Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Да се запиша и аз, въпреки че тази година не ми беше много добра, за разлика от миналата, когато посетих цели 6.

 

Франция - най-накрая я помирисах, но за малко.

Англия - не ми стигнаха 4 дни, догодина пак.

 

Предстоящи:

Унгария след 2 седмици

Германия по Коледа

има вариант и за дежурната Белгия

 

Иначе съм го ударила на вътрешен туризъм. Села и градове, и малко Северно море. Най-запомнящото се пътуване беше до остров Schiermonnikoog, Северна Холандия, в търсене на тюлени. Е не видях такива, но пък такава красота.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз нито една нова. Но пък за първи път летях, което си ми е отдавна в плановете  :)  Така че въздушното пространство ми е достатъчно ново  :lol:  За догодина почти не останаха на Запад, та мисля още февруари на Изток да се метна и дай боже да прибавя нови две, барабар с нов континент. Иначе предвид факта, че съм имал пътувания с по 6-7 нови държави за месец из Европата и на мен ми е малко носталгично, че вече втора година нямам "премиера", ама кот такоа  B)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен броят на новите страни е малък, но затова пък са на 2 нови контитента. По-важното е, че започнах да осъществявам детската си мечта и то благодарение на този форум.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ако можехме само колкото искаме, ех...

За годината новите ми бяха- Малайзия, Индонезия, Тайланд, Сингапур  и Мароко, предстоят ми другия месец нови Швейцария и Лихтенщайн.

Повторени- Италия, Турция, Испания и предстоят пак Италия и Австрия до финала.

Еми това е .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тази година до тук, всички посетени от мен страни не са нови: Холандия, Германия, САЩ, Италия, Белгия, Португалия, Испания, Гърция, Сърбия, Хърватска, Македония. Но към списъка на новопосетените градове добавям: Флоренция, Неапол, Порто, Мадрид, Сантяго де Компостела, Понтеведра, Опатия, Риека.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много се радвам да чета кой къде е бил. Така ми давате идеи за нови пътувания.

Тази година бях само във Франция, но преживяването беше незабравимо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тази година имах мнооого интересни преживявания по пътя "Камино" в Испания. Стартирах прехода от Сен жан пие де порт - Франция и завърших в Сантяго де Компостела и Финистере( или края на света, както го наричат Испанците). После направих една екскурзия до Португалия - Лисабон и Порто. А сега тръпна в очакване за предстоящото приключение - Малайзия.....около нова година. 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Ето ме и мен :)

 

Нови държави - Албания (моя мечтана дестинация, въпреки близостта и до България - обходена от юг до централните и части)

ОАЕ - 3 емирства и незабравими спомени

 

Посетени държави, но с нови градове - Гърция (Янина), Македония (Струга) и Турция (Бурса).

 

Бих допълнил и няколко нови места в България, което ме изпълва с радост!

 

Предстои ми - надявам се поне още едно пътуване, което май само Дядо Коледа знае къде ще е :)

 

Във връзка с предишните коментари, бих искал да споделя че най-важното е човек как си е изкарал (как се е почувствал и с кой е споделил пътуването си) и да се съревновава сам със себе си, а от другите да взима само опита. Аз например залагам на постоянството и другата година ще "ударя" 1/5 от света :P  Пожелавам на всички незабравими моменти и покорени територии!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз си изпълних плана за тази година с 2 нови дестинации - Англия и Испания и доста пообикалях из БГ. Живот и здраве догодина повече :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тази година за пръв посетих Италия, Люксембург, Чехия и Андалусия в Европа, както и Малайзия, Дубай и Индонезия. Имаше и няколко повторени държави - Холандия и Гърция, Париж предстои този уикенд.

Моят фаворит?- Андалусия!

 

П.П. Наложи се да редактирам, че бях изпуснала Прага.

 

Тази година пътувам рекордно, голяма вина за това има форумът, магеланският дух е заразен.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Най-вече поради професионална ангажираност 2014 г. бе една от най-оскъдните на пътувания напоследък. Само една нова страна - Испания. Но пък съм оптимист за следващите години.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За малко повече от едно денонощие се събра следната информация:

 

1. Новопосетени страни са: Испания /7/; Великобритания, Италия, Малта и Франция /6/; Дания, Португалия /4/; Малайзия, ОАЕ и Белгия /4/; Мароко, Сингапур, Сърбия, Тайланд, Хонг Конг, Швеция и Кипър /3/; Албания, Германия, Гърция, Индонезия, Йордания, Латвия, Македония, Монако, Сан Марино, САЩ, Япония /2/...

 

 

2. Повторени и потретени страни са: Италия /11/; Гърция /9/; Турция /7/; Германия /6/; Австрия и Холандия /5/; Испания и Хърватия /4/; Белгия, Полша, Сърбия и Франция /3/...

 

Уникални са отделни пътувания из далечните континенти. Човек наистина трябва да е силно мотивиран от мечтите и желанията си, за да се наеме да направи подобно изпълнение!

 

Онези, които се включат с инфо допълнително, ще ги смятаме по-късно.

Може би някой ще иска да коментира тези данни? B) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Само една нова държава в моя списък - Дания. До края на годината ще ги направя две с Австрия.

Тъжна статистика, но това е положението. ;-)

Връзка към мнение

Първо беше Италия /за трети път, но първи в Милано/, после Унгария / тогава за трети път: Будапеща/, после Турция/ за втори път и първи в Бурса/. После два пъти до Будапеща отново и общата продължителност на престоя около месец и половина, като освен Будапеща включвам и Сентендре и старата столица на Унгария Естергом, като отскочихме и до Словакия.

