank, където ми заявиха, че от банката имат рестрикции към Revolut. Вчера пробвах няколко пъти да заявя карта от Revolut, но ми изписа това, което е на снимката. Изобщо не се стигна да ми иска 3D Security Code.

Някой друг имал ли е подобен проблем с карта от тази банка?

Screenshot_20170613-162430.png

Мъжът ми е зареждал от карта на Unicredit и работеше, но "скъсахме" всякакви отношения с тази банка и не мога да ти кажа дали в последствие са настъпили промени спрямо плащането към Revolut.

Връзка към мнение

Аз наскоро писах за проблеми с карта на Unicredit, прочети по-нагоре. В крайна сметка не можаха да ми обяснят какъв им е проблема. Специално от картовия център по телефона провериха и казаха, че нямат наложени ограничения към Revolut. Бяха ми блокирали картата заради 5-6 неуспешни транзакции (към Revolut) за по 1 евро. В същото време аз не си помнех кода и са видяли няколко грешни ПИН-а въведени на банкомат и това е било достатъчна причина да ми блокират картата. 

 

Заради тези премеждия се наложи да си направя превод към Райфайзен и да си заредя Revolut-a от там (по гадния курс). Това, което ми дадоха обаче като информация последно то Уникредит е, че е защото нямам включена услуга за "код за сигурни плащания". Трябва на банкомат да си активирам услугата и не би трябвало да има проблем с превода към Revolut. Но за съжаление не успях да го тествам това заради забравен ПИН и преиздаване на картата... :)

Връзка към мнение
преди 4 минути , П.Кръстев каза:

Това, което ми дадоха обаче като информация последно то Уникредит е, че е защото нямам включена услуга за "код за сигурни плащания". Трябва на банкомат да си активирам услугата и не би трябвало да има проблем с превода към Revolut. Но за съжаление не успях да го тествам това заради забравен ПИН и преиздаване на картата... :)

Аз имам код за сигурни плащания, но както казах изобщо не се стигна да го въведа. В банката служителя се обади на някакъв експерт по плащания в интернет и той като чу, че става дума за Revolut директно каза, че банката е наложила рестрикции към търговеца. 

 

Преди 1 час, macf1an каза:

А ти помоли ли ги да цитират според коя точка от договора или общите условия са си позволили да ги наложат?

Не, но мисля, че ако ги бях питал нямаше да ми отговорят и щяха да ме забавят още повече.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 минути , Guinness каза:

В банката служителя се обади на някакъв експерт по плащания в интернет и той като чу, че става дума за Revolut директно каза, че банката е наложила рестрикции към търговеца. 

Ако това наистина е вярно, то Уникредит счупва тъпомера за пореден път.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дори да не е игра с Пейсера, възможно е да третират Revolut като конкурент и по този начин принуждават клиентите си да се разплащат с чужбина чрез собствената им карта, а не да вкарват средства в Revolut (по евров курс 1,96) и след това да плащат в различни екзотични валути без Уникредит да получава облага от това под формата на по-неизгодния им курс, който предлагат.... Но наистина това ми се вижда много идиотско ако е така.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
На 07/06/2017 в 12:00, cybersimo каза:

Единствената банка, която аз съм виждал, че взема "европейска" такса, независимо от сумата е ПИБ.

Получавал съм големи преводи (до 5000) от всякакви банка в Европа към ПИБ в евро и такса за входящ превод НЯМА. А пък всички европейски банки, с които съм работил вземат такса за SEPA трансфер от 1 евро, за суми до 5000 евро.

Прокредит са без такса за входящи СЕПА преводи до 1000 Евро.

Връзка към мнение
3 hours ago, Guinness said:

В банката служителя се обади на някакъв експерт по плащания в интернет и той като чу, че става дума за Revolut директно каза, че банката е наложила рестрикции към търговеца. 

Това са пълни глупости! Вчера отново си заредих Revolut-a с картата от Уникредит. Няма никакви рестрикции.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Ilian359 каза:

Това са пълни глупости! Вчера отново си заредих Revolut-a с картата от Уникредит. Няма никакви рестрикции.

Значи или са ме излъгали, или просто ги мързи да си свършат работата.

Връзка към мнение
На 14.06.2017 г. в 15:18, Ilian359 каза:

Това са пълни глупости! Вчера отново си заредих Revolut-a с картата от Уникредит. Няма никакви рестрикции.

Днес отново звънях, но този път директно на телефона на гърба на картата. Пак ми потвърдиха същото, което бях писал по-горе. Имам две карти на Уникредит - Visa Electron & V-Pay. Не знам каква е твоята, но при мен не става. Много жалко. :mad:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.