Накрая беше "черешката" на тортата: Париж за 9 дни. Пак искам там :-)

Редактирано от Ivan Todorov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаше миналата година подобна тема. Много се радвам, че сега има повече магеланци, пътуващи на повече места.

А по темата в ретроспекция да се опитам да спазвам зададената схема:

Сингапур и Тайланд - отново и отново. Разбира се имаше много нови обекти за разглеждане, че и с wilks се засякохме.

Стопчета за по ден в Дубай (добре познато вече).

Мианмар - ново и много кратко (за сега само Янгон)

Япония и Южна Корея - непосещавани досега. След 3 години желания, му дойде времето. Като подобря японския ще пробвам пак :) И Кореята беше допълнителния бонус, а там пък още много има за разглеждане.

Тунис - също ново.

Заменихме Италията с Португалия (нова). За десетина дни за да е по-пълно. Покрай това и Гибралтар (и там не бях стъпвал). А в комплект - част от Южна Испания (пореден и непоследен път).

- Гърция не я броя. Всяка година се отбиваме два или три пъти. Има ли удобен уикенд - καλημέρα Hellas.

 

---

Катарското летище беше само транзит, а имахме желание и в града да идем. Нищо, на следващо турне ще го нагласим :)
Хм, сега се замислям, че тази година до Италия не ходихме. Пропуск. Иначе, Италия всяка година е в плановете.

---

 

А за оценка много или малко не знам. Състезание няма. Преди години много планувах едно ходене до Германия. То покани, то влакове от София, то чудо :) Всяко излизане си беше организация голяма. Няколко лета по-късно вече десетина пъти бях кръстосал Германия с кола. Светът вече ми изглеждаше доста по-достъпен.  А повторенията, много често са удоволствие за сетивата - да се върнеш на познато и любимо място в друго време.

За желаещите да разглеждат - свят голям и често има много повече, отколкото си видял до момента.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Тогава да дам и моите поименно за статистиката

Гватемала

Хондурас - само Копан за ден-два

Чили

 

и до края на годината се надявам да посетя Амстердам. През 1993г имах неуспешен опит. Казаха ми, че "моята виза ще отнеме повече време", аз се нацупих, заинатих и не излизах в чужбина за почти десетилетие. Все още бойкотирам страни, за които визите не са формалност.

 

Отново - Германия и кратка спирка в Мадрид. За мен са любими дестинации. (Хм, то кои не са?!)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Нови - Великобритания - Англия и Уелс, Дания и Обединените арабски емирства. Днес трябваше да прибавя и Испания, но лични ангажименти го отложиха. Повторени - Германия, Австрия, Италия и Гърция най-вече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само 1 нова - Холандия :blush:  и 3 повторения, но се старахме поне да има и нови места в тях! Други до края на годината няма да има! :(  Много ме респектирате с вашите списъци  - предколедното ми пожелание за следващата година е всички да си реализираме плановете Х 2! :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

2014

Нови: Албания, Монтенегро, Босна и Херцеговина, Бразилия, Аржентина, Парагвай и Уругвай.

 

Стари: Хърватия, Франция, Швейцария, България и Люксембург.

 

Предстоящи, стари: Испания и Холандия.

 

Тази година е и доста Валонска.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да се разпиша и аз. Тази година за мен беше изпълнена с купища уикенд пътувания и нито едно качествено. Aма колкото, толкова.

Повторени:

Сърбия, срам ме е да да си призная колко плескавици съм изпюскала през 2014г;

Гърция, на блиц къмпинг, но бях куфар и  нямам никаква представа къде точно се случи цялата работа.  :blush:   :haha:

Турция, в Истанбул за концертите на Джъстин Тимбърлейк и "Металика";

Амстердам, посещавам почти всяка година, защото е един от любимите ми градове пък и........ :smoke:

Кан, Ница, Антиб, за съжаление служебно, но пък това беше от сладка работа за мен;

Edit, забравих Дубай.  :lol:

 

Новопосетени:

Испания, Иби(ц)а... обмислям да продам цялото си имущество, да си  купя някоя красива къщурка  и да заживея щастливо;

Италия, Неапол, целта беше Помпей, най-накрая го посетих и си тръгнах ужасно депресирана от там;

Португалия и в частност Лисабон посетих за 1-ви път, и ми хареса;

 

Предстоящи:

Лондон, в средата на ноември;

Брюксел, около нова година;

Москва, би трябвало да се случи този уикенд, но ме оперираха и за съжаление май ще пропусна.  :(

Редактирано от VICTORY`
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Като ви чета списъците и пак ми се става лошо като миналата година, но кой както се уреди :) Нова държава - Турция и по конкретно Истанбул, след 10 години отлагания, най-накрая успях :) Лятото по време на Световното бях запланувал да го гледам на остров Крит, но ме подлъгаха да ходя на Каварна рок фест и пропадна, поне видях Каварна за първи път и най-вече култовото Тюленово, където отседнахме :) Есента - две седмици в Испания, повторен-третен-петен и т.н. ...любимата Барселона, нови градове - Тарагона, Валенсия, Кадис :) Все пак и на това съм супер доволен, а без хич :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ново през 2014 - Йордания, а за пореден път - Израел, Гърция и Франция.

Водя преговори за един кратък воаяж през декември и се ядосвам, че ми обясняват, че щяло да е студено  :lol:  Но, както казва един познат "За кумуниста няма прегради" :lol: , та ще видим...

 

Благодарение на всички вас в плановете си за догодина имам минимум две нови - Русия или Япония и Швейцария(голям мерак са ми). Пък ако даде Господ и повече...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.